22/11/2017
Saç Sırları
360 38

​Kendi stilini yarat: Adım adım şık ve pratik saç modelleri

Cansu G.

Şık ve pratik saç modellerini evde sen de yapabilirsin!

​Kendi stilini yarat: Adım adım şık ve pratik saç modelleri ​Kendi stilini yarat: Adım adım şık ve pratik saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Sürekli aynı saç modelini yapmaktan sıkıldın mı? Son dakikada çıkan bir davete giderken saçlarını illa topuz yaparak saklamak zorunda değilsin! Şık ve pratik saç modelleriyle sadece dakikalar içerisinde göz alıcı görünebilirsin :) Aklındaki soruyu görebiliyoruz: Şık ve pratik saç modeli nasıl yapılır? Doğru ürünleri kullanarak ve saçlarına doğru işlemleri yaparak saçlarına hızlıca şekil verebilirsin. Daha önce yapmadığın saç modelleri ilk denemede biraz zamanını alsa da zaman içinde hızlanacağına eminiz! İşte önerilerimiz!

Şık atkuyruğu saç modeli

Ani çıkan bir davet için kusursuz at kuyruğundan daha güzel bir saç modeli düşünemiyoruz! Kendi atkuyruğunu evde yapmak istiyorsan aşağıdaki adımları takip etmen yeterli olacaktır.

Nasıl yapılır?

-Öncelikle ceviz büyüklüğündeki Kérastase Ciment Thermique'i saç boylarına uygula.Saç tellerini güçlendiren ve parlaklık kazandıran bu krem aynı zamanda saçları ısıdan koruyor. Sık sık fön çektiriyorsan bu bakım kremini düzenli kullanmanı öneriyoruz. 

-Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce tutamlara ayırmalısın. Saçını önce dikey daha sonra yatay şekilde ayır. Öndeki tutamları da çapraz şekilde ayırarak daha pratik çalışabilirsin.

-Portakal büyüklüğünde Kérastase Mousse Bouffante'ı tarak yardımıyla saç boylarına uygula ve saçlarını kurut. Hacim veren saç köpüğü sayesinde saçların gün boyu dolgun görünecektir. Daha sonra saçlarını tutamlara ayır ve fön çek.

-Öndeki saç tutamını yuvarlayarak tel tokayla sabitle.

-Geride kalan saçlarının tamamını yüksek at kuyruğu yap ve lastik tokayla topla.

-Önde ayırdığın saç tutamına Kérastase V.I.P Volume in Powder spreyin sık ve krepe tekniğiyle kabart. Bu tutamı at kuyruğunla birleştir. At kuyruğunun içinden ince bir saç tutamı al ve lastiğinin etrafına sar. Son olarak spreyini saçlarının tamamına sık.

-Saçını topuz yapmak istersen at kuyruğunu içe doğru döndürerek şık bir topuza dönüştürebilirsin. Saçlarının tamamına Kérastase Laque Noire Spreyi uygula.

Kérastase Laque Noire Spreyi aşağıda bulabilirsin.

​Kendi stilini yarat: Adım adım şık ve pratik saç modelleri  - 1
Kérastase Laque Noire Sprey
( Saç Spreyi )
Keşfet

Plaj dalgası

Doğal görünen saç modellerini seviyorsan plaj dalgaları tam sana göre! Hem günlük stilinde, hem akşam davetlerinde kullanabileceğin bu saç modelini nasıl yapacağını adım adım anlatıyoruz. 

Nasıl yapılır?

-Duştan çıktıktan sonra nemi alınmış saçlarına Kérastase Mousse Bouffante köpüğü uygula. Eline elma büyüklüğünde sıktığın köpüğü saç diplerinden uçlarına doğru yay. Saçlara anında hacim kazandıran bu köpük sayesinde saçların gün boyu özgürce hareket edecektir.

-Daha sonra saçlarının %80'inini kurut ve Kérastase Spray A Porter plaj dalgaları etkisi yaratan spreyi saçlarına sık. Spreyini saç dibinden uçlarına doğru sıkarak saçlarına doku kazandırabilirsin. Saç boylarına ve uçlarına masaj yaparak saçlarına dalgalandır.

-Son olarak saçlarınla ellerinle şekil ver ve hazırsın!

Kérastase Spray A Porter Spreyi aşağıda bulabilirsin.

​Kendi stilini yarat: Adım adım şık ve pratik saç modelleri  - 4
Kérastase Spray A Porter Sprey
( Saç Spreyi )
Keşfet

Kırmızı halı stili

İkonikleşen kırmızı halı dalgalarına sahip olmayı kim istemez? Bu saç stili için illa kuaföre gitmek zorunda değilsin. Evde doğru ürünleri ve adımları takip ederek kırmızı halı stilini kısa sürede yapabilirsin.

Nasıl yapılır?

-Öncelikle duştan çıktıktan sonra nemi alınmış saçlarına Kérastase Forme Fatale Fön Jeli'ni uygula. Ceviz büyüklüğündeki ürünü saç dibinden uçlarına doğru yay. Böylece saçlarını ısının zararlı etkilerinden koruyabilir, saçlarının gün boyu ışıldamasını sağlayabilirsin.

-Daha sonra Kérastase Mousse Bouffante Köpüğü saç diplerini parmaklarınla yukarı doğru çekerek uygula.

-Saçlarını kurutmaya başla. Saçlarını her zaman arkadan öne doğru kurutmanı öneriyoruz.
Saç maşasıyla saçlarını dalgalandır. Kırmızı halı stlii için 2-4 cm genişliğindeki saç tutamlarını diplerden 5-7 cm uzaklıktan kıvırmalısın. Saçlarının tamamını kıvırdıktan sonra hazırsın. 

Brigitte Bardot'nun saç stili

Brigitte Bardot'nun ikonikleşen saç stilini denemek ister misin? Özel partilerde kullanabileceğin bu saç modeliyle bütün gözler anında senin üzerinde olacaktır. 

Nasıl yapılır?

-İlk olarak saçlarını ısıdan koruyan bir ürünü saçlarına uygula. 

-Saçını önce dikey daha sonra yatay şekilde ayır. Öndeki tutamları da çapraz şekilde ayırarak saçlarını daha rahat şekillendirebilirsin.

-Portakal büyüklüğünde Kérastase Mousse Bouffante Köpüğü tarak yardımıyla saç boylarına ve uçlarına uygula. Daha sonra saçlarının %80'ini kurut. Hacim veren saç köpüğü sayesinde saçların Brigitte Bardot gibi gür ve dolgun görünecektir. 

-Ayırıdığın saç tutamlarına fön çek, sonrasında saç maşasıyla saçlarına hareket kazandır. Maşa yapmaya her zaman saçlarının arkasından başlamanı öneriyoruz. Maşanı saç dibinin birkaç parmak altından başlatarak daha doğal bir görünüm sağlayabilirsin.

-Saçlarının arkasını krepe tekniğiyle kabart ve son olarak saçlarının tamamına Kérastase Laque Noire sıkarak saçlarını sabitle. 

Paylaş

​Kendi stilini yarat: Adım adım şık ve pratik saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Keşfet
Kérastase V.I.P. Volume In Powder Sprey
Kérastase V.I.P. Volume In Powder Sprey
( Saç Spreyi )
Keşfet
Kérastase Forme Fatale Fön Jeli
Kérastase Forme Fatale Fön Jeli
( Şekillendirici )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
L'Oréal Paris İndiriminden Mutlaka Alman Gerekenler