Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

En Trend Atkuyruğu Modelleri

Zamansız bir saç modeli olan atkuyruğuna modern yaklaşımlar​...

Hepimizin bildiği gibi, atkuyruğu saç modelleri her ortama uyan, kullanışlı ve şık görünen saç modellerinden. Ofiste, sporda ya da gece davetlerinde kullanılan bu pratik model, ünlü yıldızların da en sık kullandığı modellerin başında geliyor.

Aksesuarlar nasıl kıyafetlerimize renk veriyorsa, farklı saç modelleri de bize ışıltı katıyor. Her kıyafete uyum sağladığı için atkuyruğu modelleri de bizim favorilerimizden! Kıvırcık, düz ya da dalgalı olması fark etmez, her saç tipine uygun tek saç modeli atkuyruğudur herhalde. Ama her zaman kullandığımız şekli biraz farklılaştırmaya ne dersin? İşte sana fırsat!

Modellere başlamadan önce küçük bir ipucu; atkuyruğun istediğin yükseklikte durmuyorsa, lastik noktanın altına tel tokaları dik şekilde tutturarak daha yüksek bir model elde edebilirsin.

1.Sarılı Atkuyruğu:

sarılı atkuyruğu

Saçlarını atkuyruğu şeklinde topladıktan sonra, bir tutam alıp, tokanın üzerine dolayıp gizlenmesini sağla. Tutamı sabitlemek için de tel tokalar kullanman yeterli. Daha düzgün bir görünüm sağlamak için bakım yağını elinde ısıtıp, tüm saçına uygulayabilirsin. Sarılı atkuyruğu modelleri özellikle ani çıkan davetlerde kurtarıcı rolünü üstleniyor. 

2.Yandan Atkuyruğu:

yandan atkuyruğu

Klasik atkuyruğunu farklılaştırmanın bir yolu da yan şekilde kullanmak. Özellikle daha romantik bir görünüm istiyorsan bu model tam sana göre! Tüm saçını yan tarafta toplayıp ensene yakın bir yerde atkuyruğu oluştur. Dilersen daha dağınık bir görünüm için, aşağıdan ve gevşek şekilde de oluşturabilirsin. Sonrasında da geniş uçlu bir maşayla atkuyruğundan çıkan saçlarında dalgalar oluşturup sabitleyici bir spreyle sabitleyebilirsin

3.Retro Atkuyruğu

retro atkuyruğu

Haydi, biraz geçmişe dönüp, 70'lerden ilham alalım! Bu model için alnının üst kısmındaki saçlarını krepe yapıp geriye doğru hafif bombeli şekilde toplayıp atkuyruğu oluştur. Sonrasında da tüm saçını toplayıp, saç uçlarına önceki modelde olduğu gibi dalga oluşturabilirsin. Kısa saç atkuyruğu modelleri arıyorsan retro atkuyruğunu deneyebilirsin. Görünümü tamamlamak için de kırmızı bir ruj ve kuyruklu bir eye-liner sürmelisin.

4.Boğumlu Atkuyruğu

boğumlu atkuyruğu

Masallardaki prenseslerden ilham alan bu modeli oluşturup sen de kendini bir masal kahramanı gibi hissedebilirsin. Öncelikle saçını düşün bir atkuyruğu oluşturacak şekilde toplayıp atkuyruğundan çıkan saçlarını kabartmalısın. Sonrasında da küçük buğumlar halinde lastik tokayla tutturabilirsin. Bombeli atkuyruğu modelleri düşündüğünden çok daha kolaymış, değil mi? 

5. Örgülü Atkuyruğu

örgülü atkuyruğu

Örgülü atkuyruğumodelleri günden güne popülerleşmeye devam ediyor. Bu saç modeli içinsaçlarını tepeden sıkıca toplayıp, saçlarını ör ve lastik tokayla sabitle. Eğer yüzünü çerçeveleyen saçların elektriklenirse ya da yeni çıkmaya başlayan saçlar uçuşmaya başladıysa güçlü bir saç spreyi ve tarak yardımıyla daha düzgün bir görünüm yakalayabilirsin. 

6. Düşük atkuyruğu

düşük atkuyruğu

Doğal görünümden uzaklaşmak istemeyenler düşük atkuyruğu modelini deneyebilirler. Ensede yapılan düşük atkuyruğu modeli sana salaş ve rahat bir görünüm verecektir. Bu saç modeli için öncelikle arkada kalan saçlarına krepe tekniği ile hacim kazandır. Daha sonra önden aldığın ince saç tutamlarını burarak geriye doğru getir ve saçlarına düşük atkuyruğu görünümü ver.

7. Rahat atkuyruğu

rahat atkuyruğu

Saçlarının çok yapılı gibi görünmesini istemiyorsan doğal ve dalgalı atkuyruğu modellerini tercih edebilirsin. Saçlarını dalgalı olarak kullandığın günlerin ertesi sabahında saçlarını yıkamak için zamanın yoksa saçlarını ensede 3 eşit tutama ayır. En başta ve sondaki tutamı ortadaki tutamın üzerine sararak rahat ve aynı zamanda şık bir görünüm yarat. Saç modelinin gün boyu göz alıcı görünmesi için saç spreyi ile sabitlemeyi unutma. 

8. Yana atılmış atkuyruğu

yana atılmış atkuyruğu

Değişik atkuyruğu modelleri arıyorsan yana atılmış atkuyruğu modelini çok seveceksin. Yana atılmış atkuyruğu için saçlarını önce yandan ayır. Daha sonra önden aldığın bir saç tutamını ve enseden aldığın bir saç tutamını burarak omzunun üzerinden bir atkuyruğu yap. Bu saç modeli tek omuz elbiselerle harika görünecek.

9. Şık atkuyruğu

şık atkuyruğu

Pratik ve şık bir atkuyruğu modeline ihtiyacın varsa bu modeli denemelisin. Yüksek atkuyruğu modelleri sevenler bu saç modelini daha yüksekten yapabilirler. Atkuyruğu yaptıktan sonra saçlarını iki eşit parçaya ayır ve bu parçaları bombeler oluşturarak lastikle sabitle. Bir tutamı diğer bir saç tutamının arasından geçirerek saçlarına şık bir görünüm ver. Saçlarının daha hacimli görünmesi için boğumlarını bira gevşetebilirsin.

10. Kıvırcık atkuyruğu

kıvırcık atkuyruğu

Dalgalı atkuyruğu modelleri sevenler bu modeli mutlaka denemeli! Saçlarını öncelikle maşa yaparak dalgalandır. Daha sonra saçlarının üst kısmına krepe yap. Saçlarının önlerinden iki ayrı tutam ayır ve geri kalanını hacimli bir atkuyruğu yap. Son olarak öndeki tutamları burarak atkuyruğunun çevresine sar. Dalgalı atkuyruğu modelini önemli toplantılarda tercih edebilirsin. 

Fotoğraf kaynağı: Pixel Formula, Getty Images

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Hacim Saç Spreyi
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Sabitleyici Saç Spreyi
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Sabitleyici Saç Spreyi
( Sprey )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Okul saçına yepyeni bir boyut katmanı sağlayacak farklı atkuyruğu stilleri!
Yeni Trend Alarmı: Yarım Atkuyruğu
Hep aynı atkuyruğundan sıkılanlara özel: Adım adım 3 farklı atkuyruğu!
Bayramda hangi kıyafetle, hangi saç modelini tercih etmeli?
Tümünü Gör
Mini test: Sarı tonlara göz kırpan doğal kumral saç renklerinden hangisi sana göre?
Dünya’nın en iyi kuaförlük yarışmasına katılacak Türk finalisti belirlemeye hazır mısın?
Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce korumak için atman gereken 5 adım!
Saçlarını kısacık kestirmeye hazır olup olmadığını bu testle öğrenebilirsin!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Hayatın Her Anına Dayanıklı Ten Makyajı!