Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
07/08/2015
Saç Sırları
360 38

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar

Cansu G.
Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Biz kadınların kendimizi en özel hissettiğimiz anlardan biri, yeni fön çekilmiş saçlarımızla dışarı çıkmaya hazırlandığımız an! Kendimizi daha pozitif, daha güzel ve farklı hissederiz. Yani, saçlarımız ne kadar güzel ve bakımlı görünürse kendimizi de bir o kadar iyi hissediyoruz.

Aslında evde de fön çekebilirsin! İhtiyacın olan tek şey bir fön makinesi ve yuvarlak fön fırçası. O zaman şimdi adım adım, hem de evdeki saç kurutma makinesi ile fön çekme rehberimize geçelim!

1.Banyoda bakıma başla

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar

İşe ilk olarak saç bakımından başlaman gerekir. Seçtiğin şampuanın, onarıcı bir özellikte olmasını tercih etmeni öneririz. Şampuanlama sonrası kullanacağın, saç bakım kremi ile de saçlarının yumuşacık olup kolayca taranmasını sağlayabilirsin.

Banyo sonrasında da saçlarını taramadan ve dolaşan saçlarını açmadan önce durulanmayan bakımları kullanırsan saçların yumuşayıp, daha kolay taranır. Ayrıca saçlarının uçları çok kırık ise mutlaka kırık uçlara özel durulanmayan bir bakım kremi kullanırsan fön öncesi saçlarının daha pürüzsüz olmasına yardımcı olursun.

Elseve Dream Long Bye Bye Makas Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 1
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Editör önerisi: Kırık saç uçlarını onarmak için sana önerimiz Elseve Dream Long Bye Bye Makas Bakım Kremi. Bu durulanmayan bakım kremini düzenli olarak saçlarının uç kısımlarına uygulayarak hem saçlarını onarabilir hem de saçlarının ısıdan dolayı zarar görmesine engel olabilirsin.

2.Buhardan kaçın

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 3

Genelde hepimiz banyo yaptıktan sonra, saçlarımızı az önce banyo yaptığımız nemli ve buharlı banyoda kuruturuz. Ama eğer fön çekeceksen ve saçlarını kuruturken elektriklenmesini, kabarmasını istemiyorsan, mutlaka kuru bir yerde bunu gerçekleştirmelisin. Mesela yatak odanda yapabilirsin.

3.Saçlarını havluyla kurutma

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 4

Eğer saçlarına zarar vermemek ve elektriklenmesini önlemek istiyorsan saçlarını havluyla ovarak kurulamaktan kaçınman gerekiyor. Bunun yerine, saçlarını kullanmadığın pamuklu bir tişörtle kurulamanı öneririz.

4.Kurutmaya saç köklerinden başla

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 5

Saçlarına fön çekmeden önce kurutmaya saç köklerinden başlamalısın. Saç diplerine doğru hafif masaj hareketleriyle kurutursan daha iyi bir sonuç elde edebilirsin.

5.Saç kesimini göz önünde bulundurmalısın

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 6

Eğer saçların katlı kesim değilse, yani tüm saçın aynı uzunluktaysa düz fönlü saçlar sana çok yakışır. Katlı kesimler için ise daha canlı ve hareketli fön çekmek, hacimli bir görünüm sağlayacağı için daha doğru olur.

Editör önerisi: Eğer saçlarına hareketli fön çekeceksen son dokunuşta saç spreyi kullanmanı öneririz. L’Oréal Professionnel Tecni Art Fix Design Sprey’den yardım alabilirsin.

6.Doğru fırçayı bul

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 7

Her saç fırçası fön fırçası değildir. Saç tipine uygun bir fön fırçası bulmak gerekir. Ayrıca saçının kısa ya da uzun oluşu kullanacağın fırçanın da ince ya da kalın oluşuyla doğru orantılıdır. Eğer ince telli ve uzun saçlıysan hacim vermesi için aralıklı dişleri olan bir fırçayı, kalın telliyse de sık dişli bir fırçayı kullanabilirsin. 

Peki fön fırçası nasıl kullanılır? Fön fırçasını kullanırken, bir elinle fön makinesini diğer elinle de fön fırçasını tutuyorsun. Saçlarına zarar vermemek için mutlaka sert fırça darbelerinden kaçınmalısın. Eğer kırık fön, yani dalgalı fön çekiyorsan saç tutamlarını birkaç yuvarlak fön fırçasına sarıp fön makinesi ile ısı verebilirsin. Düz fön çekiyorsan da, saç tutamlarının altından fırça ile saçlarını bir yandan tarayıp bir yandan da fön makinesi ile ısı verebilirsin.

7.Tutamlara ayır

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 8

Fön çekmeye başladığında saçlarını eşit tutamlara ayırırsan işin daha kolay hale gelir. Ayrıca en alttaki tutamlardan fön çekmeye başlamak daha doğru olur.

Editör önerisi: Yoksa saçlarına fön çekmeden önce dip boyanın geldiğini mi fark ettin? Hiç sorun değil çünkü L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey var! Bu spreyi şakaklarına, saç diplerine uygulayıp anında beyazlarından kurtulabilirsin!

L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar - 9
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Paylaş

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
( Saç Spreyi )
Keşfet
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kumral Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kumral Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
En Havalı Erkek 3 Numara Saç Modelleri
​Öneriyoruz: En İyi 5 Saç Spreyi
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L'Oréal Paris Infaillible Matte Lip Crayon Kalem Rujlar