Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/10/2017
Saç Sırları
360 38

​Erkek Saç Kesim Modelleri

Deniz Ö.

En havalı erkek saç modelleriyle tanış!

​Erkek Saç Kesim Modelleri ​Erkek Saç Kesim Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Erkek saç modelleri günden güne değişiyor. 2019 yılında en çok hangi saç kesim modellerinin popüler olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin. Erkek saç kesim modelleri kişinin saç yapısına, stiline, saç uzunluğuna ve tabii ki tercihine göre değişebiliyor. 

Aşağıdaki modellerden kendine en uygun erkek  saç kesim modelini ve sakal modelini bul ve kuaförün yolunu tut. Saçlarına yepyeni bir görünüm vermek için çok geç kalmış sayılmazsın. 

Saçlarını kestirdikten sonra bakımı nasıl olmalı?

​Erkek Saç Kesim Modelleri

Saç kesim modellerine geçmeden önce, saçlarının bakımı hakkında sana bir ipucu vermek isteriz. Saçlarını kestirdin, harika görünüyorsun! Yalnızca saçlarına doğru bakımı yaparak saç kesiminin daha canlı görünmesini sağlayabilirsin. Sen de herkes gibi mevsim geçişinden şikayetçiysen doğru yerdesin. Mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmesi problemini doğru ürünler kullanarak azaltabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 1

Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan sonbahar başlangıcında yaşadığın saç dökülmesi sorununa yardımcı olacaktır. Şampuanını yuvarlak hareketlerle saç derisine masaj yaparak uygula ve ılık suyla durula.

Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 2
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

Buzz saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 4

Buzz saç kesimi kısa saç modelleri erkek aramasında en popüler olan sonuçlardan biri. Saçlarını kısa kestirmek istiyor ama nasıl bir model olması gerektiğine karar veremiyorsan buzz saç kesimini değerlendirebilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 5

Buzz saç kesiminde üst kısımdaki saçlar yanlara göre daha uzundur. Yan taraftaki saçlar ise kulaklara doğru kademeli olan kısalmaktadır. Modern ve klasikten farklı erkek saç kesimi arayanlar buzz saç kesimiyle mutlu olacak. 

Klasik kısa saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 6

Klasik saç kesimlerinden vazgeçemeyenler 2019 yılında çok şanslı! Çünkü 2019 saç trendlerinde klasik kısa saç ve sakal ikilisini sık sık görüyoruz. Sen de bu modaya ayak uydurmak için saçlarının tamamını eşit bir şekilde asker tıraşı şeklinde, 3 numara kestirebilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 7

Erkek saç modelleri denildiğinde ilk akla gelen modellerden olan klasik kısa saçlarla bu senenin en havalısı sen olabilirsin! Sakal stiline gelince, sakallarını biraz uzatarak doğal bir salaşlık yakalayabilirsin.

Doğal akışlı saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 8

Saçlarını doğal ve biraz da salaş şekillendirmeyi seviyorsan doğal akışlı saç kesimini tercih etmelisin. Hem dalgalı hem de düz saç tipine çok yakışan bu saç modelini şekillendirmesi de çok kolay!

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 9

Dışarı çıkmadan önce saç köpüğüyle buklelerini belirginleştirmen yeterli olacak. Özel davetlerde veya önemli toplantılarda klasik görünmek istediğinde L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi yardımıyla saçlarını tamamen geriye doğru sabitleyebilirsin. Bu saç modeliyle de retro şık bir görünüm elde edebilirsin.

Dalgalı saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 10

Dalgalı saçlara sahipsen saçlarının yan kısımlarını kısa kestirerek üst kısımlarını uzatabilirsin. Dalgalı saçlarını kolayca kontrol altına alabileceğin bu saç kesimi sayesinde hazırlanma süreni yarı yarıya azaltabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 11

Bu kesim erkek dalgalı saç modelleri arasında oldukça popüler olduğunu da unutma!

Undercut saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 12

Uzun saç modelleri erkek aramasında en sevdiğimiz saç kesimi undercut kesim oluyor. Undercut saç kesimi, saçlarını kısa kestirmek istemeyen erkeklerin imdadına yetişiyor.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 13

Bu saç kesimiyle saçlarının sadece yan taraflarını kısaltarak, ön kısımlarını istediğin gibi uzatabilirsin! Saçlarını kontrol altına almak için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi kullanmayı unutmamalısın.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi aşağıda bulabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 14
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Seni en havalı saç kesimiyle tanıştıralım: Fade kesim saçlar

Fade saç modeli nedir?

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 16

Fade saç kesimi, ense kısmından yukarı doğru uzayan saç kesimine verilen isimdir ve aynı zamanda sıfırlama saç kesimi de denir. Bu saç kesiminde ense ve yanlar kısa, üst kısmı ise daha uzundur.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 17

Eminiz sen de bu saç stilini arkadaşlarında, iş yerinde veya okulda mutlaka görmüşsündür. Ense ve yan kısımlarının daha kısa göründüğü bu saç kesimi, üst kısımda kalan saçlarını daha hacimli ve yoğun göstereceği için saçların ister istemez odak noktası olacaktır.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 18

Saç kesiminde yeniliğe gitmek istiyorsan, fade saç kesimini denemeni öneririz.

Fade saç kesimi kimlere uygundur?

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 19

Fade saç modeli -çok kısa olmamak şartıyla- kısa ve orta boy saçlara uygundur. Eğer uzun saçlarının bir kısmını kestirmeye razıysan bu saç modeli sana da çok yakışacaktır.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 20

Fade saç kesimi için yan ve ense kısmının illa ki çok kısa olmasına gerek yoktur. Yanlarını orta uzunlukta bırakarak, üst kısmını da hafif uzun bırakabilirsin. Önemli olan üst kısmının diğer taraflardan daha uzun olmasıdır. Dilersen yan ve ense kısmını 3 numara yaparak iyice kısaltabilir ve odak noktasını saçlarının üst kısmı yapabilirsin. Tercih tamamen senin!

Fade saç modelini nasıl şekillendirebilirsin?

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 21

Fade saç kesiminin en sevilen yanı, çok fazla şekillendirmeye ihtiyaç duymamasıdır. Eğer saçların doğal dalgalıysa, duş aldıktan sonra eline ceviz büyüklüğünde Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük uygulayabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 22

Saç köpüğüyle saçlarının buklelerini belirginleştirerek doğal bir hava ver. Eğer düz saçlara sahipsen üst kısımdaki uzun saçlarını şekillendirici wax ile sağa veya sola doğru şekillendirebilirsin. 


Photo Credit: iStock, Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash, Photo by bruce mars from Pexels, Photo by Chloe Kala from Pexels, Photo by bruce mars from Pexels

Paylaş

​Erkek Saç Kesim Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
Vichy Dercos Energisant Saç Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Evde erkek saç kesimi nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rossmann'dan Alabileceğin En İyi 8 Makyaj Malzemesi