Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Güneş etkisiyle kuruyan saçlar için bakım rutini ve saç bakım önerileri

Hadi sana uygun saç bakım ritüelini beraber oluşturalım!

En sevdiğimiz mevsim olan “yaz” geldi geçiyor bile ama sen hala saç bakım rutinini belirlemedin mi? Yaz aylarında güneş, havuz ve denizin olumsuz etkileri birleşiyor ve saçlarımızdaki nemin azalmasına bu da saçın kuruyup yıpranmasına neden oluyor. Tam bu noktada saç bakım ürünleri devreye giriyor. Peki sana uygun olan bakım ürünleri hangisi? Hadi kendine uygun saç bakım ritüelini beraber oluşturalım!

Güneşin saçlarına etkisi nedir?

Yaz aylarında cildimiz gibi saçlarımız da ayrı bir özen istiyor. Çünkü güneşin altında çok uzun süre kalmak saçlarımızın kurumasına, kırılmasına, yıpranmasına kadar birçok olumsuz etkiye sebep oluyor. Öte yandan güneşin yaydığı zararlı UV ışınları cildimizle birlikte saçlarımıza da zarar veriyor. İşte tüm bu etkiler nedeniyle saçların için yaz boyunca özenli ve düzenli bir bakım rutinin olmalı.

Güneş etkisiyle kuruyan saçlar nasıl ürünler kullanmalı?

Sana tavsiyemiz yazın saç bakımı ritüelini oluştururken saçlarının sorununa uygun olan ürünleri seçmen. Saçının yapısına ve ihtiyacına uygun saç bakım ürünlerini belirlemende yardımcı olabilecek birkaç önerimiz var. Öncellikle kullanacağın saç ürünlerinin güneşten yıpranan ve kuruyan saçlarına ihtiyacı olan nemi verdiğinden emin olmalısın. 

Ayrıca, bu ürünler saçlarını kökten uca besleyerek onarmalı; saç tellerine ihtiyacı olan nem ve proteini sağlamalı. Saçına ihtiyacı olan nemi veren, yazın olumsuz etkilerinden yıpranan ve kuruyan saçlarına bakım yapan doğru ürünleri adım adım ve bir kür olarak uyguladığında; sen de saçlarındaki farkı hemen hissedeceksin!

Peki bakım ritüelini hangi ürünler oluşturmalı?

Yaz mevsimine uygun bakım rutinini oluşturmanda saç bakım ürünleri içeriğine ve uygulanışlarına göre farklılıklar gösteriyor. Farklı içerik ve etkileri olan aşağıda bahsedeceğim bu saç bakım ürünleri kurumuş saçların için belki de tam aradığın bakım rutinidir!

Şampuan seçimi:

Saç bakım ritüelinin ilk adımı herkesin bildiği gibi doğru şampuan seçimi ile başlar. Yaz aylarında denizin de etkisiyle her gün yıkanan saçlar ne yazık ki yıpranabiliyor.  Benim de bir süredir kullandığım ve saçımda gözle görülür değişiklikleri fark etmeme sebep olan “Botanicals Fresh Care Aspir Şampuan” içeriğindeki Aspir, soya ve Hindistan Cevizi yağı ile saçlarımı kökten uca yumuşatarak beslediğini söyleyebilirim.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Şampuan 400 ml
Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Şampuan 400 ml
( Şampuan )
Hemen Al


Kuruyan saçlarını güneşin olumsuz etkilerinden korumaya niyetliysen bu ürünü kullanmanı tavsiye ederim.

Saç kremi seçimi:

Doğru saç bakımını uygulamanın ilk adımı saçımıza uygun doğru şampuanı ve buna ek olarak tamamlayıcı nitelikte saç kremini seçerek başlar. Yazın yıpranan saçlara tavsiye edebileceğim saç kremi ise Matrix Biolage Fiberstrong saç kremi. Bitkisel katkılı bu saç kremini bakım kürüne ekleyerek saçında oluşan yazın olumsuz etkilerini hemen yok edebilirsin.

Saç maskesi seçimi:

Bakım rutininin önemli ve yine pratik uygulamasıyla öne çıkan bir diğer adımı olan saç bakım maskeleri; kuruyan saçlarına ihtiyacı olan nemi ve proteini sağlayarak daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmanı sağlar. Güneş ışınlarının saçlarında yarattığı kuruluk ve yıpranmayı engellemek amacıyla geliştirilen “Kerastase Soleil Maske” içeriğinde bulunan UV koruması ve renk koruyucu özellikleri ile saçlarının kurumasına adeta engel oluyor.  

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
( Maske )
Hemen Al


Bu maske saçlarının maruz kaldığı yaz mevsiminin olumsuz etkilerine karşı koruma sağlarken özel geliştirilen formülü sayesinde saçının nem oranını da dengeliyor.

Durulanmayan bakım:

 “Ben saç bakımına çok zaman ayıramam ama etkili ve kolay uygulanan bir çözüm arıyorum” diyorsan durulama gerektirmeyen, bakımın en pratik hali olan L'Oréal Paris Elseve İkili Bakım İksiri serisi tam da yanı başında! Saçlarının ihtiyacına yönelik özel 4 farklı formülde geliştirilen bu seri, sprey formuyla benim gibi zamanım yok diyenlere kolaylık sağlıyor. 

Tek yapman gereken 2 kere sallayarak saçının uç ve boy kısımlarına sıkmak. Ayrıca bence çok önemli olan bir diğer özelliği de saçlarının kolay taranmasını sağlaması! Her saç ihtiyacına uygun bu bakım iksirleri benim gönlümü çoktan fethetti…

Saç bakım ürünlerini nasıl kullanmalısın?

Saçının ihtiyacına uygun olan saç bakım ürünlerini belirledikten sonra geriye en kolay adım olan uygulama işlemi kalıyor. Aşağıda sana özel hazırladığım bakım rutini ile hangi ürünleri, nasıl kullanman gerektiğini öğrenebilirsin.

Güneşe çıkmadan önce:

Güneş, deniz ve havuzun birleşen olumsuz etkilerinin saçlarına zarar vermemesi için havuza, denize gitmeden, güneşe çıkmadan önce saçlarına durulanmayan bakım spreyini özellikle saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin.

Güneş sonrasında:

Plajdan, havuzdan ya da saçların bol güneşe maruz kaldıktan sonra banyoda saçlarını demin bahsettiğim nemlendirici özellikteki şampuanlarla yıkamalısın. Saçlarını şampuanlarken de saçlarını çitileyerek değil, saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulamalısın.

Şampuandan sonra saç kreminden fındık büyüklüğünde avucuna uygulayıp saçlarının uç kısımlarına yoğunlaşarak uygulayabilirsin. Yalnız saçlarının iyice nem kazanması için haftada 2 kez saç maskesi kullanmayı da ihmal etmemelisin.  Saç maskesini de yaklaşık 5 dakika saçlarında beklettikten sonra durulamanı öneririm. 

Banyo sonrasında:

Banyo sonrasında da saçlarına durulanmayan bakım spreyini uygulayarak saçlarının çok daha kolay taranmasını ve parlak olmasını sağlayabilirsin. Hatta bu bakım spreyi durulama gerektirmediği için gün içerisinde de saçlarının neme ihtiyacı olduğunu hissettiğinde uygulayabilirsin.


Photo credit: Getty Images.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Fiberstrong Bakım Kremi
Matrix Fiberstrong Bakım Kremi
( Bakım Kremi )
Keşfet
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
( Yağ )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Balsam Krem 100 ml
Botanicals Fresh Care Aspir Besleyici Terapi Balsam Krem 100 ml
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Kuru ve yıpranmış saçların "Bir şampuan kullandım ve hayatım değişti" diyecekleri şampuanı açıklıyoruz!
Kuru ve yıpranmış saçların gizli düşmanı: Köpük
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Yeni Kiehl’s Youth Dose Eye Treatment Göz Kremi