Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

En trend atkuyruğu modelleri

Yaz aylarındaki vazgeçilmez saç modelimiz atkuyruğuna modern yaklaşımlar...

Hepimizin bildiği gibi, atkuyruğu saç modelleri her ortama uyan, kullanışlı ve şık görünen saç modellerinden. Ofiste, sporda ya da gece davetlerinde kullanılan bu pratik model, ünlü yıldızların da en sık kullandığı modellerin başında geliyor.

Aksesuarlar nasıl kıyafetlerimize renk veriyorsa, farklı saç modelleri de bize ışıltı katıyor. Her kıyafete uyum sağladığı için atkuyruğu modelleri de bizim favorilerimizden! Kıvırcık, düz ya da dalgalı olması fark etmez, her saç tipine uygun tek saç modeli atkuyruğudur herhalde. Ama her zaman kullandığımız şekli biraz farklılaştırmaya ne dersin? İşte sana fırsat!

Modellere başlamadan önce küçük bir ipucu; atkuyruğun istediğin yükseklikte durmuyorsa, lastik noktanın altına tel tokaları dik şekilde tutturarak daha yüksek bir model elde edebilirsin.

1.Sarılı Atkuyruğu:

Saçlarını atkuyruğu şeklinde topladıktan sonra, bir tutam alıp, tokanın üzerine dolayıp gizlenmesini sağla. Tutamı sabitlemek için de tel tokalar kullanman yeterli. Daha düzgün bir görünüm sağlamak için bakım yağını elinde ısıtıp, tüm saçına uygulayabilirsin.

2.Yandan Atkuyruğu:

Klasik atkuyruğunu farklılaştırmanın bir yolu da yan şekilde kullanmak. Özellikle daha romantik bir görünüm istiyorsan bu model tam sana göre! Tüm saçını yan tarafta toplayıp ensene yakın bir yerde atkuyruğu oluştur. Dilersen daha dağınık bir görünüm için, aşağıdan ve gevşek şekilde de oluşturabilirsin. Sonrasında da geniş uçlu bir maşayla atkuyruğundan çıkan saçlarında dalgalar oluşturup sabitleyici bir spreyle sabitleyebilirsin.

3.Retro Atkuyruğu

Haydi, biraz geçmişe dönüp, 70'lerden ilham alalım! Bu model için alnının üst kısmındaki saçlarını krepe yapıp geriye doğru hafif bombeli şekilde toplayıp atkuyruğu oluştur. Sonrasında da tüm saçını toplayıp, saç uçlarına önceki modelde olduğu gibi dalga oluşturabilirsin. Görünümü tamamlamak için de kırmızı bir ruj ve kuyruklu bir eye-liner sürebilirsin.

4.Boğumlu Atkuyruğu

Masallardaki prenseslerden ilham alan bu modeli oluşturup sen de kendini bir masal kahramanı gibi hissedebilirsin. Öncelikle saçını düşün bir atkuyruğu oluşturacak şekilde toplayıp atkuyruğundan çıkan saçlarını kabartmalısın. Sonrasında da küçük buğumlar halinde lastik tokayla tutturabilirsin. İşte bu kadar…

5. Örgülü Atkuyruğu

Saçlarını tepeden sıkıca toplayıp, saçlarını ör ve lastik tokayla sabitle. Eğer yüzünü çerçeveleyen saçların elektriklenirse ya da yeni çıkmaya başlayan saçlar uçuşmaya başladıysa güçlü bir saç spreyi ve tarak yardımıyla daha düzgün bir görünüm yakalayabilirsin.

Fotoğraf kaynağı: Pixel Formula, Getty Images, L'Oréal Paris

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Hacim Saç Spreyi
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Sabitleyici Saç Spreyi
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Sabitleyici Saç Spreyi
( Sprey )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Hep aynı atkuyruğundan sıkılanlara özel: Adım adım 3 farklı atkuyruğu!
Bayramda hangi kıyafetle, hangi saç modelini tercih etmeli?
Atkuyruğu : Haftanın 7 günü kullanılabilecek saç modeli
​Yüksek atkuyruğu trendi: Atkuyruğu hiç bu kadar havalı olmamıştı!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör