03/09/2018
Saç Sırları
360 38

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı?

Cansu G.
​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? ​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saçların kabarık olması bir dert, olmasa bir dert! İnce telli herkes saçlarının sönük görünmesinden şikayet eder, gür saçlılar da tam tersi saçlarının sürekli kabarmasından! Gür saçlıların işi ince tellilere göre aslında biraz daha kolay. 

Kabaran saçları şekillendirmek ve kontrol altına almak için doğru saç kesimini, kabarık saçlar için saç modellerini tercih etmen yeterli olacak, tabii doğru saç bakım ürünlerini de kullanmak şartıyla! 

Kabarık saçlar için ne yapılmalı, kabarık saç bakımı nasıl olmalı?

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı?

Gür saçlar aslında nemsizlikten ve yanlış saç kesiminden dolayı kabarır. Kabarık saçlara çözüm arıyorsan öncelikle saçlarını yatıştırmak için doğru nem dengesini bulmalısın. Özellikle besleyici yağlar içeren saç bakım ürünlerini kullanarak saçlarının beslenip nemlenerek yatışmasını sağlayabilirsin.

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 1

Son zamanlarda saç bakımında sık sık kullanılan Hindistan Cevizi yağı asi saçları beslemek için en ideal bakımlardan! Hindistan Cevizi yağı içeren saç bakım ürünleri asi ve gür saçlarının kabarmasını dindirip saçlarına sağlıklı bir hava katacaktır.

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 2

Hindistan Cevizi yağını saçlarına uygulamak için evde uğraşıp karışım hazırlamana hiç gerek yok!  Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Saç Maskesi, içeriğindeki Hindistan Cevizi yağı sayesinde yaz kokan bakımlı saçlara kavuşmanı sağlayacak!

Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Saç Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 3
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Hemen Al

Mis gibi kokusu seni tropikal bir adaya ışınlarken, saçların da aynı zamanda derinlemesine beslenecek. Maskeyi banyo öncesinde saç dip ve boylarına uygula, 15 dakika bekledikten sonra saçlarını ılık suyla durula ve yumuşacık saçlarının keyfini çıkar! Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Saç Maskesi’ni gece yatmadan önce de uygulayabilir, böylece sabah uyanıp banyo yaptığında saçlarının ekstra yumuşak olmasını sağlayabilirsin. 😊

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 5

Saçlarının kuru olması da kabarmasına yol açabilir. Saçlarının gün içerisinde kurumasını önlemek ve nemlendirmek için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den yardım almanı öneririz. Çiçek yağları içeren, durulanmayan bu krem, saçlarını hem besliyor hem ısıya karşı koruyor hem de kusursuz şekil almasına destek oluyor. Eğer saçlarının yeteri kadar beslenmediği için kabardığını düşünüyorsan, Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i kullanarak saçlarına ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 6
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Kabarık saça hangi saç kesimi gider?

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 8

Kalın telli, asi saçlar çok kısa saç modellerinden uzak durmalı. Eğer kısa saç kesimi istiyorsan katlı bob saç kesimi senin için ideal olacaktır. Saçlarının tamamının aynı boy olması saçlarının kabarmasına yol açabilir. 

Bunun yerine saçlarını katlı kestirmelisin. Gür saçlılar katlı saç kestirirken katlar kesinlikle çok dipten başlamamalı, saçlarının boy hizasında veya saç uçlarında katların yoğunlaşmalıdır.

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 9

Aynı şekilde kaküllü saç kesim modelleri de senin için uygun değil. Kakülleri şekillendirmen, sabit kalmalarını sağlaman oldukça zor olabilir. Sürekli kaküllerini şekillendirmek, fön çekmek durumunda kalabilirsin. Kakül yerine uzun perçemleri, kulak bitimine denk gelen perçemli saç kesimlerini tercih edebilirsin. 

Hangi saç kesimlerini tercih etmelisin?

Katlı uzun kesim

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 10

Gür saçlıların mutlaka kullanması gereken uzun saç kesimlerinden biri katlı saç kesimidir. Saçlarının uçlarında yoğunlaşan katlar, saçlarının kabarmasını önleyecektir. Saçlarının doğal hacmini ön plana çıkarmak için katlarının omuz hizasından sonra arttırmalısın. Saçlarını şekillendirirken mutlaka durulanmayan kremleri kullanmanı öneririz. 

Sabitleyici spreyler saçlarının çok daha güçlü şekilde yatışmasını sağlar. Bizim favorilerimizden olan, spreylerin yıldızı L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi'ni kullanmanı öneririz. Saçı ağırlaştırmadan sabitleyen bu sprey eminiz ki senin de favorin olacak! :)

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi'ni aşağıda bulabilirsin.

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 11
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Asimetrik bob

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 13

Gür saçlıların kullanabileceği en kısa saç modellerinden biri asimetrik bob kesimidir. Ünlü yıldızların da severek kullandığı bu saç kesimini şekillendirmek de çok kolay! Saçlarının yatışmasını, elektriklenmeden şekil almasını sağlayabilecek L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi saç boylarına ve uçlarına sürerek saçlarının kabarmasını engelle. Saçlarını düzleştirmeye gerek kalmadan dışarı çıkmaya hazırsın!

Omuz hizasında katlı saç kesimi

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 14

Modern ve genç saç kesimlerini seviyorsan omuz hizasındaki katlı kesimlere göz atmalısın. Katlı saç kesimi saçlarındaki yoğunluğu alarak saçlarının kalın ve asi görüntüsünü azaltacaktır. Omuz hizasındaki saçlarını dilersen düzleştirerek veya Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü ile doğal dalga yaparak da kullanabilirsin. 

V saç kesimi

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 15

Kuaförlerde V veya yaprak kesim olarak bilinen saç kesimi de saçların kabarıklığını azaltacaktır. Özellikle saçlarının uç kısımlarında kabarma oluyorsa saçlarının ön kısımlarını daha kısa, arkalarını daha uzun tutarak bu kabarmayı dengeli bir şekilde yaymalısın. V saç kesimi en çok uzun saçlılara yakışıyor.

Lob kesim

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 16

Lob yani omuz hizasındaki bob saç kesimi de asi saçlara çok yakışıyor. Omuzlarının biraz üzerinde olan lob kesim sana daha enerjik bir hava katacaktır. Bu saç kesiminin ön kısımlarına katlar attırarak perçem şeklinde kullanabilirsin.

Kabarık saç nasıl düzleştirilir?

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 17

Kabarık saçlara sahip olanların başlıca şekillendirme aleti tabii ki saç düzleştiriciler! Ancak üst üste düzleştirici kullanmak saçlarına faydadan öte zarar verebilir. Sana önerimiz haftada en fazla 2 kere düzleştirici kullanman ve kullandığında da mutlaka saçlarını koruma altına alman. 

Saçlarını düzleştiricinin ısısından korumak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den yardım alabilirsin. Saçları 230 derece ısıya karşı koruma altına bu durulanmayan kremi saçlarını düzleştirmeden önce uygulayıp saçlarını şekillendirdiğinde hem ısıya karşı koruma altına almış hem de yumuşacık, parlak saçlara kavuşmuş olursun. :)

Saç elektriklenmesi nasıl geçer?

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 18

1.Profesyonel bir saç kurutma makinesi kullan

2.İpek yastık kılıfı tercih et

3.Saçını havlu ile kurulama sadece nemini al, havlu olarak mikrofiber havlu kullan

4.Isıya karşı saçlarını koruma altına al ve ısıyı olabildiğinde minimumda tut

5.Saçını bol bol nemlendir, banyoda saç kremi, saç maskesi gibi ürünleri es geçme

6.Saçların kıvırcıksa difüzör ile şekillendir

7.Durulanmayan bakım kremi kullan

8.Plastik yerine ahşap tarakları, fırçaları tercih et

9.Çok sıcak suyla saçlarını durulama

10.Saçlarını yukarıdan aşağı doğru kurut

Saç elektriklenmesi neden olur?

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 19

Elektriklenme ve kabarma, saç telleri birden fazla yöne doğru hareket ettiğinde meydana gelir. Buna neden olan 3 ana faktör var:

·       Kuruluk: Saçın kuru olması, neme ihtiyaç duyması normalden kabarık görünmesine neden olabilir.

·       Saçtaki yıpranma seviyesi: Saç ne kadar yıpranmışsa o kadar elektriklenmiş ve kabarık görünür.

·       Havadaki nem oranı: Nem oranı arttıkça saçtaki kabarma da artar, bu nedenle nemin daha fazla olduğu yaz aylarında saçlar daha çok kabarır. 

Kabarık saçlı erkekler için saç modelleri:

Kabarık saç erkeklerin de başlıca saç problemlerinden! Özellikle gür saçlara sahipsen saçlarının elektriklenmesinden, kabarmasından sık sık şikayet ediyor olabilirsin. Peki bununla nasıl başa çıkabilirsin? Sana önerimiz, öncelikle kabarık saçlarına uygun bir saç kesimi tercih etmen. Hangi saç kesimleri kabarık saçlarıma uygun diyorsan aşağıdaki stillere mutlaka göz atmalısın!

Undercut saç kesim modeli

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 20

Buzz cut saç kesim modeli

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 21

3 numara saç kesimi

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 22

Asker tıraşı saç kesimi

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı? - 23

Paylaş

​Kabarık, elektriklenen ve şekil almayan saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Maskara Sürerken Kirpiklerinizi Hint Yağı İle Besleyin