Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
15/03/2018
Saç Sırları
360 38

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun?

Ece Y.
Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç rengimizi değiştirmeye karar verdiğimizde ilk önce sosyal medyada, internette beğendiğimiz saç renklerini belirliyoruz! Ancak çok önemli bir noktayı atlıyoruz… Bir kişide gördüğümüz ve beğendiğimiz saç rengi ten rengimizle, cilt alt tonumuzla uyumlu değilse o saç rengini denediğimizde aynı sonucu alamayabiliriz. Bu nedenle mutlaka ten rengine göre saç rengi seçimi yapmalısın.

Biz de sana yardımcı olabilmesi için hangi ten rengine, hangi saç renklerinin yakıştığını açıklayan bir rehber hazırladık. Haydi, ten rengine göre saç rengini beraber belirleyelim!

Cilt alt tonu nasıl bulunur?

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun?

Öncelikle saç rengi belirlemekte önemli kriterlerden olan cilt alt tonunu bulmaktan bahsedelim. Bileğinin iç kısmındaki damarlara bakarak cilt alt tonunu bulabilirsin. Cilt alt tonları sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere üçe ayrılıyor. Nötr cilt alt tonuna çok sık rastlanmıyor bu nedenle de cilt alt tonları daha çok soğuk ve sıcak şeklinde tanımlanıyor. 

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 1

Sıcak cilt tonuna sahip olanlar esmer ya da buğday ten rengine sahip olurlar. Sıcak cilt alt tonuna sahipsen altın yansımalara sahip saç renklerini tercih edebilirsin.

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 2

Soğuk cilt tonuna sahip olanlar beyaz, pembe-beyaz ten rengine sahip olurlar. Soğuk cilt alt tonuna sahipsen küllü yansımalara sahip saç renklerini kullanmanı öneririz.

Ten rengine uygun saç rengi seçimi nasıl yapılır?

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 3

Her insanın saç yapısı ve saç rengi diğerlerinden farklıdır. Bizi de birbirimizden farklı ve özel yapan nedenlerden birisi budur. Bu sebeple, başkasında gördüğün saç rengi, sende tıpatıp aynısı durmayacaktır. Ona çok yakışan bir renk, belki de sende sandığın gibi durmayacaktır. Bu yüzden sana en çok yakışacak saç rengi için iyi bir araştırma yapman gerekiyor.

1.Saç tipini göz önünde bulundurmalısın

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 4

Saç yapının da renk seçiminde çok önemli olduğunu biliyor muydun? Kalın telli saçlar, boyayı hemen absorbe edemezler. Bu sebeple saçlarını boyarken, normalden birkaç dakika daha fazla boyayı tutmalısın. Kalın telli saçlara sahip kadınlar, saçlarını boyamadan önce iki kutu boya almalılardır. İnce telliysen de tam tersi, boyayı saçında daha az tutmalısın. Çünkü boya, saç teline daha hızlı nüfuz edeceği için çok fazla tutarsan, saçların hayalindeki renkte olamayabilir.

2.Deneme yanılma yönteminden yararlan

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 5

Saçlarını boyamadan önce, kafanda bir soru işareti varsa sana şöyle bir önerimiz var: yarı kalıcı saç boyaları. Saçlarını yarı kalıcı saç boyaları ile merak ettiğin renge boya ve sonucunu gör. Eğer beğenirsen bu renkle saçlarını boyamaya devam edersin.

Ten rengine göre saç renkleri

Esmer ten rengine göre saç renkleri

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 6

Esmer ten rengine sahipsen, saç rengini seçerken önemli olan, ten rengin ve saç rengin arasında bir kontrast yaratmak. Eğer saç rengin, ten rengine çok yakın bir renkteyse, saç rengin, ten renginin arasında kaybolur, dikkat çekmez. Bu durumun oluşmasına, cilt alt tonuna uygun yansımalar yardımıyla engel olabilirsin. Esmerlere yakışan saç renkleri sayesinde çok daha canlı görüneceksin. 

Soğuk kahve saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 7

Soğuk kahve saç rengi sezonun en çok dikkat çeken trendi! Bu sezon trendi ise bizce en çok esmer ten rengine sahip olanlara yakışıyor. L'Oréal Paris Casting Créme Gloss'un yepyeni Cool Brunette serisinin harika tonları tam da trend soğuk kahve tonlarına sahip!

5102 Cool Mocha, 4102 Cool Kestane ve 515 Buzlu Çikolata saç renkleriyle soğuk kahvelerin en parlak, en doğal tonlarına ulaşabilirsin. Bizce bir sonraki saç rengin bu 3 renkten biri olabilir! :)

L'Oréal Paris Casting Créme Gloss 5102 Cool Mocha rengini aşağıda bulabilirsin.

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 8
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Cool 5102 Cool Mocha
( Saç Boyası )
Hemen Al

Altın kahve saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 10

Esmer ten rengi için ideal saç renklerinden biri altın kahve tonu! Bu yılın da en trend saç renklerinden kahvenin altın yansımalara sahip tonu ile çok canlı bir görünüm elde edebilirsin. L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 503 Altın Çikolata saç boyası ise süper parlak tonuyla bizim favorilerimiz arasında! 28 şampuanlamaya kadar kalıcı olan bu saç boyasıyla canlı ve parlak bir saç rengi elde edebilirsin.

L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 503 Altın Çikolata rengini buradan inceleyebilirsin.

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 11
Casting Crème Gloss 503 Altın Çikolata
( Saç Boyası )
Hemen Al

Kızıl Kahve

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 13

Esmer ten rengine çok yakıştırdığımız bir başka saç rengi de kızıl kahve saç rengi tonları. Kızıl kahve, ten rengine sıcak bir dokunuş yapar ve bu dokunuş sayesinde de çok daha aydınlık bir cilt görünümü elde edebilirsin.

Türk Kahvesi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 14

Esmerlere yakışan ikonik kahverengi saç renklerinden biri de Türk kahvesi saç rengidir. Esmer ten rengine yakışan kahve tonlarının başında gelen Türk kahvesi rengi, saça ışıltı katar ve olduğundan daha parlak gösterir. Saçlarını Türk kahvesi saç rengine boyamak istersen L'Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi saç boyasını tercih edebilirsin. Beyazları tamamen kapatan bu saç boyası saçlarına yoğun bir ışıltı kazandıracak! 

L'Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Türk Kahvesi saç boyasını buradan inceleyebilirsin.

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 15
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
( Saç Boyası )
Hemen Al

Saçlarını Türk kahvesi rengine boyadıktan sonra boya kutusunun içinden çıkan pH dengeli şampuan ve saç bakım kremi ile saçlarına bakım yapmayı unutma!

Buğday ten rengine göre saç renkleri

Kumral saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 17

Buğday ten rengi orta tonda bir cilt tonu olduğu için birçok renk çok yakışır. Ancak bizim ilk önerimiz kumral tonları! Kumral saç renklerinin en çok yakıştığı ten rengi bizce kesinlikle buğday ten rengi! Özellikle de doğal bir saç rengi istiyorsan L'Oréal Paris Casting Creme 700 Parlak Kumral saç rengine mutlaka bir şans vermelisin! Canlı ve parlak saç rengi arayan buğday tenliler, bu renkten vazgeçemeyecek.

Karamel saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 18

Buğday ten rengine yakışan saç renklerinden karamel tonları da ten renginle sıcacık bir uyum sağlar. Özellikle son zamanlarda cildinin birazcık soluk görünmesinden şikayetçiysen karamel saç rengi tam sana göre!

Koyu sarı saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 19

Buğday tenlilere yakışan sarı tonlarının başında koyu sarı saç rengi geliyor. Koyu sarı, bizce buğday tenli kadınları daha çekici ve genç gösteriyor. Özellikle içinde küllü yansımalar olan koyu sarı saç rengi sayesinde bütün gözlerin üzerinde olacağının garantisini verebiliriz!

Editör önerisi: Saçlarını koyu sarı rengine boyadıktan bir süre sonra koyu diplerin uzamaya başlayabilir. İşte bunun için sana harika bir önerimiz var: L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar İçin Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey sayesinde dakikalar içinde beyazlarını gizleyebilir ve koyu sarı dip rengini yakalayabilirsin.

L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar İçin Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 20
L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey - Sarıdan Koyu Sarıya
( Sprey )
Hemen Al

Açık ten rengine göre saç renkleri

Küllü sarı saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 22

Ten rengin ne kadar açıksa, saç renginde de o kadar açık tonlar kullanabilirsin. Yani sarı saç rengi ve farklı tonları tam sana göre! Tabii bir de soğuk cilt alt tonuna uygun olan küllü tonlar var. Küllü sarı saç rengi ile ten rengin hoş bir uyum yakalar. Böylece sen de ten renginin ortaya çıkmasını sağlayabilirsin.

Platin sarı saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 23

Beyaz tenli kadınları bazen çok kıskanıyoruz çünkü açık sarı saç rengi en çok onlara yakışıyor! Açık platin sarısı gibi sarının en açık tonları, açık tenle birleşince ortaya mükemmel bir uyum çıkıyor. Açık tenli kadınlar göz alıcı görünmenin yolunu arıyorsa hiç düşünmeden açık sarı saç boyasını denemeliler! :)

Kızıl saç

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 24

Kızıl saçı en risksiz taşıyan ten renklerinin başında açık tenliler geliyor. Tıpkı İskandinav kadınları gibi havalı görünmek için saçlarını kızıl saç rengine boyayabilirsin. Açık tenlilere parlak kızıl, tarçın bakırı gibi gösterişli kızıl saç renkleri çok yakışıyor. Bizden söylemesi! :)


Photo by Pete Bellis on Unsplash

Paylaş

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey - Sarıdan Koyu Sarıya
L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey - Sarıdan Koyu Sarıya
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 4102 Cool Kestane
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 4102 Cool Kestane
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Cool 5102 Cool Mocha
L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Cool 5102 Cool Mocha
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Krem saç boyası nedir, nasıl kullanılır?
Krem saç boyası nedir, nasıl kullanılır?
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Evde kıvırcık saç boyama rehberi: Adım adım kıvırcık saç nasıl boyanır?
Beyaz saç kapatıcı nedir, nasıl kullanılır?
Beyaz saç kapatıcı nedir, nasıl kullanılır?
Saç maskarası nedir, nasıl kullanılır?
Saç maskarası nedir, nasıl kullanılır?
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Defalarca Satın Almaya Değer 9 Makyaj Malzemesi