Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Hassas ve tahriş olmuş saç derisinin bakımı nasıl olmalı?

Tahriş olan saç derine nasıl bakım yapmalısın?

Kaşınan, kızaran, tahriş olmuş bir saç derisi mi? Saçlarını tararken bile canın mı yanıyor? Ne yazık ki hassas saç derisi sorunu ile karşı karşıya olabilirsin… Stres, hava kirliliği, kimyasal uygulamalar gibi nedenlerden dolayı saç derinde hassasiyet ortaya çıkabilir. Tabii ki ilk önce uzman bir dermatolog ile görüşmelisin. Ardından dermatolojik tedavinin yanında, hassas saç derini yatıştırabilecek bakımlar uygulayabilirsin.

Hassas saç derisine özel şampuanlar

Saç derisindeki dengeyi sağlamak için saç derini yatıştırabilecek, nazikçe temizleyebilecek bir şampuan kullanmalısın. Saç derinde bulunan o sürekli sana rahatsızlık veren hissi yok etmek için Vichy Dercos Ultra Yatıştırıcı Şampuan'ı kullanmanı öneririz. Gliserin ve Panthenol içeren bu şampuan saç derini yatıştırıp, ferahlamasına yardımcı olur.

Kuru ve yağlı saç derisi için de Vichy Dercos Ultra Yatıştırıcı Şampuan bulunuyor. Saç derine uygun olanı seçip, nazikçe temizleyebilirsin.

Şekillendiricilere bir süre ara ver

Saç şekillendiriciler çok işimize yarıyor ama çok sık kullanıldığında saç derisindeki gözeneklerin tıkanmasına ve saç köklerinin nefes alamamasına neden olabiliyor. Bu da saç derisinde tahrişe, kepeğe, kaşıntıya neden olabilir. O nedenle saç şekillendirici jöle, sprey gibi ürünlere saç derin iyileşene kadar bir süre ara vermeni öneririz.

Güneşe dikkat

Özellikle yazın sıcak hava nedeniyle saç derin kuruyabilir, tahriş olabilir. Güneş ışınlarına karşı saç derini olabildiğince korumaya çalışmalı, güneşin altında kalman gereken durumlarda da mutlaka bir şapka takmaya özen göstermelisin.

Isı kullanımına dikkat

Isı kullanımına dikkat etmemiz gerektiğini bilmemize rağmen çoğu zaman ucunu kaçırabiliyoruz. Her gün çekilen fönler, maşalar, düzleştiriciler ne yazık ki saçlarımıza olduğu kadar saç derimize de etki edebiliyor. Zaten hassas olan saç derin iyice hassaslaşıyor, tahriş olabiliyor. Bu nedenle, saç derini tedavi ettiğin süre boyunca ısı kullanımına ara vermelisin.

Photo credit: istockphoto.com, stock.adobe.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Kuru Saç Derisi
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Kuru Saç Derisi
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Yağlı Saç Derisi
Vichy Dercos Technique Ultra Yatıştırıcı Şampuan-Yağlı Saç Derisi
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Vegan saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Saçlarını Bahara Uyandır: Kérastase'ın Sana Özel Bir Sürprizi Var!
3 adımda açıcı ile yıpranan saçlarını hayata bağla!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Anneler Günü İçin Hediye Önerileri