22/10/2018
Saç Sırları
360 38

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir?

Cansu G.
​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? ​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kuaföre fön çektirmeye gittiğimizde sanki bambaşka biri olarak salondan çıkıyoruz. :) Saçlarımız resmen çok daha havalı, daha parlak ve hacimli görünüyor. Fakat aynı fönü evde çekmek adeta imkansız! Kuaförlerde kullanılan güçlü fön taraklarını ve fırçalarını kullansak da kuaför gibi fön çekmeyi bir türlü beceremiyoruz...

Biz de sacsirlari.com editörleri olarak toplandık ve fön çekmenin sırlarını araştırdık. Bulduğumuz tüyoları deneyince gerçekten de kuaför fönü evde olabiliyormuş dedik! Eğer sen de kuaför fönünü evde çekmek istiyorsan bu önerilerimize kulak ver!

Fön çekmenin püf noktaları

1. Saçlarını yıka

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir?

Her şeyden önce işe ipuçlarıyla başlayalım! Senin de bildiğin gibi genelde kuaföre fön çektirmeye gittiğimizde önceden saçlarımız yıkanıyor. Tabii bu yıkama sırasında saçlarımıza krem, maske gibi ürünler de uygulanıyor. Yani esas aşama burada başlıyor. Sen de saçlarına fön çekeceğin zaman saçlarını şampuanladıktan sonra saç uçlarına güzelce saç maskesi ya da saç kremi uygula. Ardından iyice durula. Böylece saçların hem yumuşacık olacak, hem de daha rahat şekil alacak.

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 1

Editör önerisi: Saçlarına uzun uzun fön çekmek yerine sana bir önerimiz var: buharlı saç şekillendiriciler! Evde fön efektini buharlı saç şekillendiricilerle de elde edebilirsin. Özellikle son dönemde öne çıkan L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 Buharlı Saç Şekillendirici ile harika görünümlere kolayca ulaşabiliyoruz. İster hareketli fön, ister dalgalı görünüm istersen de dümdüz saçlar! Hepsini Steampod 3.0 ile elde edbiliyorsun. 

Bir de bizi çok heyecanlandıran bir cihazdan bahsetmek isteriz sana: Steampod x Karl Lagerfeld 3.0 Limited Edition! Karl Lagerfeld ve L'Oréal Professionnel işbirliği ile ortaya çıkan bu buharlı saç şekillendirici de sınırlı sayıda üretilmiş ve Karl Lagerfeld'in ikonik imzasını taşıyor. Bizce bu cihazla gösterişsiz şıklığı, Parizyen görünümü yakalayabilirsin!

L'Oréal Professionnel Steampod x Karl Lagerfeld 3.0 Limited Edition Buharlı Saç Şekillendirici'yi aşağıda bulabilirsin.

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 2
L'Oréal Professionnel Steampod x Karl Lagerfeld 3.0 Limited Edition Buharlı Saç Şekillendirici
( Şekillendirici )
Hemen Al

2. Saçlarını ısıdan koru

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 4

Kusursuz fönlü saçlar elde etmenin en önemli adını saçlarını ısıdan korumak. Saçlarını ısıyla düzleştirirken, mutlaka saçını koruyacak bir serum uygulamalısın. Bizim önerimiz L'Oréal Paris Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, saçı 230 derece ısıya karşı korurken, saçtaki elektriklenmeyi kontrol altına alıyor. Bitkisel kaynaklı keratin ve kakao yağı ile zenginleştirilmiş formülü ile saçlarda pürüzsüzleştirici bir etki yaratıyor. Eğer düz fön çekmeyi seviyorsan, Mükemmel Düz Serum'u kullanmanı öneririz.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u aşağıda bulabilirsin.

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 5
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

3. Fönün kalıcı olmasını sağla

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 7

Fönün kalıcı olmasını sağlamak için yardımcı ürünler kullanabilirsin. Biz en çok Elseve Dream Long Süper Fön Saç Bakım Kremi'ni seviyoruz. Fön çekmeyi kolaylaştıran ve 72 saate kadar kalıcı olmasını sağlayan bu saç bakım kremi sayesinde saç fönümüz çok daha uzun dayanıyor. Kalıcı fön etkisi yanında, saç boylarını da besliyor. Ayrıca bu saç bakım kremini, fön çektirdiğinin ertesi günü saçına uygulayarak rötuş da yapabilirsin. Böylece saçlarındaki fönün çok daha uzun süre bozulmadan kadığını göreceksin.

Fön çeşitleri nelerdir?

Dalgalı fön nasıl çekilir?

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 8

Dalgalı fön çekmek için yuvarlak saç fırçasına ihtiyacın var. İri dalgalar için büyük saç fırçası, minik bukleler için daha küçük saç fırçası kullanmalısın.

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 9

Dalgalı fön çekerken, saçlarını saç uçlarından başlayarak fırçana dola ve yukarı doğru ilerle. Bu aşamada fırçanı çok yukarı doğru dolama çünkü saç diplerinden başlayan dalgalar yapay bir görüntü oluşturabilir. Kulak hizasına kadar çıkman yeterli olacaktır. Ardından tutamı parmağına dolayıp firketelerle saçına sabitle. Tüm tutamları şekillendirdikten sonra aynı işlemi uygula. 

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 10

Dalgalı fön çekerken fırçanı her zaman dışarı doğru açmalısın, böylece dalgaların daha doğal ve hacimli görünecek. Fön bitince buklelerin çok karmaşık görünüyorsa panik yapma, L'Oréal Professionnel Tecni ART French Girl Hair Messy Cliché ile dalgalarını daha doğal ve belirgin hale getirebilirsin.

Hareketli fön nasıl çekilir?

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 11

Kuaförde çektirdiğimiz, yalnızca uçları dalgalı ve hareketli fönü çok seviyoruz. Uçları hareketli fön için önce saçlarının üst kısımlarına düz fön çekmeli, daha sonra uçlarını fırça ile bir sıra döndürerek fönü fırçanın üzerine tutmalı, fırçanı yavaş yavaş açarak saç uçlarını dalgalandırmalısın. Saç uçları hareketli fön çekerken, ısıyı direkt olarak saçlarına yapıştırmadan vermelisin. Fön makinesi ile saçların arasında en az 2 cm olmalı.

Düz fön nasıl çekilir?

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 12

Bize en çok sorulan sorulardan biri: Düz fön nasıl çekilir? Düz fön çekmek öncelikle saçlarını iyice taramalısın. Taradığın saçlarını saç kalınlığına göre 4-5 tutama ayır. İlk olarak arka kısımlardan başla. Düz fön çekmek için fırça ile saçlarını tararken bir yandan da fön makinesini saçlarına tut. Saçlarını ne kadar gergin tutarsan düz fönün o kadar kalıcı olacaktır. 

Pürüzsüz bir görünüm için saçlarına ikinci kat fön de çekebilirsin. İki kat fön çekmek daha kalıcı olacaktır. Saçlarının tamamını düzleştirdikten sonra saç boylarına ve uçlarına Kérastase Elixir Ultime Yağ’ı uygula. Böylece saçların ihtiyacı olan besinleri alacak, hem fönün daha kalıcı olacak hem de saçların ışıl ışıl parlayacak. Daha ne olsun?

Kérastase Elixir Ultime Yağ'ı aşağıda bulabilirsin.

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 13
Kérastase Elixir Ultime L'Huile Rose
( Saç Bakım Yağı )
Hemen Al

Kaküllere fön nasıl çekilir?

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 15

Kakül kestirdikten sonra mutlaka onlara fön çekerek kusursuz görünmelerini ve kabarmamalarını sağlamalısın. Kaküllerine fön çekerken fırçanı kaküle dola ve saçının üzerinden fön makinesini dik bir şekilde tut. Fırçanı aşağı doğru çekerek kakülünü fönle. Düz kakül için fırçanı saçlarına dolamadan tutmalı, dalgalı kakül için, kaküllerinin uçlarını fırçaya dolayarak fön çekmelisin. Son olarak kaküllerini L'Oréal Paris Studio Pro Lock It saç spreyi ile sabitlemeyi unutma.

Saçın arka kısmına nasıl fön çekilir?

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 16

Saçlarının arkasına fön çekmek için saçlarını mutlaka tutamlara ayırmalısın. Ense kısmından başlayarak saç fırçası yardımıyla saçlarını fırçaya dola ve fön makinesini fırçanın üzerinden saçlarına doğru tut. Eğer saçların uzunsa, saç uçlarını ön tarafa alıp daha rahat fön çekebilirsin. Saçlarının arkasına fön çekerken ilk günlerde iki ayna yardımıyla fönüne bakabilirsin. Daha sonra aynaya bakmadan fön çekmeyi de öğreneceksin. 

Saçın ön kısmına nasıl fön çekilir?

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir? - 17

Saçın ön kısmına fön çekmek işin en kolay kısmı! Saçlarını saç fırçasıyla sıkı bir şekilde tut, saçlarının üzerine fön makinesi ile sıcak hava ver. Fön makinesini hiçbir zaman sabit tutmamalı, hep saçının üzerinde ileri geri hareketlerle gezdirmelisin. Saçlarının ön kısmına fön çekerken saçlarını yüzüne çok yaklaştırmamalısın. Yüzünde yanık izi olmasını istemezsin, değil mi?

Paylaş

​Fön Nasıl Çekilir? Çeşitleri Nelerdir?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 Yeni Nesil Buharlı Saç Şekillendiricisi
L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 Yeni Nesil Buharlı Saç Şekillendiricisi
( Saç Şekillendirici )
Keşfet
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Fön Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Fön Saç Bakım Kremi
( Şekillendirici Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Sonbahar Yağmurlarına Karşı En İyi 50 Saç Modeli
Sonbahar Yağmurlarına Karşı En İyi 50 Saç Modeli
Burçlara Göre Saç Modeli ve Saç Rengi Önerileri
Burçlara Göre Saç Modeli ve Saç Rengi Önerileri
En Güzel 70 Saç Modeli
En Güzel 70 Saç Modeli
Tümünü Gör
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Sebum Nedir? Sebum Dengeleyici Ürünler Nelerdir?
Sebum Nedir? Sebum Dengeleyici Ürünler Nelerdir?
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
D Vitamini Eksikliği Saç Dökülmesine Sebep Olur Mu?
D Vitamini Eksikliği Saç Dökülmesine Sebep Olur Mu?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Kabuki Fırça Nedir? Ne İşe Yarar?