Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/09/2015
Saç Sırları
360 38

İlham al: Okula dönüş saç modelleri!

Deniz Ö.

Okul için hangi saç modelini tercih etmelisin?

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! İlham al: Okula dönüş saç modelleri!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Okul dönemi her zaman biraz yoğun geçer. Tüm bu yoğunluğun üstüne bir de her yeni gün, saçını nasıl yapman gerektiğini düşünmen gerekir. Peki, nasıl bir saç modeli seçmelisin? Bu soruna en iyi çözüm kendini rahat ve emin hissettiğin bir model seçmek.

Tabii ki sana okul için saç modelleri önerilerimiz var. Şimdi tek yapman gereken ilham alıp, ilerlemek!

Prenses örgüsü

İlham al: Okula dönüş saç modelleri!

Bu saç modelini elde etmek için saçlarını yandan ayırıp ayırdığın kısmı alt ve üst olmak üzere iki tutama ayır. Üst tutamı geriye doğru, her defasında saçlarından ekleme yaparak örmeye başla. Başının arkasında tel tokalarla sabitle. 

Bu modeldeki en önemli nokta saçlarının elektriklenmemesi. Saçlarının pürüzsüz görünmesi için saç modelini oluşturduktan sonra L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi'ni kullanmanı öneririz. Bu güçlü tutuşa sahip saç spreyi ile elektriklenen saçlarını kontrol altına alabilirsin.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 1
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Kurdele saçlar

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 3

Bu güzel saç modeli için öncelikle saçlarını tarayıp, üst kısmını yarım atkuyruğu şeklinde topla ve lastik tokayla sabitle. Sadece saçlarının boylarını geniş uçlu bir maşa yardımıyla dalgalandır. İşlem bitince atkuyruğuna krepe yapıp L'Oréal Paris Elnett Ekstra Hacim Spreyi uygula. Atkuyruğunu iki büyük, bir tane ortadan küçük bir tutam olarak üçe ayır. Yanlardaki iri tutamlardan birini içe doğru kıvırıp, kurdelenin bir tarafını oluştur. Diğer tutam için de aynı işlemi uygula. Son olarak da ortadaki tutamı kurdelenin ortasından geçirip tel tokalarla sabitle.

Pratik Küçük Örgüler

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 4

Bu model için saçlarının düz olması gerekir. O yüzden ilk önce işe saçlarını düzleştirmekle ya da düz şekilde fön çekmekle başlayabilirsin. Saçların düzleştikten sonra, saçlarını ortadan ikiye ayırıp, ayırdığın tutamların tepe kısmından bir sıra saçını tek bir örgü şeklinde geriye doğru ör. Diğer taraf için de aynı işlemi uyguladıktan sonra kulağının üstündeki bir tutamı da ince bir örgü şeklinde örüp ucunu düğümleyerek ya da şeffaf lastik tokalar ile sabitleyebilirsin.

Detaylı Balıksırtı Örgü

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 5

Örgülü saç modelleri okul için kurtarıcı stillerden! Eğer balıksırtı örgü yapmayı bilmiyorsan buraya tıklayıp hemen öğrenebilirsin. Pratik yaptıkça balıksırtı örgüde ustalaşacağına eminiz! :)

Modern İkili Örgü

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 6

Seni çocukluğuna döndürecek bu örgü modeli pratik modellerden. Saçlarını ortadan ikiye ayırdıktan sonra iki tutamı da düz örgü şeklinde ör ve lastik toka ile sabitle. Biraz gevşek örebilirsen, saç bandı ya da taç takarak daha farklı bir görünüm elde edebilirsin. 

Bu modelle hem derli toplu hem de çok sevimli bir görünüm elde edebilirsin. :) Tabii gün boyunca saçlarının  mükemmel görünmesini, parıldamasını sağlamak için L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi uygulamayı unutmamalısın!

L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 7
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Hemen Al

Hareketli fön

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 9

Öncelikle fön çekmeyi kolaylaştırmak için de saçlarını tutamlara ayır. Fön fırçası ve kurutma makinesi yardımıyla tutamları önce düz sonrada uçlara doğru fırçayı çevirerek daha hareketli bir görünüm elde ettikten sonra L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi ile sabitle ve hazırsın!

Düşük atkuyruğu

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 10

Eğer çok fazla ayrıntılı bir saç modeli oluşturmak gündeminde yoksa, atkuyruğu modeli gününü kurtarabilir! Saçlarını ensende toplayarak, atkuyruğu oluşturup, lastik tokayla sabitle. Görünümüne renk katmak için de saç fularından, bandanalardan yardım alabilirsin! :)

Yarım topuz

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 11

İşte trendy olduğu kadar pratik bir model daha! Farkı, kusursuz görünsün diye çaba harcamana gerek olmaması. Sana cool bir şıklık katacak bu modeli oluşturması sadece 3 dakikanı alacak, emin olabilirsin! 

İnce dişli bir tarakla saçlarını ortadan ayırıp, üst kısımları geriye doğru topla. Saçlarını tepede toplarken, lastik toka kullan. Saçlarını lastiğin içinden geçirirken, yarısının lastiğin altında kalmasını sağla, böylece yarım bir topuz oluşturmuş olursun.

Yan atkuyruğu

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 12

Atkuyruğu hem eğlenceli hem de her yerde çok kolay şekilde oluşturabileceğin modellerden. Saçlarını olabildiğince yandan ayırıp, uçlardan başlayarak tara. Saçlarını ayırdığın tarafa doğru saçını topla ve lastik tokayla sabitle. Sonrasında da L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Spreyi uygulayıp saçlarının gün boyunca sabit kalmasını sağla. İşte bu kadar! :)

Salaş Topuz

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 13

Bu modeli yaparken bozulmasından sakın korkma yani ne kadar dağınık o kadar iyi! Saçlarının ön kısmından 2 veya 3 tutam ve arka kısımlardan da rastgele birkaç tutam saçını maşa ile buklelendir. Parlak bir görünüm için L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi uygulayabilirsin. 

Sonrasında, saçlarını düşük bir atkuyruğu olacak şekilde tüm saçını geride toplayıp, lastik toka ile sabitle. Saçlarını atkuyruğunun etrafına dolayarak hafif gevşek bir topuz oluşturup tel tokalarla sabitle.

Mohawk örgü

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 14

Yarı ''mohawk'' diye de tabir ettiğimiz bu saç stili için saçlarını maşayla dalgalandırman yeterli. Sonrasında da saçlarını yandan ayırıp, az saçın olduğu kısmı geriye doğru, kulak hizandan başlayarak ör. İşte bu kadar kolay!

Çift topuz

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 15

Bu model için ihtiyacın olanlar sadece saç fırçası ve lastik tokalar. Saçlarını taradıktan sonra ortadan ikiye ayırıp iki topuz oluştur. Bohem bir saç modeli olduğu için çok fazla özenmene gerek yok; hatta saçlarının dağınık görünmesi salaş bir görünüm katacağı için daha hoş olacaktır. 

Yeni dönemin sana neler getireceğini bilemeyiz ama harika bir dönemin seni beklediğine inan! Bol şans!

Paylaş

İlham al: Okula dönüş saç modelleri!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
En Havalı Erkek 3 Numara Saç Modelleri
​Öneriyoruz: En İyi 5 Saç Spreyi
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Super Stay Matte Ink Coffee Likit Mat Rujlar