Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Hangi yaşta, hangi saç rengini tercih etmeli?

Senin yaşına hangi saç renginin uygun olduğunu merak ediyor musun?

Saç modellerinde olduğu gibi saç renklerinde de yaşımıza uygun tonları tercih etmeliyiz. Bu şekilde olduğumuzdan daha genç görünebilir ya da olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize engel olabiliriz. O zaman şimdi senin yaşına hangi saç renklerinin uygun olduğunu merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım!

20’li yaşlar:

20’li yaşlarda daha çok natürel, kendi saç rengine yakın saç renklerini tercih etmelisin. Kızıl, platin sarı gibi saç renkleri senin yaşına uygun olmayacağı gibi olduğundan çok daha yaşlı görünmene neden olabilir. Bu nedenle açık ten rengine sahipsen kumral, açık kahve tonları, koyu ten rengine sahipsen de koyu kahve ve kestane tonları gibi saç renklerine yönelmelisin.

20’li yaşlardaysan yaşına uygun olarak eğlenceli saç renklerini de tercih edebilirsin. Geçici ya da 1-2 hafta kalıcı olan pastel ya da canlı tonlarla saçlarının uç kısımlarına, dilediğin tutamlara ya da saçının tamamına renk katabilirsin.

Editörden öneri: Eğer 1 günlük kalıcı olarak renkli saç görünümlerini elde etmek istiyorsan L’Oréal Paris Colorista Spray tonlarını kullanabilirsin. 1-2 hafta kalıcı bir saç rengi elde etmek istersen Colorista Washout tonlarını deneyebilirsin. Ancak saç rengin koyuysa Colorista Washout’un pastel tonlarını elde etmek için önceden saç rengini açman gerektiğini sakın unutma!

L’Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink tonunu aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink
L'Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink
( Saç Boyası )
Hemen Al

30’lu yaşlar:

30’lu yaşlarda artık kariyerin konusunda, özel hayat konusunda hayatının şekillenmeye başladığı dönemindesin! Bu dönemde yoğun hayat temposunda yorgunluğunu belli etmeyecek, seni daima canlı ve dinamik gösterecek saç renklerini tercih etmelisin.

Açık ten rengine sahipsen kumral tonları, koyu veya buğday ten rengine sahipsen de sıcak kahve tonları ile çok canlı bir görünüm elde edebilirsin. Yavaş yavaş tek tük beyaz saçların da çıkıyorsa bu beyazların kapanmasına yardımcı olacak %100 beyaz kapatan, kalıcı saç boyalarını kullanabilirsin. Beyazların kapanması dışında saçlarına zengin ve parlak renkler vererek canlı görünüme ulaşabilirsin.

Editörden öneri: Saçlarını boyadıktan sonra zengin görünümün, parlaklığın devam edebilmesi için Elseve Mucizevi Yağ'dan yardım alabilirsin. Mucizevi Yağ'ı gün içerisinde saçlarının uç ve boylarına uygulayarak saçlarının beslenmesini, nemlenmesini ve parlamasını sağlayabilirsin.

40’lı yaşlar:

40’lı yaşlarda hayatımız artık rayına oturuyor ve resmen olgunlaşıyoruz! Bu yaşlarda hafif hafif beliren yüz çizgilerin yerine saçlarının dikkat çekmesini saç renginle sağlayabilirsin. Mesela kızıl, bakır tonları ile dikkat çekici bir görünüme kavuşabilirsin.

Ten rengine uygun olarak, eğer açık ten rengine sahipsen açık bakır tonlarını, koyu ten rengine sahipsen de kızıl kahve tonlarına bir şans verebilirsin.

Editör önerisi: Kızıl saç renginin parlaklığını korumak zor olabilir. Bu nedenle boyalı saçlarının her daim parlak görünmesi, yumuşacık olması için Elseve Color-Vive 3’ü 1 Arada Krem Şampuan’ı kullanabilirsin. Boyadan dolayı kuruyan, matlaşan saçların bu köpüksüz, sülfatsız şampuan sayesinde yeniden hayat bulur.

Elseve Color-Vive 3’ü 1 Arada Krem Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

50’li yaşlar:

50’li yaşlarda artık beyazların daha fazla görünmeye başlayabilir. Bu beyaz saçların kusursuz görünmene engel olmasını önlemek için daha açık saç renklerini tercih edebilirsin. Mesela saç renginden açık tonda sarı saç renklerini deneyebilirsin.

Eğer koyu ten rengine sahipsen küllü sarı tonlarını tercih edebilirsin. Ancak eğer açık ten rengine sahipsen açık sarı tonlarını tercih etmelisin. Böylece beyaz saçların sarı saç rengin arasında kaybolur :)

Editör önerisi: Saç rengin açılırken açma işlemi sırasında saçının zarar görmesine engel olabilmek için L’Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Sistem’den yararlanmanı öneririz. Yalnızca uzman L’Oréal Professionnel kuaför salonlarında uygulanan bu sistem ile saçların boyandıktan, açma işlemi uygulandıktan sonra bile yumuşacık, parlak olur.

60’lı yaşlar:

60’lı yaşlarda ve sonraki yaşlarda artık saç renginde kapatmakta zorlandığın beyazlar varsa saçlarını çok açık platin sarısına boyayabilirsin. Ancak koyu ten rengine sahipsen açık platin sarısı yerine gri tonlarını tercih etmeni öneririz.

Gri tonları ve açık platin sarısı saç renkleriyle dip boyası yapma sorunu ortadan kalkar ve sana da bunun kolaylığının tadını çıkartmak kalır :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Bakım
L'Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Bakım
( Saç Kremi )
Keşfet
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink
L'Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yazın en doğal görünümü güneşten açılmış saç rengine ulaşmanın en kolay yolu!
Yaza hazırlık: Bu testle senin için yaz mevsimine uygun saç rengini açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Hem Işıl Işıl, Hem Kalıcı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?