04/09/2015
Saç Sırları
360 38

İlham al: Okula dönüş saç modelleri!

Deniz Ö.
İlham al: Okula dönüş saç modelleri! İlham al: Okula dönüş saç modelleri!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Okul dönemi her zaman biraz yoğun geçer. Tüm bu yoğunluğun üstüne bir de her yeni gün, saçını nasıl yapman gerektiğini düşünmen gerekir... Peki, nasıl bir saç modeli seçmelisin? Bu soruna en iyi çözüm kendini rahat ve harika hissettiğin bir model seçmek! :)

Tabii ki sana okul için saç modelleri önerilerimiz var. Şimdi tek yapman gereken ilham alıp, ilerlemek!

Prenses örgüsü okul saçı modeli

İlham al: Okula dönüş saç modelleri!

Bu saç modelini elde etmek için saçlarını yandan ayırıp, tek omzunun üzerinde topla. Ardından saçlarını klasik, 3'lü örgü şeklinde ör. Son olarak tüm saçını ördükten sonra lastik tokayla sabitle. Eğer hacimli bir örgü görünümü istiyorsan örgün bittikten sonra ellerinle 2 yana doğru çekeren örgünü genişletebilirsin. Böylece örgün çok daha hacimli görünecektir.

Editör önerisi: Bu modeldeki en önemli nokta saçlarının elektriklenmemesi. Saçlarının pürüzsüz görünmesi için saç modelini oluşturduktan sonra Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanmanı öneririz. Bu besleyici ve durulama gerektirmeyen yağ krem ile saçlarını besleyerek elektriklenen saçlarını kontrol altına alabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Kurdele okul saçı modeli

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 3

Bu güzel saç modeli için öncelikle saçlarını tarayıp, üst kısmını yarım atkuyruğu şeklinde topla ve lastik tokayla sabitle. Sadece saçlarının boylarını geniş uçlu bir maşa yardımıyla dalgalandır. Ancak öncesinde, 230 derece ısıya kadar koruma sağlayabilen Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamanı öneririz. Böylece saçların, ısının etkilerine karşı koruma altında olur!

İşlem bitince atkuyruğuna krepe yapıp ttkuyruğunu iki büyük, bir tane ortadan küçük bir tutam olarak üçe ayır. Yanlardaki iri tutamlardan birini içe doğru kıvırıp, kurdelenin bir tarafını oluştur. Diğer tutam için de aynı işlemi uygula. Son olarak da ortadaki tutamı kurdelenin ortasından geçirip tel tokalarla sabitle.

Pratik Küçük Örgüler

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 4

Bu model için saçlarının düz olması gerekir. O yüzden ilk önce işe saçlarını düzleştirmekle ya da düz şekilde fön çekmekle başlayabilirsin. Düzleştirici kullanmadan önce ise Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamayı unutma ki, saçların ısıya karşı koruma altında olsun. :)

Saçların düzleştikten sonra, saçlarını ortadan ikiye ayırıp, ayırdığın tutamların tepe kısmından bir sıra saçını tek bir örgü şeklinde geriye doğru ör. Diğer taraf için de aynı işlemi uyguladıktan sonra kulağının üstündeki bir tutamı da ince bir örgü şeklinde örüp ucunu düğümleyerek ya da şeffaf lastik tokalar ile sabitleyebilirsin.

Detaylı Balıksırtı Örgülü Okul Saçı Modeli

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 5

Örgülü saç modelleri okul için kurtarıcı stillerden! Eğer balıksırtı örgü yapmayı bilmiyorsan buraya tıklayıp hemen öğrenebilirsin. Pratik yaptıkça balıksırtı örgüde ustalaşacağına eminiz! :)

Modern İkili Örgü Okul Saçı

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 6

Bu örgü modeli en pratik modellerden. Saçlarını ortadan ikiye ayırdıktan sonra iki tutamı da balıksırtı örgü şeklinde ör ve lastik toka ile sabitle. Biraz daha renk katmak için saçlarına renkli saç spreylerinden sıkabilirsin. Böylece ortaya çok farklı bir stil çıkmış olur! :)

Bu modelle hem havalı hem de çok eğlenceli bir görünüm elde edebilirsin. :) Tabii gün boyunca saçlarının mükemmel görünmesini, parıldamasını sağlamak için son dokunuşta Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamayı unutmamalısın!

Hareketli fönlü okul saçı

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 7

Öncelikle fön çekmeyi kolaylaştırmak için de saçlarını tutamlara ayır. Fön fırçası ve kurutma makinesi yardımıyla tutamları önce düz sonrada uçlara doğru fırçayı çevirerek daha hareketli bir görünüm elde ettikten sonra Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayıp son dokunuşu yap ve hazırsın!

Düşük atkuyruğu okul saçı

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 8

Eğer çok fazla ayrıntılı bir saç modeli oluşturmak gündeminde yoksa, atkuyruğu modeli gününü kurtarabilir! Saçlarını ensende toplayarak, atkuyruğu oluşturup, lastik tokayla sabitle. Görünümüne renk katmak için de saç fularından, bandanalardan yardım alabilirsin! :)

Yarım topuz okul saçı modeli

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 9

İşte trendy olduğu kadar pratik bir model daha! Farkı, kusursuz görünsün diye çaba harcamana gerek olmaması. Sana cool bir şıklık katacak bu modeli oluşturması sadece 3 dakikanı alacak, emin olabilirsin! 

İnce dişli bir tarakla saçlarını ortadan ayırıp, üst kısımları geriye doğru topla. Saçlarını tepede toplarken, lastik toka kullan. Saçlarını lastiğin içinden geçirirken, yarısının lastiğin altında kalmasını sağla, böylece yarım bir topuz oluşturmuş olursun.

Yan atkuyruğu saç modeli

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 10

Atkuyruğu hem eğlenceli hem de her yerde çok kolay şekilde oluşturabileceğin modellerden. Saçlarını olabildiğince yandan ayırıp, uçlardan başlayarak tara. Saçlarını ayırdığın tarafa doğru saçını topla ve lastik tokayla sabitle. Sonrasında da Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i uygulayıp saçlarının gün boyunca pürüzsüz kalmasını sağla. İşte bu kadar! :)

Salaş Topuz Okul Saçı

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 11

Bu modeli yaparken bozulmasından sakın korkma yani ne kadar dağınık o kadar iyi! Saçlarının ön kısmından 2 veya 3 tutam ve arka kısımlardan da rastgele birkaç tutam saçını maşa ile buklelendir. Parlak bir görünüm için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayabilirsin. 

Sonrasında, saçlarını düşük bir atkuyruğu olacak şekilde tüm saçını geride toplayıp, lastik toka ile sabitle. Saçlarını atkuyruğunun etrafına dolayarak hafif gevşek bir topuz oluşturup tel tokalarla sabitle.

Mohawk örgü

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 12

Yarı ''mohawk'' diye de tabir ettiğimiz bu saç stili için saçlarını maşayla dalgalandırman yeterli. Sonrasında da saçlarını yandan ayırıp, az saçın olduğu kısmı geriye doğru, kulak hizandan başlayarak ör. İşte bu kadar kolay!

Çift topuz okul saç modeli

İlham al: Okula dönüş saç modelleri! - 13

Bu model için ihtiyacın olanlar sadece saç fırçası ve lastik tokalar. Saçlarını taradıktan sonra ortadan ikiye ayırıp iki topuz oluştur. Bohem bir saç modeli olduğu için çok fazla özenmene gerek yok; hatta saçlarının dağınık görünmesi salaş bir görünüm katacağı için daha hoş olacaktır. 

Yeni dönemin sana neler getireceğini bilemeyiz ama harika bir dönemin seni beklediğine inan! Bol şans!

Paylaş

İlham al: Okula dönüş saç modelleri!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
90'lar Makyajı Nasıl Yapılır?