Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Karamel kahve saç rengi kimlere yakışır ve bu renk nasıl tutturulur?

Karamel kahve saç rengine dair bilmen gereken her şeyi açıklıyoruz!

Her kadının hayatı boyunca en az bir kere denediği saç renklerinin başında karamel kahve rengi geliyor. İçinde sıcacık ışıltılar bulunan karamel tonlarına biz de bayılıyoruz! Altın karamel, koyu karamel, karamel balyaj ve küllü karamel tonları son yıllarda karşımıza sık sık çıkıyor. Sen de saçlarını yeni bir renge boyatmak istiyorsan karamel tonlarını mutlaka değerlendirmelisin. Karamel kahve renginin kimlere yakıştığını ve bu rengi evde nasıl tutturacağını anlatıyoruz, hazır mısın?

Karamel kahve nasıl bir renktir?

karamel saç

İçinde karamel ışıltılar bulunan kahverengi saçlar soğuk günlerde tam da içimizi ısıtacak cinsten :) Kış aylarının soğukluğunu sıcak saç renginle ısıtmak istiyorsan karamel kahve saç rengini deneyebilirsin. Eğer saçlarının solgun ve cansız görünümünden şikayetçiysen karamel kahve saç rengi seni bir anda canlandıracak ve enerjik gösterecektir. 

Karamel kahve saç rengi kimlere yakışır?

karamel balyaj

Merak etme, karamel tonları arasında herkese yakışan bir saç rengi var. Açık tenliler küllü karamel rengini tercih etmelilerdir. Ten rengin ile harika bir kontrast yaratacak küllü karamel rengi bütün görünümünü değiştirecektir. Buğday tenliler ise altın karamel saç rengini deneyebilirler. 

Eğer saçlarının daha parlak görünmesini istiyorsan altın karamel rengi de sana çok yakışacaktır. Esmerler ise koyu karamel kahve ve karamel balyajı denemeliler. Saçlarının arasına atılan karamel balyajlar sayesinde saçların ışıl ışıl görünecektir. Dip boyası sorunu olmayan balyaj tekniğini çok rahat kullanabilirsin. 

Karamel kahve saç rengi evde nasıl tutturulur?

karamel saç rengi evde

Saçlarını evde de karamel rengine boyayabilirsin. Eğer saçın sarı, kumral gibi açık renkliyse güzellik marketlerinden alacağın karamel saç boyasıyla saçlarını direkt olarak boyayabilirsin. Saçların siyah veya çok koyu kahve tonlarındaysa da saçlarının rengini önce açmanı öneriyoruz. Önce saç rengini açan boyaları kullanarak saç rengini sarı tonuna kadar aç. Daha sonra istediğin karamel kahve tonuna saçlarını boyayabilirsin!

Karamel kahve saçın bakımı nasıl olmalıdır?

karamel saç bakımı

Saç renginin uzun süre parlak ve canlı görünmesi için saçlarını boyattıktan sonra saç bakımına dikkat etmelisin. Saçlarını her yıkamada boyalı saçlara özel şampuanla yıkamalısın. Aynı seriden olan saç kremlerini kullanarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsin. Haftada bir veya iki kere yapacağın renk koruyucu saç maskesi sayesinde saç renginin parlaklığını uzun süre koruyabilirsin. Saçlarını boyattıktan sonra ısıyla şekillendirmek yerine jöle, köpük gibi ürünleri kullanmanı öneriyoruz. Isı kullanacağın günlerde mutlaka ısı koruyucu spreyini saçlarına sıkmalısın.

Karamel kahve saç tonları

koyu karamel

Karamel kahve saç renklerinin arasında en çok tercih edilen renklerden biri koyu karamel kahve. Koyu karamel kahve saç rengi en çok bronz ve esmerlere yakışıyor. Saçlarında doğal ve canlı bir saç rengi arıyorsan koyu karamel seni çok mutlu edecektir. 

altın karamel

Altın karamel kahve saç rengi içindeki ışıltılar sayesinde saçlarını ışıl ışıl gösterecek, seni solgun görünümden kurtaracaktır. Altın karamel kahve saç rengiyle dalgalı saç modelleri çok yakışıyor.

bakır karamel

Bakır karamel kahve saç rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. Farklı ve iddialı bir saç rengi istiyorsan bakır karamel kahve saç rengine bir şans verebilirsin. 

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.3 Fındık Kabuğu
Garnier Color Naturals Saç Boyası 7.3 Fındık Kabuğu
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Olia Saç Boyası 6.3 Açık Altın Kahve
Garnier Olia Saç Boyası 6.3 Açık Altın Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 6.35 Çarpıcı Altın Kahve
Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 6.35 Çarpıcı Altın Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Botanicals Fresh Care Sardunya Parlaklık İksiri Şampuan 400 ml
Botanicals Fresh Care Sardunya Parlaklık İksiri Şampuan 400 ml
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Selin Yağcıoğlu ile Boğa Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?