06/06/2018
Saç Sırları
360 38

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri

Cansu G.
Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kahkül kesiminde en önemli nokta, aslında kahkülün yüz şekline ve saç tipine uyumlu kesilmesi. Kahkül kestirdikten sonra şekillendirmenin kabusa dönüşmemesi ve kestirirken hayalindeki kahkülü elde edebilmen için doğru şekillendirme yöntemini bilmen gerekiyor. Biz de sana uygun kahkül modellerini nasıl şekillendirmen gerektiğini açıkladık. Haydi başlayalım!

Kahküllü saçlara uygun saç kesim modelleri

Katlı kahkül saç kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri

Eğer saçların uzunsa saçlarını hacimli ve dolgun göstermek için kahkülünü katlı saç kesimiyle birleştirmelisin. Katlı saç kesimi hem saçlarının daha gür görünmesine yardımcı olacak, hem de kahkülüne doğal bir hava katacaktır. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Saçların ince telliyse katlı kesim sayesinde saçlarında daha hareketli, dinamik bir görünüm elde edebilirsin. Alnının geniş olduğunu düşünüyorsan ve yüz şeklin de yuvarlak ya da ovalse uzun, sık kahküllerini katlı saç kesimiyle kullanabilirsin.

Dağınık kakül modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 1

Dağınık kakül kesimde saçlarının uç kısımları oldukça belirgin olduğu için saçlarının uç ve boylarını daima beslemeye, kuru görünmesine engel olmaya özen göstermelisin. Bunu da yalnızca saçlarına özenli ve düzenli bakım yaparak sağlayabilirsin. Özellikle yaz aylarında saçlarımız daha fazla kuruduğu için saçlarını ekstra beslemeli, köpüren, sülfat içeren şampuanlardan uzak durmaya çalışmalısın. Sülfatsız şampuan kullanarak saçlarının kurumasına engel olabilirsin. L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan sayesinde saçlarını temizlerken köpüklü şampuanın olumsuz etkilerinden saçlarını koruyabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 2
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Bob kakül saç kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 4

Her daim farklı görünmeyi seven kadınlar bob saç kesimi ve kahkül modelini deneyebilirler. Kısa saçlarını, kısa kahküllerinle birleştirerek minimal bir görünüm elde edebilirsin.

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Saçların ne kalın, ne ince telli, normal bir dokudaysa kısa saçlarınla kahküllerini kullanabilirsin. Ancak kısa saçlar ve kahkül yüzünü olduğundan kısa, dar gösterebileceği için yuvarlak, küçük yüzlüysen kaçınman gerekir. 

Pixie kakül kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 5

Yaz aylarında kısa saçlarını kontrol altında tutman nemden dolayı biraz zorlaşabilir. Saçların elektriklenip, kabarabilir. Bu nedenle saçlarını şekillendirdikten sonra yağ içeren, durulanmayan kremleri kullanmanı öneririz. Bu konuda da Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'e saçlarını emanet edebilirsin!

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i buradan inceleyebilirsin.

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 6
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Long bob kahkül saç kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 8

Modern saç kesimlerinden hoşlananlar uzun bob saç kesimini çok sevecek. Kahküllerine modern bir dokunuş eklemek istersen omuz hizasında saçlarını kestirebilirsin. Her daim taze ve genç görünmeyi sevenler bu ikilinin uyumundan vazgeçemeyecek. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Her saç tipi bu saç kesimini tercih edebilir. Küt, düz bir kesim olduğu için yüzün olduğundan daha sert hatlara sahip gibi görünebilir. Bu nedenle köşeli yüz hatlarının bu saç kesiminden kaçınmasını öneriyoruz.

Kaküllü kısa saç modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 9

Kaküllü kısa saç modelleri gizemli ve çekici bir görünüm isteyenler için ideal! Kısa saçlarına yeni bir görünüm kazandırmak için kakül kestirebilirsin. Kaşlarına kadar uzanan düz kahküllerin sayesinde saç stilinde bütünlük yakalayabilirsin.

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Özellikle kalın telli saçlarını bir türlü kontrol altına alamıyorsan bu saç kesimini tercih etmeni öneririz. Köşeli yüz hatlarına, geniş bir çeneye sahipsen bu saç kesimi yerine daha uzun saç kesimlerine yönelmelisin. Ancak oval, yuvarlak yüz hatlarına sahipsen rahatlıkla bu saç kesimini tercih edebilirsin.

Kıvırcık kakül saç kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 10

Kıvırcık saçlarını kontrol altına almak için saçlarının ön kısmına katlı kakül kestirebilirsin. Kaküllerinin kabarmasını engellemek için Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi kullanmanı öneririz. Formülündeki değerli yağlar saçlarını besliyor ve zamansız kabarmasının önüne geçiyor. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Kıvırcık ve ince saç telleri olanların saçları kabarmaya çok müsait oluyorlar. Bu nedenle durulanmayan bakım kremini yanından ayırmamalısın. Kıvırcık kaküller her yüz tipine yakışıyor, eğer küçük yüzün varsa uzun kaküller yerine mikro kakül tercih etmelisin. 

Kısa kakül kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 11

Kısa kakül trendi günden güne daha trend oluyor. Özellikle bu saç modelini uzun saçlarıyla kontrast yaratmayı seven kadınlar için öneririz. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Alnı dar, yüzü küçük olanlar için kısa kakülleri öneriyoruz. Hem ince, hem de kalın saçlara yakışan bu kısa saç modelini şekillendirmek biraz daha zordur. Bu nedenle doğal düz saçların yoksa kısa kakülleri bir kere daha düşünmelisin. 

Yandan kakül kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 12

Saçlarını yandan ayırmayı seviyorsan düz kaküller yerine yandan ayrılan kakül modellerini tercih etmelisin. Yandan ayrılan perçemler, saçlarının daha hacimli görünmesine yardımcı olur. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Yandan kakül saç kesimini en çok ince saçlı olup da saçlarının sürekli sönük görünmesinden şikayetçi olanlar için öneririz. 

Kalın telli saçlar için kakül kesimi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 13

Kalın saçlarına kakül kestirmek istiyorsan düz kakülleri kullanmalısın. Ucu katlı olan kakül modelleri saçlarının daha çabuk kabarmasına yol açabilirler. 

İddialı saç modeli için kakül

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 14

Saçlarını kısa kestirmek istiyorsan bu saç modeline mutlaka kalın ve iddialı kaküllerin eşlik etmeli! Saçlarında havalı bir değişim için belirgin ve kalın bir tutamı kakül modelinde kestirebilirsin. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Kalın kakülleri en çok üçgen yüzlü kadınlar için öneririz. Küt bitişli olan bu kakül kesimi üçgen çene hattının daha orantılı görünmesine yardımcı olur. 

Ortadan ayrılan kakül

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 15

Klasik perçem modellerini seviyorsan ortadan ayrılan kakül kesimine ne dersin? Kakül kadar şık görünen ve kakül kullanmaktan çok daha rahat olan bu saç kesimi saçlarına yepyeni bir görünüm kazandırır. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: Ortadan ayrılan kakül modeli en çok yuvarlak yüz şekline uygun. Orta boy saçlarına ortadan ayrılan kakül kestirerek bütün imajını baştan aşağı değiştirebilirsin.

Minimal kakül

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 16

Saçlarını kakül kestirmeye cesaret edemiyorsan saçlarının ön kısmına iki ince tutam kestirebilirsin. Orta boydaki bu tutamları kakül gibi kullanarak alışmayı dene. 

Hangi saç tipine ve yüz şekline uygun?: İnce kaküller en çok küçük yüz hatlarına sahip olanlara yakışıyor. 

Kahküllü saçlara uygun saç modelleri

Yarım topuz kahküllü topuz modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 17

Kahküllü topuz modelleri arasından en sevdiklerimizden biri yarım topuz! Kısa saçların varsa her daim saçlarını açık kullanmak zorunda değilsin. Saçlarını pratik bir şekilde toplamak için önlerden aldığın kalın saç tutamlarını arkada minik bir topuz yapabilirsin. Bu saç modeli kahküllerini ön plana çıkaracağı için kahkül kestirdikten sonra bol bol kullanabilirsin.

Kahküllü Atkuyruğu

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 18

Kahküllü saç toplama modellerinden atkuyruğu bu stile en çok yakışan saç modellerinden. Kahkül kesimine en çok yakışan saç modellerinden biri atkuyruğu oluyor. Atkuyruğuna enerjik ve genç bir hava katmak için kahküllerini mutlaka düzleştirerek kullanmanı ve saçlarının yan taraflarından ince saç tutamları çıkarmalısın.

Kahküllü Örgüler

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 19

Kahkül kestirdikten sonra özel günlerde veya festival gibi etkinliklerde saçlarını örebilirsin. Örgü modelleri sayesinde kahkülün ön plana çıkar.

Kahküllü düz saç modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 20

Kendiliğinden düz saçların varsa çok şanslısın çünkü düz saçlara kahkül kesimi çok yakışıyor. Eğer saçların düz değilse de düzleştirici yardımıyla düz bir görünüm elde edebilirsin. Bu saç modelini hem özel günlerde, hem de günlük saç modellerinde değerlendirebilirsin.

Editörden öneri: Düz saç görünümündeki en önemli nokta saçların parlak olması. Parlayan bir saçta ne yazık ki düz saç modeli istediğin etkiyi veremeyebilir. Tabii parlak saçlara ulaşmak için de saçlarını derinlemesine beslemen gerekiyor. Saçlarının parlak ve canlı görünmesi için ihtiyacına göre haftada bir veya iki kere maske yapmanı öneririz. 

Kahküllü doğal dalgalı saç modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 21

Saçlarını daha hacimli göstermek için dalgalandırabilirsin. Dalgalı ve kahküllü saç modellerinin modasının hiç geçeceğini tahmin etmiyoruz. Zamansız bir saç modeli arıyorsan artık buldun diyebiliriz! İri dalgalar elde etmek istersen geniş uçlu saç maşasından, daha sık bukleler elde etmek istersen de ince uçlu saç maşasından yardım alabilirsin. 

Tabii maşa kullanmadan önce saçlarının ısıdan zarar görmemesi için ısı koruyucu saç bakım ürünlerini de kullanmayı unutmamalısın. 

Su dalgası kakül modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 22

Kısa saçlarını daha havalı göstermek için su dalgası yapan maşanı ortaya çıkar. İri dalgalar, kaküllerini daha belirgin gösterecek! 

Düz saçları olanlar için kakül önerisi

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 23

Düz saçların çabuk sönüyor ve kaküllerin alnına yapışıyorsa kaküllerini ortadan ayırarak şekillendirmeyi denemelisin. Bu yöntem sayesinde kaküllerin daha hacimli ve dolgun görünür. Kaküllerinin çabuk yağlanmasını önlemek için sürekli saçlarına el sürmekten vazgeçmelisin. 

Uzun kakül modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 24

Kaküllerin uzadıkça şekillendirmesi de daha zor olabilir. Uzayan kaküllerini sağa veya sola doğru şekillendirerek kullanmalısın. Böylece alnın daha açık görünecek ve kaküllerin seni rahatsız etmeyecek.

Kalın kakülleri nasıl şekillendirmeli?

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 25

Kalın telli saçları olanlar için kakül kullanmak zor olabiliyor. Küt kakül modelini daha pratik kullanmak için saçlarını düzleştirebilirsin. 

Dalgalı kakül modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 26

Özel günlerde kaküllerinin daha havalı görünmesi için saçlarını yandan ayırmalısın. Yandan ayırdığın kakül tutamını maşa ile dalgalandır ve alnının üzerinden düşür. İddialı kakül modeli yaptığın günlerde topuzun minimal görünmeli. Bu saç modeliyle bütün gözler üzerinde olacak. 

Bob saç kesimi ve kakül

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 27

Bob ve kakül saç kesiminin daha karizmatik görünmesi için Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi saç boyasını da denemeni öneririz. Özellikle kısa saçları daha karizmatik gösteren bu Efsanevi Kahve rengi, bütün gözleri saçlarında toplayacak. Yoğun ve zengin saç rengi sağlayan Excellence Creme saç boyası,saçlarını boya sonrası yumuşacık yapıyor ve içinden çıkan bakım ürünleriyle saçlarının yıpranmasını önlüyor. 

Dağınık kakül saç modeli

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri - 28

Dağınık saçlarına daha doğal bir görünüm kazandırmak için dağınık kaküllerden yardım alabilirsin. Bu saç modelini şekillendirirken hiç bir kural tanıma! Saçlarına durulanmayan bakım kremi sürerek kolayca şekil almasını sağlamak yeterli olacak. 

Paylaş

Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi
( Saç Boyası )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!
Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!
Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Tümünü Gör
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı
Saç Güzelleştirici Krem Kullanmanın 7 Yolu!
Saç Güzelleştirici Krem Kullanmanın 7 Yolu!
Gizemli kahve saç rengi hakkında bilmen gerekenler
Gizemli kahve saç rengi hakkında bilmen gerekenler
Koyu kızıl saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Koyu kızıl saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır?