Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/10/2017
Saç Sırları
360 38

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar!

Ece Y.
En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar! En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Her gün yeni bir saç trendi çıkıyor ve biz bu trendleri ilk sen öğren diye yakından takip ediyoruz! Şimdi de yepyeni bir saç bakım trendi var: Buhar maskesi! Senin de bildiğin gibi son dönemde cilt bakımında sık sık kağıt yüz maskeleri karşımıza çıkıyor. İşte artık bu bakım trendi saçlarımıza da ulaştı!

Kendiliğinden ısınan buhar maskeleri ile saçlar ilk kullanımla beraber onarılıyor, yumuşacık, ışıl ışıl parlak oluyor! Eğer sen de buhar maskesi trendini merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım! :)

Buhar maskesi trendi nedir?

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar!

Saç maskelerini normalde şampuan ve saç kreminden sonra saçlarımıza yoğun bir bakım sağlamak ya da saçımızın ihtiyacına uygun bakım uygulamak adına kullanıyorduk. Ancak şimdi bu trendle beraber ısının etkisinden de yararlanıyor, kullandığımız besleyici üründen en yüksek verimi alabiliyoruz.

Saç bakımında ısı kullanımı:

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar! - 1

Çok eskiden beri saç bakımında ısı kullanılıyor. Hatta artık geleneksel hale gelmiş bir yöntem olan saça maske uygulayıp sıcak havluya sarmak, en yaygın saç bakım yöntemlerinden. İşte buhar maskesi sayesinde, bu yorucu işlemleri yapmak yerine, sadece bir bone ve besleyici balsam ile saçlarına etkili bakım yapabiliyorsun.

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar! - 2

Saça yoğun bakım yaparken ısının gücünden yararlanmak oldukça önemli. Saçlar ıslakken, ısıyla birleşince saç tellerindeki kütiküller açılır. Böylece uygulanan saç ürünü bu açılan kütiküllerin içerisine etki edebiliyor ve üründen en yüksek etkiyi alabiliyorsun.

Buhar maskesi trendi hangi ürünlerle yapılır?

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar! - 3

Buhar maskesi trendini duyar duymaz, hangi ürünle bu trendi deneyebileceğimizle ilgili araştırmalara başladık ve yeni bir ürünle tanıştık: Elseve Dream Long Buhar Maskesi! Çok sevdiğimiz Dream Long serisininyeni üyesi olan Buhar Maskesi, kendiliğinden ısınan bonesi, besleyici balsam kremiyle saçlarımıza kolayca bakım yapabilmemizi sağlıyor. Yani artık havluları ısıtmana, evde maske karışımları hazırlamana hiç gerek yok! :)

Elseve Dream Long Buhar Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar! - 4
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Buhar Maskesi
( Maske )
Hemen Al

Buhar maskesi nasıl yapılır?

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar! - 6

Gelelim buhar maskesinin saça nasıl uygulandığına! Buhar maskesini araştırdığımızda aklımızdaki ilk sorulardan biri buhar saç maskesinin şampuandan önce mi yoksa sonra mı kullanıldığıyla ilgiliydi. Buhar maskesini ister banyo öncesinde nemli saçlarına istersen de şampuan sonrasında uygulayabiliyorsun. Yani hangisini tercih edersen!

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar! - 7

İlk adım: Öncelikle Elseve Dream Long Buhar Maskesi’nin üstteki kısmını sağ üst ucundan çekerek çıkart. Misler gibi kokan besleyici yoğun balsamı nemli, taranmış saçlarının uç ve boylarına uygula.

İkinci adım: Sonrasında saçlarını tepede topuz yap. Ardından paketin alt kısmını sağ alt ucundan çekerek aç. Buradan da boneyi çıkart ve başına güzelce yerleştir. Bonenin üzerinden saç derine nazikçe masaj yapmayı unutma!

Üçüncü adım: 10 dakika boyunca bone takılı şekilde bekledikten sonra bol suyla durulayabilirsin. İşte bu kadar!

Paylaş

En yeni saç bakım trendi: Buhar maskesiyle ilk kullanımda onarılan saçlar!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Buhar Maskesi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Buhar Maskesi
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L'Oréal Paris Infaillible Matte Lip Crayon Kalem Rujlar