Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Farklılık arayanlara özel: Kâküllü saçlar

Sen de saçlarında değişiklik istiyorsan, kâkül deneyebilirsin!

Görünüşünde biraz farklılık isteyen ama radikal değişimlerden kaçınanlardansan kâküller tam sana göre! Zoey Deschanel, Jessica Biel, Taylor Swift gibi dünyaca ünlü birçok yıldız son birkaç senedir kâküllü saçlarıyla boy gösteriyorlar ve bize soracak olursan çok güzel görünüyorlar. Aslında yüz şekline uygun model belirlendiğinde herkesin kullanacağı bir kesim ama dediğimiz gibi doğru ve uygun model belirlenmeli. Sen de saçlarında değişiklik istiyorsan ya da zaten kâküllerin varsa bakımını sağlamak ve daha rahat şekil vermek için ipuçlarımızı okumaya devam etmelisin!

1.Kesimi oluşturmak

Sana uygun olan kâkül seçimi söz konusu olduğunda saç dokusunu ve uzunluğunu dikkate alman gerekir. Kalın telli ve uzun saçları olanlara daha uzun ve geniş kâküller uygunken, ince telli saçlara daha küçük yapıdaki ya da yan kâküller daha uygun olur. Ayrıca yüz şeklini de göz önünde bulundurmalısın. Köşeli bir yüz şeklin varsa göz hizasında kâkül şeklini kullanmalısın ama yuvarlak ya da kalp şeklinde yüz hatlarına sahipsen, senin için de yan kâküller daha uygun olabilir.

2.Şekil vermek

Kâküllerine kendin şekil vermeye çalışırken, elektriklenmeyi en aza indirmek için daima ıslak saçlarla işe başlamalısın. Kabarık bir yapıda olmaması için yuvarlak bir fırçayla şekil vermek yerine düz bir fırçayla düz şekilde fön çekebilirsin.

3.Görünümü korumak

Birçok kuaför salonu kâküllerin düzeltilmesini ücretsiz olarak sunuyor. Ama bu işlemi evde kendin yapmak istiyorsan, kâkülün uçlarından düz şekilde ve makası yatay kullanarak kesmemelisin çünkü düz kesimde hata faktörü çok yüksek olur. Bunun yerine makası dikey şekilde tutup düzeltmek daha doğru olur.

4.Kâkülleri uzatmak

Birkaç aydır kâkül kullanıyorsan ve artık görünümünü değiştirmeye karar verdiysen, tekrar uzamasını beklemek sandığın kadar sancılı bir dönem değil. Çünkü saçlarını kâküllerin sanki saç kesiminin doğal bir parçasıymış gibi katlı bir stilde kestirirsen bu durumu daha kolay şekilde atlatabilirsin.

Fotoğraf kaynağı: Pixel Formula, Getty Images, Fotolia

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Fix Fabulous Sprey
Kérastase Fix Fabulous Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Liss Unlimited şampuan
Liss Unlimited şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Matrix SmoothProof Maske
Matrix SmoothProof Maske
( Maske )
Keşfet
Matrix SmoothProof Serum
Matrix SmoothProof Serum
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Kahküllere nasıl bakım yapılır?
​Retro ilham: Uzun kaküllerin geri dönüşü!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör