Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Hindistan cevizi yağı saçta nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağının faydaları!

Hindistan cevizi yağının saç üzerindeki etkisini öğrenmek isteyenleri buraya alalım!

Hindistan cevizi yağının saçlar üzerinde mucizeler yarattığını hepimiz duyuyoruz ama tam olarak ne gibi faydaları var, Hindistan cevizi yağı saça nasıl bakım yapıyor gibi sorular da aklımızı kurcalıyor. Biz de Elseve’in yepyeni Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisi de çıkmışken bilgilerimizi tazeleyelim, saçlarımıza nasıl etkileri olduğunu hatırlayalım istedik.

İşte Hindistan cevizi yağı hakkında bilmen gerekenler!

Hindistan cevizi yağının saça faydaları nelerdir?

-Saçı ağırlaştırmadan besler

Hindistan cevizi yağı hafif yapıya sahip olduğu için saçı ağırlaştırıp, sönükleştirmeden besliyor, saçlar özgürce hareket ediyor. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisini saçlarım ağırlaşacak endişen olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

-Kolay tarama sağlar

Saçlarını taramakta zorlanıyorsan, özellikle de ıslakken uzun saçlarını açmakla uğraşıyorsan Hindistan cevizi yağı tam sana göre! Saçların beslendiği ve yumuşadığı için, banyo sonrasında ve şekillendirirken kolayca taranır.

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske’yi aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Hemen Al

-Canlı ve parlak saçlara ulaşmayı sağlar

Hindistan cevizi yağının en önemli faydalarından biri tabii ki saçı parlatıp canlandırması. Saça verdiği parlaklık ve canlılık ile saçlar çok daha sağlıklı görünüyor.

-Nem desteği sağlar

Isıyla şekillendirme, sıcak suyla saç yıkamak gibi etkenlerden dolayı saçlar ihtiyacı olan nemi kaybedebilir. Hindistan cevizi yağı ise saça nem desteği sağlayarak, saç tellerini neme doyurur. Böylece saç kaybettiği nemi geri kazanır.

-Elektriklenmeyi önler

Saçların oldukça asiyse, kontrol altına almakta zorlanıyorsan Hindistan cevizi yağının besleyisi ve nemlendirici özelliği sayesinde saçlarındaki kabarmaların, elektriklenmelerin önüne geçebilirsin. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisi ile pürüzsüz saçlara ulaşabilirsin! :)

-Yumuşacık olmasını sağlar

Dokunulası yumuşaklıkta saçlara ulaşmak için tek ihtiyacımız Hindistan cevizi yağı. Saç tellerindeki boşlukları doldurup, saç tellerinin yumuşamasını sağlayarak saça ipek gibi bir doku kazandırır. Seni şimdiden uyaralım, saçlarına dokunmaktan kendini alamayabilirsin!

-Saçlarındaki egzotik yaz kokusu!

Gelelim Hindistan cevizi yağının en can alıcı özelliğine! Hindistan cevizi yağı kokusu bize yaz mevsimini hatırlatıyor! Her Hindistan cevizi yağı kokusu aldığımızda sanki egzotik adalara gidip gelmiş gibi oluyoruz! İşte bu kokuyu saçlarımızda hissetmek harika bir duygu. Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisinin tüm ürünleri egzotik kokusuyla tam anlamıyla bağımlılık yapıyor. :)

Hindistan cevizi yağı kimler için uygundur?

Her saç tipinin kullanımına uygun olmakla birlikte, özellikle normal ve bakıma ihtiyaç duyan saçlar için ağırlaştırmadan besleme özelliğine sahiptir. Yumuşaklık ve parlaklık verirken, saçlarının hafif olmasını, özgürce hareket etmesini sağlar.

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Evde Hindistan cevizi yağlarından oluşan maske karışımları hazırlamana hiç gerek yok. Hatta şampuanlarının, saç kremlerinin içerisine Hindistan cevizi yağlarını koymana da! Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisinin maskesi, şampuanı ve saç kremiyle saçlarına dipten uca bakım yapabilirsin.

Hindistan cevizini saç bakımında kullanmak neden önemli?

Hindistan cevizinin C,A ve K vitaminleri içermesi bile saç bakımında kullanmamız için bir neden! C vitamini saçları canlandırıyor, A vitamini ile saça nem sağlıyor, K vitamini ile de koruma sağlıyor. İşte bu içerikleri ile Hindistan cevizi saça ihtiyacı olan besini sağlıyor. Bu nedenle özellikle kurumaya eğilimli, sert, canlılığını kaybetmiş saçlar için Hindistan cevizini saç bakımında kullanmak oldukça önemli.

Tabii bir de normal saçlara sahip olup, saçlarının canlılığını korumak isteyenler var. Hindistan cevizi yağının besleyici içeriği ile saçlarının nem dengesini koruyup, kuruluğa karşı önlem alabilirsin. Böylece saçlarının her zaman sağlıklı, bakımlı görünmesine destek olabilirsin.

Hindistan cevizi saça nasıl uygulanır?

Biz son zamanlarda Hindistan cevizi saç bakım maskesi ile saçlarımıza uygulama yapıyoruz ve sonuçlarından da çok mutluyuz :) Kullandığımız saç maskesi ise Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Maske. Hindistan cevizi yağı ve değerli yağlar bu saç maskesinde buluşmuş ve ortaya süper bir karışım çıkmış. Saçları 2 kat besliyor ve de bunu yaparken saçı ağırlaştırmıyor.

Saçları yumuşacık, parıl parıl yapan bu maskeyi banyo öncesinde saçlarımız kuruyken uyguluyoruz. Sonrasında 15 dakika kadar bekleyip saçlarımızı şampuanlıyoruz. Saçları derinlemesine beslerken de saçı ağırlaştırmıyor.

Ayrıca bu maske gerçekten misler gibi kokuyor! Bu güzel kokunun uzun süre saçta kaldığını da söylemeliyiz :) Yaz aylarını dört gözle beklediğimiz şu günlerde saçlarını beslemek, yaza hazırlamak için bizce Hindistan cevizi içeren bu maskeyi saç bakım rutinine mutlaka eklemelisin!

İlk adım: Şampuan

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı - Ağırlaştırmayan Besleyici Şampuan’ı ıslak saçlarına, masaj yaparak uyguluyorsun. Eğer saçların uzun ve gürse aynı işlemi bir kere daha tekrarlayıp saçlarını güzelce duruluyorsun.

İkinci adım: Saç bakım kremi

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı serisinin bakım kremini yalnızca saçlarının uç ve boylarına uygulamalısın. Ardından da saçlarını iyice durulamalısın.

Hindistan cevizi yağı saç maskesi adımları:

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske’yi 3 farklı şekilde kullanarak saçlarını besleyebilirsin.

1.Banyo öncesi:

Saçlarını yıkamada önce saçların kuruyken uygulayıp sonrasında saçlarını sıcak bir havluya sarıp bir süre bu şekilde bekle. Ardından banyoya girip saçlarını duruladıktan sonra banyo rutinine devam edebilirsin. Bu şekilde saçların derinlemesine beslenir, ışıl ışıl parlar!

2.Şampuan sonrası:

Saçlarını şampuanladıktan sonra da kullanabilirsin. Saçlarını şampuanladıktan sonra saçındaki nemi iyice al. Ardından maskeyi saçının uç ve boylarına uygulayıp durula. İşte bu kadar! Saçların banyo sonrasında yumuşacık olur, kolayca taranır.

3.Gece bakım maskesi olarak:

Gece boyunca saçlarını besleyip, sabah uyandığında mis gibi kokan, yumuşacık, capcanlı görünen saçlarla uyanmak harika olurdu değil mi?

Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske’yi saçlarının uç ve boylarına uygulayıp bu şekilde uyu. Sabah uyanınca banyoda saçlarını iyice durula ve sonrasında ipek gibi yumuşak, canlı saçlarının tadını çıkart :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mucizevi besin kinoa nedir, saça faydaları nelerdir?
Kérastase Soleil serisini denedik!
Doğal saç bakımı için kullanman gereken ürünleri açıklıyoruz!
Yaz kızları buraya! Bu testle yazın nerede tatil yapacağını tahmin ediyoruz!
Tümünü Gör
Mucizevi besin kinoa nedir, saça faydaları nelerdir?
Bronz ten rengine en çok yakışan saç renkleri!
Kérastase Soleil serisini denedik!
Doğal saç bakımı için kullanman gereken ürünleri açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En Beğendiğimiz Lancôme Maskara