04/08/2015
Saç Sırları
360 38

En Trend Atkuyruğu Modelleri

Deniz Ö.
En Trend Atkuyruğu Modelleri En Trend Atkuyruğu Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Hepimizin bildiği gibi, atkuyruğu saç modelleri her ortama uyan, kullanışlı ve şık görünen saç modellerinden. Ofiste, sporda ya da gece davetlerinde kullanılan bu pratik model, ünlü yıldızların da en sık kullandığı saç modellerinin başında geliyor.

Aksesuarlar nasıl kıyafetlerimize renk veriyorsa, farklı saç modelleri de bize ışıltı katıyor. Her kıyafete uyum sağladığı için atkuyruğu modelleri de bizim favorilerimizden! Kıvırcık, düz ya da dalgalı olması fark etmez, her saç tipine uygun tek saç modeli atkuyruğudur herhalde. Ama her zaman kullandığımız şekli biraz farklılaştırmaya ne dersin? İşte sana fırsat!

Modellere başlamadan önce küçük bir ipucu; atkuyruğun istediğin yükseklikte durmuyorsa, lastik noktanın altına tel tokaları dik şekilde tutturarak daha yüksek bir model elde edebilirsin.

1.Sarılı Atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri

Saçlarını atkuyruğu şeklinde topladıktan sonra, bir tutam alıp, tokanın üzerine dolayıp gizlenmesini sağla. Tutamı sabitlemek için de tel tokalar kullanman yeterli.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 1

Daha düzgün bir görünüm sağlamak için durulanmayan bakım kremini elinde ısıtıp, tüm saçına uygulayabilirsin. Sarılı atkuyruğu modelleri özellikle ani çıkan davetlerde kurtarıcı rolünü üstleniyor. 

Editör önerisi: Durulanmayan bakım kremi olarak sana önerimiz Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem. Saçlarında koruyucu bariyer görevi gören bu kremi, durulamaya gerek olmadığı için günlük olarak kullanarak saçlarını besleyebilir, koruma altına alabilirsin. Üstelik saçlarını beslerken aynı zamanda saçlarına kolay şekil vermeni sağlar böylelikle saçlarını dilediğince şekillendirebilirsin. :)

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 2
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

2.Yandan Atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 4

Klasik atkuyruğunu farklılaştırmanın bir yolu da yan şekilde kullanmak. Özellikle daha romantik bir görünüm istiyorsan bu model tam sana göre! Tüm saçını yan tarafta toplayıp ensene yakın bir yerde atkuyruğu oluştur.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 5

Dilersen daha dağınık bir görünüm için, aşağıdan ve gevşek şekilde de oluşturabilirsin. Sonrasında da geniş uçlu bir maşayla atkuyruğundan çıkan saçlarında dalgalar oluşturup sabitleyici bir spreyle sabitleyebilirsin. Bizim favori sabitleyici spreyimiz L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Saç Spreyi. Saçları kaskatı yapmadan sabitleyen bu sprey sayesinde daha doğal saç modelleri elde edebiliyoruz. 

L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Saç Spreyini buradan inceleyebilirsin.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 6
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

3.Retro Atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 8

Haydi, biraz geçmişe dönüp, 70'lerden ilham alalım! Bu model için alnının üst kısmındaki saçlarını krepe yapıp geriye doğru hafif bombeli şekilde toplayıp atkuyruğu oluştur. Sonrasında da tüm saçını toplayıp, saç uçlarına önceki modelde olduğu gibi dalga oluşturabilirsin. 

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 9

Kısa saç atkuyruğu modelleri arıyorsan retro atkuyruğunu deneyebilirsin. Görünümü tamamlamak için de kırmızı bir ruj ve kuyruklu bir eye-liner sürmen yeterli olacak! 

Editör önerisi: Eğer atkuyruğun artık eskisi kadar dolgun görünmüyorsa bunun nedeni saçlarının zayıflayıp dökülmesi olabilir. Özellikle  saçlarında koparak dökülmeler arttıysa saçlarının güçlenmeye ihtiyacı var demektir. Saçlarını güçlendirmek, dış etkenlere karşı, zayıflamasına karşı koruma altına almak için sana önerimiz Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı serisi. 

4.Boğumlu Atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 10

Masallardaki prenseslerden ilham alan bu modeli oluşturup sen de kendini bir masal kahramanı gibi hissedebilirsin. Öncelikle saçını düşün bir atkuyruğu oluşturacak şekilde toplayıp atkuyruğundan çıkan saçlarını kabartmalısın. Sonrasında da küçük buğumlar halinde lastik tokayla tutturabilirsin. 

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 11

Bombeli atkuyruğu modelleri düşündüğünden çok daha kolaymış, değil mi? Saçlarının gün boyu bozulmaması için Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş saç spreyi ile saçlarını hem daha parlak hem de sabit tutabilirsin.

L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyini buradan inceleyebilirsin.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 12
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Hemen Al

5. Örgülü Atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 14

Örgülü atkuyruğu modelleri günden güne popülerleşmeye devam ediyor. Bu saç modeli için saçlarını tepeden sıkıca toplayıp, saçlarını ör ve lastik tokayla sabitle. Eğer yüzünü çerçeveleyen saçların elektriklenirse ya da yeni çıkmaya başlayan saçlar uçuşmaya başladıysa güçlü bir saç spreyi ve tarak yardımıyla daha düzgün bir görünüm yakalayabilirsin. 

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 15

Daha doğal ve salaş görünümlü atkuyruğu modeli istiyorsan yandan saçlarını örmeni öneririz. Saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkararak doğal saç modelini ön plana çıkar.

Editör önerisi: Eğer doğal saç modellerini seviyorsan ve saç modelin gibi saç renginin de doğal görünmesini istiyorsan sana önerimiz L'Oréal Paris Casting Créme Gloss tonları! Hatta bizce sezon trendlerinden küllü sarı rengini deneyebilirsin.

L'Oréal Paris Casting Créme Gloss 810 Parlak Küllü Sarı rengini aşağıda bulabilirsin.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 16
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

6. Düşük atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 18

Doğal görünümden uzaklaşmak istemeyenler düşük atkuyruğu modelini deneyebilirler. Ensede yapılan düşük atkuyruğu modeli sana salaş ve rahat bir görünüm verecektir.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 19

Bu saç modeli için öncelikle arkada kalan saçlarına krepe tekniği ile hacim kazandır. Daha sonra önden aldığın ince saç tutamlarını burarak geriye doğru getir ve saçlarına düşük atkuyruğu görünümü ver. Atkuyruğunun dalgalı görünmesi için L'Oréal Paris Elnett Belirgin Bukleler Saç Köpüğü ile saçlarını dalgalandır. Saçlarını sertleştirmeyen bu köpük sayesinde düşük atkuyruğu saç modeli çok doğal duracak.

7. Rahat atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 20

Saçlarının çok yapılı gibi görünmesini istemiyorsan doğal ve dalgalı atkuyruğu modellerini tercih edebilirsin. Saçlarını dalgalı olarak kullandığın günlerin ertesi sabahında saçlarını yıkamak için zamanın yoksa saçlarını saç köpüğü ile dalgalandırarak topla. 

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 21

Saçlarının göz alıcı görünmesi için pratik saç aksesuarları da kullanabilirsin.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 22

Saç modelinin gün boyu göz alıcı görünmesi için saç spreyi ile sabitlemeyi unutma. 

8. Yana atılmış atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 23

Değişik atkuyruğu modelleri arıyorsan yana atılmış atkuyruğu modelini çok seveceksin. Yana atılmış atkuyruğu için saçlarını önce yandan ayır. Daha sonra önden aldığın bir saç tutamını ve enseden aldığın bir saç tutamını burarak omzunun üzerinden bir atkuyruğu yap.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 24

Bu saç modeli tek omuz elbiselerle harika görünecek. Altta kalan saçlarına şekil vermek için L'Oréal Paris Dalgalı Saçlar için saç köpüğünü kullan. 

9. Şık atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 25

Pratik ve şık bir atkuyruğu modeline ihtiyacın varsa bu modeli denemelisin. Yüksek atkuyruğu modelleri sevenler bu saç modelini daha yüksekten yapabilirler. Atkuyruğu yaptıktan sonra saçlarını üç eşit parçaya ayırarak şelale örgüsü yap. Bir tutamı diğer bir saç tutamının arasından geçirerek saçlarına şık bir görünüm ver.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 26

Saçlarının daha hacimli görünmesi için boğumlarını biraz gevşetebilirsin. Böylece saçların daha gür ve kabarık duracak. 

10. Dalgalı atkuyruğu saç modeli:

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 27

Dalgalı atkuyruğu modelleri sevenler bu modeli mutlaka denemeli! Saçlarını öncelikle maşa yaparak dalgalandır. Daha sonra saçlarının üst kısmına krepe yap. Saçlarının önlerinden iki ayrı tutam ayır ve geri kalanını hacimli bir atkuyruğu yap. Son olarak öndeki tutamları burarak atkuyruğunun çevresine sar.

En Trend Atkuyruğu Modelleri - 28

Dalgalı atkuyruğu modelini önemli toplantılarda tercih edebilirsin. 

Fotoğraf kaynağı: Pixel Formula, Getty Images, Istock

Paylaş

En Trend Atkuyruğu Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Cool 5102 Cool Mocha
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Cool 5102 Cool Mocha
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Okul saçına yepyeni bir boyut katmanı sağlayacak farklı atkuyruğu stilleri!
Okul saçına yepyeni bir boyut katmanı sağlayacak farklı atkuyruğu stilleri!
Yeni Trend Alarmı: Yarım Atkuyruğu
Yeni Trend Alarmı: Yarım Atkuyruğu
Hep aynı atkuyruğundan sıkılanlara özel: Adım adım 3 farklı atkuyruğu!
Hep aynı atkuyruğundan sıkılanlara özel: Adım adım 3 farklı atkuyruğu!
Bayramda hangi kıyafetle, hangi saç modelini tercih etmeli?
Bayramda hangi kıyafetle, hangi saç modelini tercih etmeli?
Tümünü Gör
Küllü saç renkleri hakkında bilinmesi gereken her şey!
Küllü saç renkleri hakkında bilinmesi gereken her şey!
Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u Denedik!
Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u Denedik!
Uzmanından öneriler: Hangi saç ihtiyacına, nasıl bakım yapmalı?
Uzmanından öneriler: Hangi saç ihtiyacına, nasıl bakım yapmalı?
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Super Stay Ojeler