10/10/2017
Saç Sırları
360 38

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli

Ece Y.
İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Okul döneminde en zor şeylerden biri sabah erken kalkıp, hazırlanmak… Okula da gitsen, evde online derslere de katılsan özenli görünmek şart… Eğer sen de sabah hazırlanırken hem derli toplu görünen, hem de pratik bir okul için saç modeli elde etmek istiyorsan aşağıdaki önerilerimize göz atmaya hazır mısın?

Okul saç modelleri seçerken pratik olmasına ve tabii havalı görünmesine öncelik vermelisin. Okul için kolay saç modelleri ilk dersi kaçırmamanı sağlayacak! Özellikle yüz yüze eğitime de yavaş yavaş başlandığı için kolay saç modelleri ortaokul ve sonrası için hayatını kurtaracak diyebiliriz. Şimdi sana önereceğimiz okul için saç modelleri ve yapılışlarını mutlaka kaydet! 

Çift örgülü okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli

Aslında sana önereceğimiz bu kolay saç modelleri okul için kullanmanın dışında, hafta sonları da kullanabilirsin. Mesela bu stillerden biri de son dönemin trendlerinden, boksör örgüsü de denilen çift örgü! Örgü deyince gözün korkmasın çünkü yukarıdaki rehberimizle çok rahat şekilde yapabileceksin! :) Saçlarını sağ ve sol olarak iki tutama ayırdıktan sonra bu tutamları da 2 farklı tutama ayır. Ayırdığın 2 tutamı birbirlerinin üzerine gelecek şekilde ör ve lastik tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Editör önerisi: Saçlarının kabarmadan, güzelce şekil almasını, parlak ve yumuşacık olmasını istiyorsan sana önerimiz Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem! Besleyici yağlar içeren bu krem, saçlarımızı ağırlaştırmadan besliyor, mükemmel şekil almasını sağlıyor. Bizce saç modelini oluşturmadan önce saçının uç ve boylarına bu kremi uygulayıp saçlarını şekillendirmeyi denemelisin. Farkı görünce sen de inanamayacaksın! :)

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Detaylı topuz okul saç modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 3

Okul için saç modelleri kolay pratik ve tabii ki havalı olmalı! İşte bu saç modeli de sanki üzerinde saatlerce uğraşılmış gibi görünse de en havalı ama en basit okul saçı modellerinden. Saçlarını öne eğip arka kısımdan 3 tutamı arka arkaya toplayıp şeffaf lastik tokayla sabitle. Son olarak da geriye kalan tüm saçını topuz haline getir ve hazırsın!

Hızlı topuz okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 4

Sabahları hızına hız katacak bu pratik topuz okul saçı olarak bizce en ideal saç modellerinden! Okul saç modelleri kolay ve pratik olmalı diyorsan bu saç modeli tam sana göre. Saçlarını tepede toplayıp lastik tokayla sabitle. Ardından topuz şekli vermek için burgu halinde lastik tokanın etrafına sar ve tel tokayla tuttur.

Editörden öneri: Topuz saç modelinin elektriklenmemesi için sana önerimiz, saçlarını şekillendirmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamak. Bu sayede hem saçların daha kolay, kabarmadan şekil alır hem de pürüzsüz görünür. 

Boğumlu atkuyruğu okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 5

Okul için saç modelleri denildiğinde aklımıza tabii ki atkuyruğu geliyor. Ancak atkuyruğunu bu kez birazcık farklılaştırıyoruz. Okul saç modelleri lise yılları için bu saç modeli ideal! Saçlarını ensende toplayıp atkuyruğu yaptıktan sonra lastik tokayı taktığın kısmın altını 2 kere daha toplayıp lastik toka ile sabitliyorsun ve ortaya bu boğumlu atkuyruğu çıkıyor!

Örgülü atkuyruğu okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 6

Örgüleri atkuyruğu modeline ekleyince sence de çok şık görünmüyor mu? En güzel saç modelleri okul için bizce örgülü modellerdir! Saçlarını topladıktan sonra klasik, 3’lü örgü şeklinde ör ve lastik tokayla sabitle. Hem çok kolay, hem de çok şık!

Ters örgülü topuz okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 7

Okul için havalı saç modelleri arıyorsan buraya! Bu saç modelini yaptığında okuldaki herkes saçlarını nasıl yaptığını merak edecek! Ancak aramızda kalsın ama aslında oldukça pratik günlük topuz :) Saçlarını öne eğip ense kısmından başlayarak balıksırtı şeklinde örmeye başla. Balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Editörden öneri: Bu görünümü elde ettikten sonra saç modelinin kusursuz görünmesini istiyorsan, saç modelini oluşturmadan önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanmanı öneririz. Böylece hem saçların şekil aldıktan sonra kabarmaz, hem de beslendiği için parlak görünür!

Kurdeleli örgülü okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 8

Okul için kısa saç modelleri arıyorsan bu modeli kısa ve orta saçlarda da deneyebilirsin. Okul için saç örgü modelleri vazgeçilmez stillerden! Ancak hep aynı örgü stilini kullanmak yerine örgülerine hareket katmayı deneyebilirsin. Mesela örgülerine kurdeleler ekleyerek daha hoş bir görünüm verebilirsin.

Çift örgülü topuz okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 9

Kıvırcık saçlar için okul saç modelleri arayışında olanlar örgülerden vazgeçmemeli! Kılçık örgülerden oluşan bu topuz modelini yalnızca okulda değil, özel günlerde de kullanabilirsin. Saçlarını toplayıp iki tutama ayır ve bu tutamları kılçık örgü şeklinde ör. Ardından oluşan örgüleri lastik tokanın etrafına dolayıp tel tokayla sabitle.

Hacimli fönlü okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 10

Hava şartlarından dolayı düz saç modelleri okul için pek de ideal bir tercih gibi görünmüyor mu? O zaman sen de hacimli su dalgası saç modelini dene! Ancak bu saç modelinde ısı kullanacağın için mutlaka saçlarını ısıya karşı koruma altına almalısın! Öncelikle saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyabilen Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamanı öneririz.

Ardından saçlarını yukarıdaki gibi bölümlere ayırdıktan sonra yuvarlak fırça ve fön makinesi yardımıyla şekillendir. Son olarak da yeniden Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanarak saçlarının pürüzsüz görünmesini sağla. İşte bu kadar!

Pratik maşalı saç modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 11

Okul için saç modelleri kolay görünse de bazıları çok zaman alabiliyor. İşte bu nedenle okula hazırlanma süreni yarı yarıya azaltmak için saçlarını 1 gece önceden şekillendirmeyi deneyebilirsin. Mesela saçlarına fön ya da maşa uygulayacağın zaman 1 gece önceden şekillendirdiğinde sabah saçlarını tarayıp şekillendirmen yeterli olacaktır.

İşte bu maşalı saç modeli için de öncelikle saçlarının ısıdan zarar görmesine engel olmak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygula. Ardından saçlarının üst kısmında kalan saçlarını geniş uçlu maşa ile dalgalandır. Sabah uyandığında ise Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayıp saçlarını parmaklarınla nazikçe tara ve hazırsın!

Hollanda örgüsü okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 12

Hollanda örgüsü kolay okul saç modelleri arayanlar için ideal! Saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem sürerek yumuşacık görünmesini sağlayabilirsin. Daha sonra saçlarını yukarıdaki şekilde ör. Saçlarının doğal ve salaş görünmesi için örgülerini gevşetebilirsin.

Yarım örgülü topuz okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 13

Bu saç modelinde topuza hareket katmak için balıksırtı örgüleri de dâhil ediyoruz. Saçını ortadan ayırıp her iki tarafı da ön kısımdan başlayarak balıksırtı şeklinde ör. Tepe noktasına örgüyü lastik tokayla sabitle. Ve saç modeli bitti bile!

Dalgalı atkuyruğu okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 14

Dalgalı atkuyruğu çok enerjik bir hava veriyor! Okula giderken sen de enerjik görünmek istersen önce saçlarını maşa ile dalgalandır daha sonra topla. Atkuyruğunun daha doğal görünmesi için buklelerini kalın uçlu bir fırça yardımıyla taramanı öneriyoruz. 

Yarım atkuyruğu okul saçı

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 15

Saç modasını yakından takip ediyorsan yarım atkuyruğunun ne kadar popüler olduğunu biliyorsundur. Yarım atkuyruğu modeli sana sempatik bir hava katacak hem de zamandan tasarruf etmeni sağlayacaktır. Saçlarını dalgalandırarak yarım atkuyruğu modeline daha şık bir hava katabilirsin.


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj çantanı kışa nasıl hazırlarsın?