Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
29/01/2016
Saç Sırları
360 38

Erkekler için saç bakımı ipuçları

Ece Y.

Saç tipine uygun bakım önerileri!

Erkekler için saç bakımı ipuçları Erkekler için saç bakımı ipuçları
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Erkekler de kadınlar gibi bazı günler kötü saçlarla uyanabiliyorlar. Saçlarını yıkadıktan sonra şekillendirmek bazen zor gelebiliyor... İşte senin için harika bir rehber! Erkek saç bakımını kontrol altına aldığında artık kötü saç gününe uyanmayacaksın. Erkek saç bakımına özel öneriler ve erkek saç bakım ürünleri tavsiyeleri ile karşındayız. Hem zamandan kazanıp, hem de sağlıklı saçlara kavuşmak için aşağıdaki önerilerimize kulak vermeni öneriyoruz. 

İnce telli erkek saç bakımı

Erkekler için saç bakımı ipuçları

İnce telli saçlı erkekler saçlarını çok fazla uzatmamalılar çünkü kısa saçların hacim kazanması çok daha kolaydır. Saçların uzadıkça daha sönük ve cansız görünebilir. Duş alırken sıcak su kullanmak saçları kurutur, bu nedenle ince telli saçlara sahip erkekler sıcak sudan kesinlikle kaçınmalıdır. Duştan sonra ise tarak kullanmak saçlarını kabartıp elektriklenmesine neden olacağı için saçların ıslakken tarak kullanmamalısın.

Saçlarının daha dolgun görünmesi ve sağlıklı görünmesi için L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3'ü 1 Arada Yıkama Şampuanı kullanmalısın. Sakallarını, yüzünü ve saçlarını tek bir ürünle temizlemek isteyen pratik erkekler Barber Club Yıkama Şampuanına bayılacak.

L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3'ü 1 Arada Yıkama Şampuanını buradan inceleyebilirsin.

Erkekler için saç bakımı ipuçları - 1
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3’Ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz Ve Saç İçin
( Bakım )
Hemen Al

Erkek kuru saç bakımı

Erkekler için saç bakımı ipuçları - 3

Kuru saçlı erkekler, canlı ve hacimli saçlara kavuşmak için saçlarının nem dengesini sağlamalı. Bunun için her yıkamada saç kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Saçlarını şekillendirirken de, ısıyla şekil vermek yerine saç tipine uygun ürünlerle şekil vermeyi denemelisin. Saç spreyi ve jöle kullanarak saçlarına istediğin şekli ver!

En iyi erkek saç şekillendiricilerinden biri olan L'Oréal Men Expert Barber Club Saç ve Sakal Şekillendirici Krem Wax, saçlarını sertleştirmeden gün boyu kalıcı olmasını sağlar. Loreal saç şekillendirici krem wax saçlarını kurutmaz aksine daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. 

L'Oréal Men Expert Barber Club Saç ve Sakal Şekillendirici Kremi buradan inceleyebilirsin.

Erkekler için saç bakımı ipuçları - 4
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club Saç Ve Sakal Şekillendirici Krem Wax
( Şekillendirici Wax )
Hemen Al

Yağlı saçlı erkek bakımı

Erkekler için saç bakımı ipuçları - 6

Eğer saçların kendiliğinden yağlı ise, saç tipine uygun şampuan ve saç kremi ile saçının yağ dengesini ayarlayabilirsin. Saçlarını düzenli taramak da saçlarını şekillendirirken sana yardımcı olacaktır.

Erkek saç bakımı nasıl yapılır?: Erkek saç bakımı için saç tipine uygun şampuan kullanmalısın. Saç köklerini besleyen Arginine içeriği, erkek saç bakımının olmazsa olmazı. Erkekler için şampuan önerisi isteyen arkadaşlarımıza L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Şampuan öneriyoruz. Saç tellerini besleyen, saç kökünün güçlenmesini sağlayan bu şampuan saç dökülmesini de azaltıyor. Her yıkamada Arginine şampuan kullanarak erkek saç bakımının ilk adımını tamamlayabilirsin. 

Dalgalı erkek saç bakımı

Erkekler için saç bakımı ipuçları - 7

Dalgalı saçlara sahipsen saçlarındaki doğal hacmi korumanı sağlayabilecek erkek saç bakım ürünlerini tercih etmeni öneririz. Mesela hacim veren bir şampuan, saç kremi ve en iyi saç bakım spreylerini kullanabilirsin. Saçlarını şekillendirirken de fön makinesinden yararlanacağın zamanlarda mutlaka durulanmayan bakım kremlerinden veya erkek saç bakım yağından yardım alarak saçlarını ısının etkilerine karşı korumalısın. 

Uzun erkek saç bakımı

Erkekler için saç bakımı ipuçları - 8

Uzun saçlı erkekler için bakım önerilerimizden biri saçlarını kırıklardan korumak için daima nemlendirici erkek saç bakım ürünlerini kullanman. Eğer saçların için besleyici, nemlendirici ürünler kullanmana rağmen hala kırılmaya devam ediyorsa saç serumuna başlama zamanı geldi demektir.  

Düzenli olarak saç serumu kullanmak saçlarının daha güçlü uzamasına yardımcı olur ve saç dökülmesini kontrol altına alır. Saçlarının kırılmaması ve sağlıklı görünmesi için sıcak sudan uzak durmalı ve saç derisini temiz tutarak gözeneklerinin kapanmasına engel olmalısın.

Banyo sonrası erkek saç bakımı

Erkekler için saç bakımı ipuçları - 9

Banyo sonrasında, saç tipin ne olursa olsun, saçlarını klasik havlu yerine kullanmadığın pamuklu bir tişört ile kurulayarak saçlarının elektriklenmesini durdurabilirsin. Aynı zamanda saçlarındaki elektriklenmeyi, kabarmayı önlemesi için durulanmayan saç bakım kremleri kullanmalısın. Bizim en sevdiğimiz erkek saç bakım ürünlerini öğrendin, şimdi bunları deneme sırası sende. 

Paylaş

Erkekler için saç bakımı ipuçları
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3’Ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz Ve Saç İçin
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3’Ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz Ve Saç İçin
( Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club Saç Ve Sakal Şekillendirici Krem Wax
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club Saç Ve Sakal Şekillendirici Krem Wax
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Evde erkek saç kesimi nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rossmann'dan Alabileceğin En İyi 8 Makyaj Malzemesi