Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
24/06/2019
Saç Sırları
360 38

Erkekler için saç uzatma yöntemleri!

Ece Y.

Saç uzatan erkekleri buraya alalım!

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! Erkekler için saç uzatma yöntemleri!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç uzatma erkeklerin en merak ettiği konulardan biri! Bugün bu konuyu ele aldık ve erkekler için saç nasıl hızlı uzatılır, erkeklerde saç uzatmanın püf noktaları, erkek saç uzatma aşamaları hakkında tüm bildiklerimizi derledik. Hazırsan başlıyoruz! :)

Erkekler için saç uzatan şampuan var mı?

Erkekler için saç uzatma yöntemleri!

Birçok erkek saç uzatma şampuanı arıyor. Öncelikle saç uzatmak 1 haftada olacak bir şey değil; bunu öğrenmekle işe başlamalısın. Ancak doğru saç bakım ürünleri kullanarak saçlarının uzamasına destek olabilir ve sağlıklı uzamasını sağlayabilirsin.

Senin için önerdiğimiz şampuan ise Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren bu şampuan saçların beslenerek uzamasını sağlıyor. Normalde saç uzatma aşamasındayken saçlarda cansızlık, cılızlaşma, kırılma gibi sorunlar olabiliyor. İşte bu sorunlar Dream Long sayesinde olmuyor ve saçlarını kestirmek zorunda kalmadan uzatabiliyorsun.

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı aşağıda bulabilirsin.

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! - 1
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Erkeklerde saç nasıl hızlı uzatılır?

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! - 3

Saçlar ayda en fazla 1,5 cm kadar uzar. Her ay bu hızda uzamasını sağlamak için ise bakım şart! Hayallerindeki uzun saçlara kavuşmak için sabırsızlandığını biliyoruz ama bunun için öncelikle düzenli bakım yapmalı ve birazcık sabretmelisin. :)

Yukarıda da bahsettiğimiz Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı ile saçlarının hızlı uzamasına destek olabilirsin. Saçlarını beslemeye başladığında hem daha sağlıklı görünür, hem de saçların beslendiği için uzama hızında artış olur.

Erkekler saç uzatma aşamalarında ne yapmalı?

Erkekler saçlarını uzatırken çoğu zaman sıkılıp saçlarını kestiriyorlar ve vazgeçiyorlar. Ancak saç uzatma aşamasındayken saçlarının havalı görünmesini sağlamak için farklı tarzlarda şekillendirebilirsin.

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! - 4

Mesela saçlarını dağınık tarzda şekillendirebilirsin. Banyo sonrasında saçlarına şekillendirici köpük uygulayıp ardından saçlarını ellerinle dağıtarak havalı ve karizmatik bir görünüm elde edebilirsin.

Erkek saç uzatma tavsiyeleri

Üst kısımdan başla:

Eğer uzatmaya çalıştığın saçların çok kısaysa saçını uzatmaya üst kısımdan başlamanı öneririz. Erkeklerde saçın yan ve arka kısımları, üst kısmından daha hızlı uzar. Saçlarını uzatma aşamasındayken ortaya kötü bir görünüm çıkmasını önlemek için ilk önce üst kısmı uzatmalı, yeterince uzadığında da saçının yan ve arka kısımlarını uzatmaya başlamanı öneririz.

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! - 5

Bakıma önem ver:

Saçlarını uzatmaya devam ederken şampuan dışında saç bakım ürünleriyle de bakımını desteklemeni öneririz. Mesela saç kremi, saç maskesi gibi ürünleri saç bakım rutinine ekleyebilirsin.

Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! - 6
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Hemen Al

Özellikle saçların belli bir uzunluğuna geldikten sonra kırık oluşumunu engellemek ve saçların sağlıklı uzamaya devam etmesini sağlamak için Elseve Dream Long serisinin Kolay Tarama Bakım Kremi, Uzun Saç Kurtarıcı Maske’siyle bakımı sürdürebilirsin. Bunun dışında Dream Long’un Bye-Bye Makas Bakım Kremi’ni banyo sonrasında kullanarak kırıkların önüne geçebilir, saçlarının bakımlı ve çekici görünmesini sağlayabilirsin.

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! - 8

Beslenme düzenine dikkat etmeyi unutma!

Beslenme düzeninin de saçların üzerinde etkisi büyük! Eğer sürekli abur cubur yiyor, sağlıksız besleniyorsan bu saç uzama hızına da yansır. Saçların dışardan, saç bakım ürünleriyle desteklenerek uzadığı gibi, içerden de tükettiğin gıdalarla beslenir. Bu nedenle protein, vitamin, mineraller açısından yüksek gıdaları tüketmeli, düzenli beslenmeye dikkat etmelisin.

Erkekler için saç uzatma yöntemleri! - 9

Sıcak su kullanmamalısın!

Saçlarını yıkadığın su ne kadar sıcak? Bazı erkekler yaz-kış demeden hep sıcak suyla yıkanırlar. Ancak sıcak suyun saçları ve saç derileri için ne kadar zararlı olduğunu bilmezler… Sıcak suyla saçlarını yıkadığında hem saç tellerin hem de saç derin kuruyabilir. Kuruyan saçlar da cılızlaşır, incelir, güçten düşer. İşte bu da saç uzatma hızına etki eder. Bu nedenle saçlarını daima ılık suyla yıkamaya dikkat etmelisin.

Saçlarını çitilememelisin!

Banyodan çıktıktan sonra saçlarını havluyla çitileyerek kuruladığını biliyoruz! :) Saçlarını çitileyerek incelmelerine neden olduğunu biliyor muydun? Saçlarını uzatırken havluyla nemini almak yerine kullanmadığın, pamuklu bir tişörtten yardım alabilirsin. Tişörtünü saçlarına hafifçe bastırarak nemi alabilirsin. Ardından kendiliğinden kurumasını sağlayabilirsin. 

Photo by Jose Munoz on Reshot, Photo by Joshua Munoz on Unsplash, Photo by VINICIUS COSTA from Pexels, Photo by Sindre Strøm from Pexels, Photo by Mean Shadows on Unsplash, Photo by Nathan Jefferis on Unsplash, Photo by NeONBRAND on Unsplash

Paylaş

Erkekler için saç uzatma yöntemleri!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​2020 için trend olacak uzun erkek saç modelleri
​Bu sezon çok sık göreceğimiz 5 uzun erkek saç modeli
Erkekler için stil önerisi: Kısa saç mı, uzun saç mı?
​Uzun saçlı erkeklere özel stil önerisi
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Trend Alarmı: Yarım Eyeliner Nasıl Çekilir?