Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/08/2015
Saç Sırları
360 38

​Her gün güzel görünen saçlara merhaba de!

Ece Y.

Saçlarının her gün güzel görünmesi için neler yapmalısın?

​Her gün güzel görünen saçlara merhaba de! ​Her gün güzel görünen saçlara merhaba de!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Sen de resimlere baktığında saçlarının eski halini, ne kadar kolay şekil aldığını ve asla ''kötü saç günü'' yaşamadığın günlerini özlüyor musun? Günlerimiz çok yoğun geçtiğinden hızlıca saçlarımızı yapıp çıkmak istiyoruz bu nedenle de hemen ısıyla şekil veren aletlere koşuyoruz. Ya da doğru rengi bulabilmek için çoğu kez saçlarımızda farklı renkler deniyoruz. İşte bu işlemler de saçlarımızı yıpratıyor ve sonuç, ''Merhaba şekil almakta zorlanan saçlar.''.

\r\n\r\n

Peki, saçlarının her gün güzel görünmesi için neler yapmalısın? Şimdi, yazımızın devamını okuyup bu sorunun cevabını öğrenmeye hazır mısın?

\r\n\r\n

1.Yanlış saç kesimi

\r\n\r\n

​Her gün güzel görünen saçlara merhaba de!

\r\n\r\n

Bir saç kesimini kötü yapan şey, saçın doğal dokusuna uygun olmamasından, yaşam tarzından veya bakım rutininden kaynaklanır. Eğer kuaförün bile saçlarına şekil vermek için 45 dakikadan fazla uğraşıyorsa, evde, senin o saçı oluşturabilmenin ne kadar zor olacağını bir düşün! Saç kesimi sana uygun olduğunda saçların her koşulda, doğal bir şekilde güzel görünecektir ya da kolay şekil alacaktır. Ayrıca, saç tipine ve dokusuna uygun bir kesim elektriklenmeleri önleyip, saçlarının volümünü düşürmez.

\r\n\r\n

2.Saç tipi

\r\n\r\n

​Her gün güzel görünen saçlara merhaba de! - 1

\r\n\r\n

Her saç tipinin kendi artıları ve eksiler vardır ama doğru ürünler kullanarak saçlarındaki beğenmediğin özellikleri yok edebilirsin.

\r\n\r\n

-İnce telli saçlar

\r\n\r\n

Eğer saçların ince telliyse hacim veren bir şampuan ve bakım kremi kullanman gerekir. Bunun dışında saçlarını katlı kestirip, daha hareketli ve canlı bir görünüm sağlayabilirsin.

\r\n\r\n

-Kıvırcık saçlar

\r\n\r\n

Kıvırcık tipte saçlara sahipsen haftada iki kere saç bakım maskesini elektriklenmeleri önlemek ve nemlendirmek için kullanabilirsin. Geniş dişli bir tarak yardımıyla bakım spreyi kullanarak da karışmış saçlarını açabilirsin. Kuruduktan sonra şekillendirici köpük uygulayıp buklelerine şekil verebilirsin.

\r\n\r\n

-Yıpranmış saçlar

\r\n\r\n

Saçların gördüğü işlemlerden dolayı yıpranmış ve zayıf görünüyorsa, haftada iki kere, bakım maskesini saçlarında yarım saat bekletip durularsan yoğun bakım uygulamış olursun.

\r\n\r\n

3.Hava şartları

\r\n\r\n

​Her gün güzel görünen saçlara merhaba de! - 2

\r\n\r\n

Neyse ki sonunda bizden kaynaklanmayan bir saç sorunumuz var, hava şartları! Ama iyi bir haberimiz var, saç bakım rutinine ekleyeceğin birkaç püf noktasıyla hava durumunu bile yenebilirsin.

\r\n\r\n

-Kış soğuğundan korunan saçlar

\r\n\r\n

Soğuk günlerde üşütüp hasta olmamak için saçlarımızı iyice kuruttuktan sonra dışarı çıkarız, ama fön makinesinin en sıcak derecesine getirip saçlarımızı kuruttuğumuzda saç tellerimiz çok fazla zarar görür. Mümkün olduğunca kendiliğinden kurumasını sağlamalısın, ama biliyoruz ki yetişmemiz gereken yerler var, bu yüzden de en azından bakım yağı ya da sıvı bakım spreyi gibi ısıdan koruyan bir ürün kullanıp saçlarını düşük ısıda kurutabilirsin.

\r\n\r\n

-Yaz sıcağından etkilenmeyen saçlar

\r\n\r\n

Yazın havadaki nem arttığı için saçlarımıza istediğimiz şekli vermekte çok zorlanırız. Bunu çözmek için de ince telli ve sönük saçlar için bir şampuan kullanabilirsin. Bakım kremini de sadece saç uçlarına uygulamalısın. Şekil vermeden önce, saç köklerine hacim veren bir sprey uygulayıp, baş aşağı şekilde saçlarını kurutabilirsin.

\r\n\r\n

Fotoğraf kaynağı: Pixel Formula, Fotolia, Getty Images, L'Oréal Paris

Paylaş

​Her gün güzel görünen saçlara merhaba de!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Curl Contour saç maskesi
Curl Contour saç maskesi
( Maske )
Keşfet
Kérastase Resistance Age Recharge Saç Banyosu
Kérastase Resistance Age Recharge Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Matrix VolumeBloom Şampuan
Matrix VolumeBloom Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Volumetry bakım sprey
Volumetry bakım sprey
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: Vichy Dercos Neogenic Şampuan
Vitamin B5 nedir? Saça faydaları nelerdir?
Öneriyoruz: Yıpranmış Saçlar İçin 6 Bakım Ürünü
Durulanmayan saç kremi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Super Stay Matte Ink Coffee Likit Mat Rujlar