Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Hacimsizlikten mi şikâyetçisin? Saç rengini değiştirmeye ne dersin?

Düz görünen saçlarının daha gür görünmesi için saçlarını boyamayı denedin mi?

Her zaman muhteşem görünen, hacimli saçların hayalini kurarız. Filmlerde gördüğümüz aktrislerin, podyumlarda gördüğümüz modellerin çekici ve dolgun görünümlü saçlarına sen de çoğu zaman gıptayla mı bakıyorsun? Ne yazık ki çoğumuz düz, cansız saçlarla uğraşıp duruyoruz…

Sen de düz saçlarına canlılık ve dolgunluk katmak için saç spreyleri, krepeler, fön makineleri arasında kayıp olduğunu mu düşünüyorsun? İnan düz ve ince telli saçlara sahip çoğu kadın seninle aynı dertten mustarip.

Çaresi var!

Aslında saçlarına dolgun bir görünüm kazandıracak bir ipucu daha var! Bu da saç boyamak! Belki şu an bize inanmıyorsun ama yazımızın devamını okuyunca ikna olacağına eminiz! O zaman haydi başlayalım!

Çoğu zaman sen de saçlarına daha gür bir görünüm vermek için hareketli ve farklı bir saç kesimine, değişik saç modellerine yönelmiş olabilirsin. Ancak bugün tüm bu uygulamaları unut ve bize kulak ver!

Hareketli saç kesimleri sadece fön çekilince gür bir etki oluştururken, saçlarını başka bir renge boyadığında görsel açıdan saçların daha yoğunmuş gibi bir illüzyon oluşturabilirsin ve aynı zamanda ince saç tellerinin daha kalınlaşmasını da sağlayabilirsin. Mesela Jennifer Lopez'in aslan yelesi gibi görünen bir saç modeli için onun saç rengine benzer bir ton deneyebilirsin.

Saça hacim vermek için hangi saç renklerini denemeli?

Bu sihrin gerçekleşmesi için saç rengine en uygun tonu seçmen gerekir. Ya saçlarının bir kısmı açık, bir kısmı koyu tonda, ya da doğal saç renginden birkaç ton daha koyu tonda olması gerekir.

Eğer bir kısmı açık, bir kısmı koyu bir saç rengi tercih edeceksen, ombré saç rengini denemeni öneririz. Saçlarını hareketli kestirdiğindeki gibi ombré'de de saç uçlarını biraz daha açık tonda boyayarak uç kısımlarda hareket ve daha kalın bir görünüm oluşturabilirsin.

Doğal saç renginden birkaç ton koyu bir saç rengi deneyeceksen de, sarışınsan kumral, kumralsan koyu kumral, kahve saçlara sahipsen de kestane tonlarını denemeni öneririz.

Photo credit: Getty Images, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting Crème Gloss 613 Sütlü Kahve
Casting Crème Gloss 613 Sütlü Kahve
( )
Satın Al
Casting Crème Gloss 532 Çikolatalı Kahve
Casting Crème Gloss 532 Çikolatalı Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Ombre Saç Boyası No 1
Ombre Saç Boyası No 1
( Saç Boyası )
Satın Al
Ombre Saç Boyası No 2
Ombre Saç Boyası No 2
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Sonbahar bakımı: Daha yoğun, daha güçlü ve daha çok görünen saçlar için sana özel önerilerimiz var!
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saçların zayıf ve ince telli ise ihtiyacın olan bakım hangisi?
Saçlarının daha gür olması için neler yapabilirsin?
Tümünü Gör
Ümit Karalar’ın Gelin Saçı Provası!
Hasarlı saç rehberi: Güçten düşen, yıpranmış saçları kurtarmak için etkili bakım önerisi!
Mevsimler geçerken saçların sana kalsın: Saçlarını doğal saç bakımına bırak!
Zarar görmüş, zayıf saçlarını nasıl canlandırıp onarabileceğini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Dizi/Film Zevkine Göre Hangi Göz Makyajı Sana Göre?