Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
23/02/2020
Saç Sırları
360 38

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler!

Ece Y.
Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Evde doğal saç bakımı yapmak için çeşitli yağları, bitkisel içerikleri karıştırıp kürler, bakım yağları elde ediliyor. Hatta öğrendiğimiz kadarıyla bu karışımları sık sık yapanlar varmış. Yoksa sen de doğal saç bakım kürü hazırlayanlardan mısın? O zaman doğal saç bakım kürleriyle ilgili yazdığımız bu içeriğimiz tam sana göre!

Evde doğal saç bakım kürleri etkili mi?

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler!

Evde doğal saç bakım kürleri hazırlarken genelde dışarıda satılan çeşitli doğal, bitkisel yağlar kullanılıyor. Bu doğal yağlar birbiriyle karıştırılarak saça uygulanıyor. Hatta çoğu zaman banyo öncesinde uygulanıyor. Eminiz ki bu yöntemi sen de denemişsindir. Peki saçlarına bir etkisi oldu mu?

Biz Saç Sırları.com editörleri olarak, saçlarımıza çok düşkün olduğumuzdan hemen hemen her doğal saç bakım yöntemini denedik. Ancak ne yazık ki hiçbirinden istediğimiz sonucu alamadık… Bunun nedenini ise yaptığımız araştırmalarla beraber bulduk!

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! - 1

Bu doğal içerikleri, doğal bakım yağlarını kullanırken saça direkt olarak uyguluyoruz ya da Hint yağı, badem yağı gibi içerikleri birbiriyle karıştırarak uyguluyoruz. Aslında bu doğal içeriklerin saça etki edebilmesi için çeşitli aktif içeriklerle birleşmesi gerekiyor. Bu maddelerle birleştiğinde ise uygulanan yağ ya da karışım etkili oluyor ve saçının ihtiyacına cevap olabiliyor.

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! - 2

Yani aktardan sürekli Hint yağı gibi doğal yağlar alıp saçına sürüyorsan ama hiçbir sonuç alamıyorsan bunun nedeni, aktif içeriklerle beraber uygulamaman. Tabii bu aktif maddeleri ise evde yaptığımız bu karışımlarla elde edemeyiz. Yağları aktif hale getirip saça etki etmesini sağlayan bu maddeler laboratuvar ortamlarında yapılıyor ve saç bakım ürünlerinde bulunuyor.

Kısacası evde uğraşıp, bir sürü yağ alıp, saçlarına etki etmesini bekliyorsan maalesef gerçek etkisini göremeyeceğini söylemek zorundayız… Denediğimiz için biliyoruz. :)

Evde doğal saç bakım kürü yapmak zararlı mı?

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! - 3

Tabii bir de bu doğal yağ karışımlarını evde hazırlamanın saçlara da bazı zararları olabiliyor. Saç derin kullandığın yağa karşı hassasiyet gösterebiliyor. Hatta bu doğal yağlar saça direkt olarak uygulandığı için saç derisi alerjik reaksiyonlar da gösterebiliyor.

Aynı zamanda saça çok fazla üst üste uygulandığında, özellikle de saçın ihtiyacına uygun bir yağ değilse saçın zarar görmesine, yıpranmasına neden olabiliyor.

Genelde hızlı saç uzatmak için doğal yağlar, yumurta, bal gibi karışımları içeren saç maskeleri sıklıkla yapılıyor. Ancak bu kürleri saçına uygulayarak saçın hızlı uzamasına etki sağlayamazsın. Tam tersi çeşitli saç derisi sorunlarına yol açabilir, saç dökülmesi sorunuyla bile karşı karşıya kalabilirsin!

Evde doğal saç bakımı nasıl yapılmalı?

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! - 4

Yukarıda da açıkladığımız gibi evde doğal saç bakım kürleri, maskeleri, karışımları hazırlamak yerine, bu besleyici yağları içeren saç bakım ürünleri kullanarak daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsin.

Saç uzatmak, saçlarını onarmak için Hint yağı gibi bir yağ ile saçlarına bakım yapmak yerine, Hint yağı içeren ve bitkisel keratin, vitaminler gibi içeriklerle de bunu destekleyen Elseve Dream Long Onarıcı Bakım serisini kullanabilirsin.

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! - 5

Bizim de kullandığımız ve saçlarımıza sağladığı etkilerden çok memnun kaldığımız bu seri, saçlarının sağlıklı şekilde, kırılmadan uzamasını isteyenler için de ideal! Hatta seriye şimdi bir de Dream Long Buhar Maskesi eklendi. Bu buhar maskesini özellikle evde bakım yapanlar çok sevecekler!

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! - 6

Normalde evde bakım yaparken saçlarımızı sıcak havlulara sarıp saçımıza uyguladığımız bakımın etki etmesini sağlarız. İşte bu işleme artık gerek yok çünkü Dream Long Buhar Maskesi’nin kendiliğinden ısınan bonesiyle saçlarımızın derinlemesine onarılmasını sağlıyor.

Elseve Dream Long Buhar Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler! - 7
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Buhar Maskesi
( Maske )
Hemen Al

Artık biz de evde karışım yapmak yerine doğru saç bakım ürünleriyle, saçlarımıza doğru bakımı uyguluyoruz. Böylece de saçlarımız her zamankinden daha sağlıklı görünüyor! :)

Paylaş

Evde yapılan doğal saç bakım kürleri hakkında bilinmesi gereken gerçekler!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Buhar Maskesi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Buhar Maskesi
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Super Stay Matte Ink Coffee Likit Mat Rujlar