29/01/2018
Saç Sırları
360 38

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın?

Ece Y.
En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç aksesuarı kullanmak saçlarının daha renkli ve havalı görünmesini sağlıyor. Saç aksesuarları artık sadece düğün veya nişanlarda değil günlük hayatımızda da önemli bir yeri var!

Biz de sacsirlari.com olarak bu yılın en moda saç aksesuarı modellerini yakından incelemeye karar verdik. Düğün saç aksesuarları, davetlerde kullanılacak saç aksesuarları ve günlük saç aksesuarlarını yakın markajımıza aldık. Hangi saç aksesuarı senin saç stiline yakışır, nasıl kullanabilirsin gibi en çok merak edilen soruları bu yazımızda yanıtlıyoruz!

Sezonun en trend saç aksesuarları

Saçta sim trendi

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın?

Saça takılan simler, simli saç teli, hair tinsel gibi aksesuarlar da son dönemde oldukça popüler hale geldi. Özellikle de çift yarım topuz gibi havalı saç modelleriyle birleşince ortaya çok iddialı görünümler çıkıyor! Tam da parti kızlarına göre! :)

Saçta boncuk trendi

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 1

Saç örgü boncuğu olarak da bilinen saçta boncuk trendi, 90'lı yıllardan günümüze ışınlandı! O dönemde çok popüler olan bu saç aksesuarları yeni sezona damga vuracak gibi görünüyor.

Renkli takma saç trendi

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 2

Saçlarını pembe, mavi gibi iddialı renklere boyamaktansa, renkli takma saçları kullanarak cool bir görünüm elde edebilirsin. Takma saçlar renkli örgüler şeklinde de sıklıkla kullanılıyor. Bu capcanlı görünümle gelsin "like" rekorları! :)

Saç süsü

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 3

Çeşitli şekillerdeki klipsli saç süsleri saçlara renk katmak için ideal! İster uzun, ister kısa saçlarda bu klipsler rahatlıkla kullanılabiliyor.

Gelinler için saç aksesuarı

Klasik taşlı saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 4

Gelin saç modeli saç aksesuarı ile birleştiğinde kusursuz görünüyor. Sende sağlıklı, parlak ve ışıltılı saçlarını düğününde saç aksesuarı ile destekleyebilirsin. Bizim en beğendiğimiz gelin saç modeli yandan ayrılan açık saçlar! Yandan ayırdığın saçlarını klasik saç aksesuarı ile birleştirerek biraz vintage biraz da sofistike bir görünüm yaratabilirsin.

Topuz için saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 5

Düğün saç modelinde saçlarını hacimli göstermek için XXL topuz stilini kullanabilirsin. Bu saç modeli özellikle kış düğünlerinde çok güzel görünüyor. Hacimli topuzunu daha ihtişamlı göstermek için topuzunun kenarına taşlı saç tokası takabilirsin. Taşlı saç aksesuarı hem topuzunu destekleyecek hem de gelin saçının daha ışıltılı görünmesine yardımcı olacak.

Çiçekli saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 6

Yaz düğünü yapıyorsan ve saçlarının doğal görünmesini istiyorsan çiçekli saç aksesuarlarını kullanmalısın. Taç şeklindeki saç aksesuarını sadece düğününde değil, nişanında veya after partide de kullanabilirsin.

Editör önerisi: Çiçekli saç aksesuarını takmadan önce saçlarının doğal dalgasını ortaya çıkartacak saç modellerini tercih edebilirsin. Saçlarına maşa uygulamadan önce de ısının etkilerinden korumak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den yardım almanı öneririz. Ayrıca bu durulanmayan saç bakım kremi, saçlarına bakım yapar, daha parlak, daha yumuşak olmasını sağlar. Böylece fotoğraflarda ekstra canlı görünebilirsin. :)

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi aşağıda bulabilirsin.

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 7
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Doğal saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 9

Abartıdan uzak, sade saç aksesuarı seviyorsan yarım taç modellerini kullanabilirsin. Yarım taç saç aksesuarı saçlarını çok daha minimal ve zarif gösterir. Doğal saç aksesuarları en çok yarım topuz, yarım atkuyruğu gibi saç modellerine yakışıyor. Saçlarının yarısını topladıktan sonra arkada kalan saç çizgisine doğal çiçekli saç akseusarını takmalısın. Altta kalan saçlarını da Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü ile şekillendirebilirsin. Bu şekillendirici köpükle saçların hem doğal dalgalara sahip olur hem de kabarmadan şekil alır.

Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü'nü aşağıda bulabilirsin.

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 10
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

Örgülü saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 12

Gelin saç modellerinde örgülü stiller çok karşımıza çıkıyor. Sen de saçlarını ördürmeyi düşünüyorsan örgülerinin arasına saç aksesuarı yerleştirmeye ne dersin? Sepet örgü modeline çok yakışan saç aksesuarı, saçlarının daha hacimli ve şık görünmesini sağlar. Taşlı saç aksesuarını ister ense bölümüne istersen de saçlarının yan tarafına yerleştirebilirsin.

Davetler için saç aksesuarı

Yarım atkuyruğu

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 13

Yarım atkuyruğu ve saç aksesuarı uyumuna bayılıyoruz! Saçlarını yarım topladıktan sonra üst kısmının biraz daha hacimli görünmesi için krepe yapmayı deneyebilirsin. Krepeyi yaparken de L’Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Ekstra Hacim Saç Spreyi'nden yardım alabilirsin. 

Çiçekli topuz

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 14

Biz yaz-kış çiçeklerden vazgeçemiyoruz. Özel gecelerde, davetlerde, partilerde saçlarında enerjik bir görünüm istiyorsan çiçekli taçları kullanabilirsin. Son yıllarda popüler olan saç aksesuarlarına baktığımızda minik çiçekler yerine iri çiçekli saç tokaları karşımıza çıkıyor, bizden söylemesi.

Zarif saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 15

Romantik davetler için saç stili önerisi arıyorsan bizim tercihimiz zarif görünümlü, incili saç aksesuarları kullanmandan yana. Saçlarına takacağın romantik aksesuarlar sayesinde hem çok zarif görünebilir, hem de saçlarını şekillendirmek için çok fazla zaman harcamazsın.

Zincirli saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 16

En havalı saç aksesuarlarından saç zincirleri yükselişte! Açık saç modelleriyle de, toplu saç modelleriyle de kullanılan bu görünüm saça bambaşka bir görünüm kazandırıyor. Zincir yerine deri ip, kadife kurdele de kullanabilirsin. Peki saç zincirini evde kendin de yapabileceğini biliyor muydun? Nasıl yapıldığını öğrenmek için hemen buraya tıklayabilirsin!

Kurdeleli saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 17

Elegan görünümlü kurdele saç tokalarından yaz-kış vazgeçemiyoruz. Klasik bir görünüm için kış aylarında kurdeleli saç tokalarını kullanabilirsin. Mesela sezon trendlerinden renkli saç kurdelelerine bir şans verebilirsin. Özellikle örgülü saç modellerine çok yakışan bu saç aksesuarı sana anında klasik bir hava katacak! Bu arada, kurdele saç tokasını kullanırken kıyafetinde de uyumlu renkler kullanmaya özen göstermelisin.

Günlük saç aksesuarları

Klips toka

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 18

Bu sezon 90’lı yılların klips tokalarının sıklıkla kullanıldığını biliyor muydun? Rengarenk, yazılı, taşlı klips tokalarla görünümünü farklılaştırabilir, saç modellerine renk katabilirsin.

Havalı şapkalar

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 19

Romantik görünümleri seviyorsan fötr şapka stili tam sana göre! Kendini her daim "Parizyen" hissetmek için en kısa sürede fötr şapka almanı tavsiye ediyoruz. Saçlarını dilersen dalgalı, dilersen de toplu olarak kullanabileceğin fötr şapkalar sana oldukça çekici bir hava katacak.

Çiçekli saç aksesuarı

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 20

Canlı çiçekleri topuzunun etrafına takmaya ne dersin? Canlı veya kurutulmuş çiçeklerden yapılan saç tokaları bu sene çok popüler!

Renkli saç tokaları

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın? - 21

Renkli saç tokalarının yükselişi durmuyor. Havalı bir görünüm elde etmek için bu sezon renkli ve taşlı tokalar en büyük yardımcılarımızdan olacak! Sen de çeşitli saç modelleriyle renkli ve taşlı saç tokalarını tercih ederek büyüleyici bir görünüm elde edebilirsin. 

Paylaş

En trend saç aksesuarlarını nasıl kullanmalısın?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Tümünü Gör
Kelebek Saç Kesimi: Uzun Saç ile Kısa Saç Bir Arada
Kelebek Saç Kesimi: Uzun Saç ile Kısa Saç Bir Arada
Amonyaksız Saç Boyası Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amonyaksız Saç Boyası Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Merak edilen soruyu cevaplıyoruz: Kreatin saç döker mi?
Merak edilen soruyu cevaplıyoruz: Kreatin saç döker mi?
Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu
Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyajla Gamze Nasıl Yapılır?