Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kâkül kestirmeyi düşünenlerin bilmesi gereken 5 kural

Sen de kakül kestirmeyi düşünenler buraya!

2016 yılının trendi olan kâkül modasına geçmeyen kaldı mı? Henüz geçmediysen bu yazımızı mutlaka okumalısın. Kâkül trendi günden güne popülerleşiyor. Ünlülerden tut da sokak stiline kadar her yerde gördüğümüz kâkül akımı hem şık hem de doğal görünüyor. Bizlere 90'ları hatırlatan bu trendi biz çok seviyoruz. Peki, kâkül kesimi senin saçların için uygun mu?

Kâküller hızlı uzuyor

Kaküllerini kestirdin, çok beğendin ama o beğendiğin kaküller ortalama 1 hafta aynı görünecektir. Daha sonra uzayan kaküllerin şekil değiştirip, farklı görünebilirler. Bu nedenle kakül kestirdikten sonra iki haftada bir uçların kestirmeli veya uzun halleri ile barışmalısın.

Yüz şekline dikkat et

Başkalarına çok yakışan kakül stilleri sana o kadar yakışmayabilir. Bu nedenle kakül kestirmeden önce yüz şekline uygun modelleri araştırmalısın. Kuaförüne de danışarak son kararı vermeni tavsiye ediyoruz.

Saç tellerinin yapısı

Kakül kestirirken saç tellerinin kalın veya ince olması, düz veya kıvırcık olması gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısın. Eğer doğal düz saçların varsa, dümdüz kakül kestirebilirsin fakat kıvırcık veya dalgalı saçlılar katlı kakül modellerini tercih etmelilerdir.

Saçlarını kendin kesme!

Kakül kesmek sana kolay görünebilir ama oldukça önemli ve zor bir iştir. Alın bölgeni kaplayacak olan kaküllerin çok düzgün ve profesyonel eller tarafından kesilmelidir. Çünkü kaküllerin artık senin en dikkat çekici yanın olacaktır. Saçlarını evde ıslakken kestiğinde, saçların kuruduğunda aynı sonucu alamayabilirsin.

Kuru şampuan kullan

Kuru şampuanlar artık senin en yakın arkadaşın olacaktır. Gün içinde yağlanan ve parlayan saçlarını kuru şampuan ile kendine getirebilirsin.

Photo Credit: Getty Images

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kuru Şampuan Miracle Extender
Kuru Şampuan Miracle Extender
( Şampuan )
Keşfet
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
L’Oréal Paris Elseve Onarıcı Mucizevi Bakım Yağı
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Kahküllere nasıl bakım yapılır?
​Retro ilham: Uzun kaküllerin geri dönüşü!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör