Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri

İnce telli saçlara sahip olanlar buraya!

İnce telli saçlılar sürekli sönük saçlarından şikâyetçi olurlar. Özellikle hem ince telli saçlar hem de düz saçlara sahip olanların en büyük hayallerinden biri hacimli saçlardır. Peki, hacimli saçlara doğru saç kesimi ile ulaşabileceğini biliyor musun? Şimdi ince telli saçlılara için saç kesim modellerini açıklıyoruz, sen de bu kesimlerden birini seçerek dolgun saçlara 'merhaba' diyebilirsin. İnce telli saçlar için modeller arıyorsan aşağıdaki saç kesimlerinden birini seçmen yeterli olacak! Evde saç kesiminiöğrenerek evde de saç kesebilirsin.

Katlı- orta boy saç kesimi

katlı orta boy saç kesimi

İnce telli saçlara sahip kadınlar, orta boydaki saç kesimlerini tercih etmelilerdir. İnce telli saçlar için saç modelleri arıyorsan orta boylu ve katlı saç kesimleri, saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Ayda bir saçlarının uçlarından kestirerek daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşabilirsin. Bu saç kesimini kırık fön veya saç köpüğü ile şekillendirebilirsin. Saçlarını düz şekillendirmek yerine daha hacimli saç modellerini tercih etmelisin.

Kâkül kesimi

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar kâkül kesimini mutlaka denemelilerdir. İnce telli saçlar için kesim modelleri arasında en hacimli saç kesimi kakül modeli oluyor. Saçlarının yapışmasını ve sönük durmasını engelleyecek olan kâküller, seni daha havalı gösterecektir. Saçlarını kâkül kestirdikten sonra, saç bantları veya renkli saç aksesuarları ile şekillendirebilirsin. Eğer saçların gün içinde sönüyorsa, kuru şampuanını çantandan çıkarmamalısın.

Asimetrik bob

Birçok ünlünün de  tercih ettiği önleri uzun, arkası kısa saç kesimi seyrek ve ince telli saçlara sahip olan kadınlara çok yakışacaktır. Saçlarının hacimli ve kabarık görünmesi için bu stili denemeni tavsiye ediyoruz. Bu saç kesimini kullanırken saçlarını düz şekillendirmeni tavsiye ediyoruz çünkü bu saç kesimini en güzel gösteren şey düz saçlar!

Omuz hizasında

omuz hizasında

Dalgalı veya kıvırcık ince telli saçlar için kesim modeli arayışındaysan orta boy saçları değerlendirebilirsin. İnce telli saçlarında İnce telli saçlar için kısa saç modelleri gür bir görünüm sağlamak için omuz hizasında bir kesim iyi bir seçim olabilir. Hatta aralarda da biraz kat olması saçına daha fazla volüm katabilir. Eğer biraz daha hareket olmasını istersen yan kakülleri deneyebilirsin. Güzel model Isabeli Fontana gibi, ince telli saçlarında iri dalgalar oluşturarak daha hacimli saçlara sahip olabilirsin.

Uzun, katlı kesim

uzun katlı kesim

Blake Lively'nin artık ikonlaşan uzun saçlarını sadece hayal etmekle kalma! Saçların ince telli de olsa, önlerin kısa ve katları olan uzun bir saç kesimiyle ve tabii ki bolca da hacim veren saç spreyiyle harikalar yaratabilirsin. Saçlarını kaldırarak köklere doğru spreyi sıkıp, hafifçe krepe yaptığında, hacimli saçlarına ''merhaba'' diyebilirsin.

Açılı lob saç kesimi

açılı lob saç kesimi

İnce telli saçlar için kısa saç modelleri arıyorsan açılı lob saç kesimini değerlendirmelisin. Açılı lob saç kesiminde ense bölümü daha hacimli olduğu için ince telli saçların sönük görünme problemini yaşamayacaksın. Bu saç modelini genellikle saç köpüğü kullanarak dalgalandırmalısın. Böylece ince telli saçların çok daha dolgun görünecek. 

Katlı bob saç kesimi

katlı bob saç kesimi

Katlı bob saç kesimi saçlarının aradığı hacme kavuşmasını sağlayacak. Saçlarında fresh bir görünüm arıyorsan katlı bob saç kesimini denemelisin. Bu saç modeli özellikle dalgalı saçlara çok yakışıyor. Eğer düz saçlara sahipsen katlı bob saç kesimini maşayla dalgalandırarak veya kırık fön çekerek kullanabilirsin.

Dalga bitişli orta boy saç kesimi

dalgalı bitişli saç kesimi

İnce telli saçları dolgun gösterecek bir başka saç modeli ise dalgalı bitişli saç kesimi oluyor. Orta boydaki saçlarının dalgalarını ön plana çıkarak saçlarını daha hareketli gösterebilirsin. Bu saç modelini yandan ayırarak kullanmalısın. Saçlarının sönük göründüğünü düşündüğünde yandan ayırarak veya saçlarını ellerinle karıştırarak daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsin. 

Uzun bob saç kesimi


Bob kesimini çok beğeniyor ama saçlarını kısa kestirmek istemiyorsan uzun bob saç kesimini tercih edebilirsin. Uzun bob saç kesimi omuz hizasında bitiyor. Yani uzun bob saçlarını istersen atkuyruğu istersen de topuz yapabilirsin. Saçlarını düz kullanmak istediğinde saç diplerine kuru şampuan uygulayarak saçlarının yapışmasını önlemelisin.

Ombre ve katlı uzun saç kesimi

katlı uzun ombre

Ombre saçlar tek renk saçlara göre daha hacimli görünüyor. Saçlarında ombre veya balyaj gibi farklı boyama tekniklerini tercih ederek saçlarını daha dolgun gösterebilirsin. Ombre saçlarının ihtişamını en güzel uzun katlı saç kesimiyle göstereceksin. Uzun katlı ombre saçlarına bir bakan bir daha bakacak. 

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Boost It Hacim Spreyi
Boost It Hacim Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Farklı Saç Kesimiyle Bambaşka Birine Dönüşmek İsteyenlere Özel Farklı Saç Kesim Modelleri
Evde Saç Kesimi: Nasıl Yapılır? Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Saç Kesiminin Kadınların Hayatına Pozitif Etkileri
​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı?
Tümünü Gör
Keratin bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Koşuşturma İçindeki Anneler İçin Pratik Saç Modelleri
Korse Örgüler: En Havalı Örgü Modeli İle Tanışın
Sonbahar saçları: Tam da şu an ihtiyacın olan saç ilhamları!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Farklı Göz Makyajları İçin Kullanabileceğin 4 Farklı Ürün