Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
06/06/2018
Saç Sırları
360 38

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri

Cansu G.
Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kahkül kesiminde en önemli nokta, aslında kahkülün yüz şekline ve saç tipine uyumlu kesilmesi. Kahkül kestirdikten sonra şekillendirmenin kabusa dönüşmemesi ve kestirirken hayalindeki kahkülü elde edebilmen için doğru şekillendirme yöntemini bilmen gerekiyor. Biz de sana uygun kahkül modellerini nasıl şekillendirmen gerektiğini açıkladık. Haydi başlayalım!

Kahküllü saçlara uygun saç kesim modelleri

Katlı kahkül saç kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri

Eğer saçların uzunsa saçlarını hacimli ve dolgun göstermek için kahkülünü katlı saç kesimiyle birleştirmelisin. Katlı saç kesimi hem saçlarının daha gür görünmesine yardımcı olacak, hem de kahkülüne doğal bir hava katacaktır. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun: Saçların ince telliyse katlı kesim sayesinde saçlarında daha hareketli, dinamik bir görünüm elde edebilirsin. Alnının geniş olduğunu düşünüyorsan ve yüz şeklin de yuvarlak ya da ovalse uzun, sık kahküllerini katlı saç kesimiyle kullanabilirsin.

Katlı kesimde saçlarının uç kısımları oldukça belirgin olduğu için saçlarının uç ve boylarını daima beslemeye, kuru görünmesine engel olmaya özen göstermelisin. Bunu da yalnızca saçlarına özenli ve düzenli bakım yaparak sağlayabilirsin. Özellikle yaz aylarında saçlarımız daha fazla kuruduğu için saçlarını ekstra beslemeli, köpüren, sülfat içeren şampuanlardan uzak durmaya çalışmalısın. Sülfatsız şampuan kullanarak saçlarının kurumasına engel olabilirsin. L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan sayesinde saçlarını temizlerken köpüklü şampuanın olumsuz etkilerinden saçlarını koruyabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 1
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Bob kahkül saç kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 3

Her daim farklı görünmeyi seven kadınlar bob saç kesimi ve kahkül modelini deneyebilirler. Kısa saçlarını, kısa kahküllerinle birleştirerek minimal bir görünüm elde edebilirsin.

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun: Saçların ne kalın, ne ince telli, normal bir dokudaysa kısa saçlarınla kahküllerini kullanabilirsin. Ancak kısa saçlar ve kahkül yüzünü olduğundan kısa, dar gösterebileceği için yuvarlak, küçük yüzlüysen kaçınman gerekir. 

Editörden öneri: Yaz aylarında saçlarını kontrol altında tutman nemden dolayı biraz zorlaşabilir. Saçların elektriklenip, kabarabilir. Bu nedenle saçlarını şekillendirdikten sonra yağ içeren, durulanmayan kremleri kullanmanı öneririz. Bu konuda da Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'e saçlarını emanet edebilirsin!

Long bob kahkül saç kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 4

Modern saç kesimlerinden hoşlananlar uzun bob saç kesimini çok sevecek. Kahküllerine modern bir dokunuş eklemek istersen omuz hizasında saçlarını kestirebilirsin. Her daim taze ve genç görünmeyi sevenler bu ikilinin uyumundan vazgeçemeyecek. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun: Her saç tipi bu saç kesimini tercih edebilir. Küt, düz bir kesim olduğu için yüzün olduğundan daha sert hatlara sahip gibi görünebilir. Bu nedenle köşeli yüz hatlarının bu saç kesiminden kaçınmasını öneriyoruz.

Kahküllü kısa saç modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 5

Kahküllü kısa saç modelleri gizemli ve çekici bir görünüm isteyenler için ideal! Kısa saçlarına yeni bir görünüm kazandırmak için kahkül kestirebilirsin. Kaşlarına kadar uzanan düz kahküllerin sayesinde saç stilinde bütünlük yakalayabilirsin.

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun: Özellikle kalın telli saçlarını bir türlü kontrol altına alamıyorsan bu saç kesimini tercih etmeni öneririz. Köşeli yüz hatlarına, geniş bir çeneye sahipsen bu saç kesimi yerine daha uzun saç kesimlerine yönelmelisin. Ancak oval, yuvarlak yüz hatlarına sahipsen rahatlıkla bu saç kesimini tercih edebilirsin.

Kahküllü saçlara uygun saç modelleri

Yarım topuz kahküllü topuz modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 6

Kahküllü topuz modelleri arasından en sevdiklerimizden biri yarım topuz! Kısa saçların varsa her daim saçlarını açık kullanmak zorunda değilsin. Saçlarını pratik bir şekilde toplamak için önlerden aldığın kalın saç tutamlarını arkada minik bir topuz yapabilirsin. Bu saç modeli kahküllerini ön plana çıkaracağı için kahkül kestirdikten sonra bol bol kullanabilirsin.

Kahküllü Atkuyruğu

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 7

Kahküllü saç toplama modellerinden atkuyruğu bu stile en çok yakışan saç modellerinden. Kahkül kesimine en çok yakışan saç modellerinden biri atkuyruğu oluyor. Atkuyruğuna enerjik ve genç bir hava katmak için kahküllerini mutlaka düzleştirerek kullanmanı ve saçlarının yan taraflarından ince saç tutamları çıkarmalısın.

Kahküllü Örgüler

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 8

Kahkül kestirdikten sonra özel günlerde veya festival gibi etkinliklerde saçlarını örebilirsin. Örgü modelleri sayesinde kahkülün ön plana çıkar.

Kahküllü düz saç modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 9

Kendiliğinden düz saçların varsa çok şanslısın çünkü düz saçlara kahkül kesimi çok yakışıyor. Eğer saçların düz değilse de düzleştirici yardımıyla düz bir görünüm elde edebilirsin. Bu saç modelini hem özel günlerde, hem de günlük saç modellerinde değerlendirebilirsin.

Editörden öneri: Düz saç görünümündeki en önemli nokta saçların parlak olması. Parlayan bir saçta ne yazık ki düz saç modeli istediğin etkiyi veremeyebilir. Tabii parlak saçlara ulaşmak için de saçlarını derinlemesine beslemen gerekiyor. Saçlarının parlak ve canlı görünmesi için ihtiyacına göre haftada bir veya iki kere Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Maske kullanmanı öneriyoruz. Hindistan cevizi içeren bu özel saç maskesiyle saçların hayallerindeki gibi parlak ve yumuşacık olacak! :)

Kahküllü doğal dalgalı saç modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 10

Saçlarını daha hacimli göstermek için dalgalandırabilirsin. Dalgalı ve kahküllü saç modellerinin modasının hiç geçeceğini tahmin etmiyoruz. Zamansız bir saç modeli arıyorsan artık buldun diyebiliriz! İri dalgalar elde etmek istersen geniş uçlu saç maşasından, daha sık bukleler elde etmek istersen de ince uçlu saç maşasından yardım alabilirsin. 

Tabii maşa kullanmadan önce saçlarının ısıdan zarar görmemesi için ısı koruyucu saç bakım ürünlerini de kullanmayı unutmamalısın. 


Paylaş

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Casting Crème Gloss 680 Bronz Kahve
Casting Crème Gloss 680 Bronz Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!
Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Tümünü Gör
Alışveriş Listelerinde Mutlaka Olması Gereken Saç Ürünleri!
En iyi saç bakım önerilerini açıklıyoruz!
Saç bakım ürünleri tavsiyeleri: Denediğimiz ve en beğendiğimiz ürünleri listeliyoruz!
İndirimlerde kaçırmaman gereken Elseve şampuanları ve bakım ürünleri!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası