01/02/2018
Saç Sırları
360 38

Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz!

Ece Y.

Hemen bu önerilerimizi deneyip sen de havalı saçlara kavuşabilirsin!

Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz! Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Havalı bir saç modeli denildiğinde hepimizin aklına kusursuz saçlar geliyor! Yoksa sen de o kusursuz görünüme ulaşabilmek için saatlerce uğraşmak gerektiğini mi düşünüyorsun? İşini kolaylaştırmak için süper önerilerimiz var :) Hemen bu önerilerimizi deneyip sen de havalı saçlara kavuşabilirsin!

Saçlarının sabit kalması için:

Saçını topluyorsun, topuz yapıyorsun, atkuyruğu yapıyorsun ama bir süre sonra bu görünüm dağılıyor, bir türlü sabit kalamıyor değil mi? İşte bunun için tel tokalardan yardım alabilirsin. Tabii yalnızca 1-2 tane tel toka kullanmaktan bahsetmiyoruz. Saçlarının yerinden oynamadığını görene kadar tel toka kullanarak saç modelini sabitlemelisin. Yani ne kadar çok tel toka kullanırsan saçların da o kadar uzun süre sabit kalır :) 

Toplu saç modelleri için:

Kusursuz görünen toplu saç modellerine şöyle bir göz attığımızda lastik toka yerine daima şeffaf lastik tokalar kullanıldığını görüyoruz. Bu tokalar şeffaf olduğu için saçın rengini alıyor ve neredeyse tokanın varlığıyla yokluğu bir oluyor! İster örgülü saç modellerinde, ister atkuyruğunda, istersen de topuz saç modelinde şeffaf lastik tokalardan yardım alarak saç modelinin kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Aynı şekilde kullandığın tel tokalarının da görünümüne engel olmaması için gizleyebilirsin. Nasıl mı? Saç renginle aynı tonda tel tokaları kullanabilirsin! Böylece saç renginin arasında tel tokaların kaybolur :)

Elektriklenen saçlar için:

Elektriklenen, kabaran saçları şekillendirmek için ne kullanmalı? Öncelikle saçların çok fazla elektrikleniyorsa bunun nedeni kuruması olabilir. O nedenle saçlarını nemlendirip besleyecek ve elektriklenmeyi kontrol altına alacak ürünlerden yardım alabilirsin.

Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz! - 3

Saçlarını pürüzsüzleştirmek, yumuşatmak için Kiehl’s Smoothing Oil-Infused Leave-in Concentrate saç bakım serumunu kullanabilirsin. Bu saç bakım serumu, Argan yağı içeriyor ve saçın çok daha kolay şekil almasını, parlak olmasını, yatışmasını sağlıyor. Saçların kuru ya da nemliyken saçının uç ve boylarına uygulayıp saçlarını tara, ardından da şekillendir. Hatta saçlarını şekillendirdikten sonra da son dokunuşta kullanarak elektriklenmeyi önleyebilirsin.

Kiehl’s Smoothing Oil-Infused Leave-in Concentrate saç bakım serumu aşağıda bulabilirsin.

Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz! - 4
Kiehl's Smoothing Oil-Infused Leave-in Concentrate
( Bakım Yağı )
Hemen Al

Saçlarına hacim vermek için:

Ultra hacimli saçlara ulaşmak için krepe tekniğini kullanmaya ne dersin? Tabii bunun için de ihtiyacın olan sık dişli bir krepe tarağı. Saçlarının hacim kazanmasını istediğin noktaları uçlardan diplere doğru tarayarak krepe tekniğini deneyebilirsin. Özellikle hacimli topuz, hacimli fön gibi saç modellerinde bu teknikten faydalanabilirsin.

Saçlarını daha kolay taramak için:

Zor taranan saçlara mı sahipsin? Kiehl’s Creme with Silk Groom yağ içermeyen saç şekillendirici tam da ihtiyacın olan ürün diyebiliriz! İpek proteinleri içeriği ile saçlarını da ipek gibi yumuşacık yapar, nemlendirir. Kremsi formüldeki saç şekillendiricilerin saçı ağırlaştırıp yapıştırdığı düşünülür ama Creme with Silk Groom yağ içermediği için saçta yağlanma yapmıyor, ağırlaştırmıyor.

Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz! - 8

Saçların nemliyken az miktarda ürünü avucuna alıp tüm saçına uygula. Ardından saçlarını taramaya başla. Saçların tarağından akıp gidecek ve bu ürün bundan sonra senin favorin olacak :)

Kolay şekillendirmek için:

Saç şekillendirmeyi kolaylaştırmak için ısıyla şekillendiren aletlerden faydalanabilirsin. Maşa, düzleştirici, fön makinesi gibi aletler yardımıyla çok havalı bir görünüm elde edebilirsin. Ancak bu aletlerin sıcaklığının saçlarına zarar verdiği gibi bir gerçek de ne yazık ki… Bu nedenle sık sık kullanmak yerine ayda 1-2 kere kullanabilirsin ya da bu aletleri kullanmadan önce saçlarına koruyucu bir ürün kullanabilirsin. 

Kiehl’s Heat Protective Silk-Straightening Cream'i aşağıda bulabilirsin.

Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz! - 10
Heat Protective Silk-Straightening Cream
( Saç Kremi )
Hemen Al

Kiehl’s Heat Protective Silk-Straightening Cream hafif yapılı, yağsız saç kremi, saçı ısının zararlarına karşı koruyor. Aynı zamanda kuruluğa ve kırılmalara karşı da saçı koruyor, nemlendiriyor. Kremi, nemli saçlarının tamamına, saç uçlarına yoğunlaşarak uygula. Ardından saçlarını bir fırça ve saç kurutma makinesi yardımıyla düzleştirerek kurut. Sonrasında biraz daha Heat Protective Silk-Straightening Cream uygulayıp düzleştirici ile pürüzsüz düz bir görünüm elde et. İşte bu kadar, havalı saçların hazır!

Paylaş

Hep istediğin o havalı saç modelini elde etmek için ihtiyacın olanları açıklıyoruz!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kiehl's Smoothing Oil-Infused Leave-in Concentrate
Kiehl's Smoothing Oil-Infused Leave-in Concentrate
( Bakım Yağı )
Satın Al
Creme with Silk Groom
Creme with Silk Groom
( Şekillendirici )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L'Oréal Paris Miss Hippie Maskara