16/10/2015
Saç Sırları
360 38

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili

Cansu G.
Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Eğer kalın telli ve kontrolü zor bir saç tipin varsa, saçlarını kontrol altına almak senin için biraz zorlayıcı olabilir. Dağınık görünüm güzel olsa dahi, katılman gereken resmi davetlerde bırakman gereken etkiyi doğrudan etkileyebilir. Endişelenme, saçlarının zorlayıcı olması kontrolü ona bırakman gerektiği anlamına gelmiyor. Doğru ürünler ve şekillendirme teknikleri ile istediğin görünümü rahatlıkla elde edeceksin! En iyi dağınık saç modellerinden ilham almak için yazımızın devamından ilham alabilirsin. 

Dağınık saç modelleri

1-Dağınık orta boy saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili

Şekillendirme işlemine saç şekillendirici bakım kreminden başla. Ellerine aldığın bakım kremini saçlarına uygula. Saçlarının üst kısımlarını ellerin yardımıyla şekillendir, ardından yan kısımlara geç. Böylece saçların hem düzgün hem son derece doğal bir görünüm yakalayacak.

Editörün önerisi: İnatçı saçların olduğunu düşünüyorsan, L’Oréal Paris Elseve  Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i uygula ardından üzerinden tarak yardımıyla geç. Böylece saçların daha kolay şekle girecek.

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

2- Pratik hacimli saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 3

Sadece 5 dakikanı ayırıp, pratik ve hacimli görünen bir saç modeli oluşturmak istersen saçlarını yana doğru taraman yeterli olacak. Saç ayrımını kalıcı olarak değiştirmek için düzenli olarak bir ay boyunca saçlarını yana doğru taramanı öneririz. 

3- Ön kısımlarını yukarı doğru kaldır

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 4

İnce dişli tarak yardımıyla tüm saçının ön kısmını yukarı doğru yani geriye doğru tara. Böylece yüz hatların daha belirgin olacak. Saçlarının ön kısmını şekillendirdikten sonra sonra saçlarını köklerden uç kısımlara doğru nazikçe tara.

4- Karizmatik saç modeliErkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 5

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni avucuna döküp parmak uçlarınla saçlarına uygula. Buklelerini belirginleştiren ve saçlarını daha düzenli gösteren bu şekillendirici krem ile doğal dağınık görünümler yaratabilirsin. İstediğin, hacimli görünüme ulaşana kadar saçlarından tutamlar alarak bu tutamları çevir ve ellerinle saçlarını dağıt. Saç şekillendirmede, yaratıcılıkta sınır yoktur!

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni buradan inceleyebilirsin.

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 6
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

5- Saç modelini sabitlemeyi unutma

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 8

Saçların dışarıda çok kolay dağılıyorsa saçlarına sabitleyici sprey uygulayarak saç stilinin gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsin.

6- Amerikan tıraşı

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 9

Orta boy dağınık saç modeline farklı bir hava kazandırmak için Amerikan tıraşını deneyebilirsin. Amerikan tıraşı kesiminde saçlarının üst kısmı daha uzun olurken, yan kısımları kısa görünecek ve böylece saçların daha düzenli duracak.

7- Saçlarında beyazları olanlar için saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 10

Saçlarında beyazları olanlar daha genç görünmek isterlerse dağınık saç modelini tercih etmeliler. Beyazlarını gizlemek için de L'Oreal Paris Magic Retouch Magic Retouch Beyazlar İçin Anında Kapatıcı Sprey kullanabilirsin. İlk şampuanlamaya kadar kalıcı olan bu sprey boya, saç diplerinden uzayan beyazları en doğal şekilde gizleyecek. 

8- İnce saç telleri için dağınık saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 11

İnce telli saçların kabarmasından şikayetçiysen saçlarına dolgunluk kazandıran şampuanları tercih etmelisin. L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı, formülündeki yağlar sayesinde ince telli saçların kabarmasına engel oluyor ve saçlarına doğal hacim kazandırıyor. Artık saçlarını istediğin kadar dağınık şekillendirebilirsin. 

9- Kıvırcık dağınık saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 12

Kıvırcık saçlarını dağınık şekillendirmek istiyorsan ilk olarak buklelerini kontrol altına almalısın. Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi, içeriğindeki Amla Yağı sayesinde kıvırcık saçlarını besleyerek buklelerini belirginleştiriyor. Artık kıvırcık saçların düzensiz görünmeyecek. 

10- Özel günler için dağınık saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 13

Özel günlerde dağınık ve şık saç modeli yapmak istersen saçlarını yandan ayırarak kullanabilirsin. Islak bitişli saç kremleri saçlarının daha şık ve karizmatik görünmesini sağlar. 

11- Orta uzun dağınık saçlar

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 14

Orta uzunluktaki saçlarının dağınık görünmesini istiyorsan saçlarının yan kısımlarını kısa kestirerek ön kısımdaki saçların öne çıkmasını sağlayabilirsin. 

12- Dağınık sakal modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 15

Dağınık saç modeline en çok kirli sakal modeli yakışıyor! Stiline karizmatik ve doğal bir görünüm eklemek için kirli sakalı mutlaka denemelisin. 

13- Dağınık kaküller

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 16

Dağınık saçlarına yeni bir görünüm kazandırmak için saçların ön kısımlarını uzatarak kakül görünümü ver. Alnına düşen saçların seni daha dinamik ve genç gösterecek. 

14- Gür ve dağınık saçlar

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 17

Gür saçlarını dağınık şekillendirmek istiyorsan saçlarını yandan ayırabilirsin. Saçlarının pürüzsüz görünmesini istiyorsan özel günlerde saçlarına fön çekebilirsin. 

15- Dağınık saç kesimi

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 18

Dağınık saç modelleri kadar dağınık saç kesimi de önemli! Saçlarının dağınık görünmesi için saçlarının orta kısımlarını uzun bırakarak doğal görünmesine izin ver. 

16- Saçlarını geriye doğru şekillendir

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 19

Dağınık saçlarını kontrol altına almak için geriye doğru şekillendirmeyi dene. Geriye doğru taradığın saçların doğal olarak dağınık görünecek hem de önüne düşmeyecek. 

17- Uzun dağınık saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 20

Uzun saçlarını dağınık göstermek biraz zor, kabul ediyoruz! Uzun saçlarını dağınık göstermek istiyorsan katlı saç kesimlerini tercih edebilirsin. 

18- Dağınık saç modeli ve uzun sakallar

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 21

Dağınık saç modelini daha salaş göstermek için sakallarını uzatabilirsin. Uzun sakallar ister istemez görünümünü daha 'dağınık' gösterecek. 

19- Dağınık şekillendirme önerileri

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 22

Orta boy saçlarını dağınık şekillendirmek için ıslak bitişli saç şekillendiricini parmaklarınla saçlarına uygula. Tıpkı ellerinle saçlarını tarar gibi uygulama yapabilirsin. Özellikle saçlarının ön kısmını yukarı doğru şekillendirerek dağınık görünümünü desteklemelisin. 

20- Kalın telli saçlar için dağınık model

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 23

Kalın telli saçlarının doğal görünmesini istiyorsan saçlarını yana ayırmalı ve kısa saç modellerinden uzak durmalısın. Kalın saçlarının verdiği gür ve hacimli etkiyi göstermek için orta boy saç kesimini kullanmalısın. 

21- Klasik dağınık saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 24

Dağınık saç modeline biraz klasik bir görünüm kazandırmak için şekillendirici sürdükten sonra geriye doğru taramalısın. Bu dağınık saç modelini özel günlerde tercih edebilirsin. 

22- Havalı dağınık saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 25

Dağınık saç modeline bambaşka bir görünüm kazandırmak için keçi sakalı ile birleştirebilirsin. Erkek saç ve sakal modellerine yakışan keçi sakal & dağınık saç modeli bu senenin favorilerinden! 

23- Sade saç modeli

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 26

Sade dağınık saç modelini denemek istersen kısa-orta boydaki saç modellerini tercih etmelisin. Saçlarını yana taradığında sade görünecek, dağınık şekillendirdiğinde de daha karizmatik duracaksın. 

24- Dağınık bukleleri şekillendirmek

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 27

Düzensiz dalgalı saçları olanlar dağınık saç modellerinden uzak duruyorlar. Sen de kıvırcık saçlarını dağınık şekillendirmek istiyorsan ilk olarak saçlarına nem desteği sağlayarak buklelerinin daha dolgun görünmesini sağlamalısın. 

25- 1 numara saç kesimi

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili - 28

Asker tıraşı olarak da bilinen 1 numaralı tıraşı dağınık saç modeliyle birleştirebilirsin. Saçlarının yan kısımlarını çok kısa kestirebilir, üst kısımlarını da dağınık şekillendirebilirsin. 

Paylaş

Erkeklere özel: 5 dakikada dağınık saç stili
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Maskara - Koyu Kahverengi
L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Maskara - Koyu Kahverengi
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En İyi 5 Erkek Saç Bakım Kremi
En İyi 5 Erkek Saç Bakım Kremi
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Tümünü Gör
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Saç Güzelleştirici Krem Kullanmanın 7 Yolu!
Saç Güzelleştirici Krem Kullanmanın 7 Yolu!
Gizemli kahve saç rengi hakkında bilmen gerekenler
Gizemli kahve saç rengi hakkında bilmen gerekenler
Koyu kızıl saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Koyu kızıl saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Evde Yılbaşı: Kendini İyi Hissetmenin Yolları