15/12/2017
Saç Sırları
360 38

​Gelinler için açık saç modelleri

Ece Y.
​Gelinler için açık saç modelleri ​Gelinler için açık saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Ne yazık ki “Evet” demeden önce iş bitmiyor. Nişanıydı, kınasıydı, düğünüydü… Tabi her birinde de farklı kıyafetler ve farklı saç modellerine ihtiyacımız oluyor. Bazılarımızsa açık saç modellerinden asla vazgeçemiyor, gelin saçında da açık saç modellerini tercih etmek istiyor!

Biz de Saç Sırları.com editörleri olarak gelin başında açık saç modellerini tercih edecek gelin adayları için bir rehber hazırlamak istedik. İşte gelinler için açık saç modelleri!

Gelin saçı için açık saç modelleri

Çekici dalgalı açık saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri

Hayatının en özel günlerinden birinde saçlarınla baş döndürmek istiyorsan çekici dalgalı açık saç modelini tercih edebilirsin. Hollywood dalgalı saç modeli de denilen bu görünüm bizce kusursuz görünüyor! 

Editörden öneri: Dalgalarının yumuşacık olması, parlak görünmesi için saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i uygulayabilirsin. 

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem''i aşağıda bulabilirsin.

​Gelinler için açık saç modelleri - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Dağınık dalgalı açık saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 3

Kır düğünü hayal ediyorsan ve tercihin açık saç modellerinden yana olacaksa dağınık dalgalı saç modeline bir şans verebilirsin. Yeşillikler içinde, sade gelinliğin ve doğal, dağınık dalgalı saçlarınla eminiz ki harika görüneceksin!

Düz açık saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 4

Eğer gelinliğin oldukça iddialıysa saçlarında düz saç modeli gibi sade bir açık saç modeli tercih edebilirsin. Düz saç modelinin eğer hacimli görünmesini istiyorsan saçlarını yandan ayırabilirsin. Brezilya fönü ile düğününde etkileyici görünebilirsin.

Hareketli fönlü açık saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 5

Gelin başında hareketli bir saç modeli istiyorsan kırık fön denilen, hareketli fönlü saç modelini kullanabilirsin. Hatta duvağını saçının arkasına yerleştirerek fönlü saçlarının ön plana çıkmasını sağlayabilirsin.

Editörden öneri: Bu saç modelinde saçın uzunluğu ön planda! Eğer saçların yeterince uzun değilse ve uzamasını istiyorsan ya da saçların uzun ama sağlıksız görünüyorsa sana önerimiz yepyeni Elseve Dream Long saç bakım serisi! Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren Dream Long ile saçların sağlıklı uzar, kırıklar ya da cansızlık nedeniyle kestirmek zorunda kalmazsın!

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı aşağıda bulabilirsin.

​Gelinler için açık saç modelleri - 6
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Yarı toplu açık saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 8

Saçlar ortadan ayrılıyor, uç ve boy kısımlarına geniş uçlu maşayla doğal dalgalar oluşturuluyor ve ortaya bu harika görünüm çıkıyor! Gelin saçında açık saç modeli kullanmak isteyip, saçının yüzünün önüne gelmesini istemeyenler için de ideal tercihlerden!

Açık saç örgü modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 9

Açık saç örgü modelleriyle de süslenebilir. Mesela açık saçların bir kısmı örülerek farklı ve modern bir görünüm elde edilebilir. Instagram’ın en beğenilen gelin saçı modelleri arasında da yer alan şelale örgülü açık saç modeli sence de harika görünmüyor mu?

Yandan ayrılmış dalgalı saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 10

Yandan ayrılmış, tek bir omuzun üstünde toplanmış açık saç modelleri elegan bir görünüm isteyen gelinler için harika bir tercih! Saçının ön kısmını kulağının arkasına alıp yüzünün dikkat çekmesini sağlayabilirsin.

Sık bukleli açık saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 11

Açık saç modellerinde tercihin genelde ince uçlu maşayla elde edilen sık bukleli saç modellerinden yana oluyorsa gelin başında da bu alıştığın saç modelini tercih edebilirsin (rahatlık açısından sıklıkla kullandığın saç modelini tercih etmeni öneririz).

Hacimli açık saç modeli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 12

Özellikle ince telli saçlara sahipsen gelin saçında hacimli bir saç modeli tercih etmelisin. Mesela hacimli dalgalı açık saç modeli hiç fena bir fikir değil! Çok fazla detayı, taşı, pulu olmayan gelinliklerle de bu saç modelini tercih ederek saçlarının ön plana çıkmasını sağlayabilirsin.  

Açık saç modelleri hangi yüz şekillerine uygundur?

Oval yüz şekli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 13

Oval yüz şekline sahip olanlar gelin saçı modellerinde de çok şanslı çünkü onlara her saç modeli yakışıyor. Açık gelin saçı modellerinden de istediğin tarzı seçebilirsin. Eminiz ki hepsi sana çok yakışacaktır!

Yuvarlak yüz şekli:

​Gelinler için açık saç modelleri - 14

Yüz hatların yuvarlaksa ve geniş bir alnın varsa yandan ayrılmış gelin açık saç modellerini tercih edebilirsin. Yüz hatlarının yuvarlaklığı bu sayede daha az belirgin olur.

Köşeli yüz hatları:

​Gelinler için açık saç modelleri - 15

Sert yüz hatların, köşeli bir yüzün varsa bu hatları yumuşatmak için ortadan ayrılmış açık saç modellerini tercih edebilirsin. Saçlarını ortadan ayırdıktan sonra ister sık bukleli, ister doğal dalgalı, istersen de düz saç modellerini tercih edebilirsin.

Küçük bir yüze sahipsen:

​Gelinler için açık saç modelleri - 16

Minik bir yüze sahipsen saçlarını açık bırakmak yerine toplamanı öneririz çünkü saçlarını topladığında yüzün ortaya çıkar, daha belirgin olur. Böylece daha büyür ve dikkat çeker.

Açık saç modelleri hangi gelinlik modelleriyle uygundur?

Aslında genel olarak baktığımızda açık saç modelini tercih edeceksen gelinliğinin arka kısmından çok ön kısmının dikkat çekmesi gerekir. Sırt kısmında detay olan bir gelinlikle açık saç modellerini tercih ettiğinde bu detayı saçların gizleyeceği için görünmez. Bu nedenle açık saç modellerini kullanacaksan ön kısmında detayı, dekoltesi olan gelinlikleri tercih etmelisin.

V yakalı gelinlikler:

​Gelinler için açık saç modelleri - 17

V yakalı, taşlı gelinliklerle doğal dalgalı açık saç modelini tercih edebilirsin. Bu şekilde saç modelinle gösterişli gelinliğin arasında denge sağlamış olursun.

Transparan yaka gelinlikler:

​Gelinler için açık saç modelleri - 18

Transparan yakalı gelinlikler, çekici dalgalı saç modeliyle uyum sağlıyor. Özellikle gelinliğin dantel ve tül detaylıysa da saç modelinle uyum sağlayan elegan bir görünüme ulaşabilirsin.

Derin dekolteli gelinlikler:

​Gelinler için açık saç modelleri - 19

Gelinliğinde cesur bir tercih yapıp derin dekolteli bir model seçtiysen saçlarında doğal dalgalı açık saç modelini tercih edebilirsin.

Balık formda gelinlikler:

​Gelinler için açık saç modelleri - 20

Dantel detaylı, balık formdaki gelinliklerle yandan ayrılmış, doğal dalgalı saç modelini kullanabilirsin.

Düşük omuzlu gelinlikler:

​Gelinler için açık saç modelleri - 21

Kabarık olmayan, düz inen, düşük omuzlu gelinliklerle dağınık dalgalı açık saç modelini de kullanabilirsin.

Prenses yaka gelinlikler:

​Gelinler için açık saç modelleri - 22

Prenses yakalı bir gelinlik tercih edeceksen ve gelinliğin kabarık değilse ortadan ayrılmış iri dalgalı açık saç modelini kullanabilirsin. Hatta saçının ayrımına yerleştireceğin aksesuarla da bu görünümünü süsleyebilirsin.

Açık saç modelleri aksesuarları

Gelin saçında açık saç modellerini kullanacaksan aksesuarlarla da görünümüne renk katabilirsin. Aksesuarlı gelin saçı modelleri için tıkla!

İri çiçekli saç aksesuarı:

​Gelinler için açık saç modelleri - 23

Büyük çiçekli saç aksesuarları kır düğünlerinde çok hoş görünüyor! Saçlarının ön kısımlarını arkada birleştirip saç aksesuarını yerleştirerek sade bir görünüme ulaşabilirsin.

Minik çiçekli saç aksesuarı:

​Gelinler için açık saç modelleri - 24

Sahil kenarında bir düğün mü planlıyorsun? Tercihin minik çiçekli saç aksesuarından yana olmalı. Saçlarının ön kısımlarını örüp arkada birleştirdikten sonra minik çiçekleri saçına sabitleyebilirsin.

Taşlı taç:

​Gelinler için açık saç modelleri - 25

Gösterişli bir gelin olmak istiyorsan ve kendini bu özel günde kraliçeler gibi hissetmek istiyorsan taşlı taçları kullanabilirsin! Dalgalı saçlarınla ve tacın eminiz ki çok şık görünecek :)

Yandan taşlı saç aksesuarı:

​Gelinler için açık saç modelleri - 26

Yandan dalgalı bir açık saç modelini kullanmak istiyorsan saçlarını ayırdığın kısmın üzerine taşlı bir aksesuar takıp görünümüne şıklık katabilirsin!

Zincirli saç aksesuarı:

​Gelinler için açık saç modelleri - 27

Son dönemde çok popüler olan ve saçın orta ayrımına yerleştirilen zincirli saç aksesuarları bizim de favorilerimizden! İri dalgalı saç modelleriyle de çok uyumlu.


Photo credit:istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

​Gelinler için açık saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En güzel nikah saç modellerini derledik!
En güzel nikah saç modellerini derledik!
Birbirinden Şık Gelin Topuzu Saç Modelleri
Birbirinden Şık Gelin Topuzu Saç Modelleri
Düğünler öncesinde saçlarını değiştirmek isteyenler için ekonomik öneriler!
Düğünler öncesinde saçlarını değiştirmek isteyenler için ekonomik öneriler!
En hacimli düğün saç modelleri: Düğün davetlerinde saçlarınla göz kamaştır!
En hacimli düğün saç modelleri: Düğün davetlerinde saçlarınla göz kamaştır!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yılbaşı Özel: NYX Professional Makeup Diamond & Ice Koleksiyonu