Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Gerçek güç, içten gelir: Dökülmeye meydan okuyan saçlar için 5 altın kural!

Saçlarını doğru saç bakım ürünlerini kullanarak güçlendirebilir, saç dökülmesini kontrol altına alabilirsin.

Dökülmeye meydan okuyan saçlar aslında o kadar da uzakta değil! Özellikle değişen mevsim şartlarına vücudumuz adapte olmaya çalışırken saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalabiliriz.

Saç dökülmesini engelleme konusundaki en güçlü kalkanımız ise saçlarımızı besleyip, güçlendirmek. Saçlarını ne kadar güçlendirirsen, o kadar dökülmelere karşı direnç kazanır. Saçlarını doğru saç bakım ürünlerini kullanarak güçlendirebilir, saç dökülmesini kontrol altına alabilirsin. Mesela hazırladığımız ipuçlarını inceleyerek işe başlayabilirsin!

1.Kullandığın saç bakım ürünlerini özenle seç

Saç dökülmesi sorununu çözene kadar, kullandığın saç bakım ürünlerini özenle seçmelisin. Saçlarına kaybettiği gücünü geri kazandıracak, dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlayacak saç bakım ürünlerinden yararlanmalısın.

Son zamanlarda Saç Sırları.com editörleri olarak, Fahriye Evcen'in de güçlü saçlarının sırrı olduğunu öğrendiğimiz Elseve Arginine Direnç X3 saç bakım serisini kullanıyoruz ve çok da memnunuz. Tam da yaza geçerken yaşadığımız saç dökülmesi sorunu için tüm seriyi beraber kullandık ve saçlarımızın günden güne güçlendiğine şahit olduk. Bizce sen de Elseve Arginine Direnç X3 saç bakım serisine bir şans verebilirsin.

2.Bol su iç ve yediklerine dikkat et

Saçların nem kaybına uğradığında, yeterli besini alamadığında da dökülmeye başlayabilir. Bu nedenle saçlarının dökülmemesi için bol bol su içmeli, sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen göstermelisin.

3.Saçlarına nazik davran

Kabul edelim saçlarımıza pek de nazik davranmıyoruz! Kimyasal işlemler uyguluyor, sık sık ısıyla şekil veriyor, bol bol şekillendirici ürün kullanıyor ve saçlarımızı birazcık sert tarıyoruz… Tüm bunlar saçlarımıza zarar veriyor, güçsüzleştiriyor. Bu nedenle saçlarına olabildiğince nazik davranmalı, saçlarını yoran uygulamalardan kaçınmalısın.

4.Saçlarını günlük olarak koru

Saçlarımız gün içerisinde de dış etkenlerden dolayı zarar görebiliyor. Bu zararı minimuma indirmek, saçlarını korumak için durulama gerektirmeyen Elseve Arginine Direnç X3 İkili Bakım İksiri'ni saçlarının uç ve boylarına yoğunlaşarak uygulayabilirsin. Bu şekilde saçlarını hem korumuş, hem de bakım yapmış olursun.

5.Stresten uzak durmaya çalış

Stres, saç dökülmesinin en dikkat çeken nedenlerinden biri. Eminiz ki sen de stresli olduğun dönemlerde saçlarının daha çok döküldüğüne şahit olmuşsundur. İşte bu stresli durumlardan olabildiğince uzak durmalısın. Stresi yenebilmek için ise spor, dans gibi keyif alabileceğin aktivitelere yönelebilirsin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Anında Bakım Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç dökülmesine neden olabilecek 5 yaygın alışkanlık
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saç dökülmesi tipleri ve çözüm yolları
Güçlü saçlara ulaşmanın en kolay yolu!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En kolay eyeliner yöntemi: Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner