18/03/2019
Saç Sırları
360 38

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Ece Y.
Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Hindistan cevizi yağının saçlar üzerinde mucizeler yarattığını hepimiz duyuyoruz ama tam olarak ne gibi faydaları var, Hindistan cevizi yağı saça nasıl bakım yapıyor gibi sorular da aklımızı kurcalıyor.

Biz de Elseve’in Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisi de çıkmışken bilgilerimizi tazeleyelim, saçlarımıza nasıl etkileri olduğunu hatırlayalım istedik. Hindistan cevizi yağı saç bakımı saçlarına çok iyi gelecek, şimdiden söyleyelim! 

İşte Hindistan cevizi yağının faydaları hakkında bilmen gerekenler!

Hindistan Cevizi Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!

Hindistan cevizi saça faydalarını çok merak ediyorduk! Biz son zamanlarda Hindistan cevizi saç bakım maskesi ile saçlarımıza uygulama yapıyoruz ve sonuçlarından da çok mutluyuz :) Kullandığımız saç maskesi ise Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Maske. Hindistan cevizi yağı ve değerli yağlar bu saç maskesinde buluşmuş ve ortaya süper bir karışım çıkmış. Saçları 2 kat besliyor ve de bunu yaparken saçı ağırlaştırmıyor.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 1

Saçları yumuşacık, parıl parıl yapan bu maskeyi banyo öncesinde saçlarımız kuruyken uyguluyoruz. Sonrasında 15 dakika kadar bekleyip saçlarımızı şampuanlıyoruz. Saçları derinlemesine beslerken de saçı ağırlaştırmıyor.
Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 2

Ayrıca bu maske gerçekten misler gibi kokuyor! Bu güzel kokunun uzun süre saçta kaldığını da söylemeliyiz :) Yaz aylarını dört gözle beklediğimiz şu günlerde saçlarını beslemek, yaza hazırlamak için bizce Hidistan cevizi içeren bu maskeyi saç bakım rutinine mutlaka eklemelisin!

Hindistan cevizli saç maskesi olarak kullanmanın 3 yolu

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske’yi 3 farklı şekilde kullanarak saçlarını besleyebilirsin.

1. Banyo öncesinde

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 3

Saçlarını yıkamada önce saçların kuruyken uygulayıp sonrasında saçlarını sıcak bir havluya sarıp bir süre bu şekilde bekle. Ardından banyoya girip saçlarını duruladıktan sonra banyo rutinine devam edebilirsin. Bu şekilde saçların derinlemesine beslenir, ışıl ışıl parlar!

2. Şampuan sonrasında

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 4

Saçlarını şampuanladıktan sonra da kullanabilirsin. Saçlarını şampuanladıktan sonra saçındaki nemi iyice al. Ardından maskeyi saçının uç ve boylarına uygulayıp durula. İşte bu kadar! Saçların banyo sonrasında yumuşacık olur, kolayca taranır.

3. Gece bakım maskesi olarak

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 5

Gece boyunca saçlarını besleyip, sabah uyandığında mis gibi kokan, yumuşacık, capcanlı görünen saçlarla uyanmak harika olurdu değil mi?

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske’yi saçlarının uç ve boylarına uygulayıp bu şekilde uyu. Sabah uyanınca banyoda saçlarını iyice durula ve sonrasında ipek gibi yumuşak, canlı saçlarının tadını çıkart :) Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır artık biliyorsun!

Hindistan cevizli şampuan nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 6

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı - Ağırlaştırmayan Besleyici Şampuan’ı ıslak saçlarına, masaj yaparak uyguluyorsun. Eğer saçların uzun ve gürse aynı işlemi bir kere daha tekrarlayıp saçlarını güzelce duruluyorsun.

Hindistan cevizli saç kremi nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 7

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisinin bakım kremini yalnızca saçlarının uç ve boylarına uygulamalısın. Ardından da saçlarını iyice durulamalısın.

Hindistan cevizi yağı saça ne sıklıkla uygulanır? Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisini her saç yıkamasında kullanabilirsin! Hindistan cevizi yağı saç maskesini haftada 2-3 kere yapmanı öneririz. 

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 8

- Zengin vitaminlere sahip: Hindistan cevizinin C,A ve K vitaminleri içermesi bile saç bakımında kullanmamız için bir neden! C vitamini saçları canlandırıyor, A vitamini ile saça nem sağlıyor, K vitamini ile de koruma sağlıyor.

- Saçları besliyor: Hindistan cevizi saça ihtiyacı olan besini sağlıyor. Bu nedenle özellikle kurumaya eğilimli, sert, canlılığını kaybetmiş saçlar için Hindistan cevizini saç bakımında kullanmak oldukça önemli.

- Saçların canlandırıyor: Hindistan cevizi yağının besleyici içeriği ile saçlarının nem dengesini koruyup, kuruluğa karşı önlem alabilirsin. Böylece saçlarının her zaman sağlıklı, bakımlı görünmesine destek olabilirsin.

- Saçları ağırlaştırmıyor: Hindistan cevizi yağı hafif yapıya sahip olduğu için saçı ağırlaştırıp, sönükleştirmeden besliyor, saçlar özgürce hareket ediyor.

- Kolay tarama sağlıyor: Saçların beslendiği ve yumuşadığı için, banyo sonrasında ve şekillendirirken kolayca taranır.

- Saçları daha parlak gösterir: Hindistan cevizi yağının en önemli faydalarından biri tabii ki saçı parlatıp canlandırması. Saça verdiği parlaklık ve canlılık ile saçlar çok daha sağlıklı görünüyor.

- Nem desteği sağlar: Isıyla şekillendirme, sıcak suyla saç yıkamak gibi etkenlerden dolayı saçlar ihtiyacı olan nemi kaybedebilir. Hindistan cevizi yağı ise saça nem desteği sağlayarak, saç tellerini neme doyurur. Böylece saç kaybettiği nemi geri kazanır.

- Elektriklenmeyi önler: Saçların oldukça asiyse, kontrol altına almakta zorlanıyorsan Hindistan cevizi yağının besleyisi ve nemlendirici özelliği sayesinde saçlarındaki kabarmaların, elektriklenmelerin önüne geçebilirsin.

- Yumuşacık olmasını sağlar: Dokunulası yumuşaklıkta saçlara ulaşmak için tek ihtiyacımız Hindistan cevizi yağı. Saç tellerindeki boşlukları doldurup, saç tellerinin yumuşamasını sağlayarak saça ipek gibi bir doku kazandırır.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Uzatır Mı?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 9

Hindistan cevizi yağı direkt olarak saç uzatmaz. Fakat Hindistan cevizi yağının saçlarımıza birçok faydası var. Saçları yoğun şekilde besleyerek daha bakımlı, daha yumuşak, daha parlak olmasını sağlıyor. Özellikle kurumaya eğilimli saçların bakımını yaparak saça sağlıklı bir görünüm sağlıyor.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Çıkartır Mı?

Hayır, Hindistan cevizi yağı tek başına saç çıkarmaz. Saç uzaması ya da saçın yeniden çıkması saç kökleriyle ilgili bir durumdur.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi?

Doğal hindistan cevizi yağı maskesi saçları güçlendirerek saç dökülmesine iyi gelebilir. Ancak dışarıda doğal diye satılan birçok Hindistan cevizi yağı var. Gerçekten güvenilir bir Hindistan cevizi yağı bulmak zor. İçerisinde ne olduğu belli olmayan bu yağlar saçlarına bazı durumlarda zarar verebilir.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Haftada Kaç Kez Uygulanır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 10

Haftada iki ya da üç kere saça hindistan cevizi yağı sürmek idealdir. Hindistan cevizi yağı saça faydaları görmek için en az 3-4 hafta boyunca hindistan cevizi yağı nı düzenli kullanmalısın. Hindistan cevizi yağı saça kullananlar bir ay sonra etkisini görmeye başladıklarını söylüyorlar.

Hindistan Cevizi Yağı Banyodan Sonra Saça Sürülür Mü?

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı banyo sonrasında yapılabilir. Fakat hindistan cevizi yağını gece boyunca saçlarında bırakmak yerine en fazla birkaç saat sonra durulamalısın.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Dibine Sürülür Mü?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 11

Doğal yağları direkt olarak saç diplerine uygulamanı tavsiye etmiyoruz. Hindistan cevizi yağ saç dökülmesi, saç derisinde kuruluk ve kepeklenme gibi sorunlar oluşturabilir. En iyisi, Hindistan cevizi yağını saç boylarına ve uçlarına uygulamak. Güvendiğin markaların doğal Hindistan cevizi yağı içeren maskelerini kullanmak saçlarında daha etkili sonuçlar çıkarır.

Saça Hindistan Cevizi Yağı Sürmek Zararlı Mıdır?

Hindistan cevizi yağı saça zararlarını henüz duymadık. Hindistan cevizi yağı saç bakımını yapanlar saçlarının daha parlak göründüğünü ve yumuşacık olduğunu söylüyorlar. Hindistan cevizi yağı saç çıkarır mı? Bu saç bakımını deneyenler yeni saçların çıkmadığını fakat var olan saçların daha canlı ve güçlü uzadığını söylüyorlar. Doğal yağlar içeren bakımlar yeni saçların çıkması için yeterli olmaz. Saçlarının gürleşmesine ve daha güçlü görünmesine yardımcı olurlar.

Paylaş

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Nemsiz Saçlar Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Nemsiz Saçlar Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Daha Dolgun Saçlar için 10 Etkili İpucu!
Daha Dolgun Saçlar için 10 Etkili İpucu!
Tümünü Gör
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Saçta Egzama Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
En Karizmatik 6 Numara Saç Kesim Modelleri
En Karizmatik 6 Numara Saç Kesim Modelleri
Nemsiz Saçlar Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Nemsiz Saçlar Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır?