29/03/2018
Saç Sırları
360 38

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?

Cansu G.
Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Bu yılın saç trendlerinde öyle bir detay gözümüze çarptı ki incelemeden duramadık! Katlı perçem trendi, günden güne popülerliğini arttırıyor. Hem uzun hem de kısa saçlara çok yakışan bu saç modeli sezonun, taze ve dinamik havasını çok iyi yansıtıyor. Hareketli ve canlı bir saç modeli tercih etmek istersen katlı perçem saç kesimiyle harika görüneceğine şimdiden eminiz! 

Katlı perçemli saç modellerine yakından bakmak ve kimlere yakışacağını öğrenmek için seni yazımızın devamına alalım.

Katlı perçem nasıl bir kesim?

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?

Katlı perçem bildiğimiz klasik kaküllerden biraz daha farklı. Katlı perçem, alın kısmından uzun olarak başlıyor ve yüzün çevresine doğru kademeli olarak uzayarak devam ediyor. Yüz çevresini saran bu saç modeli saç kesiminin bütün havasını değiştiriyor! Eğer saçlarının boylarını kısaltmadan iddialı bir değişim yakalamak istersen sadece katlı perçemli saç modellerini tercih edebilirsin.

Katlı perçemli saç modelleri

Ortadan perçemli saç modeli

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 1

Katlı perçem modellerini dilediğin gibi kullanabilirsin. Eğer perçeminin yüzünün ortasında durması yerine kenarlarında görünmesini istiyorsan katlı perçemini ortadan ikiye ayırarak ya da yandan ayırarak kullanabilirsin. Bu saç modeli, saç kesimine kesinlikle çok daha genç bir hava katacak!

Editör önerisi: Saçlarını perçem kestirdikten sonra saç renginde de değişiklik yapmak istersen sana L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı öneririz. Sarı, röfleli, balyajlı saçlar için önerilen mor şampuan, saç rengindeki sıcak yansımaları nötrleyerek saç rengine ideal küllülük kazandıran bu mor şampuan ile birlikte Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maskeyi de kullanmanı öneririz. Haftada bir yapacağın mor saç bakım rutiniyle saç rengin hayallerindeki gibi görünecek. :)

Katlı kaküllü saç modeli

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 2

Katlı perçem stiliyle genç bir görünüm yakalamak için saçlarına doğal bir şekil vermelisin. Doğal su dalgası modeli katlı perçem saç stiline çok yakışacak. Perçemini hafif dalgalı olarak kullanabilir ve altta kalan saçlarını maşayla dalgalandırabilirsin. Saçlarını şekillendirmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi uygulayarak saçlarının gün boyu parlak görünmesini, saçlarının kabarmadan şekil almasını sağlayabilirsin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 3
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Düz katlı perçemli saç modeli

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 5

Katlı perçem modelini düz olarak kullanmak istersen saçlarını düzleştirici yardımıyla düzleştirebilirsin. Düz olarak kullandığın katlı perçem modeli sana şık bir görünüm katacak. Bu saç modelini iş toplantılarında veya davetlerde tercih edebilirsin.

Hareketli perçemli saç modeli

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 6

Hareketli perçem modeli katlı kesimlere çok yakışıyor. Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanarak saçlarının elektriklenmesini en aza indirebilir ve hareketli saçlarının kabarmasına engel olabilirsin. Nemli ya da kuru saçlarına durulanmayan bakım kremini uygula ve istediğin gibi fön çek! Fön sonrası saçlarında kabarma olmaz ve gün boyu kusursuz görünürler. 

Orta boy saça perçem

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 7

Katlı perçem modelini ortadan hafifçe ayırarak gizemli bir saç modeli yapabilirsin. Ne çok şık ne de çok salaş görünen bu saç modeli her yerde senin kurtarıcın olacak. 

Uzun katlı perçemli saç modeli

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 8

Katlı perçem saç kesiminin en sevdiğimiz taraflarından biri perçemlerin uzasa bile sürekli kısaltmak zorunda olmaman! Katlı perçemini uzun olarak da kullanabilirsin.

Katlı yan perçemli saç modeli

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 9

Saçlarını yandan ayırdığın günlerde perçemini de yandan ayırarak saçlarını daha hacimli gösterebilirsin. Saçlarını hacimli göstermek için iri dalgalardan yardım almalısın.

Katlı perçem kimlere yakışır?

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 10

Katlı perçem saç kesimi en çok uzun ve oval yüzlere yakışıyor. Uzun yüz hattını dengeli göstermek için sen de katlı perçem saç modelini tercih edebilirsin. Eğer köşeli yüz hatlarına sahipsen katlı perçemini ortadan ikiye ayırarak kullanmanı öneriyoruz. Uzun yüzler ise katlı perçemi genellikle dalgalı saç modelleriyle birleştirebilirler. Düz saç modelleri yüzünün daha uzun görünmesine sebep olacaktır.

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 11

Alnının genişliğine ve uzunluğuna göre de perçem modeli tercih etmen gerekir. Geniş bir alnın varsa, kaş hizasından başlayan perçemleri tercih etmelisin. Bu şekilde alnın çok dar görünür. Ancak eğer dar bir alına sahipsen, yüzünün daha da küçük görünmemesi için göz hizasından başlayan, daha uzun perçemlerini tercih etmeni öneririz. 

Katlı perçem hangi saç modelleri ile kullanılabilir?

Açık saçlarla perçem modeli

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 12

Katlı perçemi birçok saç modeliyle birleştirebilirsin. Biz bu saç kesimini en çok hareketli ve genç saç modelleriyle yakıştırıyoruz. Su dalgası veya salaş örgüler katlı perçemlerle harika görünüyor.

Salaş topuz ile perçem

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 13

Perçemlerini toplu saç modeliyle kombinlemek istersen salaş topuz modellerini sana öneririz. Daha şık bir görünüm yakalamak için ensede topuz modelini de düşünebilirsin. Saçlarını geride sıkı bir topuz yaparak katlı perçemini ön plana çıkaracaksın.

Bob saç kesimiyle perçem

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 14

Katlı perçem hangi saç kesimiyle yakışıyor diye sorarsan sana bob saç kesimini öneririz. Bob saç kesiminin modern görünümü, perçemli saçlarla bütünleşiyor. Daha genç ve enerjik görünmek isteyenler bob saç kesimiyle perçem modellerine bakmalılar. 

Pixie kesim ile perçem

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 15

Kısa saçlarına hareket kazandırmak için katlı perçem modeline göz atmalısın. Pixie saç kesiminin önlerine katlar atarak kısa saçlarına yepyeni bir imaj kazandıracaksın. 

Yandan örgüyle perçem

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 16

Yandan ayırdığın perçemlerinle yandan örgü modelini birleştirmeye ne dersin? Bu saç modelini yaparken perçemlerinle örgünün farklı yönlerde olmasına dikkat et. Perçemlerini sağa doğru ayırıyorsan, örgünü soldan örerek denge yakalayabilirsin. 

Katlı perçemin bakımı nasıl olmalı?

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır? - 17

Katlı perçemlerini, günlük bakım şampuanıyla gün aşırı temizlemelisin. Biliyorsun, perçem ve kakül modelleri kısa sürede yağlanabiliyor. Yüzüne gelen saç tutamları, cildinin yağlanmasıyla birlikte daha hızlı parlayabiliyorlar.

Paylaş

Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!
Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!
Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Tümünü Gör
Tatil Öncesi Kendine Bi’ Güzellik Yapmaya Ne Dersin?
Tatil Öncesi Kendine Bi’ Güzellik Yapmaya Ne Dersin?
Bu Testle Senin “Hot Girl Summer” Modunu Açıklıyoruz!
Bu Testle Senin “Hot Girl Summer” Modunu Açıklıyoruz!
Biberiye Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
Biberiye Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Bu Yaz Denemen Gereken En Kalıcı Makyaj Ürünleri