Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
29/09/2018
Saç Sırları
360 38

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cansu G.
Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saçlarını kestirmek isteyenler artık evde ayna karşısına geçiyor. Sen de evde saç kesmek ve saç kesiminden sonra da saç bakımına özen göstermek istiyorsan evde kolay saç kesiminin sırlarını öğrenmelisin.

Her ne kadar ilk bakışta zor gibi görünse de evde kısa saç kesimi bile kolaylıkla yapılabilir. Evde düz saç kesmek, evde katlı saç kesimi gibi zor işlemler bile biraz pratik yaptıktan sonra sana çok kolay gelecektir. Evde saç kesimine dair bilmek istediklerini bu yazımızda bulabilirsin! :)

Evde saç kesimi nasıl yapılır?

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır?

1.Adım: Öncelikle evde saç kesimi için tıpkı kuaförde olduğu gibi saçlarını ıslatmalısın. Nemli saçlarını kontrol altına almak daha kolay olacak ve saçların etrafa daha az saçılacaktır.

2.Adım: Saçlarını sık dişli bir tarak yardımı ile tara ve pürüzsüz görünmelerini sağla. Dağınık saçlarını eşit olarak kesmek mümkün olmayacaktır. 

3.Adım: Saçlarını evde keserken her zaman arka kısımdan başlayarak öne doğru ilerlemelisin. Evde kat kat saç kesmek için mutlaka kat makası ve ara makasına ihtiyacın vardır. Klasik makaslarla saç kesmek zordur. 

4.Adım: Saç kesimini tamamladıktan sonra saçlarını tekrar ıslat ve tara. Böylece saçlarının eşit görünmesini sağlayabilirsin. Tabii sonrasında da saçlarına fön çekerek saç kesiminle gururlanmayı unutma! :) Yüz şekline göre de hangi saç kesiminin sana uygun olduğunu öğrenmek istiyorsan bu içeriğimizi okuyabilirsi.

Evde düz saç kesimi nasıl yapılır?

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? - 1

Evde küt saç kesimi için saçlarını mutlaka ıslatmalı ve saçlarını çizgi şeklinde kesmelisin. Saçlarını keserken mutlaka hepsi açık olmalı, toplayarak kesmemelisin. Evde düz saç kesimi ilk seferde zor gibi görünebilir. Her iki tarafından da eşit olması için tekrar tekrar üzerinden geçmeli, dümdüz oluncaya kadar pes etmemelisin.

Editör önerisi: Eğer saçlarına pürüzsüz düz bir görünüm vermekte zorlanıyorsan durulanmayan bakım kremlerinden yardım almanı öneririz. Elseve Dream Long Bye Bye Makas Bakım Kremi hem saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyor hem saçlarını besleyerek saç uçlarındaki kırıklardan kurtulmamızı sağlıyor hem de saçlar beslendiği için pürüzsüz görünüyor. E daha ne olsun! :)

Elseve Dream Long Bye Bye Makas Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? - 2
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Evde katlı saç kesimi nasıl yapılır?

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? - 4

Evde katlı saç kesimi yapmak, düz saç kesiminden daha kolaydır. Çünkü katlı saç kesiminde hatalar çok belirgin olmaz. Katlı saç kesimi için kat makasını al ve saçlarının aralarına katlar at.

Katlı saç kesimi modeli orta boy saçlar için ideal bir kesimdir. Saçlarının hacmini ortaya çıkartmak ve daha dolgun görünmelerini sağlamak için katlı saç kesimi denemelisin. 

Evde kısa saç kesimi nasıl yapılır?

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? - 5

Evde kısa saç kesmek için öncelikle internette kısa saç kesimini araştırmalısın. Hangi kısa saç kesimini yapacağına karar verdikten sonra ayna karşısına geçerek saçlarını kesmeye başlayabilirsin. Kısa saç kesimini mutlaka adım adım yapmalı, birden çok kısa kesmemelisin. 

Eğer saçlarını dolgun göstermek istiyosan katlı kısa saç kesimini deneyebilirsin. Saçlarının kabarmasındna çekiniyorsan önce düz kısa saç kesimini dene, dilersen katlar atarak saç kesimine farklı bir model kazandırabilirsin.

Editör önerisi: Saç kesiminle bir bütün oluşturan saç rengini de unutmamalısın. Eğer saçlarına boya yapacak zamanın yoksa ve dip boyan da geldiyse hiç üzülme, sana pratik bir önerimiz var: L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey! Dip beyazlarını 3 saniyede kapatıp, anında kusursuz görünüm sağlayan bu spreyi uygulayarak daha yeni dip boyası yapmış gibi görünebilirsin! :)

L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? - 6
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Evde kolay saç kesimi nasıl yapılır?

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? - 8

Evde kolay saç kesimi için büyük bir aynaya, kuaför makaslarına ve konforlu bir ortama ihtiyacın var. Eğer evde ilk defa saç kesiyorsan sakın acele etmemelisin, boş zamanında saçlarını kesmelisin. Saçlarını mutlaka ıslakken kesmeli, kuruduğunda eşit görünüp görünmediğine bakmalısın. Unutma, saçların ıslakken daha uzun duracaktır. Saçlarını keserken en az 1 parmak ekstra uzunluk bırakarak kesmelisin. 

Evde saç kesiminden sonra saç bakımı nasıl olmalıdır?

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır? - 9

Saç kesiminden sonra uygun bir şampuanla saçlarını yıkayarak saçlarının aralarında kalan saçların temizlenmesini sağlamalısın. Saçlarını yıkadıktan sonra da bakım yağı uygulayarak saç uçlarını ve boylarını canlandırabilirsin. Saç kesiminden sonra saçların ihtiyacı olan nem dengesini sağlayacak olan bakım yağı, saç uçlarını yumuşatarak kesimden sonra sert sert görünmesini engelleyecek. 

Yeni saç kesiminin tadını çıkarmadan önce de L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Bakım Kremi'ni uygulamalsın. Yeni saç kesiminin kabarmasını önleyen ve saçların elektriklenmesini azaltan bu bakım kremi aynı zamanda saçlarının kolay şekil almasını da sağlıyor. 


Paylaş

Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Altın Kahverengi
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Altın Kahverengi
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Zayıf gösteren saç kesimi var mı? Hangi saçlar zayıf gösterir?
5 numara saç modelleri hakkında her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Trend Alarmı: Yarım Eyeliner Nasıl Çekilir?