15/01/2019
Saç Sırları
360 38

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri

Cansu G.
Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kırık fön modelleri kadınların en sık yaptırdığı saç modellerinden biri! Saçları havalı, hacimli ve olduğundan daha bakımlı gösteren bu saç modelini biz de çok seviyoruz. Kırık fön modeli hem özel günlerde hem de günlük saç modellerinde harika görünüyor. Saçlarımızın sönük ve cansız göründüğü günlerde bizim tercihimiz hep kırık fönden yana oluyor. 

Peki, kırık fön nasıl çekilir? Kırık fön çeşitleri ve evde kırık fön yapma taktiklerini öğrendikten sonra sen de bu saç modelinden vazgeçemeyeceksin.

Kısa saçlar için kırık fön modelleri

Pixie saçlar için kırık fön

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri

Kim demiş kısa saça fön çekilmez diye! Kırık fönü kısa saçlarına da yapabilirsin. Kısa saç ve orta boy saçlarına kırık fön çekebilirsin. Kısa saça kırık fön çekmek için ince kırık fön fırçası kullanmalısın. Bu fırça sayesinde kısa saçlarını dahi hacimlendirebileceksin.

Yandan ayır

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 1

Kısa saç kesimine hacim kazandırmak için saçlarını yandan ayırmalısın. Kısa saçlarını yandan ayırmak ve dalgalı fön çekmek saç modeline dolgunluk katacak. 

Kırık fön nedir?: Kırık fön modelleri genellikle saçların uçlarının dalgalı olduğu, üst kısımlarının da hacimlendirildiği saç modeline verilen isimdir. Kırık fönde saçlar dipten uca doğru dalgalı değildir, sadece saçların uç kısımları kırık fön fırçası ile dalgalandırılır.

Özel günler için kırık fön

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 2

Özel günler için, kısa saça kırık fön modellerinde doğal ve hacimli görünümler ön plana çıkıyor. Saçlarını kısacık kestirdin ve nasıl şekillendireceğini bilmiyorsan kırık fön modellerine bakmanı öneririz. Kısa saçlarını 5 dakikada şekillendirmek istiyorsan kırık fön tam sana göre.

Kısa bob kesimi

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 3

Kırık fön saç modelleri bob kesim saçları hacimli göstermek için birebir! Saçlarının sönük göründüğünü düşünenler ve düz föne alternatif arayanlar için kırık fön oldukça uygun bir seçenek. Kırık fönü her saç boyuna uygulayabilirsin, ihtiyacın olan sadece fön makinası ve kırık fön fırçası!

Bob saçlar için kırık fön

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 4

Bob saçların için kırık fön çekerken fön fırçasına dikkat etmelisin. Kırık fön fırçası kalın ve yuvarlak olmalıdır. Kırık fönün dalgalarının geniş ve doğal görünmesi için kalın fön fırçası kullanmalısın. İnce dalgalar için ince yuvarlak kırık fön fırçası kullanabilirsin ama bu fırçayla saçların doğal görünmeyecektir, bizden söylemesi!

Uzun saçlar için kırık fön modelleri

Dramatik dalgalar

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 5

Evde kırık fön nasıl yapılır?: Kırık fön çekmek sandığından çok daha kolay. Öncellikle saçlarına 

Kérastase Extentioniste Thermique bakım kremini uygula. Böylece fön makinasının ısısına karşı saç tellerini 230 dereceye kadar korumuş olacaksın. Daha sonra saçlarının kalınlığına göre 5-6 tutama ayır. Her bir tutamı öncelikle dipten uca doğru fönle.

Son olarak uç kısmını dışarı doğru fırçaya sar ve fön makinasını fırçaya doğru 5-10 saniye arasında tut. Fırçanı açtığında saçların lüle lüle görünebilir. Bütün saç tutamlarını açtıktan sonra saçlarını tarayarak dalgalarının açılmasını sağla. Kırık fönünün daha parlak ve sağlıklı görünmesi için saçlarına Kerastase Elixir Ultime çift fazlı bakım yağını uygula. Kırık fön nasıl yapılır artık biliyorsun!

Kerastase Elixir Ultime bakım yağını buradan inceleyebilirsin.

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 6
Kérastase Elixir Ultime çift fazlı bakım yağı
( Bakım Yağı )
Hemen Al

Kırık fön ve atkuyruğu

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 8

Bizim en sevdiğimiz kırık fön saç modellerinden biri de atkuyruğu stili. İşe giderken veya önemli buluşmalara giderken saçlarını atkuyruğu yaparak daha şık ve klasik görünebilirsin. Sportif görünmek istediğin günlerde de yüksek atkuyruğunu tercih etmelisin. 

XXL dalgalar

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 9

Kırık fönünün daha asil görünmesi için sık dalgalar yerine daha iri ve büyük dalgalar yapmalısın. Büyük saç dalgası yapmak için kalın fırça veya kalın uçlu saç maşasından yardım alabilirsin. 

Kırık fönle saçlarını dolgun göster

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 10

Kırık fön saçlarını harika gösterecek ama saç sağlığını korumak ve fönünün kalıcılığı sağlamak için doğru saç bakım ürünlerini kullanmalısın. Yüksek ısı ile saçlarını şekillendirmek saçlarının yıpranmasına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için sana ısı koruyucu sprey ve saçlarının parlaklığını destekleyecek bakım ürünleri kullanmanı öneriyoruz.

Ürün önerisi: Kérastase Extentioniste Thermique bakım kremi sayesinde saçların % 93 daha az kırılacak ve saçların ısıdan zarar görülmeyecektir. 230 dereceye kadar saçlarını ısıya karşı koruyan bu krem sayesinde kırık fön çekmek saçlarına zarar vermeyecektir. 

Kérastase Extentioniste Thermique saç bakım kremini buradan inceleyebilirsin.

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 11
Kératase Resistance Extentioniste Thermique
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Doğal dalgalar

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 13

Yaz havasını bütün yıl boyunca saçlarına yansıtmak için doğal kırık fön çekebilirsin. Doğal kırık fön çekmek için saçlarını kalın saç fırçasıyla şekillendir. Tıpkı yaz aylarındaki gibi saçlarının ışıl ışıl görünmesi için Kerastase Elixir Ultime çift fazlı bakım yağı ile saçlarının dalgalarını belirginleştir. 

Orta uzun saçlar için kırık fön modelleri

Dinamik saç modeli

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 14

Orta boy saçların dinamik görünümünü desteklemek için saçlarına kırık fön çekebilirsin. Saçlarına kırık fön çektikten sonra önden iki minik atkuyruğu yaparak eğlenceli bir saç modeli ortaya çıkaracaksın.

Doğal kırık fön

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 15

Orta boy saçlarına daha doğal bir görünüm kazandırmak için kırık fönü sadece saç uçlarında yoğunlaştırabilirsin. Bu saç modelini yandan ayırarak saçlarına hacim kazandır. 

Orta boy saçlar için pratik kırık fön

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 16

Kırık fön maşası ile bu saç modelini elde etmen çok kolay! Maşanın kırık fön aparatını kullanarak saçlarında dalgalı görünümler yarat. Saçlarının tamamını dalgalandırdıktan sonra kırık fön tarağı ile buklelerini açmayı unutma.

Kabarık dalgalı saçlar

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 17

Hacimli kabarık saç modelleri için krepe yapabilirsin. Kırık fön çektikten sonra saçlarının daha kabarık görünmesi için krepe tekniği ile saçlarını daha hacimli bir hale getir. 

Saçlarını sürekli kestirmek zorunda kalmamak ve saç uçlarının çatal çatal görünmesini engellemek için Kérastase Extentioniste Thermique bakım kremini sürmeyi unutma. Saçlarına ısı uygulamadan önce süreceğin bu krem saçlarını 230 dereceye kadar korur. 

Long bob saçlar için kırık fön

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri - 18

Isı saçların en büyük düşmanlarından biridir. Yüksek ısı saçlarının kurumasına ve dolayısıyla daha çabuk kırılmasına yol açar. Sürekli fön çeken biriysen mutlaka ısı koruyu bakım kremi kullanmalısın. 

Photo Credit: Istock, Unsplash


Paylaş

Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Elixir Ultime çift fazlı bakım yağı
Kérastase Elixir Ultime çift fazlı bakım yağı
( Bakım Yağı )
Keşfet
Kératase Resistance Extentioniste Thermique
Kératase Resistance Extentioniste Thermique
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri
Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri
Saç şekillendirmede son nokta: Su şişesiyle dalgalı saç nasıl yapılır?
Saç şekillendirmede son nokta: Su şişesiyle dalgalı saç nasıl yapılır?
Doğal dalgalı saç modellerini kolayca elde etmenin yolları!
Doğal dalgalı saç modellerini kolayca elde etmenin yolları!
Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için 5 ipucu
Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için 5 ipucu
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Lifter Gloss Dudak Paratıcıları