Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Gerçek mi yoksa kurgu mu: Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışları açıklıyoruz.

Bugün saçlarla ilgili bir takım efsanelerden bahsedeceğiz. Neden bu kadar yaygın olduğunu bilmiyoruz ama bu efsaneler var ve biz bunlara artık bir son vermek için buradayız. Aşağıda en yaygın üç tanesini araştırıp senin için doğrusunu hazırladık. Çünkü sen ve saçların en doğru olanı hak ediyorsunuz.

1.Efsane: Sıkça saçlarını kestirmek daha hızlı uzamalarını sağlar.

Saç uçlarını kestirmek daha sağlıklı bir görünüm sağlar ama daha hızlı şekilde uzamasına yardımcı olmaz. Saçlarımız köklerden uzar, bu yüzden saç uçlarında yaptığımız değişiklik saç büyümesine bir etkide bulunmaz. Ama gene de birkaç haftada bir saç uçlarını kestirmeye devam edebilirsin çünkü kırık saç uçları kötü bir görünüme neden olduğu kadar şekil vermeyi de zorlaştırır. Kırıkları minimumda tutmak için saç kırıklarını önleyen ürünleri kullanmanı öneririz.

2.Efsane: Saçlarını boyamadan önce yıkamamalısın.

''Boyanın kirli saça daha iyi tutunduğu için boyama işleminden önce saçlarını yıkamaktan kaçınmalısın. 'diyorlar. Bu tabii ki doğru değil! Aslında, saçlarımız kirliyken rengi olduğundan daha koyu görünür ama temiz olduğunda doğal renk tonunu daha rahat görürüz. Bu da tabii bize en yakışan rengi bulabilmesi için kuaförümüzün işini kolaylaştırır.

3.Efsane: Şampuanını ve saç kremini sürekli değiştirmelisin çünkü saçların onlara alışır.

Bu efsane genelde cilt için de söylenir ama birçok insan, saçlar için de geçerli olduğunu düşünür. Her zaman kullandığın şampuanın ve saç kreminin artık eskisi gibi saçlarında yumuşak ve ipeksi hissini vermediğini düşünebilirsin. Hatta saçlarının biraz mat göründüğünü de düşünüyor olabilirsin. Ama önce şunu bilmelisin; ürünlerin onları ilk kez satın aldığın zamankinden daha az etkili değil; sadece bazı şampuan ve saç kremleri her yıkamada saçlarında kalıntılar bırakır bu da saçlarının zaman içinde cansız görünmesine neden olur. Bu nedenle saçlarını yıkadıktan sonra çok iyi durulamalısın ve cansız görünümü önlemek için de canlandırıcı ve yapılandırıcı bir şampuan kullanabilirsin.

Peki, senin bildiğin başka efsaneler var mı?

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix KeratinDose Şampuan
Matrix KeratinDose Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Keratine Thermique Fön Kremi
Kérastase Keratine Thermique Fön Kremi
( Anında Bakım )
Satın Al
Pro-Keratin maske
Pro-Keratin maske
( Maske )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Vegan saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Saçlarını Bahara Uyandır: Kérastase'ın Sana Özel Bir Sürprizi Var!
3 adımda açıcı ile yıpranan saçlarını hayata bağla!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Efsanevi Coachella Festivali'nin Favori Görünümlerini Seninle Paylaşıyoruz!