Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Gelinler için açık saç modelleri

Açık saç modellerini gelin saçında kullanmak isteyenler buraya!

Ne yazık ki “Evet” dedikten sonra iş bitmiyor. Nişanıydı, kınasıydı, düğünüydü… Tabi her birinde de farklı kıyafetler ve farklı saç modellerine ihtiyacımız oluyor. Bazılarımızsa açık saç modellerinden asla vazgeçemiyor, gelin saçında da açık saç modellerini tercih etmek istiyor!

Biz de Saç Sırları.com editörleri olarak gelin başında açık saç modellerini tercih edecek gelin adayları için bir rehber hazırlamak istedik. İşte gelinler için açık saç modelleri!

Gelin saçı için açık saç modelleri

Çekici dalgalı açık saç modeli:

çekici açık dalgalı saç modeli

Hayatının en özel günlerinden birinde saçlarınla baş döndürmek istiyorsan çekici dalgalı açık saç modelini tercih edebilirsin. Hollywood dalgalı saç modeli de denilen bu görünüm bizce kusursuz görünüyor! 

Editörden öneri: Dalgalarının yumuşacık olması, parlak görünmesi için saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i uygulayabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem''i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Dağınık dalgalı açık saç modeli:

dağınık dalgalı açık saç modeli

Kır düğünü hayal ediyorsan ve tercihin açık saç modellerinden yana olacaksa dağınık dalgalı saç modeline bir şans verebilirsin. Yeşillikler içinde, sade gelinliğin ve doğal, dağınık dalgalı saçlarınla eminiz ki harika görüneceksin!

Düz açık saç modeli:

düz açık saç modeli

Eğer gelinliğin oldukça iddialıysa saçlarında düz saç modeli gibi sade bir açık saç modeli tercih edebilirsin. Düz saç modelinin eğer hacimli görünmesini istiyorsan saçlarını yandan ayırabilirsin.

Hareketli fönlü açık saç modeli:

hareketli fönlü açık saç modeli

Gelin başında hareketli bir saç modeli istiyorsan kırık fön denilen, hareketli fönlü saç modelini kullanabilirsin. Hatta duvağını saçının arkasına yerleştirerek fönlü saçlarının ön plana çıkmasını sağlayabilirsin.

Editörden öneri: Saçlarının çok daha hacimli olmasını sağlamak istiyorsan L'Oréal Professionnel Full Volume Şekillendirici Köpüğü saçlarına uygulayabilirsin. 

Yarı toplu açık saç modeli:

yarı toplu açık saç modeli

Saçlar ortadan ayrılıyor, uç ve boy kısımlarına geniş uçlu maşayla doğal dalgalar oluşturuluyor ve ortaya bu harika görünüm çıkıyor! Gelin saçında açık saç modeli kullanmak isteyip, saçının yüzünün önüne gelmesini istemeyenler için de ideal tercihlerden!

Açık saç örgü modeli:

örgülü açık saç modeli

Açık saç örgü modelleriyle de süslenebilir. Mesela açık saçların bir kısmı örülerek farklı ve modern bir görünüm elde edilebilir. Instagram’ın en beğenilen gelin saçı modelleri arasında da yer alan şelale örgülü açık saç modeli sence de harika görünmüyor mu?

Yandan ayrılmış dalgalı saç modeli:

yandan ayrılmış dalgalı açık saç modeli

Yandan ayrılmış, tek bir omuzun üstünde toplanmış açık saç modelleri elegan bir görünüm isteyen gelinler için harika bir tercih! Saçının ön kısmını kulağının arkasına alıp yüzünün dikkat çekmesini sağlayabilirsin.

Sık bukleli açık saç modeli:

sık bukleli açık saç modeli

Açık saç modellerinde tercihin genelde ince uçlu maşayla elde edilen sık bukleli saç modellerinden yana oluyorsa gelin başında da bu alıştığın saç modelini tercih edebilirsin (rahatlık açısından sıklıkla kullandığın saç modelini tercih etmeni öneririz). Buklelerinin çok çabuk bozulmaması için L’Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey’i kullanabilirsin.

L’Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Lock It Sabitleyici Sprey
L'Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Sprey
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Hacimli açık saç modeli:

hacimli açık saç modeli

Özellikle ince telli saçlara sahipsen gelin saçında hacimli bir saç modeli tercih etmelisin. Mesela hacimli dalgalı açık saç modeli hiç fena bir fikir değil! Çok fazla detayı, taşı, pulu olmayan gelinliklerle de bu saç modelini tercih ederek saçlarının ön plana çıkmasını sağlayabilirsin.  

Açık saç modelleri hangi yüz şekillerine uygundur?

Oval yüz şekli:

oval yüz şekline uygun açık saç modeli

Oval yüz şekline sahip olanlar gelin saçı modellerinde de çok şanslı çünkü onlara her saç modeli yakışıyor. Açık gelin saçı modellerinden de istediğin tarzı seçebilirsin. Eminiz ki hepsi sana çok yakışacaktır!

Yuvarlak yüz şekli:

yuvarlak yüz şekline uygun açık saç modeli

Yüz hatların yuvarlaksa ve geniş bir alnın varsa yandan ayrılmış gelin açık saç modellerini tercih edebilirsin. Yüz hatlarının yuvarlaklığı bu sayede daha az belirgin olur.

Köşeli yüz hatları:

köşeli yüz şekline uygun açık saç modeli

Sert yüz hatların, köşeli bir yüzün varsa bu hatları yumuşatmak için ortadan ayrılmış açık saç modellerini tercih edebilirsin. Saçlarını ortadan ayırdıktan sonra ister sık bukleli, ister doğal dalgalı, istersen de düz saç modellerini tercih edebilirsin.

Küçük bir yüze sahipsen:

küçük yüzlere uygun açık saç modeli

Minik bir yüze sahipsen saçlarını açık bırakmak yerine toplamanı öneririz çünkü saçlarını topladığında yüzün ortaya çıkar, daha belirgin olur. Böylece daha büyür ve dikkat çeker.

Açık saç modelleri hangi gelinlik modelleriyle uygundur?

Aslında genel olarak baktığımızda açık saç modelini tercih edeceksen gelinliğinin arka kısmından çok ön kısmının dikkat çekmesi gerekir. Sırt kısmında detay olan bir gelinlikle açık saç modellerini tercih ettiğinde bu detayı saçların gizleyeceği için görünmez. Bu nedenle açık saç modellerini kullanacaksan ön kısmında detayı, dekoltesi olan gelinlikleri tercih etmelisin.

V yakalı gelinlikler:

v yakalı gelinlik

V yakalı, taşlı gelinliklerle doğal dalgalı açık saç modelini tercih edebilirsin. Bu şekilde saç modelinle gösterişli gelinliğin arasında denge sağlamış olursun.

Transparan yaka gelinlikler:

transparan yaka gelinlik

Transparan yakalı gelinlikler, çekici dalgalı saç modeliyle uyum sağlıyor. Özellikle gelinliğin dantel ve tül detaylıysa da saç modelinle uyum sağlayan elegan bir görünüme ulaşabilirsin.

Derin dekolteli gelinlikler:

derin dekolteli gelinlik

Gelinliğinde cesur bir tercih yapıp derin dekolteli bir model seçtiysen saçlarında doğal dalgalı açık saç modelini tercih edebilirsin.

Balık formda gelinlikler:

balık formda gelinlik

Dantel detaylı, balık formdaki gelinliklerle yandan ayrılmış, doğal dalgalı saç modelini kullanabilirsin.

Düşük omuzlu gelinlikler:

düşük omuzlu gelinlik

Kabarık olmayan, düz inen, düşük omuzlu gelinliklerle dağınık dalgalı açık saç modelini de kullanabilirsin.

Prenses yaka gelinlikler:

prenses yaka gelinlik

Prenses yakalı bir gelinlik tercih edeceksen ve gelinliğin kabarık değilse ortadan ayrılmış iri dalgalı açık saç modelini kullanabilirsin. Hatta saçının ayrımına yerleştireceğin aksesuarla da bu görünümünü süsleyebilirsin.

Açık saç modelleri aksesuarları

Gelin saçında açık saç modellerini kullanacaksan aksesuarlarla da görünümüne renk katabilirsin. Aksesuarlı gelin saçı modelleri için tıkla!

İri çiçekli saç aksesuarı:

çiçekli saç aksesuarı

Büyük çiçekli saç aksesuarları kır düğünlerinde çok hoş görünüyor! Saçlarının ön kısımlarını arkada birleştirip saç aksesuarını yerleştirerek sade bir görünüme ulaşabilirsin.

Minik çiçekli saç aksesuarı:

minik çiçekli saç aksesuarı

Sahil kenarında bir düğün mü planlıyorsun? Tercihin minik çiçekli saç aksesuarından yana olmalı. Saçlarının ön kısımlarını örüp arkada birleştirdikten sonra minik çiçekleri saçına sabitleyebilirsin. Saçlarına çiçekleri sabitlemek için L'Oréal Professionnel Tecni Art Fix Design Sprey'den yardım alabilirsin. 

L'Oréal Professionnel Tecni Art Fix Design Saç Spreyi'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
( Saç Spreyi )
Keşfet

Taşlı taç:

taşlı taç

Gösterişli bir gelin olmak istiyorsan ve kendini bu özel günde kraliçeler gibi hissetmek istiyorsan taşlı taçları kullanabilirsin! Dalgalı saçlarınla ve tacın eminiz ki çok şık görünecek :)

Yandan taşlı saç aksesuarı:

taşlı saç aksesuarı

Yandan dalgalı bir açık saç modelini kullanmak istiyorsan saçlarını ayırdığın kısmın üzerine taşlı bir aksesuar takıp görünümüne şıklık katabilirsin!

Zincirli saç aksesuarı:

zincirli saç aksesuarı

Son dönemde çok popüler olan ve saçın orta ayrımına yerleştirilen zincirli saç aksesuarları bizim de favorilerimizden! İri dalgalı saç modelleriyle de çok uyumlu.


Photo credit:istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Gelin tacıyla kullanılabilecek saç modelleri
Bu yaz çok düğün yaptı! Düğün davetlilerine özel saç modelleri
Uzun saçlar için 5 gelin saç modeli
Tümünü Gör
Senin sarı saç rengin hangisi: Doğal mı, çarpıcı ve yoğun bir renk mi?
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Yaz aylarına uygun erkek saç kesim modelleri
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
2018 Mezuniyet Makyajı Önerileri