10/05/2018
Saç Sırları
360 38

Instagram’daki en güzel saç modelleri!

Ece Y.

Instagram'ın en güzel saç modellerini belirledik.

Instagram’daki en güzel saç modelleri! Instagram’daki en güzel saç modelleri!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

İtiraf edelim, sabah uyanır uyanmaz ilk iş Instagram'a bakıyoruz. Kim neler giymiş, nasıl bir makyaj yapmış veya hangi saç modelini tercih etmiş... Hatta biz bazı sabahlar saçlarımızı nasıl toplayacağımıza bile Instagram hesaplarından karar veriyoruz! :) Özel günlerde veya arkadaş toplantılarında en sevdiğimiz bloggerların saç modellerinden ilham alarak saç stilimize değişiklik katıyoruz. 

Instagram’da bulabileceğin en güzel modelleri burada!

Eğer sen de bizim gibi sosyal medya bağımlısıysan (tabii özellikle de Instagram!) bu yazımızı çok seveceksin! Instagram'da karşılaştığımız en güzel saç modellerini seninle paylaşıyoruz!

Dağınık topuz

Instagram’daki en güzel saç modelleri!

Özel günlerde dağınık topuz yapmak için illa ki kuaföre gitmek zorunda değilsin. Instagram saç modelleri arasında dağınık topuz elde etmek için ihtiyacın olan şeyler; tel toka, krepe tarağı, topuz süngeri ve şekillendirici saç kremi. Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce çok daha kolay taranması, daha rahat şekil alması için şekillendirici saç kremleri ideal! 

Ürün önerisi: Özellikle detaylı saç modellerini yapabilmek için Kiehl's Creme with Silk Groom'u tercih ediyoruz. Jojoba yağı ve buğday proteini içeren bu özel şekillendirici krem, saç tarafından kolayca emiliyor ve saçı ağırlaştırmadan şekil almasını sağlıyor. 

Sen de bu şekillendirici kremi saç diplerinden uçlarına kadar uygula. Saçlarına dağınık topuz  görünümünü vermek için saçlarını atkuyruğu yap ve üzerine topuz süngerini tak. Süngerinin üzerine saçlarını örerek sar ve daha doğal bir görünüm için örgülerini parmaklarınla gevşet. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Instagram’daki en güzel saç modelleri! - 1
Creme with Silk Groom
( Şekillendirici )
Hemen Al

Yan örgülü topuz

Instagram’daki en güzel saç modelleri! - 3

Davetlere kimsede olmayan bir saç modeliyle katılmak istiyorsan, elegan görünümlü, yan örgülü topuz modelini çok seveceksin! Bu saç modelinde saçlarının pürüzsüz olması, topuzunun kusursuz görünebilmesi için çok önemli. Bu nedenle saçlarını düzleştirici yardımıyla düz bir görünüme kavuşturduktan sonra topuz modeline geçmen daha doğru olur.

Ancak senin de bildiğin gibi düzleştirici gibi ısıyla şekil veren aletler saçları oldukça yorabiliyor. Bu nedenle biz saçlarımızın pürüzsüz görünmesi için ve düzleştiricinin etkilerinden saçlarımızı koruması için öncesinde ısıdan koruyan saç bakım ürünlerini kullanıyoruz. 

Ürün önerisi: Bu konuda da Kiehl's Heat Protective Silk-Straightening Cream favorilerimizden! Saçı ısıya karşı korurken, asi saçları bile düzleştiren bu krem gerçekten de el altında daima bulundurmalık! :) Sen de ısı koruyucu kremi saçlarının uç ve boylarına uyguladıktan sonra saçlarını düzleştir. Ardından tüm saçın düzleştirdikten sonra saçlarını yandan ayırıp, ayırdığın kısmı ör. Yan kısımdaki saçlarınla beraber toplayıp tel tokalarla sabitle.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Instagram’daki en güzel saç modelleri! - 4
Heat Protective Silk-Straightening Cream
( Saç Kremi )
Hemen Al

Örgülü at kuyruğu

Mezuniyet partisine giderken yapabileceğin en iyi saç modeli önerisiyle karşındayız. Saçlarının önlerinden aldığın kalın tutamları yarım örerek geriye doğru sabitle. Daha sonra arkadaki saçlarının tamamını ensede atkuyruğu yap. Saç modelinin daha şık görünmesi için atkuyruğu lastiğinin üzerine saç tutamı sarabilirsin. Eğer uzun saçların varsa, atkuyruğunun tam ortasına da saç lastiği ekleyerek saçlarının boğumlu görünmesini sağlamalısın. En güzel saç modelleri ve yapılışlarını artık biliyorsun. 

Yan örgü

Instagram’daki en güzel saç modelleri! - 7

Doğal saç modellerini seviyorsan yandan ayrılmış örgü modelini de beğeneceğini tahmin ediyoruz. Bu saç modeli için öncelikle saçlarını yandan ayır. Saçlarının daha çok olduğu bölümden saç tutamını al ve geriye doğru taç şeklinde ör. Örgünü arkada sabitle. Daha sonra altta kalan saçlarını maşa ile dalgalandırarak dinamik bir görüntü yarat.

Dalgalı saçlar

Instagram’daki en güzel saç modelleri! - 8

Günlük kullanıma uygun dalgalı saç modelleri her ne kadar kolay görünse de yapımı zor olabiliyor. Doğal dalgalı saç modeli için saç maşanı saçlarının diplerinden başlayarak değil, ortalarından başlayarak dalgalandırmalısın. En güzel kısa saç modellerinden bob saçlarını dalgalandırabilirsin. Böylece saçların daha modern görünecek. Saç maşanı her zaman dik tutmalı ve saçlarını dışarı doğru maşalamalısın. 

XXL örgüler

Instagram’daki en güzel saç modelleri! - 9

Havalı örgü modellerine alternatif olarak senin için oldukça pratik bir örgü modeli bulduk! En güzel örgü saç modelleri arasında yer alan bu örgüde karışık adımlar yok. Öncelikle saçlarının üst kısmından ince bir tutam alarak atkuyruğu yap. Daha sonra aynı işlemi saç tutamının altına tekrar yap ve üstteki at kuyruğunu ikiye ayırarak alttaki atkuyruğunun etrafına sar. Aynı işlemi saçlarının uçlarına kadar devam ettir. 

Sahte kakül

Kakül kestirmeyi düşünen fakat cesaret edemeyenler buraya! Kakülün sen de nasıl duracağını önceden görmek veya saçlarını kestirmeden de kaküle sahip olmak için saçlarının üst kısımlarından alacağın tutamları alın bölgesine getir. Daha sonra arkada kalan saçlarına topuz görünümünü ver. Yüksek topuz yaparak sahte kakülünün başladığı yeri gizleyebilirsin.

Şık atkuyruğu

Her davete yakışan şık atkuyruğu modeli için önce saçlarını düzleştirmelisin. Daha sonra ense bölümünde sıkı bir atkuyruğu yap. Saç modelinin daha doğal ve kabarık görünmesi için saçlarına krepe yapmayı unutmamalısın. Saçlarının ön kısmındaki minik saçların kusursuzluğunu engellememesi için sabitleyici sprey ile sabitleyebilirsin. 

Yarım örgüler

Yarım örgülü, bohem görünümlü saç modeli de Instagram'da en sık karşımıza çıkan en iyi saç modellerinden! Bu görünümü elde etmek için öncesinde saçlarını maşa ile dalgalandırman gerekiyor. Sonrasında oluşan buklelerin doğal dalgalı olabilmesi için wax tarzındaki şekillendiricilerden yardım alabilirsin. Ancak kullandığın wax şekillendiricinin yağ içermemesi ve güçlü bir tutuşa sahip olması oldukça önemli çünkü buklelerin ağırlaşmadan açılması, hacimli görünümünü kaybetmemesi gerekiyor.

Ürün önerisi: Biz bu noktada Kiehl's Creative Cream Wax'dan yardım alıyoruz. 

Ağırlaşmayan, hafif yapısıyla saçın hareket etmesini sağlıyor ve saça parlaklık kazandırıyor.Sen de maşa sonrasında, şekillendirici wax'ı eline alarak, parmaklarınla saçlarını tarayabilir, bukleleri dağıtarak bohem dalgalar elde edebilirsin. Sonrasında da yukarıdaki gibi saçlarının ön kısmını örerek salaş saçlarınla göz alıcı görünebilirsin! :)

Paylaş

Instagram’daki en güzel saç modelleri!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Creative Cream Wax
Creative Cream Wax
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Creme with Silk Groom
Creme with Silk Groom
( Şekillendirici )
Satın Al
Heat Protective Silk-Straightening Cream
Heat Protective Silk-Straightening Cream
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
90'lar Makyajı Nasıl Yapılır?