Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Güneş sonrasında saç bakımı nasıl olmalı?

Tüm gün güneşlendin, denize veya havuza girdin... Ama sonra ne olacak?

Yazın güneş sonrasında saç bakımı nasıl yapılır? O çok beklediğimiz yaz geldi de geçiyor bile! Sıcak havaya yeterince doyduk (hatta şikayet edenler bile var!). Biz sıcak havalarla bir iyi bir kötü anlaşırken saçlarımız sıcak havaya nasıl dayanıyor dersin? Aslında saçlarımız da bizim gibi sıcak havayı hem seviyor, hem de sevmiyor. 

Yoğun sıcakların üzerine bir de deniz, havuz gibi faktörler eklenince saçlarımız -senin de fark ettiğin üzere- alarm durumuna geçiyorlar. Yıpranan, solgun görünen saçlarımızı nasıl canlandırdığımızı adım adım anlatıyoruz! Sen de yeni mevsim öncesi saçlarına doğru bakımı yaparak güneşin zararlı etkilerini saçlarından silebilirsin.

Doğru şampuan seçimi

Yaz için saç bakımına öncelikle doğru şampuanı bularak başlamalısın. Kullandığın şampuanın UV ışınlarına karşı koruma özelliği olmasına mutlaka dikkat etmelisin. Yaz aylarında bizim favori şampuanımız Kérastase Bain Aprés-Soleil Saç Banyosu oldu! Saçları anında yumuşacık yapan ve güneşin zararlı etkilerinden koruyan bu şampuan aynı zamanda saç rengini daha da canlandırıyor. Tatil boyunca saçlarını yıpranmaya ve kurumaya karşı korumak için Kérastase Bain Aprés-Soleil Saç Banyosunu kullanabilir, böylece saç tellerini onarıp saç renginin canlı kalmasını sağlayabilirsin.

Hangi maskeyi kullanmalıyım?

Haftada 2 gün saçlarımız için yoğun bakım günüdür. Saçlarımızı şampuanla yıkayıp, saç kremiyle yumuşattıktan sonra mutlaka saç maskesi uygularız. Yaz mevsiminde ise en çok kullandığımız maske kuşkusuz Kérastase Masque UV Defense Active Saç Maskesi oldu! İçindeki UV koruması sayesinde saçları güneşin zararlı etkilerinden arındıran bu maske aynı zamanda saç tellerini besleyerek, güçlenmesine yardımcı oluyor. 

Saçlarının nemini havluyla aldıktan sonra saç maskesini saçlarının uçlarına doğru hafifçe masaj yaparak uygula. Maskeyi saçında 5 dakika tut ve ılık suyla durula. Saçlarını duruladıktan sonra röfle/balyajının çok daha canlı, saç tellerinin çok daha güçlü olduğunu fark edeceksin.

Saçlarını nasıl kurutmalısın?

Klasik saç kurutma yöntemi yıpranmış saçların nedenlerinden biridir. Islak saçlarını direkt olarak yüksek ısıyla kuruttuğunda saç tellerini yıpratabilirsin. Doğru saç kurutma yöntemi için, saçlarını öncelikle havlu yerine pamuklu bir tişörte sar ve nemini alana bekle. Havluyla asla çitileyerek saç kurutmamalısın. 

Saçların ıslakken daha hassas olduğu için kırılmaya çok yatkındır. Saçların nemini aldıktan sonra kurumasını beklemelisin. Eğer saçlarını ısıyla kurutmak istersen saç kurutma makinesini uzaktan saçlarına tutarak kurutabilirsin. Saç kurutma makinesini kullanmadan önce saçlarına ısı koruyucu sprey uygulamayı unutmamalısın.  

Editörün önerisi: Saçların ıslakken saçlarını taramamalısın. Saçların kuruduktan sonra taramak hem daha kolay hem de daha sağlıklı olacaktır.

Saçlarını kuruttuktan sonra hangi ürünleri uygulamalısın?

Saçların kuruduktan sonra da saç bakımına devam etmelisin. Saçlar için de CC krem olduğunu biliyor muydun? Kérastase CC Créme Düzeltici Bakım Kremi hem uygulama kolaylığı hem de performans notuyla bizim en sevdiğimiz bakım kremlerinden biri oldu! Saç tellerini hem koruyan, hem onaran ve aynı zamanda parlaklık sağlayan bu kremi biz saç bakım rutinimizden eksik etmiyoruz. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kérastase Soleil CC Créme
Kérastase Soleil CC Créme
( Saç Kremi )
Hemen Al

Durulanmayan saç bakım kremi, içeriğindeki keten tohum yağı ve polimerler sayesinde saç tellerine anında capcanlı bir ışıltı kazandırıyor. Güneşe çıkmadan önce veya çıktıktan sonra uygulayabileceğin bu CC krem sayesinde bütün gözler saçlarında olacaktır, bizden söylemesi!


Photo credit:istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Soleil Lait Richesse Bakım Sütü
Kérastase Soleil Lait Richesse Bakım Sütü
( Bakım )
Satın Al
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
( Yağ )
Satın Al
Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör