28/04/2017
Saç Sırları
360 38

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar?

Cansu G.
​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? ​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç rengini seçerken cilt rengin dışında yaşını da göz önünde bulundurman gerekir. Bazı saç renkleri seni olduğundan daha genç ve canlı gösterirken, bazıları da daha yaşlı görünmene neden olabilir. 

Tıpkı gençlik aşısı olmuş gibi, bir anda seni canlı, enerjik ve daha genç gösteren saç renklerini listeledik. Sen de bu renklerden ilham alarak imaj değişikliği yapabilirsin. Bakalım hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlayabilir?

1. Küllü kumral saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar?

En genç gösteren saç renklerinin başında kumral geliyor. Cilt kusurlarını gizleyen saç rengi olarak da bilinen kumral saç rengi, yüze anında daha aydınlık bir hava katar, yaşını en az 5 yaş daha genç görünmeni sağlar. Özellikle göz alıcı ve ışıl ışıl görünümlü saç renklerini beğeniyorsan L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral saç rengini mutlaka denemelisin.

Hangi saç rengi yüzü canlı gösterir? Yüze ışıltı katan bebek kumralı tonları yüzünün daha canlı ve aydınlık görünmesini sağlayacak.

L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral saç rengini aşağıda bulabilirsin.

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 1
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral
( Saç Boyası )
Hemen Al

Hayalindeki küllü kumral saç rengine ulaşmak için Cool Creme, Turunculaşma Karşıtı Mor Teknolojisi ve zenginleştirilmiş 3’lü bakımı ile uzun süre kalıcı, soğuk yansımalı saç renkleri sağlıyor. Aynı zamanda beyazlara %100 kapama sağlarken Pro-Keratin ile zenginleştirilmiş koruyucu krem boyası ile saçı boyarken koruyor.

Bir de boya kutusunun içerisinde pH Dengeli Boya Sonrası Mor Şampuan ve Mor Maske de bulunuyor. Bu bakımla beraber saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırırken, istenmeyen turuncu ve sarı renkteki yansımaları da haftadan haftaya nötralize ediyor. Böylece sana da küllü kumral saç renginin tadını bol bol çıkartmak kalıyor! :)

2. İnci kumralı saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 3

Eğer saç rengin kumral olsun ama sarı saç rengine yakın, açık bir kumral tonu istiyorsan da sana önerimiz Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumral saç rengi. En genç gösteren saç renklerinden olan bu saç rengi son dönemde bizim de favorimiz olan saç renklerinden. Özellikle açık bir kumral saç rengi isteyenler için ideal bir renk! 

Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumral rengini aşağıda bulabilirsin.

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 4
Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumral
( Saç Boyası )
Hemen Al

3. Çikolata kahve saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 6

Çikolata kahve nasıl bir renk? Sıcak yansımalara sahip olan bu renk kahvenin en yumuşak tonlarından biri! Çikolata kahvesi saç rengi, buğday tenlilerin en genç gösterdiği renklerin başında geliyor. Genç ve fresh görünmek istediğimiz dönemlerde bizim ilk olarak tercih ettiğimiz saç rengi çikolata kahvesi oluyor. 

En iyi çikolata kahvesi saç boyasından biri bize göre L'Oréal Paris Casting Crème Gloss 532 Çikolatalı Kahve. 28 yıkamaya kadar geçerli olan bu saç boyası, saçlarımızda doğal bir ışıltı ve parlaklık sağlıyor. Saçlarımızı boyattıktan sonra herkesin dönüp bize bakmasını sağlayan bu saç boyasını biz çok seviyoruz. 

L'Oréal Paris Casting Crème Gloss 532 Çikolatalı Kahve saç boyasını buradan inceleyebilirsin.

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 7
Casting Crème Gloss 532 Çikolatalı Kahve
( Saç Boyası )
Hemen Al

4. Badem kahve saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 9

Küllü kahve tonlarını seviyorsan badem kabuğundan ilham alan bu saç rengini mutlaka denemelisin. Badem kahve saç rengi, soğuk alt tonlu kahve saç renkleri arasında en canlı ve parlak olanlarının başında geliyor. Saçlarını badem kahvesine boyadıktan sonra atkuyruğu, yüksek topuz gibi seni daha genç gösterecek saç modellerini kullanmalısın. 

5. Koyu sarı saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 10

Koyu sarı rengini kim sevmez ki? Esmer ve buğday tenlilere yakışan koyu sarı saç renkleri, yüze daha cool ve havalı bir görünüm kazandırıyor. Saç renginde yenilik isteyen kişiler için ilk önereceğimiz renk koyu sarı olacaktır. Yaşı genç gösteren bu saç rengini her yaşta kullanabilirsin. 

Saçlarını koyu sarı rengine boyattıktan sonra uzayan beyazların seni korkutmasın. Saçlarına dip boyası yapacak zamanı bulamadıysan L'Oréal Paris Magic Retouch Koyu Sarı saç spreyi ile saniyeler içinde saç diplerini gizleyebilirsin. Magic Retouch saç spreyini çantana atarak koyu sarı saçlarının seni her an genç göstermesini sağlayabilirsin. Böylece 'sarı saç büyük gösterir mi?' sorusunun cevabını da öğrenmiş oluyoruz. 

6. Tarçın bakırı saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 11

Bakır rengi bizim en sevdiğimiz canlı saç tonlarından biri. Açık tenlilere çok yakışan bu saç rengi, yüzü daha doğal ve fresh gösteriyor. Özellikle çilleri olanlar için bakır saç rengi olmazsa olmaz!

Açık bakır, tarçın bakır gibi saç renkleri açık tenlilerde çok Avrupai görünüyor. Eğer buğday tenliysen sen de koyu bakır saç boyasını kullanarak bu gençlik furyasına katılabilirsin. 

7. Altın karamel saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 12

Saçlarında altın ışıltılara sahip karamel rengi görmek istersen altın karamel saç rengini sana öneririz. Saçlarının mat ve cansız görünmesi seni olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu durumun önüne geçmek için altın karamel saç rengini hemen denemelisin. Altın yansımalar ve sıcak alt tonlu karamel saç rengi yüzüne enerjik bir ifade kazandıracak! :)

8. Krem karamel saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 13

Son zamanlarda herkesin konuştuğu bir saç rengi var: Krem karamel. Krem karamel saç rengi, bir anda yüze ışıltı kazandırarak seni olduğundan daha genç ve taze gösterir. Sanki doğal krem karamel saçların varmış gibi görünmek için L'Oréal Paris Casting Crème Gloss Saç Boyası 732 Krem Karamel saç rengini denemelisin. Casting Creme Gloss saç boyası saçlarına ayna parlaklığı kazandıracak.

L'Oréal Paris Casting Crème Gloss 732 Krem Karamel rengini aşağıda bulabilirsin.

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 14
Casting Crème Gloss 732 Krem Karamel
( Saç Boyası )
Hemen Al

9. Kızıl kestane saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 16

Genç gösteren saç renklerinden bir diğeri ise kızıl kestane saç rengi. Koyu kızıl ve koyu kahve tonlarının birleşiminden meydana gelen bu renk en çok esmerlere yakışıyor. Esmer ten rengine daha genç bir ifade kazandırmak için kızıl kestane saç boyalarını yakından incelemelisin.

10. Fındık kabuğu saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 17

Genç gösteren saç rengi denildiğinde akla gelen ilk renklerden biri de fındık kabuğu rengi. Özellikle buğday tenlileri genç gösteren saç renkleri arasından fındık kabuğu rengini çok seviyoruz. Saçlara doğal ışıltı kazandıran ve daha aydınlık görünmeni sağlayan bu rengi en kısa zamanda deneyebilirsin. Ten rengine göre saç rengi arayan buğdaylar, bu sıcak alt tonlu rengi kaçırmamalı. 

11. Parlak lal kızılı saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 18

Beyaz tenlileri genç gösteren saç renkleri arasından en popüler olanı lal kızılı! Parlak lal kızılı, saçlarını bir anda parlatıyor ve daha bakımlı görünmelerini sağlıyor. Kızıl saçların daha genç gösterdiğinden şüphen yok, değil mi? Daha genç gösteren saç rengi arıyorsan ilk önce kızılın tonlarına bakmalısın. 

12. Sultan bakırı saç rengi

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 19

En uygun saç rengi nasıl seçilir? Biliyoruz, bakır rengi zor bir renk! Her cilt rengine bakır rengi yakışmıyor. Fakat sultan bakırı, buğday tenlilere ve açık tenlilere birlikte yakışan en güzel bakır tonlarından biri! Seni olduğundan daha genç gösterecek olan sultan bakırı rengini özellikle soğuk alt tonlulara öneririz. 

Seni daha genç gösterecek ipuçları

-Doğal tonlar tercih et

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 20

Olduğundan daha genç görünmek için daima doğal tonları tercih etmeye özen göstermeni öneririz. Doğal saç renginden 1 ya da 2 ton daha açık bir saç rengi tercih ederek doğal bir görünüm elde edebilirsin. 

Yüzünün daha aydınlık ve canlı görünmesini sağlamak için açık kumral tonlarını ya da altın yansımaları olan tonları tercih edebilirsin. 

Editör önerisi: Doğal kumral saç rengi istiyorsan sana önerimiz Garnier Color Naturals 7 Kumral ve 7.1 Küllü Kumral renkleri. Besleyici zeytin, avokado, karite yağları içeren Garnier Color Naturals ile saçlar besleniyor, uzun süre kalıcı, doğal bir renge kavuşuyor.

Garnier Color Naturals 7 Kumral rengini aşağıda bulabilirsin.

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 21
Garnier Color Naturals 7 Kumral
( Saç Boyası )
Hemen Al

-Görünümüne yenilik vermek için koyu sarı tonlarını tercih et

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 23

Mevcut görünümüne farklılık vermek istiyorsan sarı tonlarını da kullanabilirsin. Ancak burada dikkat etmen gereken nokta, platin sarısı gibi çok fazla açık tonları tercih etmemektir. Çok açık sarı tonları daha yaşlı görünmene neden olabilir.

-Çok canlı renkleri kullanmamalısın​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar? - 24

Saçlarını kızıl tonlarına boyamak istiyorsan, bu konuda biraz dikkatli olmanı öneririz. Yoğun kızıl tonları yerine kahve kızıl tonlarını tercih et.


Paylaş

​Gençlik aşısı gibi saç renkleri: Hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlar?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Color Naturals 7 Kumral
Garnier Color Naturals 7 Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumral
Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Amonyaksız Saç Boyası Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amonyaksız Saç Boyası Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Sevgililer Günü Özel: En Romantik Saç Rengi Önerileri
Sevgililer Günü Özel: En Romantik Saç Rengi Önerileri
Profesyonel Saç Boyama Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Profesyonel Saç Boyama Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Sonbahara Hazırlık: En İyi Koyu Renk Saç Boyaları
Sonbahara Hazırlık: En İyi Koyu Renk Saç Boyaları
Tümünü Gör
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Saçların Kuru mu, Nemsiz mi: Testi Çöz, Sana Uygun Bakımı Bul!
Saçların Kuru mu, Nemsiz mi: Testi Çöz, Sana Uygun Bakımı Bul!
En İyi Saç Dolgunlaştırıcı Ürün Önerilerimiz!
En İyi Saç Dolgunlaştırıcı Ürün Önerilerimiz!
Pipetle Saç Sarma Nedir, Nasıl Yapılır?
Pipetle Saç Sarma Nedir, Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Clean Girl Makyajı Nasıl Yapılır?