Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
17/02/2016
Saç Sırları
360 38

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı?

Ece Y.

Hazırladığımız bu kolay bakım rehberimiz beylerin bakım rutinlerini kolaylaştırmaya hazır!

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı? Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Erkek saç bakımı nasıl yapılır? Erkekler için saç bakım rutinleri karmaşık olabilir. Genellikle konuya kadınlar kadar hâkim olmadıklarından, hangi ürünü nasıl ve ne sıklıkla kullanacaklarına karar vermek, ya da hangi erkek saç bakımının hangi sonucu doğuracağını ön görmek zor olabilir. Neyse ki hazırladığımız bu kolay erkek saç bakım rehberimiz, beylerin bakım rutinlerini kolaylaştırmaya hazır!

Günlük rutin

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı?

Erkekler saç bakımında genellikle buldukları ürünleri sorgulamadan kullanma eğilimi gösterirler. Günlük saç yıkama rutininde şampuan ve kullanıyorsan saç kremini mutlaka saç tipine ve saç sorununa göre seçmelisin. Kuru saçlıysan kuru saçlara, yağlı saçlıysan yağlı saçlara, kepek problemin varsa mutlaka kepekli saçlara özel ürünler kullanmalısın. Saçların uzunsa da kırık uç karşıtı şampuanları kullanmalısın. Uzun saçlı erkeklere özel bakım önerilerimiz için tıkla

Şimdi ise günlük erkek saç bakım rutinine geçelim:

İlk adım: Şampuan

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı? - 1

Erkek saç bakım ürünlerinin vazgeçilmezi şampuan, az önce de bahsettiğimiz gibi mutlaka saçın ihtiyacına ve saç tipine uygun olarak seçilmelidir. Şampuanı eğer saçların çok sık yağlanıyorsa her gün, kuru saç tipine sahipsen de gün aşırı yıkayabilirsin. 

İkinci adım: Saç kremi

Saçlarının her zaman iyi görünmesi için yapabileceğin en iyi şeylerden biri erkek saç bakım kremi kullanmaktır. Kural olarak, saçlarını şampuanlayıp duruladıktan sonra bakım kremini saç uçlarına ve boylarına uygulamalısın. Bu şekilde saçlarının kırılmasını önlemeye yardımcı olup, güçlü şekilde uzamasını sağlarsın. Eğer saçların yağlı tipteyse haftada iki kez sadece saç uçlarına bakım kremi uygulaman yeterli olacaktır.

Üçüncü adım: Şekillendirme

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı? - 2

Erkek saç şekillendirme de günlük rutinde yer alır. Banyo sonrasında saçlarını şekillendirmeden önce hafifçe kurutup nemini aldıktan sonra şekillendirici ürünleri uygulamanı öneririz.

Haftalık rutin

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı? - 3

Kuru saç problemin varsa mutlaka haftalık olarak erkek saç bakım maskesi kullanman gerekir. Bunun için haftalık rutinine saç bakım maskeleri ekleyerek, saçlarının nem ihtiyacını karşılayabilirsin. Saç maskesini saçlarına, saç kreminden sonra uygulayabilirsin. Daha etkili olabilmesi için banyodan önce saç maskesini uygulayıp bir süre bu şekilde bekleyerek yoğun bir nem sağlayabilirsin.

Aylık rutin

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı? - 4

Aylık rutinde ise tabii ki saç kesimi var. Saçlarının her daim bakımlı görünümünü korumak için saç stiline göre aylık olarak berberini ziyaret etmeni öneriyoruz. Bu şekilde saçlarının güzel görünmesinin dışında, sağlıklı da görünmesini sağlayabilirsin. Saçların kırıklardan arınır, çok daha sağlıklı olur.

Erkek saç bakımında en çok merak edilen 5 soru ve cevabı için tıkla!

Paylaş

Erkek saç bakımı: Günlük, aylık ve haftalık rutin nasıl olmalı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Anti-Sebum Şampuan
Vichy Dercos Technique Anti-Sebum Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas Saç Derisi İçin
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas Saç Derisi İçin
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Aminexil PRO Erkek
Vichy Dercos Aminexil PRO Erkek
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Evde erkek saç kesimi nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Süper Kahraman Makyajı: Maybelline Marvel Koleksiyonu