04/10/2017
Saç Sırları
360 38

​Erkek Saç Kesim Modelleri

Deniz Ö.
​Erkek Saç Kesim Modelleri ​Erkek Saç Kesim Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Erkek saç modelleri günden güne değişiyor. Bu yıl en çok hangi saç kesim modellerinin popüler olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin. Erkek saç kesim modelleri kişinin saç yapısına, stiline, saç uzunluğuna ve tabii ki tercihine göre değişebiliyor. 

Aşağıdaki modellerden kendine en uygun erkek  saç kesim modelini ve sakal modelini bul ve berberinin yolunu tut. Saçlarına yepyeni bir görünüm vermek için çok geç kalmış sayılmazsın. 

Buzz saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri

Buzz saç kesimi kısa saç modelleri erkek aramasında en popüler olan sonuçlardan biri. Saçlarını kısa kestirmek istiyor ama nasıl bir model olması gerektiğine karar veremiyorsan buzz saç kesimini değerlendirebilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 1

Buzz saç kesiminde üst kısımdaki saçlar yanlara göre daha uzundur. Yan taraftaki saçlar ise kulaklara doğru kademeli olan kısalmaktadır. Modern ve klasikten farklı erkek saç kesimi arayanlar buzz saç kesimiyle mutlu olacak. 

Klasik saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 2

Klasik saç stilinden vazgeçmeyenler veya tam tersi çılgın saç kesimlerinden sonra klasik saçlara geri dönmek isteyenler bu saç kesimine bir şans verebilir.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 3

Saçlarının her yerinin eşit olduğu klasik saç kesimi özellikle iş hayatında yer alanların en sık kullandığı saç kesimi oluyor.

Editör önerisi: Dolgun görünen saçlar her erkeğin hayali! Senin de saç modelinden beklentin dolgun görünüm ise sana önerimiz Kérastase Genesis Homme serisinin şekillendirici wax'ı Cire D'Eppaisseur Texturisante. Daha dolgun, sağlıklı görünen bir saç için saç tellerini kalınlaştıran bu wax, yapışkan his de bırakmıyor.

Kérastase Genesis Homme Cire D'Eppaisseur Texturisante'yi aşağıda bulabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 4
Kérastase Genesis Homme Cire D'Éppaisseur Texturisante Wax
( Şekillendirici Wax )
Hemen Al

Klasik kısa saç kesimi (3 numara saç kesimi)

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 6

Klasik saç kesimlerinden vazgeçemeyenler bu yıl da çok şanslı! Çünkü bu yılın saç trendlerinde klasik kısa saç ve sakal ikilisini sık sık görüyoruz. Sen de bu modaya ayak uydurmak için saçlarının tamamını eşit bir şekilde asker tıraşı şeklinde, 3 numara kestirebilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 7

Erkek saç modelleri denildiğinde ilk akla gelen modellerden olan klasik kısa saçlarla bu senenin en havalısı sen olabilirsin! Sakal stiline gelince, sakallarını biraz uzatarak doğal bir salaşlık yakalayabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 8

Uzun saçlardan sıkılanlar saçlarını kısacık kestirerek rahat bir nefes alabilir.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 9

Kısacık saç kesimi yuvarlak yüz hatlarına çok yakışıyor. Sen de saç şekillendirmesiyle uğraşmak istemeyenlerdensen kısa saç tıraşı seni bekliyor. 

Doğal akışlı saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 10

Saçlarını doğal ve biraz da salaş şekillendirmeyi seviyorsan doğal akışlı saç kesimini tercih etmelisin. Hem dalgalı hem de düz saç tipine çok yakışan bu saç modelini şekillendirmesi de çok kolay!

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 11

Dışarı çıkmadan önce saç köpüğüyle buklelerini belirginleştirmen yeterli olur. Özel davetlerde veya önemli toplantılarda klasik görünmek istediğinde ise şekillendirici sprey yardımıyla saçlarını tamamen geriye doğru sabitleyebilirsin. Bu saç modeliyle de retro şık bir görünüm elde edebilirsin.

Editör önerisi: Saçlarını nasıl şekillendirirsen şekillendir ince, zayıf mı görünüyor? Son dönemde Saç Sırları.com'un erkek editörlerinin favorisi olan Kérastase Genesis Homme serisini denemeni tavsiye ediyoruz. Erkek tipi saç dökülmesine özel bu seriyi bakım rutinine ekleyerek çok daha hacimli, güçlü saçlara kavuşabilirsin.

Kérastase Genesis Homme Bain de Force Quotidien'i aşağıda bulabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 12
Kérastase Genesis Homme Bain De Force Quotidien
( Şampuan )
Hemen Al

Dalgalı saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 14

Dalgalı saçlara sahipsen saçlarının yan kısımlarını kısa kestirerek üst kısımlarını uzatabilirsin. Dalgalı saçlarını kolayca kontrol altına alabileceğin bu saç kesimi sayesinde hazırlanma süreni yarı yarıya azaltabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 15

Bu kesim erkek dalgalı saç modelleri arasında oldukça popüler olduğunu da unutma!

Undercut saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 16

Uzun saç modelleri erkek aramasında en sevdiğimiz saç kesimi undercut kesim oluyor. Undercut saç kesimi, saçlarını kısa kestirmek istemeyen erkeklerin imdadına yetişiyor.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 17

Bu yıl nereye baksak yanların kısa olduğu undercut saç kesimlerini görüyoruz. Undercut tarz da, kısa erkek saç modelleri arasında tercih etmek için bizce en ideal kesim modellerinden! Bu saç kesimi sayesinde hazırlanma süreni yarı yarıya indirebilirsin. Şekillendirmek için ise ortadaki uzun saçlarına dağınık bir görünüm verip, saç spreyi ile sabitle.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 18

Bu saç modelinde şekillendirirken sprey ürünler kullandığında saçların ağırlaşmadan şekil alır ve daha hacimli görünür. Bizim sprey formdaki saç şekillendiricilerden önerimiz ise L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 19

Bu saç kesimiyle saçlarının sadece yan taraflarını kısaltarak, ön kısımlarını istediğin gibi uzatabilirsin! Saçlarını kontrol altına almak için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi kullanmayı unutmamalısın.

Dalgalı orta boy saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 20

Orta boy saçlarını kestirmek istemiyorsan önleri uzun, arkaları biraz daha kısa saç kesim modelini tercih edebilirsin.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 21

Dalgalı saçlara oldukça uygun olan bu saç kesimini şekillendirmek için biraz hacime ihtiyacın olacak.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 22

Aradığın hacimli ve dolgun saç görünümünü ise hacim veren saç köpüğü yardımıyla ulaşabilirsin. Bizim de favorilerimizden olan L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük ile bu görünümü yakalayabilirsin. Saçlarının üst kısmına hacim veren saç köpüğünü uygula ve saçlarını istediğin gibi şekillendir.

Orta boy saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 23

Klasik saç modellerinden vazgeçmek istemiyorsan saçlarının her yanının eşit olduğu orta boy saç kesimlerini tercih etmelisin. Orta boy saç kesiminin modası hiçbir zaman geçmiyor.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 24

Ferah bir saç kesimi arayışındaysan orta boy saç kesimiyle rahat edebilirsin. Eğer düz saçların varsa bu saç kesimini şekillendirmeye de gerek olmayacak!

Mohawk saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 25

Mohawk saç kesimi, yanların kısa, üst kısımdaki saçların ise oldukça uzun olduğu saç kesimine deniyor. Özellikle topuz modelleriyle birlikte kullanıldığında harika görünen bu saç kesimi havalı bir tarz isteyenlere göre!
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 26

Mohawk saç kesimini şekillendirirken saçlarının üst kısmı uzun olduğu için kabarma riskini ortadan kaldırabilecek ürünler kullanmalısın. Mesela L'Oréal Paris Men Expert Barber Club Saç Ve Sakal Şekillendirici Krem Wax gibi hem saçları kontrol altına alan, hem de bozulma riskini de ortadan kaldırabilen bir şekillendirici kremi kullanmanı öneriyoruz.

Modern saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 27

Sokaklarda en çok gördüğümüz saç kesimi modern saç kesimi. Bu kesimde saçlar genellikle eşit boyda ve ön, tepe noktası dağınık tarzda şekillendiriliyor. Böylece ortaya son derece modern bir görünüm çıkıyor. Şekillendirici kremler ile saçlarını dağınık tarzda şekillendirebilirsin. Özellikle saçının ön kısmını tutam tutam şekillendirmek için krem şekillendiriciler ideal! Bizim önerimiz,  L'Oréal Professionnel Tecni Art Wild Stylers Depolish şekillendirici krem. Bu şekillendirici kremi kullanarak saçlarının ön kısmına doğal bir hava katabilirsin.

Uzun perçem

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 28

Bu sezon saç kesimine küçük bir detay ekleyerek büyük değişim yaratabilirsin. Nasıl mı? Saçlarının ön kısmını uzatmaya başlayabilirsin.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 29

Saçlarının geri kalanını orta boy kesmeye devam edebilirsin ama ön kısmına dokunma! Bir süre sonra saçlarının ön kısmı uzayacak ve doğal bir görünüm ortaya çıkacak. 

Seni en havalı saç kesimiyle tanıştıralım: Fade kesim saçlar

Fade saç modeli nedir?

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 30

Fade saç kesimi, ense kısmından yukarı doğru uzayan saç kesimine verilen isimdir ve aynı zamanda sıfırlama saç kesimi de denir. Bu saç kesiminde ense ve yanlar kısa, üst kısmı ise daha uzundur.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 31

Eminiz sen de bu saç stilini arkadaşlarında, iş yerinde veya okulda mutlaka görmüşsündür. Ense ve yan kısımlarının daha kısa göründüğü bu saç kesimi, üst kısımda kalan saçlarını daha hacimli ve yoğun göstereceği için saçların ister istemez odak noktası olacaktır.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 32

Saç kesiminde yeniliğe gitmek istiyorsan, fade saç kesimini denemeni öneririz.

Fade saç kesimi kimlere uygundur?

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 33

Fade saç modeli -çok kısa olmamak şartıyla- kısa ve orta boy saçlara uygundur. Eğer uzun saçlarının bir kısmını kestirmeye razıysan bu saç modeli sana da çok yakışacaktır.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 34

Fade saç kesimi için yan ve ense kısmının illa ki çok kısa olmasına gerek yoktur. Yanlarını orta uzunlukta bırakarak, üst kısmını da hafif uzun bırakabilirsin. Önemli olan üst kısmının diğer taraflardan daha uzun olmasıdır. Dilersen yan ve ense kısmını 3 numara yaparak iyice kısaltabilir ve odak noktasını saçlarının üst kısmı yapabilirsin. Tercih tamamen senin!

Fade saç modelini nasıl şekillendirebilirsin?

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 35

Fade saç kesiminin en sevilen yanı, çok fazla şekillendirmeye ihtiyaç duymamasıdır. Eğer saçların doğal dalgalıysa, duş aldıktan sonra eline ceviz büyüklüğünde Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük uygulayabilirsin.

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 36

Saç köpüğüyle saçlarının buklelerini belirginleştirerek doğal bir hava ver. Eğer düz saçlara sahipsen üst kısımdaki uzun saçlarını şekillendirici wax ile sağa veya sola doğru şekillendirebilirsin. 

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 37

Undercut saç modelinin daha kısa hali olan fade saçlar her mevsime uygun! Fade saç kesimi, undercut kesimden farklı olarak, kısa başlayıp, yan taraflara doğru giderek kısalan bir görünüm çiziyor. Kulak çizgisine doğru kısalan fade saç kesimiyle çok karizmatik görüneceğinden eminiz!

0 numara saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 38

0 numara saç kesimi, özellikle oval yüz şekline sahip erkeklere çok yakışıyor. Sen de oval yüz şekline sahipsen 0 numara saç kesimini tercih edebilirsin. 

5 numara saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 39

Eğer normalden birazcık daha uzun saçlara ulaşmak istiyorsan 5 numara saç kesimini tercih edebilirsin. Her yüz şekline yakışan bu erkek saç kesim modelini şekillendirmesi de oldukça pratik.

Düz saçlara özel saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 40

Eğer düz saçlara sahipsen orta boy saç kesimini tercih etmelisin. Saçlarının alnına düşecek şekilde şekillendirmeli, dağınık stil vermemelisin. Farklı görünüm için saçlarını yana ayırabilirsin.

Uzun saç kesimi

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 41

Uzun saç kesiminden vazgeçemeyenler saçlarını omuz hizasında kullanabilirler.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 42

Omuz hizasındaki saç kesimleri özellikle kirli sakala sahip erkeklere de çok yakışıyor. Saçlarını saç köpüğüyle hacimlendirerek kullanabilirsin.

Saçlarını kestirdikten sonra bakımı nasıl olmalı?

​Erkek Saç Kesim Modelleri - 43

Saç kesim modellerine geçmeden önce, saçlarının bakımı hakkında sana bir ipucu vermek isteriz. Saçlarını kestirdin, harika görünüyorsun! Yalnızca saçlarına doğru bakımı yaparak saç kesiminin daha canlı görünmesini sağlayabilirsin. Sen de herkes gibi mevsim geçişinden şikayetçiysen doğru yerdesin. Mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmesi problemini doğru ürünler kullanarak azaltabilirsin.
​Erkek Saç Kesim Modelleri - 44

Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan sonbahar başlangıcında yaşadığın saç dökülmesi sorununa yardımcı olacaktır. Şampuanını yuvarlak hareketlerle saç derisine masaj yaparak uygula ve ılık suyla durula.


Photo Credit: iStock, Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash, Photo by bruce mars from Pexels, Photo by Chloe Kala from Pexels, Photo by bruce mars from Pexels

Paylaş

​Erkek Saç Kesim Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Genesis Homme Cire D'Éppaisseur Texturisante Wax
Kérastase Genesis Homme Cire D'Éppaisseur Texturisante Wax
( Şekillendirici Wax )
Keşfet
Kérastase Genesis Homme Bain De Force Quotidien
Kérastase Genesis Homme Bain De Force Quotidien
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Merak edilen soruyu cevaplıyoruz: Kreatin saç döker mi?
Merak edilen soruyu cevaplıyoruz: Kreatin saç döker mi?
Erkek Katlı Saç Kesim Modelleri
Erkek Katlı Saç Kesim Modelleri
İnceliyoruz: L'Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası
İnceliyoruz: L'Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası
En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modelleri
En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modelleri
Tümünü Gör
Arap Saç Bakım Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?
Arap Saç Bakım Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?
Sağlıklı Saçlar İçin Vitamin Önerileri
Sağlıklı Saçlar İçin Vitamin Önerileri
Zengin Sarı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Zengin Sarı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Saça Pudra Dökmek Ne İşe Yarar? Yağlı Saça Pudra İyi Gelir Mi?
Saça Pudra Dökmek Ne İşe Yarar? Yağlı Saça Pudra İyi Gelir Mi?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L'Oréal Paris Infaillible 2-Step Likit Rujlar