Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Hangi saç ürününü, ne kadar kullanmalı?

Kullandığın tüm saç ürünlerinden en yüksek faydayı almak istiyorsan bu rehberimizi mutlaka okumalısın!

“Acaba bu kadar şampuan yeter mi?”, “Saç kremini çok mu kullandım acaba?” gibi soruları kendine sık sık soruyor musun? Biz de kendimize aynı soruları soruyorduk, ta ki araştırıp öğrenene kadar :)

Saç bakım ürünlerini ve saç şekillendirici ürünleri ya çok fazla kullandığımızdan ya da çok az kullandığımız için faydasını göremeyebiliyoruz. Ancak bu rehberimizle beraber kullandığın tüm saç ürünlerini doğru miktarda uygulayabileceksin! Haydi başlayalım!

Şampuanı ne kadar kullanmalı?

Herhalde hepimizin en fazla miktarlarda kullandığı saç bakım ürünü şampuandır. Hepimiz genelde aynı şekilde düşünüyoruz: Ne kadar fazla kullanırsam saçım da o kadar iyi temizlenir! Aslında bu düşüncenin tamamen yanlış olduğunu biraz araştırma yapınca fark ettik.

Şampuan kullanırken avucuna eğer saçların uzun ya da gürse 1 çilek büyüklüğünde, eğer saçların kısa ya da ince telliyse böğürtlen büyüklüğünde şampuan almalısın.

Saç kremi & Saç maskesini ne kadar kullanmalı?

Saçlarını saç kremi ya da saç maskesinden dolayı yağlandığını, ağırlaştığını düşünüyorsan kullanım miktarın yanlış demektir. Özellikle saç kremi, saç maskesi gibi saç ürünleri bayanlar tarafından aşırı miktarlarda kullanılabiliyor. Saç maskesini de, saç kremini de eğer saçların gür veya uzunsa kiraz büyüklüğünde, ince telli veya kısaysa frambuaz büyüklüğünde uygulayabilirsin.

Dikkat etmen gereken noktalardan biri ise saç kremini her şampuanlamadan sonra, saç maskesini ise haftada 1 veya 2 kere uygulaman gerektiği. Buna da dikkat ettiğinde saç kreminden ve saç masken en etkili sonuçları alabilirsin.

Saç bakım yağı & Saç bakım serumunu ne kadar kullanmalı?

Saç bakım serumları özel saç tedavilerinde kullanıldığından, kullandığın ürünün şişesinde yazan kullanım miktarını aşmadan uygulamalısın. İnternette de araştırdığımızda serum formdaki saç ürünlerinin kullanımı bloglarda, çeşitli sayfalarda çok fazla doğru şekilde yazmıyor. Bizden doğrusunu öğrenebilirsin :) En fazla 1 fındık büyüklüğünde uygulayarak uygun miktarı ayarlayabilirsin. 

Saç bakım yağını da aynı şekilde 1 fındık büyüklüğünde avucuna alarak uygulayabilirsin.

Durulanmayan saç bakım kremi ne kadar kullanılmalı?

Banyodan sonra saçları daha kolay taramak, bakıma devam etmek için kullandığımız durulanmayan bakım kremlerini kabak çekirdeği büyüklüğünde uygulayabilirsin. Eğer saçların uzun, çok fazla kabarık ve gürse de aynı büyüklükte bir kere daha uygulayabilirsin.

Saç şekillendirici köpük ne kadar kullanılmalı?

Saçlarımıza doğal dalgalar verebilmemizi sağlayan şekillendirici köpüğün saçlarını sertleştirmemesi için uygun miktarda kullanmalısın. Erik büyüklüğünde şekillendirici köpük senin için yeterli olacaktır.

Saç şekillendirici jöle & wax ne kadar kullanılmalı?

Saçlarımızın sabitlenerek şekillenmesini sağlayan şekillendirici ürünlerden jöle ve wax’lar bizim en büyük yardımcılarımızdan. Ancak fazla ve aşırı kullanımda saçlara zarar verebiliyor, saç köklerinin tıkanmasına neden olabiliyor. Özellikle şekillendirici saç ürünleri erkekler tarafından çok fazla miktarlarda kullanılıyor. Badem büyüklüğünde jöle veya wax kullanmak senin için yeterli olacaktır.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Magic Elixir Hair Restructuring Concentrate
Magic Elixir Hair Restructuring Concentrate
( Saç Seyrelmesi Karşıtı Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Kadın
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Saç güzelliğimiz için bize tek 1 ürün yeter: Bu ürünü keşfetmeye ne dersin?
Mezuniyet balosu yaklaşıyor: Saçlarını baloya nasıl hazırlamalısın?
Saçlarının bakıma ihtiyacı olduğunu düşünenler buraya! Size özel bir önerimiz var!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
2018 yaz makyaj trendleri