04/08/2017
Saç Sırları
360 38

Islak saça yapılacak 8 model

Cansu G.

Bu saç modellerini saçların ıslakken bile yapabilirsin!

Islak saça yapılacak 8 model Islak saça yapılacak 8 model
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Islak saçlarına da harika saç modelleri yapabilirsin. Saçlarını kurutmaya üşenenlerden misin? İtiraf edelim, biz çok üşeniyoruz; özellikle de yazın! İşte saçlarını kurutmak istemediğin ama evden hızlıca çıkmak zorunda olduğun günlerde ıslak saçlarına verebileceğin harika 8 saç modeliyle karşındayız. Bu ıslak saç modellerini deniz veya havuz kenarında da kullanarak saçlarının daha şekilli kurumasını sağlayabilirsin.

Eğer saçların kuruduktan sonra kabarık ve şekilsiz görünüyorsa bu saç modellerini çok seveceksin.

Topuz modeli

Islak saça yapılacak 8 model

Topuz saç modelinin yeri ve zamanı yoktur. İster plajda, ister ofiste veya özel günlerde rahatlıkla kullanabilirsin. Islak saçlarını kurutmak istemediğin günlerde topuz modeli imdadına yetişiyor. Saçlarının tamamını geriye doğru tara ve ensede zarif bir topuz yap. Saçların kuruduktan sonra kabarmasını istemiyorsan L’Oréal Professionnel Infinium Pure saç spreyiyle topuzunu sabitleyebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Islak saça yapılacak 8 model - 1
L'Oréal Professionnel Infinium Pure Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al
  

Örgü modeli

Islak saça yapılacak 8 model - 3

Islak saç modelleri denilince aklımıza gelen en pratik saç modellerinden biri de örgülü saçlar. Klasik örgü yerine balıksırtı gibi farklı örgü stillerini deneyerek yaz mevsiminde daha eğlenceli saç modelleri elde edebilirsin. Islak saçı örmenin en güzel taraflarından biri de açtığındaki bukleli halidir. Buklelerinin daha belirgin görünmesi için ıslak saçına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i uygulayabilirsin. Saçlarını açtığında sanki maşa yapmışsın gibi görünecektir.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Islak saça yapılacak 8 model - 4
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al


Editör önerisi: Yoğun dalgalı saç modelini sevmiyorsan kalın dişli bir tarakla buklelerini tarayarak daha doğal bir saç modeli yapabilirsin.

Saç fuları

Islak saça yapılacak 8 model - 6

Islak saça en çok yakıştırdığımız saç aksesuarı kuşkusuz renkli saç fularlarıdır. Yaz mevsiminde harika görünen bu ikiliyi sen de plajda mutlaka denemelisin. Saç fularını istersen saç bandı gibi takabilir veya başının etrafına dolayabilirsin. Uzun saçların varsa örgülerinin arasında fularını geçirerek kendine has bir stil yakalayabilirsin.

Editörün önerisi: Plajda saçlarını güneşten sadece fular kullanarak koruyamazsın. Güneşin yoğun olduğu saatlerde saçlarına mutlaka UV korumalı bakım ürünleri uygulamanı öneriyoruz.

Atkuyruğu

Islak saça yapılacak 8 model - 7

Zamansız, zarif ve klasik atkuyruğunu bu listeye eklemesek olmazdı. Saçlarının daha hızlı kurumasını da sağlayan atkuyruğu modeli, saçlarının kuruduktan sonra kabarmasını da engelliyor. Saçlarını atkuyruğu yaptıktan sonra saç uçlarına saç bakım yağı sürerek saçlarının daha parlak görünmesini sağlayabilir aynı zamanda da elektriklenmesini önleyebilirsin.

Dalgalı saç modelleri

Islak saçlarına tabii ki dalgalı saç modelleri de çok yakışacaktır. İşte bizim favorilerimiz!

Pratik su dalgası

Islak saça yapılacak 8 model - 8

Saçlarını su dalgası yapmak istiyorsun ama ne enerjin ne de zamanın  var... E kusursuz görünmekten de ödün verecek değilsin ya! Saçlarını bir gün öncesinden yıka. Saçlarındaki nemi aldıktan sonra saç uçlarına Kérastase Aura Botanica Concentre Essentiel bakım yağını uygulayıp saçlarını tepede burgulu topuz yap. Saçlarını kalın lastik tokayla sabitleyerek gece boyunca bozulmasını engelleyebilirsin. Sabah saçlarını açtığında doğal ve havalı su dalgalarına inanamayacaksın. Saçlarını tarayarak daha yumuşak görünmesini sağlayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Islak saça yapılacak 8 model - 9
Kérastase Aura Botanica Besleyici Aromatik Konsantre Yağ
( Bakım Yağı )
Hemen Al


Dağınık dalgalar

Islak saça yapılacak 8 model - 11

Doğal ve dağınık görünen dalgalar, 2017 yılının en havalı trendlerinden biri. Madem dağınık dalgalar çok moda, o zaman hemen denemeliyiz! Bu saç modelini ısı kullanmadan da elde edebilirsin. Saçlarına önce Kérastase Aura Botanica Essence D’Eclat çift fazlı bakım spreyini  uygula. Daha sonra ince saç tutamlarına burgu şekli vermeye başla. Üstte kalan saç tutamlarını minik topuz yaparak daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsin. Geri kalan saç tutamlarına sadece burgu şeklini vermek yeterli olacaktır. Saçların kuruduktan sonra ortaya çıkan doğal dalgaları çok beğeneceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Islak saça yapılacak 8 model - 12
Kérastase Aura Botanica Besleyici Çift Fazlı Sprey Yağ
( Çok Amaçlı Bakım Spreyi )
Hemen Al


Plaj dalgası

Islak saça yapılacak 8 model - 14

Sosyal medyayı sallayan plaj dalgalarını ıslak saçlarla elde edebilirsin. Denizden çıktıktan sonra tuzlu su, saçlarında doğal ve hafif dalgalı bir etki bırakıyor. Biz bu etkiye bayılıyoruz! Plaj dalgası için illa ki deniz kenarında olmana gerek yok, evde de bu dalgaları yapabilirsin. Islak saçlarını kalınlığına göre 3-4 tutama ayır ve saç tutamlarını ör. Saçlarını ördükten sonra üzerine saç spreyi sık. Saçların tam kurumadan/hafif nemliyken saçlarını aç ve plaj dalgalarına merhaba de!
 
Photo Credit: iStock, Pinterest.com

Paylaş

Islak saça yapılacak 8 model
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yılbaşı Özel: NYX Professional Makeup Diamond & Ice Koleksiyonu