Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
10/10/2017
Saç Sırları
360 38

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli

Ece Y.

Bu saç modelleriyle okulun en havalı kızı sen olacaksın!

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Okul döneminde en zor şeylerden biri sabah erken kalkıp, hazırlanıp, çıkmak… Tabi biraz da özenli görünmek gerekiyor… Eğer sen de sabah okula giderken hem derli toplu görünen, hem de pratik bir okul için saç modeli elde etmek istiyorsan aşağıdaki önerilerimize göz atmaya hazır mısın?

Okul saç modelleri seçerken pratik olmasına ve tabii havalı görünmesine öncelik vermelisin. Okul için kolay saç modelleri ilk dersi kaçırmamanı sağlayacak! Kolay saç modelleri ortaokul ve sonrası için hayatını kurtaracak diyebiliriz. Şimdi eline kahveni veya çayını al ve okul için saç modelleri ve yapılışlarını öğren. 

Çift örgü

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli

Kolay saç modelleri okul için çok önemlidir. Örgü deyince gözün korkmasın çünkü bu saç modeli örgülerin en kolayıyla yapılıyor :) Saçlarını sağ ve sol olarak iki tutama ayırdıktan sonra bu tutamları da 2 farklı tutama ayır. Ayırdığın 2 tutamı birbirlerinin üzerine gelecek şekilde ör ve lastik tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Detaylı topuz

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 1

Okul için saç modelleri kolay pratik ve hoş görünmeli! Sanki üzerinde saatlerce uğraşılmış gibi görünse de detaylı topuz en basit okul saçı modellerinden. Saçlarını öne eğip arka kısımdan 3 tutamı arka arkaya toplayıp şeffaf lastik tokayla sabitle. Son olarak da geriye kalan tüm saçını topuz haline getir ve hazırsın!

Editörden öneri: Topuzunun gün boyu sabit kalması için L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım alabilirsin.

Hızlı topuz

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 2

Sabahları hızına hız katacak bu pratik topuz okul saçı olarak bizce en ideal saç modellerinden! Okul saç modelleri kolay ve pratik olmalı diyorsan bu saç modeli tam sana göre. Saçlarını tepede toplayıp lastik tokayla sabitle. Ardından topuz şekli vermek için burgu halinde lastik tokanın etrafına sar ve tel tokayla tuttur.

Editörden öneri: Topuz saç modelinin elektriklenmemesi için Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi uygulayabilirsin.

Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi'ni aşağıda bulabilirsin.

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 3
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Hemen Al

Boğumlu atkuyruğu

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 5

Okul için saç modelleri denildiğinde aklımıza tabii ki atkuyruğu geliyor. Ancak atkuyruğunu bu kez farklılaştırıyoruz. Okul saç modelleri lise yılları için bu saç modeli ideal! Saçlarını ensende toplayıp atkuyruğu yaptıktan sonra lastik tokayı taktığın kısmın altını 2 kere daha toplayıp lastik toka ile sabitliyorsun ve ortaya bu boğumlu atkuyruğu çıkıyor!

Örgülü atkuyruğu

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 6

Örgüleri atkuyruğu modeline ekleyince sence de çok şık görünmüyor mu? En güzel saç modelleri okul için bizce örgülü modellerdir! Saçlarını topladıktan sonra klasik, 3’lü örgü şeklinde ör ve lastik tokayla sabitle. Hem çok kolay, hem de çok şık!

Editörden öneri: Saç modeline başlamadan önce saç diplerine doğru L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi uyguladığında daha hacimli  bir görünüm verebilirsin. 

Ters örgülü topuz

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 7

Okul için havalı saç modelleri arıyorsan buraya! Bu saç modelini yaptığında okuldaki herkes saçlarını nasıl yaptığını merak edecek! Ancak aramızda kalsın ama aslında oldukça pratik günlük topuz :) Saçlarını öne eğip ense kısmından başlayarak balıksırtı şeklinde örmeye başla. Balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Editörden öneri: Bu görünümü elde ettikten sonra saçlarına parlaklık katmak için L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi uygulayabilirsin.

Kurdeleli örgüler

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 8

Okul için kısa saç modelleri arıyorsan bu modeli kısa ve orta saçlarda da deneyebilirsin. Okul için saç örgü modelleri vazgeçilmez stillerden! Ancak hep aynı örgü stilini kullanmak yerine örgülerine hareket katmayı deneyebilirsin. Mesela örgülerine kurdeleler ekleyerek daha hoş bir görünüm verebilirsin.

Çift örgülü topuz

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 9

Kıvırcık saçlar için okul saç modelleri arayışında olanlar örgülerden vazgeçmemeli! Kılçık örgülerden oluşan bu topuz modelini yalnızca okulda değil, özel günlerde de kullanabilirsin. Saçlarını toplayıp iki tutama ayır ve bu tutamları kılçık örgü şeklinde ör. Ardından oluşan örgüleri lastik tokanın etrafına dolayıp tel tokayla sabitle.

Hacimli fön

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 10

Nemli havadan dolayı düz saç modelleri okul için pek de ideal bir tercih gibi görünmüyor mu? O zaman sen de hacimli su dalgası saç modelini dene! Geniş uçlu bir maşayla saçlarını dalgalandır ve biraz volüm katmak için L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Sprey’i uygulamanı öneririz.

Pratik maşa modeli

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 11

Okul için saç modelleri kolay görünse de aslında çok zaman alabiliyor. Okula hazırlanma süreni yarı yarıya azaltmak için saçlarının üst kısmında kalan saçlarını maşa ile dalgalandır ve Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü bütün saçlarına uygula. Bu saç köpüğü, saçlarına güçlü tutuş sağlarken bakım da yapıyor ve yağlı his bırakmıyor. Bu özelliği sayesinde de saçlar hacimli şekilleniyor ve parlak, ışıl ışıl görünüyor!

Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 12
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

Hollanda örgüsü

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 14

Hollanda örgüsü kolay okul saç modelleri arayanlar için ideal! Saçlarına bakım kremi sürerek yumuşacık görünmesini sağla. Daha sonra saçlarını ör. Saçlarının doğal ve salaş görünmesi için örgülerini gevşetebilirsin.

Yarım örgülü topuz

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 15

Bu saç modelinde topuzuna hareket katmak için balıksırtı örgüleri de dâhil ediyoruz. Saçını ortadan ayırıp her iki tarafı da ön kısımdan başlayarak balıksırtı şeklinde ör. Tepe noktasına örgüyü lastik tokayla sabitle. Ve saç modeli bitti bile! Son dokunuşu da L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi ile yaparak görünümünü tamamlayabilirsin!

Dalgalı atkuyruğu

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 16

Dalgalı atkuyruğu çok enerjik bir hava veriyor! Okula giderken sen de enerjik görünmek istersen önce saçlarını maşa ile dalgalandır daha sonra topla. Atkuyruğunun daha doğal görünmesi için buklelerini kalın uçlu bir fırça yardımıyla taramanı öneriyoruz. 

Yarım atkuyruğu

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli - 17

Saç modasını yakından takip ediyorsan yarım atkuyruğunun ne kadar popüler olduğunu biliyorsundur. Yarım atkuyruğu modeli sana sempatik bir hava katacak hem de zamandan tasarruf etmeni sağlayacaktır. Saçlarını dalgalandırarak yarım atkuyruğu modeline daha şık bir hava katabilirsin.


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

İlham Verici ve Kolay 14 Okul Saç Modeli
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi
( Şaç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
En Havalı Erkek 3 Numara Saç Modelleri
​Öneriyoruz: En İyi 5 Saç Spreyi
Tümünü Gör
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Dökülen saç geri çıkar mı?
Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rossmann'dan Alabileceğin En İyi 8 Makyaj Malzemesi