Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
18/04/2018
Saç Sırları
360 38

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı?

Cansu G.
Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Gür saçlar her erkeğin hayalidir. Hatta hayallerinde saçlarını sık sık kestirerek veya kazıtarak kellikten kurtulmak bile olabilir! Küçük yaştan itibaren erkekler, saçlarını ne kadar sık tıraş ederlerse o kadar gür ve kalın telli olacağına inanıyorlar. Peki, bu uygulama doğru mu? Saçları sık sık tıraş etmek gerçekten saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı oluyor mu? Erkeklerin en çok sorduğu soruyu bugün cevaplıyoruz! Devamı için seni yazımızın devamına alalım! 

Saçları tıraş etmek saç telini kalınlaştırır mı?

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı?

Erkekler tarafından yaygın olarak, doğru bilinen yanlışlardan biri saç kazıtmanın saçı gürleştirebileceği, saçları daha yoğun çıkarmasıdır. Doğrusunu söylemek gerekirse, saçları sık sık tıraş etmek ve saçı kazıtmak saç telini kalınlaştırmaz, saçların daha yoğun çıkmasına yardımcı olmaz. Saçları tıraş etmek, sadece saç derisinin üzerindeki saç tellerine etkisi vardır. Saç telinin kalınlığı ise derinin altında, köklerde olduğu için saçları ne kadar sık tıraş edersen et, bunun saç köklerine bir faydası olmayacaktır. 

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? - 1

Saçlarını sık sık tıraş edenlerin saçlarının kalınlaştığını düşünmesinin nedeni ise; saç diplerinin her zaman saç uçlarına göre kalın olmasıdır. Saçlarının gürleşmesini istiyorsan saç derisinin altına etki eden, özel bakım ürünlerini, saç kürlerini kullanmanı öneriyoruz. Hem erkeklerin, hem de kadınların kullanabildiği Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Dökülme Karşıtı Bakım Kürü saç tellerinin dökülmesine engellemeye destek olarak, saçlarına bakım yapıyor, saçın içten güçlenmesine yardımcı oluyor. 

Aynı şekilde, saç gürleşmesi ve dökülmesi için aminexil ve stemoxydine gibi maddeler de oldukça etkilidir. Bu maddeleri içeren saç bakım ürünlerini kullanarak da saçlarının gür şekilde uzamasına destek olabilirsin. 

Peki, saç kazıtmak herkese yakışır mı?

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? - 2

Artık saç kazıtmanın saçlarının güçlenmesine bir katkıda bulunmadığını öğrendiğine göre, yine de saçlarını kazıtmak, Yaz aylarının da yaklaşmasıyla birlikte uzun saçlarından uzaklaşıp kısacık saçlarla ferahlamayı istiyor olman çok doğal! 

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? - 3

Sıcak havalarda saçlarını kazıtarak gerçekten de daha rahat edebilirsin. Genelde saçlarını kazıtmak isteyen herkesin aklındaki soru 'Saçlarımı kazıtsam bana yakışır mı?' oluyor. 

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? - 4

Eğer yuvarlak yüz şekline sahipsen saçlarını kazıtmak, 1 numara tarzında kestirmek sana çok yakışacaktır; gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. 

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? - 5

Ancak uzun yüz şekline sahip olanlar saçlarını kazıtmak yerine yukarıdaki gibi 3 numaralı saç tıraşını tercih etmelilerdir. 

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? - 6

Köşeli yüz hatlarına sahipsen de saçının tamamını kazıtmak yerine yukarıdaki gibi, saçlarının üstlerindeki kısmını 4 numara kestirip, yan taraflarını 1 numaraya kestirmelisin.

Editörden öneri: Bu tarzdaki saç kesimini elde ettikten sonra üstteki saçlarını da L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Sprey yardımı ile şekillendirebilirsin.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Saçlarını kazıttıktan sonra saç bakımı nasıl olmalıdır?

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı? - 9

Herkesin bildiği gibi kısa saçların bakımı oldukça pratik oluyor. Ancak bu durum tabii ki saçlarını kazıttıktan sonra eline geçen her şampuanı kullanarak saçlarını temizlemen anlamına gelmiyor! Bunu yaparak saç derinin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olabilirsin.

Saçlarını erkeklere özel, L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3’ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz Ve Saç İçin ile yıkamanı öneriyoruz. 

Paylaş

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3’Ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz Ve Saç İçin
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3’Ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz Ve Saç İçin
( Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club Saç Ve Sakal Şekillendirici Krem Wax
L'Oréal Paris Men Expert Barber Club Saç Ve Sakal Şekillendirici Krem Wax
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Erkek
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Erkek
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Erkek 7 Numara Saç Modelleri
40 Erkek Amerikan Saç Modeli
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Evde erkek saç kesimi nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Trend Alarmı: Yarım Eyeliner Nasıl Çekilir?