Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Kâkül kestirmeli mi, kestirmemeli mi?

Kakül kestirmeye hazır mısın?

Kâkül modası 2015 yılıyla hayatımıza geri girdi. 2016 yılında da tüm popülerliği ile devam edecek gibi görünüyor. Peki, sence sen kâkül kestirmeli misin? Kâkül kestirmek, modaya uymak oldukça kolaydır ama kâküllü saç stillerinin de sorumluluğu diğer saç modellerinden farklıdır. Bakalım, sen aşağıdaki maddelerden kaçına uyum sağlayacaksın?

Kâkül bakım ister

Kâküller, alnımızda yani vücudumuzun en yağlı bölgelerinden birindedir. Bu sebeple, kâküllerimizin yağlanmaması için onları sık sık yıkamamız gerekir. Bunun yanı sıra kâküller oldukça hızlı uzar. Uzayan kâküller, gözlerinin önüne düşer ve kaşlarımızı, gözlerimizi kapatır. Bunların yaşanmaması için ortalama iki haftada bir kâküllerini uçlarından kestirmelisin.

Kâkülleri şekillendirmek

Sabahları uyandığında saçlarını şekillendirmek eskisi kadar kolay olmayacaktır. Çünkü kâküllerini düzleştirmek için zaman harcaman gerekiyor. Saç düzleştiricisi veya saç kurutma makinası ile düzleştirip, şekil verdiğin kâküllerin gün boyu bozulmaması için saç spreyinden yardım alabilirsin.

Saç bantları en yakın arkadaşın olacaktır

Spora giderken veya saçlarının hepsini toplaman gerektiğinde, saç bantlarını kullanmalısın. Kâkül kestiren kadınların çantalarında, tel toka ve saç bantları eksik olmamalıdır.

Yüz tipine uygun kâkülü bulmak

Dergide gördüğün, beğendiğin bütün kâkül modelleri sana uymayabilir. Sana en uygun kâkül modeli için iyi bir araştırma yapıp, kuaförüne danışmalısın.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Matrix Volume Fixer - Hacim Veren Saç Spreyi
Matrix Volume Fixer - Hacim Veren Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Kahküllere nasıl bakım yapılır?
​Retro ilham: Uzun kaküllerin geri dönüşü!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör