20/02/2020
Saç Sırları
360 38

Hyaluronik asitin saça faydası nedir?

Ece Y.
Hyaluronik asitin saça faydası nedir? Hyaluronik asitin saça faydası nedir?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Son dönemde herkesin konuştuğu, cilt bakımında harikalar yaratan hyaluronik asit, saçlarımız için de oldukça faydalı. Yoksa hyaluronik asidin saçlara da uygulandığını bilmiyor muydun? O zaman şimdi, hyaluronik asidin saçımıza faydalarını, saça nasıl uygulandığını öğrenmek için seni yazımızın devamına alalım! :)

Hyaluronik asit nedir?

Hyaluronik asitin saça faydası nedir?

Hyaluronik asit, vücudumuz tarafından doğal olarak üretilen bir polimerdir. Bu polimerin hücre metabolizması ve iyileşmesi için gerekli olduğu bilinmektedir. En bilinen özelliği ise cildimizin önemli bir bileşeni olmasıdır. Saçlarımız da cildimizden, saç derimizden uzar. Yani saç köklerimizin bulunduğu saç derimiz için de önemli bir bileşendir.

Hyaluronik asidin cilt ve saç üzerindeki inanılmaz etkisini fark ettiğimizden beri, sık sık bu içerikten yararlanır olduk. Cildimiz için sağladığı harika faydaları, saç derisine ve saçlara uygulandığında da gösteriyor. Böylece saçlarımız olduğundan daha sağlıklı, daha parlak, daha güçlü görünüyor. 

Hyaluronik asitin saça faydaları nelerdir?

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 1

Hyaluronik asit cildimiz için olduğu kadar saçlarımız için de oldukça fazla faydaya sahip.

·       Saç tellerini derinlemesine besler.

·       Hyaluronik asit saç tellerini kaplayarak saçı iyileştirir.

·       Saçları güçlendirir.

·       Saç kırıklarını önler.

·       İşlem görmüş, zarar gören, yıpranan saçları onarır.

·       Saçın daha parlak olmasını sağlar.

·       Saç elastikiyetini arttırır.

·       Saçın daha yumuşak olmasına destek olur.

Hyaluronik asit saça uygulanır mı?

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 2

Hyaluronik asidin bu harika faydalarından, hyaluronik asit içeren saç bakım ürünleri kullanarak yararlanabilirsin. Hatta saç bakım rutininin her aşamasında hyaluronik asit içeren ürünleri kullanarak, maksimum fayda sağlayabilirsin. Saçlarına sürekli olarak hyaluronik asit takviyesi yaparak saçının ve saç derinin sağlığında, görünümünde önemli bir iyileşme görebilirsin.

Bizim hyaluronik asit içeren saç bakım ürünleri arasında favorilerimizden biri, Kérastase Chronologiste serisi. Saç ve saç derisinin görünümünü yenileyen bu özel bakım, lüks ve duyusal bir saç bakımı deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bakım!

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 3

Zamanla saç derisinde kuruluk, hassasiyet, yoğunluk kaybı gibi saç derisi problemleri, saç tellerinde ise mat görünüm, kırılmaya eğilim, incelme gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Kérastase’ın yeni Chronologiste serisi bu olumsuz etkileri hedef alarak çözüm sunuyor. İçerisindeki Hyaluronik Asit ile saç derisini ve saç tellerini derinlemesine besliyor, nemlendiriyor. 

Aynı zamanda içerisinde E vitamini ve Abyssine de bulunuyor. Doğal bir antioksidan olan E vitamini, UV ışınlarına, kirliliğe, serbest radikallere karşı koruma sağlıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor ve saç derisinin esnekliğini iyileştiriyor. İyileştirici bir molekül olan Abyssine ise hücrelerin dayanıklılığını arttırarak saçları canlandırıyor, saçtaki hasarları onarıyor.

Saç için hyaluronik asit bakımı nasıl yapılır?

Kérastase Chronologiste serisinin ön bakımı, şampuanı, saç maskesi, saç serumu, durulanmayan bakımı ve saç bakım yağı ile beraber saçlarına birkaç adımda hyaluronik asit bakımı yapabilirsin.

1.Hyaluronik asit şampuanı

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 4

Şu an doğru şampuanı kullanmadığın için saçların cansız, mat görünüyor olabilir. Ancak hyaluronik asit içeren, iyi formüle edilmiş bir şampuan saçını ve saç derini temizlerken, bir yandan da saç tellerini dipten uca nemlendirir. Özellikle Chronologiste serisinin şampuanı ve şampuan öncesinde kullanılan ön bakımı ile saçlarına Hyaluronik Asit bakımı yapabilirsin.

Öncelikle saçını yıkamadan önce, ıslak saç derine, nazikçe masaj yaparak Kérastase Chronologiste Pré-Cleanse Régénérant uyguluyorsun. Bu ürün, siyah tanecikleri ile saçta detoks etkisi yaratıyor ve saçı arındırma işlemine hazırlıyor. Ardından saçlarını duruladıktan sonra Kérastase Chronologiste Bain Régénérant uyguluyorsun. Böylece saçların ve saç derin nazikçe temizleniyor, arınıyor.

2.Saç için hyaluronik asit maskesi

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 5

Kérastase Chronologiste Masque Intense Régénérant da saçlara kökten uca uygulanıyor. Tüm saça uygulayıp 5 dakika kadar bekliyorsun ve ardından duruluyorsun. Saçlarının nasıl da derinlemesine beslendiğini hemen hissedebiliyorsun.  

3.Saç için hyaluronik asit serumu

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 6

Hyaluronik asidi saçlara uygulamanın en iyi yollarından biri de serum gibi bakım ürünlerinden destek almaktır. Siyah havyar incileri içeren Chronologiste Serum Universel, canlandırma etkisiyle saçı yoğun şekilde nemlendiriyor. Saçları kökten uca yeniliyor, saç derisi ve saçları onararak daha parlak, canlı bir görünüm kazandırıyor,

4.Saç için hyaluronik asit içeren durulanmayan bakımlar

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 7

Durulanmadığı için bu bakım ürünleri saç üzerinde kalıyor ve saç tellerine işleyerek saçı koruyor. Böylece hyaluronik asit saça nem yüklemesi yapmaya devam ediyor. Chronologiste serisinin de durulanmayan bakımları Chronologiste Thermique Régénérant ve Chronologiste Huile De Parfum. Chronologiste Thermique Régénérant, 230 dereceye kadar ısı koruması sağlıyor. Özellikle fön, maşa, düzleştirme gibi işlemler sırasında saçları koruyor. Aynı zamanda saç tellerindeki kütikülleri onarıyor.

Hyaluronik asitin saça faydası nedir? - 8

Chronologiste Huile De Parfum ise mükemmel kokan bir saç bakım yağı. Ancak bununla beraber adından da anlaşıldığı gibi saç parfümü özelliği sağlıyor. Kuru saçlara, son dokunuş olarak uygulanıyor ve saçlarımız hem besleniyor hem de saçlarımızın harika kokmasını sağlıyor. 

Hyaluronik asit saç dökülmesi için kullanılır mı?

Bize sosyal medyadan da en çok gelen sorulardan biri hyaluronik asit saç dökülmesi için kullanılır mı sorusu. Saç dökülmesi strese, mevsim değişimlerine ya da hormonsal rahatsızlıklara bağlı olduğundan hyaluronik asidin saç dökülmesine etkisi bulunmuyor. Ancak saçı besleyen, yenilenmesini sağlayan bir içerik olduğundan güçsüz, zayıflamış saçlara etki ediyor.

Paylaş

Hyaluronik asitin saça faydası nedir?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Chronologiste Huile De Parfum Saç Parfümü
Kérastase Chronologiste Huile De Parfum Saç Parfümü
( Bakım )
Keşfet
Kérastase Chronologiste Bain Régénérant Saç Banyosu
Kérastase Chronologiste Bain Régénérant Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Chronologiste Pré-Cleanse Régénérant
Kérastase Chronologiste Pré-Cleanse Régénérant
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Chronologiste Masque Intense Régénérant Saç Maskesi
Kérastase Chronologiste Masque Intense Régénérant Saç Maskesi
( Maske )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Alışveriş Listelerinde Mutlaka Olması Gereken Saç Ürünleri!
Alışveriş Listelerinde Mutlaka Olması Gereken Saç Ürünleri!
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
Saç bakım ürünleri tavsiyeleri: Denediğimiz ve en beğendiğimiz ürünleri listeliyoruz!
Saç bakım ürünleri tavsiyeleri: Denediğimiz ve en beğendiğimiz ürünleri listeliyoruz!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası