Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Evde saç boyama tekniklerini öğren!

Evde saçlarını ilk defa mı boyayacaksın? Bu rehberimizle harika sonuçlar elde edebilirsin!

Evde saç boyamak çok kolay gibi görünse de yapılan ufak hatalar büyük zararlara yol açabiliyor. Evde ilk defa saçlarını boyuyorsan, iyice araştırmalı ve bilinçli olarak bu işe başlamalısın. Merak etme, Saç Sırları.com imdadına yetişiyor! Şimdi sana evde saç boyamanın tekniklerini anlatıyoruz, bu yazıyı okuduktan sonra hata yapma şansın neredeyse sıfır!

Saçının durumunu değerlendir

Saçlarını boyamadan önce saçlarının durumuna göz atmalısın. Eğer yıpranmış, çatal çatal görünen saç uçların varsa öncelikle saç bakımı ile saçlarını canlandırmalısın. Saçlarını hemen boyamak yerine kendine bir bakım programı hazırla ve daha sağlıklı saçlara kavuş. Sağlıklı saçlara ulaştıktan sonra saçlarını boyamak daha kalıcı olacaktır.


Doğru ürün seç

Güzellik marketlerinde gördüğün saç boyalarını iyice araştırmalı ve sana en uygununu satın almalısın. Eğer saçlarında beyazların varsa beyaz kapama özelliği olan boyayı almalısın. Boya satın alma aşaması çok önemli ve kritiktir, bu nedenle iyice araştırma yapıp, en iyi boyayı alışveriş sepetine atmalısın. Eğer saçların cansız görünüyorsa mutlaka arı sütü veya doğal yağlar içeren saç boyalarını kullanmalısın. Bu boyalar sayesinde saçların hem beslenir, hem de harika parlak bir renge kavuşur!

Editörün önerisi: Boyayı satın almadan önce saçlarının uzunluğunu ve ne kadarını boyayacağını göz önünde bulundurarak ona göre kaç paket boya alacağına karar vermelisin.

Boyamadan önce

Saçlarını boyamadan önce alnına, kulaklarına ve ensene vazelin sürerek boya bulaşmasını önleyebilirsin. Boyanın sıçrama ihtimaline karşı üzerine havlu ve önlük almayı unutmamalısın. En önemlisi ise, saçlarını boyamadan önce mutlaka alerji testi yapmalısın. Boyadan bir parça kulak arkana sür ve biraz bekle. Eğer kaşıntı veya kızarıklık hissedersen saçlarını boyamamalısın.

Dikkat etmen gereken detaylar

Saçlarını boyarken tutamlara ayırarak işini kolaylaştırabilirsin. Bekleme süresine saçlarının daha önce boyalı olup olmadığına ve rengine göre değişebilir. Bu nedenle boyanın içinden çıkan kullanma talimatlarına uymalısın. Biraz erken veya geç yıkaman saç renginin beklediğinden daha farklı görünmesine neden olabilir.

Boya sonrası bakım

Saçlarını ılık su duruladıktan sonra boyanın içinden çıkan saç kremini saç boylarına ve uçlarına uygulamlısın. Saç bakım rutinine boyalı saçlara özel şampan, saç kremi ve maske ekleyerek saç boyanın kalıcılığını uzatabilirsin.

Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting Crème Gloss 680 Bronz Kahve
Casting Crème Gloss 680 Bronz Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Casting Crème Gloss 6354 Toffee Caramel
Casting Crème Gloss 6354 Toffee Caramel
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Olia Saç Boyası 7.40 Yogun Bakır
Garnier Olia Saç Boyası 7.40 Yogun Bakır
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Olia Saç Boyası 6.35 Açık Çikolata
Garnier Olia Saç Boyası 6.35 Açık Çikolata
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
Dip beyazların mı var? Hayatını kolaylaştıracak ürünü açıklıyoruz!
​Bundan böyle dip boyanın geldiğini kimse anlamayacak!
Dip boyamız gelmişken hazırlıksız yakalandığımız 5 beklenmedik an!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Festival Makyajlarında Yaratıcı Ürün Kullanımları