Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
14/03/2018
Saç Sırları
360 38

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi!

Ece Y.

Sana özel önerilerimizi hemen öğrenmeye ne dersin?

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi! Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Hassas saç derisine sahipsen saçlarına ve saç derine ekstra özen göstermen gerekiyor. Biliyoruz, kaşınan, kızaran, rahatsızlık hissi veren saç derisi, oldukça can sıkan bir durum… Ancak gerekli önlemleri alarak ve uygun ürünleri kullanarak hassas saç derisi bakımına destek olabilirsin. Tabii bizim de sana özel önerilerimiz var! Hemen öğrenmeye ne dersin?

1.Saçların nefes alsın

Saçlarını çok sıkı toplamamalısın çünkü bu şekilde saç derinin nefes almasına engel olabilirsin. Gergin şekilde saçlarını toplamak yerine daha gevşek, salaş saç modelleri tercih etmeni öneririz. En azından hassas saç derin iyileşene kadar bu önerimize uymayı deneyebilirsin.

2.Saçına çok nazik davranacak ürünler kullan

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi! - 1

Hassas saç derisi, çok hassas bir bakım gerektirir. Kullandığın saç bakım ürünleri ise oldukça önem taşıyor! Bizim önerimiz, yumuşak bir formüle sahip,  ürünler kullanmalısın. Bu konudaki favorilerimizden biri de La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan.

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi! - 2

Termal su içeriği ile saç derisinde rahatlama, ferahlama sağlıyor, saç derisinin tahriş olmasını engellemeye yardımcı oluyor. Banyodan sonra artık saç derinde ferahlama ve tazelenme hissedebilirsin. Bizim de denediğimiz La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan ile hem saç derimiz rahat etti, hem de saçlarımız yumuşacık oldu :)

La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi! - 3
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

3.Saçlarını iyice durula

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi! - 5

Hassas saç derisi şampuanı kullanmanın yanında bir de saçlarını mutlaka iyice durulaman gerekiyor. Özellikle suyun sıcaklığına dikkat ederek, ılık suyla saçlarında hiç şampuan kalıntısı kalmayana kadar durulamalısın.

4.Şekillendirici ürünlere ara ver

Kuru şampuan, saç spreyleri, jöleler, wax’lar saç derinde kalıntılar bırakabiliyor. Ayrıca aşırı kullanımda bu maddelerin içeriklerindeki kimyasallar hassas saç derine zarar verebilir. Bu nedenle hassas saç derisi bakımına özen göstermek istiyorsan bir süre şekillendirici ürün kullanımını azaltmanı öneriyoruz.

5.Isıdan kaçın

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi! - 7

Fön makinesi, saç düzleştirici, saç maşası, sıcak sular… Saçlarına uyguladığın yüksek ısıdaki her işlemden de kaçınmalısın. Ancak özellikle sıcak suyla saçlarını yıkamaktan her zaman kaçınmalısın.

6.Hava koşullarından saçlarını koru

Yazın aşırı sıcaklar, kışın da kuru soğuk hatta sert rüzgârlar saç derinin daha da hassas olmasına neden olabilir. Bu hava koşullarından saçlarını korumaya çalışmalısın. Yazın şapkalar, kışın da berelerle saç derini koruma altına almayı deneyebilirsin.

Paylaş

Hassas saç derisine sahip olanların bilmesi gereken 6 saç bakım önerisi!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Armani'nin Yeni Kadın Parfümü My Way ile Tanışıyoruz!