Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Hassas saç derisini yazın etkilerinden korumak için 6 ipucu

Yaz mevsiminin olumsuz etkilerinden hassas saç derini koru!

Hassas saç derisi olanlar ne demek istediğimizi anlayacaklardır. Saç derisinde kaşıntı, saç derisinde yanma, tahriş hissi olanlar için yaz sıcakları bazen kabus olabiliyor. Bir de bunun üzerine deniz, havuz, kum gibi faktörler de eklenince hassas saç derisi acil alarm durumuna geçebiliyor. Senin de başın saç derinle dertteyse sacsirlari.com imdanına yetişiyor. Hassas saç derini yaz aylarının olumsuz etkilerinden korumak için 6 ipucuyla karşındayız. 

Bu önerilere kulak verdikten sonra saç derinle barış imzalayacaksın. 

Hassas saç derisi için saç bakım ürünleri kullan

Saç derinin hassaslaştığını düşündüğün andan itibaren kullandığın saç bakım ürünlerine dikkat etmelisin. Tahriş edici, yoğun kimyasal içerikli ürünler saç derinin daha da tahriş olmasına neden olabilir. Hassas saç derini yatıştırmak ve saç derisine dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı bariyer görevi görecek ürünleri kullanmalısın. Herkesin saç derisi zaman zaman hassaslaşıp, kolayca tahriş olabiliyor. 

Hassas saç derisi sorunlarında Vichy Ultra Yatıştırıcı Şampuan kullanmanı öneririz. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren bu şampuan saç derisindeki rahatsız hissini ortadan kaldırıyor. Hassas saç derisi için özel olan bu şampuan özellikle yaz aylarında saçlarımızın en büyük dostu oldu. Kullanırken de ıslak saçlarına, nazikçe saç derisine masaj yaparak uygulamalı, uygulamanın ardından 1 dakika bekledikten sonra durulamalısın. Bu şekilde şampuanın saç derisine etki etmesini desteklemiş olursun. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Yağlı Saç Derisi
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Yağlı Saç Derisi
( Şampuan )
Hemen Al


Saçını her gün yıkamamalısın

Yaz aylarında en sık yaptığımız hatalardan birisi de saçları her gün yıkamak. Her gün yıkanan, şampuanlanan saçlar kuruyup hassaslaşabiliyor. Saçlarını her gün yıkamak saç derini tahriş edebildiği gibi derideki koruyucu bakterileri de öldürüyor. Özellikle de yaz sıcaklarında saçların normalden daha da kuru olur. Kuru saçlarını her gün yıkayarak daha da kurumalarına neden olabilirsin. Sağlıklı saç derisi için saçlarını gün aşırı, iki günde bir yıkamanı öneriyoruz. 

Kimyasaldan uzak durmaya çalış


Hassas saç derini yazın etkilerinden korumak için kimyasaldan uzak durmalısın. Saçlarını sürekli boyatmak, işlem yaptırmak saç derinin tahriş olmasına neden olabilir. Kullandığın saç bakım ürünlerinin sülfat içermemesine de özen göstermelisin.

Editörün önerisi: Saçlarını sıkıca toplamak hassas saç derine iyi gelmeyecektir. Bunun yerine saç derinin hava alacağı saç modelleri yapabilir veya saçlarını açık kullanabilirsin. 

Ilık suyla yıka


Saçlarını ne çok soğuk, ne de çok sıcak suyla yıkamalısın. Duş alırken her zaman ılık su kullanmalısın. Sadece saç derinin hassas olduğu dönemlerde değil, her daim ılık su kullandığında daha sağlıklı saç derisi ve daha parlak saç tellerine kavuşabilirsin.

Saç şekillendirici ürünleri aşırı kullanma


Sık sık ev aşırı miktarda saç şekillendirici ürünleri kullanmak saçlarını yıpratabilir, saç derini tahriş edebilir. Saç şekillendirici ürünleri çoğunlukla özel günlerde ya da en azından haftada 1-2 kere kullanmaya gayret göstermelisin. Saç derinde kuruyan jöle ve saç spreyi kalıntıları saç derini rahatsız edebilir. Bu nedenle saç şekillendirici ürün kullandığın günlerde uyumadan önce mutlaka saçlarını yıkamalısın. 

Yüksek ısıdan kaçınmalısın


Yüksek ısı hassas saç derisinin en önemli nedenlerinden birisidir. Özellikle yaz aylarında saçların zaten sıcağa maruz kalacaktır. Bir de sen yüksek ısıyla saç kurutmak veya fön, düzleştirici, maşa gibi işlemler uyguladığında saç derin daha da kuruyup hassaslaşacaktır. Saçlarını ısıyla kurutmak yerine doğal yollarla kurumasını bekleyebilirsin. Saçlarını düzleştirmek, maşa kullanmak yerine salaş örgü modelleriyle şekillendirerek hem çok havalı görünebilir, hem de saç derinin sağlığını koruyabilirsin. 


Photo credit:istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Kuru Saç Derisi
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Kuru Saç Derisi
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör