Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
28/08/2015
Saç Sırları
360 38

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir?

Ece Y.

Bazı teknikleri kullanarak, saç tellerinin daha gür olmasını sağlayabilirsin.

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Konu saç dökülmesi olunca önemli olan, nelerin işe yarayıp, yaramadığını bilmek.Son zamanlarda saç çizginin alnından biraz daha gerilediğini fark ettiysen ya da saçının çok az olduğu bölgeleri saklamak için sürekli şapka takmaya başladıysan, muhtemelen saç dökülmesi için tedavi yollarını aramaya başlamışsındır.

İşin gerçeği, erkek tipi saç dökülmesi genlerle alakalı bir durum. Yine de, doğru beslenme alışkanlıkları edinerek ve uygun ürünler kullanarak saç tellerinin daha yoğun ve gür olmasına yardımcı olabilirsin.

Erkek tipi saç dökülmesi nedir?

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir?

Erkek tipi saç dökülmesi, başın tepe kısmında ve şakak bölgesindeki saçların ilk önce cılızlaşmasına daha sonra dökülmesine verilen isimdir. Zamanla bu dökülme, şakaklara doğru geriler. Kişinin sadece başının ön kısmının ortasında saç alır, tepe kısmı günden güne açılır. 

Erkek tipi saç dökülmesi nasıl önlenir?

1.Doğru beslenme

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? - 1


Yapay gıdalara, fast-foodlara, ağır ve yağlı yiyeceklere çok fazla düşkünsen, saçlarının sağlıklı görünmesini ne yazık ki engellemiş olursun. Protein zengini besinler ve sağlıklı yağlar (Omega 3) daha sağlıklı ve gür saçlara giden yoldaki en önemli yardımcıların olmalı. Bol bol su tüketmek saçlarını nemlendirecek ve daha canlı görünmelerine neden olacaktır. 

2.Sigaraya hayır

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? - 2


Sigara kullanımı ve saç dökülmesinin daha da kötüye gitmesi arasında bir bağ vardır. Eğer sigarayı bırakmak için bir nedene ihtiyacın varsa, bu listede üst sıralara saç dökülmesini de eklemelisin. Sigaranın yanı sıra alkol kullanımı da saç dökülmesinde önemli rol oynar. Sigara ve alkolu aza indirdiğinde saçlarının daha parlak ve güçlü çıktığını göreceksin.

3.Saç şekillendirme

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? - 3

Jöle, saç spreyi gibi saç şekillendirme ürünlerinin saçı döktüğü söylense de bu doğru değildir. Tabii ki her sabah saçlarına şekil verirken bir kutu jöleyi bitiriyorsan, bunun da çok doğru bir davranış olduğunu söyleyemeyiz. Saçlarını olduğundan daha kısa kestirerek de göz yanılsaması oluşturabilir, saçlarının az olan noktalarının fazla belli olmasını engelleyebilirsin. Saçlarını şekillendirdiğinde, mutlaka akşam duş alarak saçlarındaki şekillendiricinin kalıntılarını temizlemelisin. Saç şekillendirici ürünleri saç diplerine değdirmemeli, uçlarına ve boylarına sürmelisin. 

4.Saç bakımı

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? - 4

Senelerdir aynı şampuanı kullanmayı, saç dökülmesi bakımının bir parçası olarak görüyorsan, yanlış yoldasın demektir! Saç büyümesine destek olmak için, direkt olarak saç dökülmesini hedefleyen şampuanları kullanmalı ve erkek tipi saç dökülmesine özel kürler kullanmalısın. Vichy Dercos Aminexil Pro Erkek saçlarının dökülmesini önleyecek, zamanla saçlarının daha güçlü çıkmasına yardımcı olacaktır. 

5. Saç derisini ihmal etme

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? - 5


Saçlarına serum, şampuan gibi bakım ürünleri uyguladıktan sonra saç derisine masaj yaparak uygulayarak ürünlerin verimliliğini arttırmalısın. 


6. Saçlarını temiz tut

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir? - 6


Özellikle saç şekillendirici kullandıktan sonra saçlarını temizlemelisin. Saç derisinde biriken kir ve yağlar gözeneklere dolduğu için saç dökülmesine yol açabilir.


Paylaş

Erkek tipi saç dökülmesi nedir ve nasıl önlenir?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Aminexil PRO Erkek
Vichy Dercos Aminexil PRO Erkek
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Evde erkek saç kesimi nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rossmann'dan Alabileceğin En İyi 8 Makyaj Malzemesi