Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Hint yağının saça faydaları: Hızlı saç uzatmaya etkisi nedir?

Saçlarımız üzerinde sayısız faydası olan Hint yağı saç uzatır mı? Tüm merak ettiklerin bu yazımızda!

Saç uzatmak istediğimizde, zayıf saçlar, kırık saçlar gibi sorunlarla karşılaştığımızda ilk iş araştırmalar yapıp doğal saç bakım yağlarına başvuruyoruz. Hatta en yakın aktara koşup elimize ne geçerse alıyoruz! :) İşte bu yağlardan biri de Hint yağı. Elseve'in yepyeni saç bakım serisi Dream Long'da bulunan Hint yağının saçların üzerinde nasıl etkileri olduğunu biliyor musun? Merak edenleri yazımızın devamına alalım!

Hint yağı saç uzatır mı?

Her şeyden önce bitkisel saç bakım yağlarından Hint yağı hakkında herkesin merak ettiği sorudan başlamak isteriz. Hint yağı, saç uzatan vitaminlerden olan E vitaminini, Omega 6 ve Omega 9 yağ asitlerini içeriyor. Bu nedenle en önemli etkisi saçları besleyip, canlandırıp, onarıp daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasına destek olmasıdır.

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Bu yağ, saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Bu hızlanmanın etkisiyle saçlar kökten itibaren beslenmeye başlıyor. Beslendikçe saç telleri daha sağlıklı şekilde uzuyor. Tabii düzenli kullanımla beraber saç uzama hızında da fark edilir bir artış oluyor. Yani Hint yağının besleyici etkisi ile beraber hem saçlar daha hızlı uzuyor, hem de uzayan saçlar ışıl ışıl parlak, capcanlı görünüyor.

Hint yağı faydaları nelerdir?

Hint yağı hakkında en merak edilen soruyu cevapladıktan sonra bu özel yağın diğer faydalarından da bahsedelim!

-Saç uzatma etkisi

Hint yağının saç uzatma etkisi, yukarıda da açıkladığımız gibi içeriğindeki vitaminlerden geliyor. Saçlarını kırıklar, cansız görünüm nedeniyle uzatamıyor, hep kestirmek zorunda kalıyorsan tam sana göre! Hayalindeki uzun ve sağlıklı saçlar artık çok yakınında! :)

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Hemen Al

-Kırıklar üzerindeki onarıcı etkisi

Çeşitli etkenler nedeniyle saçlarının uç kısımlarında kırıklar oluşmuş, saçın uç kısımları güçten düşmüş olabilir. Hint yağı, besleyici içeriği ile saçı güçlendirip onararak kırık oluşumunu engeller. Saçların kırılmadığı için saç uçların sağlıklı, bakımlı görünür ve daha rahat uzar. Ayrıca saçlar güçlü olmadığında bu durum saçın hızlı uzamasına da engel olur. Hint yağı, saçları onardığı ve beslediği için saçlar sağlıklı bir görünüme kavuşurken, zayıflamadan, incelmeden uzar.

-Besleyici ve yumuşatıcı etkisi

İçeriği açısından bu kadar zengin olan bir yağın, saçlarımız üzerinde de besleyici etkisi olması kaçınılmaz oluyor! Saçları dipten uca besleyerek çok daha sağlıklı görünmesini, dış etkenlere karşı saçların daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Yeterince beslenen, ihtiyacı olan besini alan saçlar sağlıklı şekilde uzuyor.

Hint yağı aynı zamanda saça nem vererek, nemi saça hapseder. Özellikle saçlarını tararken, şekillendirirken zorlanıyorsan Hint yağının yumuşatıcı etkisine bayılacaksın demektir!

-Parlaklık veren etki

Uzun saçlar bakımlı ve parlak olduğunda güzel! Hint yağıyla beraber saçların uzadıkça aynı zamanda ışıl ışıl parlar. Böylece saçlarının göz alıcı parlaklığı ile büyüleyici görünmek hiç de zor olmaz! :)

-Canlandırıcı etkisi

Capcanlı görünen, bakımlı, uzun saçlar senin de hayallerini süslüyorsa Hint yağının canlandırıcı etkisinden yararlanmalısın!

Hint yağını nereden bulabilirsin?

Hint yağını aramana hiç gerek yok çünkü Elseve Dream Long serisinde bulunuyor! Bu özel bakım serisi Hint yağı dışında bitkisel keratin ve vitaminler de içeriyor. Yani saç uzatmak isteyenlerin saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını, uzun saçlıların da saçlarının uzunluğunu ve sağlığını korumalarını sağlıyor. 

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kumral saça mor şampuan uygulanır mı?
Silver Şampuan ve mor saç kremini denedik!
N'olacak benim bu saç rengim diyenler için mor şampuan kullanımının önemini açıklıyoruz!
Saç parfümüne gerek kalmadan mükemmel kokan saçlar için 4 ürün!
Tümünü Gör
İnceliyoruz: Garnier Color Naturals Saç Boyası
Sana En Çok Yakışacak Sarı Saç Rengini Söylüyoruz!
Kumral saça mor şampuan uygulanır mı?
Buzlu kestane saç rengi nedir, kimlere yakışır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
İlham Zamanı: Zendaya'nın Makyaj Stilini Deniyoruz!