Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Gri Saç Boyası ile Saç Boyama Rehberi

Gri Saç Boyası ile Trend Saçlar

Gri saç modası günden güne popülerliğini arttıyor. Gri saçlar bu kadar moda olmuşken biz de geri kalmak istemedik! Gri saç boyası ile saçların nasıl boyandığını sana açıklıyoruz! En iyi gri saç boyasını keşfederek saçlarına ve ten rengine en uygun gri tonunu bulabilirsin. Gri saç boyası erkek modasında da çok büyük yankı uyandırdı. Sen de ten rengine uygun koyu gri saç boyası, küllü gri saç boyası veya gri kumral saç boyasından birini seç ve evde saçlarını griye boyamaya başla!

Gri saç modası

Gri saç boyası markalarını her yerde görüyoruz. Gri saçların bu kadar moda olacağına daha önce inanmazdık ama sokak modasında da karşımıza çıkınca artık gri saçların popülerliğine boyun eğmeye karar verdik. En iyi saç boyaları ile gri saçı bizce evde yapabilirsin. Sen de gümüş gri saç boyası ile yepyeni bir görünüme kavuşmak için evde saçlarını griye boyamaya ne dersin?

Gri saç boyası ile saç nasıl boyanır?


1. Adım: Saç rengini aç

Saç rengini aç


Saçlarını griye boyamaya karar verdiysen öncelikle saçlarını açmaya gerek olup olmadığına bakmalısın. Saçlarının metalik gri tonlarında görünmesini isiyorsan saçlarının açık sarı tonlarında olmasına dikkat etmelisin.

2. Adım: Saçlarını tutamlara ayır

Saçlarını tutamlara ayır


Saçlarını boyamadan önce rahat çalışmak ve boyanın her yere eşit olarak dağıldığına emin olmak için saçlarını eşit tutamlara bölmelisin.

3. Adım: Saçlarını boya

Saçlarını gri saç boyaları ile renklendirirken mutlaka ense kısmından saç diplerine uygulayarak başlamalısın. Saç derisinin ısısıyla saçların hızlıca renk değiştirmeye başlayacaktır.

4. Adım: Boyayı tüm saçına uygula

Boyayı tüm saçına uygula


Saç diplerini bitirdikten sonra sıra geldi saç boylarına ve uçlarına… Elinde kalan gri saç boyasını saç boylarına uygula ve sık dişli bir tarak yardımıyla aşağı doğru tara. Böylece gri saç boyası bütün saçlarına eşit bir şekilde yayılacaktır.

5. Adım: Saçlarını ılık su ile temizle

Saçlarını ılık su ile temizle

Gri saç boyasının üzerinde yazan süre dolunca saçlarını ılık su ile durula. Saçlarını sıcak suyla yıkamak gri saç boyasına zarar verebilir.

Gri saç rengi elde etmek için saç nasıl açılır?

Gri saç rengi elde etmek için saç nasıl açılır?

Gri saç rengi elde etmek için önce saç rengini buna hazırlaman gerekiyor. Gri renk saç boyası ile saçlarını renklendirmeden önce saç açıcısı ile saç rengini açmalısın. Saç açıcısını saç diplerinden uçlarına doğru dikkatlice uygula.

Önemli: Saç açıcı kimyasallar saç rengini her ne kadar aşamalı olarak açsa da mutlaka paketin üzerini okumalı ve saç açısı sürdükten sonra 5 dakikada bir saç renginin ne kadar açıldığını kontrol etmelisin.

En iyi gri saç boyası ve spreyi çeşitleri

En iyi gri saç boyası ve spreyi çeşitleri


Gri saç boyaları gri saç boyaları ve gri saç spreyleri olarak ikiye ayrılıyor. Sana en uygun ve en iyi gri saç boyasını öğrenmek için okumaya devam et!

L’Oréal Paris Colorista Spray Grey

L’Oréal Paris Colorista Spray Grey


Saçlarında grinin en parlak ve metalik etkisini görmek istiyorsan Colorista Spray Grey'i mutlaka denemelisin. Sadece 1 gün kalıcılığı olan bu gri saç spreyi saçlarında çılgın bir görüntü yaratacak. Gri sprey saç boyasını dilersen saçlarının tamamına veya sadece uçlarına uygulayabilirsin. Geçici saç boyası sayesinde konserlerde veya arkadaş buluşmalarında çok farklı görüneceksin. Erkek gri saç boyası için de geçici gri saç spreyini kullanabilirsin. 

Peki saçını griye boyadıktan sonrası? Bakımın nasıl olacak? Gri boyalı saçın canlı rengini korumak için öneriler almak istiyorsan bu içeriğimizi okuyabilirsin.

Photo Credit: Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Colorista Spray Grey
L'Oréal Paris Colorista Spray Grey
( Sprey )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​En beğenilen ve en havalı ombre: Gri ombre'ye en çok yakışan saç modelleri
Gri boyalı saçın canlı rengini korumak için öneriler
​Saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nasıl yok edilir?
​Gri ombre saça bayılacaksın!
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Allıktan Far Olur Mu? Yeni Blushadow Trendi Merceğimiz Altında!