10/10/2017
Saç Sırları
360 38

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli

Ece Y.
İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Okul döneminde en zor şeylerden biri sabah erken kalkıp, hazırlanmak… Okula da gitsen, evde online derslere de katılsan özenli görünmek şart… Eğer sen de sabah hazırlanırken hem derli toplu görünen, hem de pratik bir okul için saç modeli elde etmek istiyorsan aşağıdaki önerilerimize göz atmaya hazır mısın?

Okul saç modelleri seçerken pratik olmasına ve tabii havalı görünmesine öncelik vermelisin. Okul için kolay saç modelleri ilk dersi kaçırmamanı sağlayacak! Özellikle yüz yüze eğitime de yavaş yavaş başlandığı için kolay saç modelleri ortaokul ve sonrası için hayatını kurtaracak diyebiliriz. Şimdi sana önereceğimiz okul için saç modelleri ve yapılışlarını mutlaka kaydet! 

Dümdüz pürüzsüz saçlar

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli

Aslında sana önereceğimiz bu kolay saç modelleri okul için kullanmanın dışında, hafta sonları da kullanabilirsin. Dümdüz pürüzsüz saçlar aslında kolay görünse de bize göre en zor saç modellerinden biri! Saçlarını düzleştirdikten sonra pürüzsüz görünmesini sağlamak için sana harika bir önerimiz olacak. Saçlarının kabarmadan, güzelce şekil almasını, parlak ve yumuşacık olmasını istiyorsan sana önerimiz L'Oreal Paris Elseve Dream Long Saç Serumu Pürüzsüzleştirici kullanman! Keratin içeren bu serum, saçlarımızı ağırlaştırmadan besliyor, mükemmel düz şekil almasını sağlıyor. 

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Saç Serumu Pürüzsüzleştirici'yi buradan inceleyebilirsin.

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 1
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

Detaylı topuz okul saç modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 3

Okul için saç modelleri kolay pratik ve tabii ki havalı olmalı! İşte bu saç modeli de sanki üzerinde saatlerce uğraşılmış gibi görünse de en havalı ama en basit okul saçı modellerinden. Saçlarını öne eğip arka kısımdan 3 tutamı arka arkaya toplayıp şeffaf lastik tokayla sabitle. Son olarak da geriye kalan tüm saçını topuz haline getir. Saçlarının daha kolay şekil almasını sağlamak için ilk adımda Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i uygulayabilirsin. Mükemmel şekil alan saçlar için bu kremi her saç modelinde kullanmayı çok seviyoruz. Hem yumuşak ve parlak saçlara kavuşmak hem de gün boyu süren muhteşem kokusuyla Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem, saçlarını şekillendirirken işini çok kolaylaştıracak.

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i aşağıda bulabilirsin.

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 4
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Hızlı topuz okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 6

Sabahları hızına hız katacak bu pratik topuz okul saçı olarak bizce en ideal saç modellerinden! Okul saç modelleri kolay ve pratik olmalı diyorsan bu saç modeli tam sana göre. Saçlarını tepede toplayıp lastik tokayla sabitle. Ardından topuz şekli vermek için burgu halinde lastik tokanın etrafına sar ve tel tokayla tuttur.

Editörden öneri: Topuz saç modelinin elektriklenmemesi için sana önerimiz, saçlarını şekillendirmeden önce L'Oreal Paris Elseve Dream Long Saç Bakım Köpüğü Süper Dalga uygulamak. Bu sayede hem saçların daha kolay, kabarmadan şekil alır hem de 48 saat boyunca kalıcı dalgalar elde edebilirsin. 

Boğumlu atkuyruğu okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 7

Okul için saç modelleri denildiğinde aklımıza tabii ki atkuyruğu geliyor. Ancak atkuyruğunu bu kez birazcık farklılaştırıyoruz. Okul saç modelleri lise yılları için bu saç modeli ideal! Saçlarını ensende toplayıp atkuyruğu yaptıktan sonra lastik tokayı taktığın kısmın altını 2 kere daha toplayıp lastik toka ile sabitliyorsun ve ortaya bu boğumlu atkuyruğu çıkıyor!

Örgülü atkuyruğu okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 8

Örgüleri atkuyruğu modeline ekleyince sence de çok şık görünmüyor mu? En güzel saç modelleri okul için bizce örgülü modellerdir! Saçlarını topladıktan sonra klasik, 3’lü örgü şeklinde ör ve lastik tokayla sabitle. Hem çok kolay, hem de çok şık!

Ters örgülü topuz okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 9

Okul için havalı saç modelleri arıyorsan buraya! Bu saç modelini yaptığında okuldaki herkes saçlarını nasıl yaptığını merak edecek! Ancak aramızda kalsın ama aslında oldukça pratik günlük topuz :) Saçlarını öne eğip ense kısmından başlayarak balıksırtı şeklinde örmeye başla. Balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Fularlı okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 10

Okul için kısa saç modelleri arıyorsan bu modeli orta ve uzun saçlarda da deneyebilirsin. Okul için bandanalı saç modelleri vazgeçilmez stillerden! Açı saçlarının önüne gelmesine ve seni rahatsız etmesine izin vermemek için saç fularını kullan. İstersen saç fularını örgülerle de kullanabilirsin.

Kıvırcık saçlar için atkuyruğu

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 11

Kıvırcık saçlar için okul saç modelleri arayışında olanlar atkuyruğundan vazgeçmemeli! Saçların yarısını burgu modeli yaptıktan sonra altta kalan saçlarını atkuyruğu yapabilirsin. Buklelerinin ön plana çıkmasını istiyorsan saç köpüğü kullanmayı unutma! 

Hacimli fönlü okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 12

Hava şartlarından dolayı düz saç modelleri okul için pek de ideal bir tercih gibi görünmüyor mu? O zaman sen de hacimli su dalgası saç modelini dene! Ancak bu saç modelinde ısı kullanacağın için mutlaka saçlarını ısıya karşı koruma altına almalısın! Ardından saçlarını yukarıdaki gibi bölümlere ayırdıktan sonra yuvarlak fırça ve fön makinesi yardımıyla şekillendir.

Editörün önerisi: Saçlarını ısıyla şekillendirmek yıpranmalara ve saç dökülmelerine yol açabilir. Bu nedenle okul dönemi başladığında saçlarını L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan ile arındırmalısın. %4 Keratin XS ile onarıcı konsantre içeren bu şampuan, saç tellerini onararak saçlarına güç kazandırıyor. Formülündeki seramid, saç yüzeyini pürüzsüz ve düz bir yapıya dönüştürür, böylece okul saç modellerin her daim göz alıcı görünür. 

Pratik maşalı saç modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 13

Okul için saç modelleri kolay görünse de bazıları çok zaman alabiliyor. İşte bu nedenle okula hazırlanma süreni yarı yarıya azaltmak için saçlarını 1 gece önceden şekillendirmeyi deneyebilirsin. Mesela saçlarına fön ya da maşa uygulayacağın zaman 1 gece önceden şekillendirdiğinde sabah saçlarını tarayıp şekillendirmen yeterli olacaktır.

Hollanda örgüsü okul saçı modeliİlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 14

Hollanda örgüsü kolay okul saç modelleri arayanlar için ideal! Saçlarına öncesinden bakım kremi uygulayarak daha parlak görünmesini sağlayabilirsin. Daha sonra saçlarını yukarıdaki şekilde ör. Saçlarının doğal ve salaş görünmesi için örgülerini gevşetebilirsin.

Yarım örgülü topuz okul saçı modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 15

Bu saç modelinde topuza hareket katmak için balıksırtı örgüleri de dâhil ediyoruz. Saçını ortadan ayırıp her iki tarafı da ön kısımdan başlayarak balıksırtı şeklinde ör. Tepe noktasına örgüyü lastik tokayla sabitle. Ve saç modeli bitti bile!

Dalgalı atkuyruğu okul saçı modeliİlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 16

Dalgalı atkuyruğu çok enerjik bir hava veriyor! Okula giderken sen de enerjik görünmek istersen önce saçlarını maşa ile dalgalandır daha sonra topla. Atkuyruğunun daha doğal görünmesi için buklelerini kalın uçlu bir fırça yardımıyla taramanı öneriyoruz. 

Yarım atkuyruğu okul saçı

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 17

Saç modasını yakından takip ediyorsan yarım atkuyruğunun ne kadar popüler olduğunu biliyorsundur. Yarım atkuyruğu modeli sana sempatik bir hava katacak hem de zamandan tasarruf etmeni sağlayacaktır. Saçlarını dalgalandırarak yarım atkuyruğu modeline daha şık bir hava katabilirsin.

Paylaş

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Tiktok'ta Viral Olan Saç Trendlerini İnceliyoruz!
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Tümünü Gör
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yükselen Burç Nedir? Özellikleri Nelerdir?