11/08/2016
Saç Sırları
360 38

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri

Deniz Ö.
​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri ​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

İnce telli saçlılar sürekli sönük saçlarından şikâyetçi olurlar. Özellikle hem ince telli saçlar hem de düz saçlara sahip olanların en büyük hayallerinden biri hacimli saçlardır. Peki, hacimli saçlara doğru saç kesimi ile ulaşabileceğini biliyor musun? Şimdi ince telli saçlılara için saç kesim modellerini açıklıyoruz, sen de bu kesimlerden birini seçerek dolgun saçlara 'merhaba' diyebilirsin. Hatta evde saç kesimini öğrenerek evde de saç kesebilirsin. 

İnce telli saçlar için modeller arıyorsan aşağıdaki saç kesimlerinden birini seçmen yeterli olacak! 

1.Katlı orta boy saç kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri

İnce telli ve seyrek saçlara sahip kadınlar, orta boydaki saç kesim modellerini tercih etmelilerdir. İnce telli saçlar için saç modelleri arıyorsan orta boylu ve katlı saç kesimleri, saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Ayda bir saçlarının uçlarından kestirerek daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşabilirsin. Bu saç kesimini kırık fön veya saç köpüğü ile şekillendirebilirsin. Saçlarını düz şekillendirmek yerine daha hacimli saç modellerini tercih etmelisin.

Editör önerisi: Ne yaparsan yap saçların eskisi gibi hacimli, dolgun görünmüyor mu? Çözüm, seyrek, ince telli saçları hedefleyen Vichy Dercos Densi Solutions serisinde olabilir! Özel bir anti-oksidan olan Resveratrol ve saç dolgunluğunu arttıran Stemoxydine içeren Densi Solutions, saçlara yoğunluk ve dolgunluk sağlıyor. Saç yoğunluğu, seriyi kullandıkça günden güne daha da çok artıyor. Hatta bizce bu etkiyi seriyi kullanmaya başladığın günden itibaren fark edebilirsin.

Vichy Dercos Densi Solutions Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 1
Vichy Dercos Densi-Solutions Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

2.Kâhkül kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 3

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar kâhkül kesimini mutlaka denemelilerdir. İnce telli saçlar için kesim modelleri arasında en hacimli saç kesimi kahkül modeli oluyor. Saçlarının yapışmasını ve sönük durmasını engelleyecek olan kâhküller, seni daha havalı gösterecektir. Saçlarını kâhkül kestirdikten sonra, saç bantları veya renkli saç aksesuarları ile şekillendirebilirsin.

Editör önerisi: Eğer saçların gün içinde sönüyorsa, kuru şampuanını çantandan çıkarmamanı öneririz. :)

3.Asimetrik bob kesim

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 4

Birçok ünlünün de  tercih ettiği önleri uzun, arkası kısa saç kesimi modeli, seyrek ve ince telli saçlara sahip olan kadınlara çok yakışacaktır. Saçlarının hacimli ve kabarık görünmesi için bu stili denemeni tavsiye ediyoruz. Bu saç kesimini kullanırken saçlarını düz şekillendirmeni tavsiye ediyoruz çünkü bu saç kesimini en güzel gösteren şey düz saçlar!

4.Omuz hizasında saç kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 5

Dalgalı veya kıvırcık ince telli saçlar için kesim modeli arayışındaysan orta boy saçları değerlendirebilirsin. İnce telli saçlar için kısa saç modelleriyle gür bir görünüm sağlamak için omuz hizasında bir kesim iyi bir seçim olabilir. Hatta aralarda da biraz kat olması saçına daha fazla volüm katabilir. Eğer biraz daha hareket olmasını istersen yan kahkülleri deneyebilirsin.

5.Uzun, katlı kesim

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 6

Uzun saçları sadece hayal etmekle kalma! Saçların ince telli de olsa, önlerinde katları olan uzun bir saç kesimiyle ile harikalar yaratabilirsin. Saçlarını kaldırarak köklere doğru sprey sıkıp, hafifçe krepe yaptığında, hacimli saçlarına ''merhaba'' diyebilirsin.

Editör önerisi: Saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını sağlamak için Elseve Dream Long serisini kullanmanı öneririz. Hint yağı, vitaminler ve bitkisel keratin içeren bu bakımla saçlar kırılmadan uzuyor.

6.Açılı lob saç kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 7

İnce telli saçlar için kısa saç modelleri arıyorsan açılı lob saç kesimini değerlendirmelisin. Açılı lob saç kesiminde ense bölümü daha hacimli olduğu için ince telli saçların sönük görünme problemini yaşamayacaksın. Bu saç modelini genellikle saç köpüğü kullanarak dalgalandırabilirsin. Böylece ince telli saçların çok daha dolgun görünür!

7.Katlı bob saç kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 8

Katlı bob saç kesimi saçlarının aradığı hacme kavuşmasını sağlayacak. Saçlarında fresh bir görünüm arıyorsan katlı bob saç kesim modelini denemelisin. Bu saç modeli özellikle dalgalı saçlara çok yakışıyor. Eğer düz saçlara sahipsen katlı bob saç kesimi modelini maşayla dalgalandırarak veya kırık fön çekerek kullanabilirsin.

8.Dalgalı orta boy saç kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 9

İnce telli saçları dolgun gösterecek bir başka saç kesim modeli ise dalgalı bitişli saç kesimi oluyor. Orta boydaki saçlarının dalgalarını ön plana çıkarak saçlarını daha hareketli gösterebilirsin. Bu saç modelini yandan ayırarak kullanmalısın. Saçlarının sönük göründüğünü düşündüğünde yandan ayırarak veya Magic Shampoo uygulayıp saçlarını ellerinle karıştırarak daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsin. 

9.Uzun bob saç kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 10

Bob kesimini çok beğeniyor ama saçlarını kısa kestirmek istemiyorsan uzun bob saç kesim modellerini tercih edebilirsin. Uzun bob saç kesimi omuz hizasında bitiyor. Yani uzun bob saçlarını istersen atkuyruğu istersen de topuz yapabilirsin. Saçlarını düz kullanmak istediğinde saç diplerine Magic Shampoo uygulayarak saçlarının yapışmasını önlemelisin.

10.Ombre ve katlı uzun saç kesimi

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 11

Ombre saçlar tek renk saçlara göre daha hacimli görünüyor. Saçlarında ombre veya balyaj gibi farklı boyama tekniklerini tercih ederek saçlarını daha dolgun gösterebilirsin. Ombre saçlarının ihtişamını en güzel uzun katlı saç kesim modelleriyle gösterebilirsin. Uzun katlı ombre saçlarına bir bakan bir daha bakacak! :)

İnce telli saçlar için süper bir öneri:

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri - 12

Saçların ince telli olduğu için her zaman sönük, hacimsiz görünmesinden artık bıkmış olabilirsin. Biliyoruz ki ince telli saçlar çok çabuk yağlanıyorlar ve saçlar ağırlaştıkça da doğal hacmini kaybedebiliyor... Bu noktada da hayatını kurtaracak ürünü açıklıyoruz: Elseve Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan!

Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan, suya ihtiyaç duymadan saçlarını yağdan arındırıyor, hacimli, capcanlı bir görünüm sağlıyor. Bizce ince telli saçlara sahipsen anında hacimli görünüme ulaşmak için Magic Shampoo ideal!

Paylaş

​İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Yağmur Ormanları
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Yağmur Ormanları
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
Vichy Dercos Densi-Solutions Şampuan
Vichy Dercos Densi-Solutions Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri
Zayıf gösteren saç kesimi var mı? Hangi saçlar zayıf gösterir?
Zayıf gösteren saç kesimi var mı? Hangi saçlar zayıf gösterir?
5 numara saç modelleri hakkında her şey!
5 numara saç modelleri hakkında her şey!
Tümünü Gör
Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u Denedik!
Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u Denedik!
Uzmanından öneriler: Hangi saç ihtiyacına, nasıl bakım yapmalı?
Uzmanından öneriler: Hangi saç ihtiyacına, nasıl bakım yapmalı?
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Saç Güzelleştirici Krem Kullanmanın 7 Yolu!
Saç Güzelleştirici Krem Kullanmanın 7 Yolu!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En İyi Mor Ruj Önerileri