Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Eyvah! Kışın saçlarımı kuruttukça mahvoluyor ne yapmam lazım?

Kışın fön makinesini sık kullanmak saçlarına zarar veriyorsa bu önerilerimize kulak ver!

Kış boyunca saçlarını kontrol altında tutabilmek için fön çekmeyi, ıslak saçlarını kurutmayı artık alışkanlık haline getirmiş olabilirsin. Ancak bütün bunlar, özellikle aşırı kullanıldığında saçlarına geri dönüşü zor zararlar verir.

Kış aylarında ısıdan uzak kalmak, saç kurutmamak biraz zor olsa da kuru, mat, kabaran ve zor şekil alan saçların olmaması için şimdiden önlem alsan iyi edersin. Peki, neler yapman gerekiyor?

Isıyı düşürmelisin

Saçlarını kuruturken mutlaka ılık ısıda kurutmaya, maşayla ve düzleştirici ile şekillendirirken de mutlaka 130-170 derece arasında kullanmaya dikkat etmelisin. Saçlarının kalınlığına göre, kalın telliyse maksimum 170, ince telliyse de maksimum 130 derecede kullanmalısın.

Ayrıca banyoda saçlarını yıkarken kullandığın suyun derecesi de çok önemli. Saçlarını ılık suyla yıkamaya çalışmalısın.

Kendiliğinden kurumasına izin vermelisin

Tabii ki bunu yapmak kışın pek mümkün değil ama saçlarının kendiliğinden kurumasına izin verebilirsin. Eğer kurutmadan olmaz diyorsan da, saçlarının yaklaşık %70'ini fön makinesi ile ılık ısıda kuruttuktan sonra geri kalan kısmının kendiliğinden kurumasını sağlayabilirsin.

Isıdan saçlarını korumalısın

Saçlarını ısıyla şekillendireceğin ya da fön makinesi ile kurutacağın zaman yapman gereken ilk hareket mutlaka ısıya karşı saçlarını koruyabilecek bir bakım ürünü kullanmak olmalı. Saç Sırları.com olarak bu konuda bizim favorimiz L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem!

Durulanmayan, 6 değerli çiçek yağı içeren bu saç bakım ürünü, özellikle saçlarına bir türlü şekil veremediğin için ısıyla şekillendiriyorsan ideal bir tercih! 230 dereceye kadar saçlarını ısıdan koruyor. Yalnızca fön makinesi kullanmadan önce değil, saçlarını her şekillendirmeden önce yağ kremi kullanırsan kabarmadan, mükemmel şekil alan saçlar elde edebilirsin. Tam istediğin ürün değil mi?

Isısız saç modelleri kullanmayı denemelisin

Beslenen ve ısıya karşı korunan saçlar yumuşak ve parlak olur. Böylece ısı kullanmana gerek kalmadan saçlarını şekillendirebilirsin. Mesela yukarıdaki gibi saçlarının uç ve boy kısımlarına yağ kremi uygulayıp, saçlarını ör. Saçlarını açtığında çok güzel görünen plaj dalgaları elde etmiş olacaksın!

Harika bir dağınık topuz da hiç fena olmaz değil mi? Yapman gereken sadece saçlarına yağ krem uygulayıp bir atkuyruğu oluşturmak. Ardından burgu şeklini verip topuz elde ettikten sonra tel tokayla sabitlemek. Yağ krem ile beraber saç şekillendirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!


Photo credit: stock.adobe.com, giphy.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yıpranmış ve işlem görmüş saçları hızla iyileştiren bakımı keşfet!
Tüm yıl boyunca yıpranan saçlara tek hamlede S.O.S. bakımı!
Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata
Kuru, yıpranmış ya da boyalı saçların varsa bu önerimiz senin için!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyajcom Nisan Favorileri