18/03/2019
Saç Sırları
360 38

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!

Ece Y.

Hindistan cevizi yağının saça faydalarını öğrenmek isteyenleri buraya alalım!

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Hindistan cevizi yağının saçlar üzerinde mucizeler yarattığını hepimiz duyuyoruz ama tam olarak ne gibi faydaları var, Hindistan cevizi yağı saça nasıl bakım yapıyor gibi sorular da aklımızı kurcalıyor.

Biz de Elseve’in Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisi de çıkmışken bilgilerimizi tazeleyelim, saçlarımıza nasıl etkileri olduğunu hatırlayalım istedik.

İşte Hindistan cevizi yağının faydaları hakkında bilmen gerekenler!

Neden Hindistan cevizi yağını saç bakımında kullanmalı?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!

Hindistan cevizinin C,A ve K vitaminleri içermesi bile saç bakımında kullanmamız için bir neden! C vitamini saçları canlandırıyor, A vitamini ile saça nem sağlıyor, K vitamini ile de koruma sağlıyor. 

İşte bu içerikleri ile Hindistan cevizi saça ihtiyacı olan besini sağlıyor. Bu nedenle özellikle kurumaya eğilimli, sert, canlılığını kaybetmiş saçlar için Hindistan cevizini saç bakımında kullanmak oldukça önemli.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 1

Tabii bir de normal saçlara sahip olup, saçlarının canlılığını korumak isteyenler var. Hindistan cevizi yağının besleyici içeriği ile saçlarının nem dengesini koruyup, kuruluğa karşı önlem alabilirsin. Böylece saçlarının her zaman sağlıklı, bakımlı görünmesine destek olabilirsin.

Hindistan cevizi yağının saça faydaları nelerdir?

1.Saçı ağırlaştırmadan besler

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 2

Hindistan cevizi yağı hafif yapıya sahip olduğu için saçı ağırlaştırıp, sönükleştirmeden besliyor, saçlar özgürce hareket ediyor. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisini saçlarım ağırlaşacak endişen olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

2.Kolay tarama sağlar

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 3

Saçlarını taramakta zorlanıyorsan, özellikle de ıslakken uzun saçlarını açmakla uğraşıyorsan Hindistan cevizi yağı tam sana göre! Saçların beslendiği ve yumuşadığı için, banyo sonrasında ve şekillendirirken kolayca taranır.

3.Canlı ve parlak saçlara ulaşmayı sağlar

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 4

Hindistan cevizi yağının en önemli faydalarından biri tabii ki saçı parlatıp canlandırması. Saça verdiği parlaklık ve canlılık ile saçlar çok daha sağlıklı görünüyor.

4.Nem desteği sağlar

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 5

Isıyla şekillendirme, sıcak suyla saç yıkamak gibi etkenlerden dolayı saçlar ihtiyacı olan nemi kaybedebilir. Hindistan cevizi yağı ise saça nem desteği sağlayarak, saç tellerini neme doyurur. Böylece saç kaybettiği nemi geri kazanır.

5.Elektriklenmeyi önler

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 6

Saçların oldukça asiyse, kontrol altına almakta zorlanıyorsan Hindistan cevizi yağının besleyisi ve nemlendirici özelliği sayesinde saçlarındaki kabarmaların, elektriklenmelerin önüne geçebilirsin. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisi ile pürüzsüz saçlara ulaşabilirsin! :)

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı Banyo Öncesi Maske'yi aşağıda bulabilirsin.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 7
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Hemen Al

6.Yumuşacık olmasını sağlar

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 9

Dokunulası yumuşaklıkta saçlara ulaşmak için tek ihtiyacımız Hindistan cevizi yağı. Saç tellerindeki boşlukları doldurup, saç tellerinin yumuşamasını sağlayarak saça ipek gibi bir doku kazandırır. Seni şimdiden uyaralım, saçlarına dokunmaktan kendini alamayabilirsin!

7.Saçlarındaki egzotik yaz kokusu!

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 10

Gelelim Hindistan cevizi yağının en can alıcı özelliğine! Hindistan cevizi yağı kokusu bize yaz mevsimini hatırlatıyor! Her Hindistan cevizi yağı kokusu aldığımızda sanki egzotik adalara gidip gelmiş gibi oluyoruz! İşte bu kokuyu saçlarımızda hissetmek harika bir duygu. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisinin tüm ürünleri egzotik kokusuyla tam anlamıyla bağımlılık yapıyor. :)

Hindistan cevizi yağı kimler için uygundur?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 11

Her saç tipinin kullanımına uygun olmakla birlikte, özellikle normal ve bakıma ihtiyaç duyan saçlar için ağırlaştırmadan besleme özelliğine sahiptir. Yumuşaklık ve parlaklık verirken, saçlarının hafif olmasını, özgürce hareket etmesini sağlar.

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 12

Evde Hindistan cevizi yağlarından oluşan maske karışımları hazırlamana hiç gerek yok. Hatta şampuanlarının, saç kremlerinin içerisine Hindistan cevizi yağlarını koymana da! Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisinin maskesi, şampuanı ve saç kremiyle saçlarına dipten uca bakım yapabilirsin.

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 13
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Hindistan cevizi saça nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 15

Biz son zamanlarda Hindistan cevizi saç bakım maskesi ile saçlarımıza uygulama yapıyoruz ve sonuçlarından da çok mutluyuz :) Kullandığımız saç maskesi ise Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Maske. Hindistan cevizi yağı ve değerli yağlar bu saç maskesinde buluşmuş ve ortaya süper bir karışım çıkmış. Saçları 2 kat besliyor ve de bunu yaparken saçı ağırlaştırmıyor.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 16

Saçları yumuşacık, parıl parıl yapan bu maskeyi banyo öncesinde saçlarımız kuruyken uyguluyoruz. Sonrasında 15 dakika kadar bekleyip saçlarımızı şampuanlıyoruz. Saçları derinlemesine beslerken de saçı ağırlaştırmıyor.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 17

Ayrıca bu maske gerçekten misler gibi kokuyor! Bu güzel kokunun uzun süre saçta kaldığını da söylemeliyiz :) Yaz aylarını dört gözle beklediğimiz şu günlerde saçlarını beslemek, yaza hazırlamak için bizce Hindistan cevizi içeren bu maskeyi saç bakım rutinine mutlaka eklemelisin!

Hindistan cevizli saç maskesi olarak kullanmanın 3 yolu

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske’yi 3 farklı şekilde kullanarak saçlarını besleyebilirsin.

1.Banyo öncesinde

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 18

Saçlarını yıkamada önce saçların kuruyken uygulayıp sonrasında saçlarını sıcak bir havluya sarıp bir süre bu şekilde bekle. Ardından banyoya girip saçlarını duruladıktan sonra banyo rutinine devam edebilirsin. Bu şekilde saçların derinlemesine beslenir, ışıl ışıl parlar!

2.Şampuan sonrasında

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 19

Saçlarını şampuanladıktan sonra da kullanabilirsin. Saçlarını şampuanladıktan sonra saçındaki nemi iyice al. Ardından maskeyi saçının uç ve boylarına uygulayıp durula. İşte bu kadar! Saçların banyo sonrasında yumuşacık olur, kolayca taranır.

3.Gece bakım maskesi olarak

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 20

Gece boyunca saçlarını besleyip, sabah uyandığında mis gibi kokan, yumuşacık, capcanlı görünen saçlarla uyanmak harika olurdu değil mi?

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske’yi saçlarının uç ve boylarına uygulayıp bu şekilde uyu. Sabah uyanınca banyoda saçlarını iyice durula ve sonrasında ipek gibi yumuşak, canlı saçlarının tadını çıkart :)

Hindistan cevizli şampuan nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 21

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı - Ağırlaştırmayan Besleyici Şampuan’ı ıslak saçlarına, masaj yaparak uyguluyorsun. Eğer saçların uzun ve gürse aynı işlemi bir kere daha tekrarlayıp saçlarını güzelce duruluyorsun.

Hindistan cevizli saç kremi nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 22

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisinin bakım kremini yalnızca saçlarının uç ve boylarına uygulamalısın. Ardından da saçlarını iyice durulamalısın.

Hindistan cevizi yağı saç uzatır mı?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 23

Herkesin Hindistan cevizi hakkında en merak ettiği noktalardan biri de Hindistan cevizi yağının saçı uzatıp uzatmadığı! Hindistan cevizi yağının saçlarımıza birçok faydası var. Saçları yoğun şekilde besleyerek daha bakımlı, daha yumuşak, daha parlak olmasını sağlıyor. Özellikle kurumaya eğilimli saçların bakımını yaparak saça sağlıklı bir görünüm sağlıyor.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 24

Ancak saç uzaması ya da saçın yavaş uzaması saç kökleriyle ilgili bir durumdur. Bunun için de direkt olarak saçın sağlıklı şekilde uzamasını sağlayacak, Hint yağı içeren saç bakımlarından yararlanmanı öneriyoruz.

Hindistan cevizi yağı saça zarar verir mi?

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 25

Dışarıda doğal diye satılan birçok Hindistan cevizi yağı var. Gerçekten güvenilir bir Hindistan cevizi yağı bulmak zor. İçerisinde ne olduğu belli olmayan bu yağlar saçlarına bazı durumlarda zarar verebilir.

Bu nedenle hem evde bu karışımlarla uğraşmak, hem de güvenilirliğine inanmadığın yağları saçlarına uygulamak yerine güvendiğin markaların Hindistan cevizi yağı içeren ürünlerini kullanmanı öneririz.

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları! - 26

Biz, Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisiyle saçlarımıza güvenle bakım yapıyoruz. Hem saçlarımıza Hindistan cevizi yağının o mucizevi dokunuşunu yapabiliyoruz hem de saçlarımızı gönül rahatlığıyla besleyebiliyoruz. :)

Paylaş

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Alışveriş Listelerinde Mutlaka Olması Gereken Saç Ürünleri!
Alışveriş Listelerinde Mutlaka Olması Gereken Saç Ürünleri!
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
Saç bakım ürünleri tavsiyeleri: Denediğimiz ve en beğendiğimiz ürünleri listeliyoruz!
Saç bakım ürünleri tavsiyeleri: Denediğimiz ve en beğendiğimiz ürünleri listeliyoruz!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Lifter Gloss Dudak Paratıcıları