Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Kepek sorunu ile ilgili bilmediğin gerçekler

Kepek sorunu yaşıyorsan bu gerçekleri öğrenmen gerekir.

Eğer saç derin sürekli kaşınıyor, omuzlarına beyaz tozlar düşüyorsa her şeyden önce bu durumun ne olduğunu anlaman gerekir. Sorunun büyüklüğünün ne boyutta olduğunu, neler yapman ya da yapmaman gerektiğini bilmelisin. İşte kepek hakkında bilmen gerekenler!

1.Uzmana danışmak şart

Eğer kepek, kaşıntı, saç derisinde tahriş gibi sorunlar yaşıyorsan atman gereken ilk adım bir uzmana danışmak olmalıdır. Sorunun tedavisine uzmana danışmadan başlamaman gerekir.

2.Kepek aslında dökülen deri parçalarıdır

Bu cümle seni biraz korkuttuysa seni yatıştıralım; kepek, herkeste görülebilir ve normaldir. Ancak bazı durumlarda, saç derisi kuruduğunda ya da saç derisinden salgılanan yağlarla beslenen, “malassezia" denilen mantar türü oluştuğunda beyaz ve pulcuklar şeklinde deri parçaları dökülür.

3.Kışın kepek artar

Dereceler düştükçe, açık ve kapalı alanlardaki hava değişimlerinde saç derisi kurumaya başlar. Bu nedenle kışın saç derisinde kaşınma, kepeklenme daha fazla olur.

4.Kaşımamak gerekir

Sürekli kaşınan bir saç derisini kaşımamak biraz zor ama kaşıdığında durumun daha kötü olmasına neden olabilirsin. Saç derin tahriş olur ve daha fazla kaşınmaya başlar. Bu duruma engel olabilmek için kaşıntı hissini azaltmaya destek olan, kepek görünümünü azaltan Vichy Dercos Kepek Karşıtı Hassas Saç Derisine Özel Bakım Şampuanı'nı kullanmanı öneririz. Bu şampuan, gözle görünür kepeği %100'e kadar gidermeye yardımcı olur.* 6 haftaya kadar yeni kepek oluşumunu azaltmaya yardımcı olur** ve saç derisini rahatlatır.

5.Vücudun diğer kısımlarında da görülebilir

Kepeği yalnızca saçta değil, yağ bezelerinin bulunduğu, vücudunun diğer noktalarında da gözlemleyebilirsin. Böyle bir durumla karşılaştığında hemen bir uzmana danışmanı öneririz.

6.Saç derisini temiz tutmak şart

Saç derini yeterince temizlememek, kepeği daha kötü hale sokabilir. Saç derisi temizlenmedikçe daha fazla yağ, ölü deri birikir ve kepek daha kötü bir hal alır. Bu nedenle saç derisini gün aşırı, mikrobiyom dengesini korumaya yardımcı, Selenyum Sülfür içeren Vichy Dercos Kepek Karşıtı Kuru Saç Derisine Özel Bakım Şampuanı ile yıkamanı öneririz.

7.Isıdan uzak durmalı

Saç tellerini ve saç derini kurutabilecek düzeyde yüksek ısılar kepek sorununun daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir. Bu yüzden, fön makinesi, maşa, düzleştirici gibi ısıyla şekil veren aletleri çok sık kullanıyorsan, kepek tedavisi süresince bu aletlerden biraz uzak durmalısın.

*Test kullanıcıları (2 haftalık düzenli kullanımdan sonra) İtalya.
**Klinik test.


Photo credit:stock.adobe.com, Pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas ve Kaşıntılı Saç Derisi için
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Hassas ve Kaşıntılı Saç Derisi için
( Şampuan )
Keşfet
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Kuru Saç Derisi İçin
Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan / Kuru Saç Derisi İçin
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
​Seboreik dermatit (kalıcı kepek) hakkında her şey!
​​​Kepek sorununa engel olmak için atman gereken 5 adım
Saç derisinde hassasiyet neden olur? Bakımı nasıl olmalı?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Annelerimizin Haklı Oldukları 6 Makyaj Tüyosu